Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Karma


Karma
félisten

Végre.

“All nothings are not equal.”

(#2) - = Zk = - válasza Karma (#1) üzenetére


- = Zk = -
félisten

És ez most miért is jó?....

#3: Áhh, értelek. Nekem speciel nem volt/van vele bajom... De ez csak az én nézetem. Újítani kell, tudom jól... :K

[ Szerkesztve ]

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#3) vsgaborr11 válasza - = Zk = - (#2) üzenetére


vsgaborr11
tag

Mert a "kicsit" öreg Symbian megújúl.

(#4) kaller1 válasza vsgaborr11 (#3) üzenetére


kaller1
veterán

Lehet tartanak kicsit az Androidtól? :D

.::> <::.

(#5) madstunt


madstunt
addikt

Miért pont a 3-at hagyják ki a sorból és miértnem a négyet.A nokia amúgy is kvadrofóbiás...

(#6) #16820480 válasza madstunt (#5) üzenetére


#16820480
törölt tag

nos, éppen a hír címe, hogy szakítanak a hagyományokkal...

(#7) FRENK1988 válasza kaller1 (#4) üzenetére


FRENK1988
veterán

Nem kicsit. Nagyon :D

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :)

(#8) -XadAnuX+ válasza vsgaborr11 (#3) üzenetére


-XadAnuX+
őstag

Mint minden, de szükség is van erre a lépésre, a konkurencia nagyon jön... :K

(#9) Bling95


Bling95
őstag

erre szükség sztem is , végülis csinálnak egy teljesen uj rendszert :K

(#10) attisx


attisx
addikt

Egye fene, csináljanak teljesen új kezelőfelületet. Csak a széleskörű témázhatóság maradjon meg. Nem lenne jó, ha 2-3 éven belül más "hobbi" után kellene néznem... ;]

Rossz a helyesírásom?! Vedd úgy, hogy mobilról írtam... :D

(#11) aram01


aram01
nagyúr

na kíváncsi leszek mennyire lesz életképes az új rendszer

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#12) fairi


fairi
addikt

programok terén sok baj lesz!
minden évben új simbi! programozóknak meg mindet újraportolni ha baj lesz a kompatibilitással! :F :F

(#13) David75


David75
őstag

csak olyan két éve kelett volna ezt megtenni...

iPhone 14 pro | Cube Acid 2020

(#14) kisstom


kisstom
csendes tag

Na ezért nem veszek soha symbiant...

(#15) aram01 válasza kisstom (#14) üzenetére


aram01
nagyúr

pedig nem rossz csak szokni kell

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#16) Polllen válasza aram01 (#15) üzenetére


Polllen
nagyúr

Sztem kifejezetten jó...:) csak az nem tetszik benne, hogy új verzió, új telefon...XD és azért annyi újdonság nincs az új verziókban...

Jót fog neki tenni egy nagy-nagy vérfrissítés :)

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#17) aram01 válasza Polllen (#16) üzenetére


aram01
nagyúr

csak arra leszek kíváncsi milyen lesz a friss vér :K

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#18) Jégkokó


Jégkokó
veterán

Emlékszem annó a 8.1 es verziónál is ment a duma, hogy nem lesznek rá programok meg semmiovel se kompatibilis. Erre tessék, manapság már nincsen olyan program ami ne futna el rajta gond nélkül.

A főnök tekintete mindig nyílt és őszinte. Vagyis egyik szeméből a nyilt gonoszság a másikból az őszinte rosszindulat sugárzik.

(#19) CUskater válasza kisstom (#14) üzenetére


CUskater
tag

Miért is nem veszel symbianos készüléket?Nem igazán értem a post és a kommented közti összefüggést?!Szerintem meg a symbian nagyon is jó oprendszer, nekem rengeteg symbianos telóm volt és mindet nagyon szerettem!Ez alól talán a mostani 5800-ám a kivétel, mert valamiért ezt a tetű lassó szoftvert nem bírom megszokni az e51 után!Talán majd ha a pannon is kiadja a v30-as szoftot javul a helyzet!

"Az élet szar, mondta Jézus, és bedobta a tömegbe a keresztet!"

(#20) jety91 válasza CUskater (#19) üzenetére


jety91
őstag

Nem csak Trémobilhoz nincs?

(#21) Karma válasza jety91 (#20) üzenetére


Karma
félisten

Egyik szolgáltató se kapkodja el a frissítéseket. A Pannon legalább olyan rossz.

- = Zk = -: Azért, mert az AVKON egy túlbonyolított, gyíkul megtervezett és dokumentált, primitív felhasználói felület. Olyannyira, hogy valószínűleg még az eredeti készítői se szeretik - erről nincs infóm, de az ex-Nokiás munkatársaim biztosan utálják, és én is ezen véleményen vagyok :P Kínszenvedés a legegyszerűbb dolgokat is megcsinálni. Nem beszélve a Symbian többi őskori dolgáról.

[ Szerkesztve ]

“All nothings are not equal.”

(#22) CUskater válasza jety91 (#20) üzenetére


CUskater
tag

Azt nem tudom,hogy tréhez van-e, de pannonhoz tuti nincs!!!Naponta nézem,de eddig semmi,pedig sokan írták hogy gyorsabb az új szoft!!!

"Az élet szar, mondta Jézus, és bedobta a tömegbe a keresztet!"

(#23) Taybore


Taybore
aktív tag

Pár éve még azt mondták, mikor kijött a 9.0, hogy "Bocsi, tudjuk, hogy ezen nem fut semmilyen korábbi program, de ígérjük ez volt az utolsó olyan változás, ami a nélkülözi a lefelé kompatibilitást. Az erre írt programok futni fognak a jövőben minden symbianon!"
Hát ennyit erről :F
Nekem mondjuk nem volt nagy problémám ezzel (kivéve, hogy az N70-emre nehezen találtam később programokat, mert mindet 9.0-ra írták) Fejlesszenek csak, hajrá! :R :C

(#24) Ricardo


Ricardo
félisten

Hajrá. Csak jobb legyen mint az előző. Ha valamit elhibáznak sok "symbian hívőt" veszíthetnek. ha jól sikerül, akkor viszont a Nokia névvel, és a nyílt rendszerrel sikere lesz.

Szerk: A mostani S60 magasra tette a lécet.

[ Szerkesztve ]

(#25) szabi113


szabi113
tag

Jöjjön csak az új! Én a 7650-es óta S60 felhasználó vagyok, most 5800-t használok. A sok mindent látott első rendszerek az OS 6,7, és 8, egy nagyon jó energia és erőforrás barát kis rendszer volt. A mostanra kiteljesedő OS9, egy erőforrás pazarló és lassú rendszer. Emlékszünk ugye, az N80-ra és tesóira, na meg az első UiQ3-as Sony Ericsson telcsikre. Lassú volt, a RAM-ot felzabálta. Mára elérték, hogy nem idegesítően lassú, és nem zabálja fel az egész RAM-ot, de abszolút nem gyors, még ha van alatta vas rendesen, akkor sem. Márpedig azért mert szerintem alapjaiban véve, gáz van az egésszel.

Dobjanak csak ki mindent mint 2005-ben! Sőt, még jobban! Most ne csak az alapokat változtassák, hanem dobják ki a régi kezelőfelületet! :K

(#26) Jégkokó válasza szabi113 (#25) üzenetére


Jégkokó
veterán

Nincs igazad, mert már a mostani symbianos nokiák mind egytől egyig sokkal gyorsabbak mint annó az N90 N80 és társaik, tudom mert volt alkalmam ezeket kipróbálni és ezek tényleg nagyon lassúak voltak.De mára már elérték, hogy normális sebességgel lassulások nélkül is menjen a rendszer

A főnök tekintete mindig nyílt és őszinte. Vagyis egyik szeméből a nyilt gonoszság a másikból az őszinte rosszindulat sugárzik.

(#27) Quasi_modo válasza Jégkokó (#26) üzenetére


Quasi_modo
nagyúr

mert már a mostani symbianos nokiák mind egytől egyig sokkal gyorsabbak mint annó az N90 N80 és társaik,
Emellé én is teszek egy szavazatot. Az igazán lassú a régi 6600 volt a 7.0 - val. Attól én is hülyét kaptam.

valami

(#28) asysoft válasza CUskater (#22) üzenetére


asysoft
aktív tag

Vidd be szervizbe, nekem díjtalanul frissítették 1 óra alatt, s azóta nem kell várnom a pannonos szoftverre sem.

(#29) szabi113


szabi113
tag

Egyikőtöknek sem tűnt fel, de én ugyan ezt írtam. Hogy ma már nem olyan lassú. De a "nem idegesítően lassú" és a gyors között azért van különbség....
Volt szerencsém N95-höz, N78-hoz, de még a 600Mhz-es 5630-at is megnyomkodtam. Egy kép nagyításánál ez utóbbi is erősen gondolkodik.

Egy olyan rendszer ami 320x240-ben simán felzabál egy 600-as procit, azzal valami gáz van.
Most 5800-át használok, az is messze van az igazságtól.
Sajnos a Symbian jelenlegi formában soha sem fogja elérni az iPhone OS sebességét. És higgyétek el ez nekem fájt a legjobban, csak én már be látom a dolgot.

(#30) Jégkokó válasza szabi113 (#29) üzenetére


Jégkokó
veterán

Hát nem tudom, de nekem nem tart akkora időbe, amig rázoomolok egy képre, simán betölti egy pillanat alatt. Egyébbként meg próbáltam már iphone-t is, de engem nem nyűgözött le a hihetetlen gyors sebességével, ennyit erről

A főnök tekintete mindig nyílt és őszinte. Vagyis egyik szeméből a nyilt gonoszság a másikból az őszinte rosszindulat sugárzik.

(#31) Sztbeni


Sztbeni
őstag

Háááát? Én nem tudom, hogy örüljek-e, vagy ne. Az lehet, hogy lesz egy sokkal jobb oprendszer. De hogy nem fognak elmenni a régi programok, az egy idejig baj lesz.

Az igazság semmitől sem fél. Csak attól, ha elhallgatják.

(#32) Quasi_modo válasza Sztbeni (#31) üzenetére


Quasi_modo
nagyúr

De hogy nem fognak elmenni a régi programok, az egy idejig baj lesz.
Majd portolnak pár jobb régi programot, aztán írnak újakat.
Remélem. Nem nagyon akarok lemondani a Symbianról. Ha xar lesz az új rendszer, akkor legfeljebb fájó szívvel szakítunk. De nem hiszem.
Meglátjuk.

valami

(#33) #16820480 válasza Quasi_modo (#32) üzenetére


#16820480
törölt tag

a dolog azért izgi, mert egyrészt tökre semmit nem változtatnak (illetve eddig csak a nevet), másrészt meg ha beindul a Maemo telefonos platformként is, akkor nehéz lesz piaci szerepet és indokot találni a Symbian fejlesztésére. az S40 is közel annyit tud, van hozzá megfelelő (csak egyelőre zárt) fejlesztői környezet. némileg pazarlás lenne a finnek részéről, ha három platformot fejlesztenének.
még azt tartanám elképzelhetőnek, ha az S40 meg Maemo teljesen saját kézben maradna, az S60 (S^2-3-4) meg licenszelhető lenne mások számára is.

(#34) Karma válasza #16820480 (#33) üzenetére


Karma
félisten

"még azt tartanám elképzelhetőnek, ha az S40 meg Maemo teljesen saját kézben maradna, az S60 (S^2-3-4) meg licenszelhető lenne mások számára is."

Centire pontosan ez a jelenlegi helyzet is.

“All nothings are not equal.”

(#35) Quasi_modo válasza #16820480 (#33) üzenetére


Quasi_modo
nagyúr

másrészt meg ha beindul a Maemo telefonos platformként is, akkor nehéz lesz piaci szerepet és indokot találni a Symbian fejlesztésére.
Elég jó indok a sokmillió felhasználó aki szereti és ragaszkodik hozzá.

valami

(#36) #16820480 válasza Quasi_modo (#35) üzenetére


#16820480
törölt tag

nehogy azt hidd... amint nem éri meg fejleszteni, egy dolgot, simán dobják a kukába szerintem. illetve itt nem közvetlen a kukába, hanem ráhagyják a több SF részesre, hogy oldják meg maguktól. ez nekik jó, mert azok befizettek egy rakás pénzt, így a Nokia nem veszít a dolgon

(#37) Quasi_modo válasza #16820480 (#36) üzenetére


Quasi_modo
nagyúr

Nekem végül is mindegy, hogy ki fejleszti az újat. Lényeg, hogy jó legyen. Meg hát azért el tudom képzelni, hogy a Nokia azért kezdi kissé félretolni a Symbiant, mert képtelenek voltak rendes vasat tenni alá. A konkurencia meg beelőzött Symbian platform alatt is.

valami

(#38) Depression válasza #16820480 (#33) üzenetére


Depression
veterán

Nemrég volt hír arról, hogy a Nokia az S60-at lehozza középkategóriába. A budget telefonoknál lesz S40, átlag lesz az S60, a Maemo pedig a drága cuccoké. Szerintem nem ütik egymást.

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#39) Quasi_modo válasza Depression (#38) üzenetére


Quasi_modo
nagyúr

Ha a többiek is leviszik a középkategóriába, akkor fájó szívvel szakítunk.

valami

(#40) #16820480 válasza Quasi_modo (#37) üzenetére


#16820480
törölt tag

tudnak alá rendes hardvert rakni, ott vannak az újabb nokiák 600MHz-es procikkal, de ettől a rendszer nem lesz semmivel jobb.

Depression: ez lehet, hogy csak az én véleményem, de felesleges 3 rendszert fejleszteniük, ha kettőből megoldható a dolog.

(#41) Quasi_modo válasza #16820480 (#40) üzenetére


Quasi_modo
nagyúr

tudnak alá rendes hardvert rakni, ott vannak az újabb nokiák 600MHz
A 600-as proci a 320x240 - es kijelző alá került. A vicc kedvéért a 640x480 alá meg kisebb.
Erre gondoltam.

valami

(#42) #16820480 válasza Quasi_modo (#41) üzenetére


#16820480
törölt tag

ez is gondolom azért van, mert az egyes telefonok fejlesztéséért egymástól teljesen független részlegek felelősek. ezért kuszálódott össze annyira a kód is, hogy fejlesztői szempontból rémálom. illetve végülis user szempontból is, mert egyes bug-ok bizonyos telefonokban javítva vannak, másokban nem, van amihez érkezik frissítés, van amihez nem, és így tovább. illetve nagyobb frissítésekhez gyakorlatilag csak újabb telefon vásárlásával juthatsz.

(#43) Quasi_modo válasza #16820480 (#42) üzenetére


Quasi_modo
nagyúr

Hát ja. Reméljük az új Symbian majd a nagyobb rendet is jelenti.

valami

(#44) Depression válasza #16820480 (#40) üzenetére


Depression
veterán

S40-en már nincs igazán mit fejleszteni, így tényleg 2 marad, amivel foglalkoznak.
Quasi_modo: Ezt most hogy érted? Ha a többinek is ilyen van, akkor már nem lehetsz gazdag különc vele?
Pedig hidd el, hogy sokat javulna a szoftveres támogatás, több program lenne értelmesen elérhető, mindenki csak profitálna belőle. Végre nem java alkalmazásokkal kellene bajlódni egy középkategóriás telefonnal.

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#45) Quasi_modo válasza Depression (#44) üzenetére


Quasi_modo
nagyúr

Quasi_modo: Ezt most hogy érted? Ha a többinek is ilyen van, akkor már nem lehetsz gazdag különc vele?
Szögezzük le: nem vagyok se gazdag se különc. De pl. amikor a cégnél annó minden ötödik embernek N73 volt (valami akció lehetett), akkor valamiért hülyén éreztem magam.
Ja: és villogni sem szoktam az aktuális mobillal, nem azért veszem meg...

[ Szerkesztve ]

valami

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.