Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) baluka


baluka
tag

Maradj a MacBooknál, Bootcamp segítségével felrakod a win10-et és problem solved. :)

(#2) szakatsa válasza baluka (#1) üzenetére


szakatsa
csendes tag

A macbook az "always connected" dolgot úgy oldja meg, hogy be tudja kapcsolni a hotspotot a telefonon, és kikapcsolni, ha végzett. Ez majdnem olyan, mintha beépítve lenne a mobilnet, mert ugyanúgy mindig elérhető volt szerencsétlenkedés nélkül. Ellenben a windows ezt megbook -on sem tudja, úgyhogy a bootcamp sem megoldás.

(#3) domos


domos
senior tag

A HP újabban bevezette, hogy a hosszú í nem az y mellett, hanem a jobb control helyén van. - nekem olyan HP Dragonfly-om van mint ami képet beraktál, az í a normális helyén van. Én nagyon szeretem, 1,1kg a nagyobb akksival, sokáig bírja és a magnézium ház is elég pöpec.

If you don't do it enough, nothing's gonna really happen.

(#4) nevemfel


nevemfel
senior tag

A HP újabban bevezette, hogy a hosszú í nem az y mellett, hanem a jobb control helyén van

Netes képek alapján úgy tűnik, hogy a Probookokon a helyén van a hosszú í. Dell Latitude 7400 még, esetleg?

Forget your troubles, c'mon get happy

(#5) szakatsa válasza nevemfel (#4) üzenetére


szakatsa
csendes tag

A latitude nem USB-C -n tölt sajnos 😟. A ProBook szériáról nem sokat tudok, utánajárok, köszi.

(#6) domos válasza szakatsa (#5) üzenetére


domos
senior tag

A proobok az elitebook alatt van, nagyon felejtős főleg mac után :D

If you don't do it enough, nothing's gonna really happen.

(#7) Krugszvele


Krugszvele
aktív tag

mysoft.hu-n tudsz szűrni az igényeidre, szerintem fél órán belül megvan, hogy mit veszel :)

(#8) nevemfel válasza szakatsa (#5) üzenetére


nevemfel
senior tag

A latitude nem USB-C -n tölt sajnos.

Ez biztos? Sima töltőt adnak hozzá, de elvileg az USB-C dokkokról is tölt.

Forget your troubles, c'mon get happy

(#9) Cucuska2 válasza nevemfel (#4) üzenetére


Cucuska2
őstag

Nálunk Lat 5400 van a családban, és Type-C és henger töltőn is tölt, kétlem, hogy a 7400 más lenne.

[ Szerkesztve ]

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#10) Tuib válasza Cucuska2 (#9) üzenetére


Tuib
aktív tag

Jaja, e7280 van nálunk, az is tölt type c-n.

''A szeretet az, amikor anyu látja aput a mosdóban és szerinte apu nem is gusztustalan.''

(#11) asdf_


asdf_
veterán

HP-knál a Probookokon és az Elitebooknál normális a billkó, a többinél kezdék el ezt a baromságot, mint itt lent (ment is tiltólistára a cégnél).

[ Szerkesztve ]

(#12) nevemfel válasza asdf_ (#11) üzenetére


nevemfel
senior tag

Ahha, azt hiszem, már értem. Bizonyára megspórolnak vele pár centet, hogy csak ANSI billentyűzetet használnak, ezt matricázzák át.

ansi vs iso keyboard

Forget your troubles, c'mon get happy

(#13) asdf_ válasza nevemfel (#12) üzenetére


asdf_
veterán

Jaja, lapos enter (ez a legidegesítőbb amúgy benne, mert í-t azért sokkal ritkábban nyom az ember), hosszú bal shift (az meg amúgy külön lol, hogy a feliratozás is el van cseszve, mert a magyar ékezetes betűk kisebbek, mint az összes többi). De ha nekik megér annyit, pár dollár spórolás, hogy ilyen gépet az életben nem vagyok hajlandó senkinek eladni, hát hajrá :U

[ Szerkesztve ]

(#14) Pubszon


Pubszon
veterán

Mivel ismeretlen és nem vészes dolog miatt kizártad a két legnagyobb üzleti noti gyártót, így nehéz is lesz választanod.
Meg ugye eddig apple köré építettél és nem tágítasz, akkor még nehezebb a dolgod.
Sok sikert. :)

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#15) iguana


iguana
őstag

dell xps 13 profi lenne, de sajna nincs lte modemmel.
ami rögtön eszembe jutott, hogy prémium, nem gamer, nem bazári, magas üzemidő, lte képes, azt te kizártad:
a thinkpad x1 carbon :)
nem sok lehetőséged van ebben a kategóriában, ezekkel az igényekkel főleg az lte igény miatt.

[ Szerkesztve ]

14 pár márkás bokazokni. (fícsör:antistatic, 100% pamut, jól szellőző, húzva térdig ér)

(#16) szakatsa válasza asdf_ (#13) üzenetére


szakatsa
csendes tag

Azt gondolnád, hogy a hosszú í nem számít, de ugye a ráépülők is mennek, és fejlesztésnél képzeld el a <> jeleket egymás után gépelve... az idegbaj felsőfoka.

(#17) szakatsa válasza Pubszon (#14) üzenetére


szakatsa
csendes tag

A Thinkpad szériával rossz tapasztalataim vannak. Csúnyán (fehéren) karcolódott Carbon X1, lekopott kijelzők, stb. Nem akartam részletezni, mert utána jönnek akik védik a szériát, nekem pedig semmi kedvem azon vitatkozni, hogy a széria jó-e vagy rossz, nekem rosszak a tapasztalataim, ezért kizárva.

A HP-t nem zárnám ki, dehát a fent említett, és asdf_ által csatolt képen is látszik, hogy használhatatlanná tették a gépeiket. Ezt le is írtam.

Az Apple ökoszisztémából pedig épp kilépni készülök...

(#18) #50192640


#50192640
törölt tag

Macbook után _bármi_ egy fosch lesz. Been there, done that, bought the T-shirt.
Most van nálam egy X1 Carbon, egy fos. Még az Elitebook 840-et elviselem, szép, unibody alamíneum, de sajnos a lényeg itt az hogy windows van rajta. Onnantól fos.

(#19) szakatsa válasza iguana (#15) üzenetére


szakatsa
csendes tag

Igen, az XPS nagyon tetszik egyébként, dehát az LTE modem hiányzik.
A Thinkpad X1 carbon -nal rettenetes tapasztalataim vannak sajnos.

Igen, vicces, hogy ebben a kategóriában nem találni számítógépet, pedig nem érzem úgy, hogy annyira egyedi igényeim lennének.

(#20) asdf_ válasza szakatsa (#16) üzenetére


asdf_
veterán

Amikor oda jutunk, hogy kacsacsőrözni kell, olyankor én átváltok angolra, azokat ott szoktam meg, én angol kiosztáson nevelkedtem, magyaron azt sem tudom, hol van.
De mondom, a Probook meg az Elitebook NEM ilyen.
Az lte modemhez ragaszkodást pedig nem értem, telefonon redőny lehúz, egy gombnyomás és kész. De ha mindenképp kell, akkor ha előkészítve van a notebook, már az is jó lehet, és majd utólag belerakja az ember.
Fujitsu-ből lehet még ilyen, de azok nem tudom milyenek, állítólag jók, ha nem tévedek.

[ Szerkesztve ]

(#21) Cucuska2 válasza szakatsa (#19) üzenetére


Cucuska2
őstag

Latitude 7400? Fentebb beszéltük.

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#22) nevemfel válasza szakatsa (#17) üzenetére


nevemfel
senior tag

A HP-t nem zárnám ki, dehát a fent említett, és asdf_ által csatolt képen is látszik, hogy használhatatlanná tették a gépeiket. Ezt le is írtam.

Ez valami konzumer kategóriás HP lehet. Az üzleti szériát (probook, elitebook) nézd.

Forget your troubles, c'mon get happy

(#23) UnA válasza szakatsa (#17) üzenetére


UnA
Korrektor

Thinkpad Carbont sohasem próbáltam, de volt már néha Dell és HP is, és mindig a Thinkpad T sorozat volt a legjobb. Most éppen egy T490-et használok, és nagyon elégedett vagyok vele – korábban volt T420, T450 is.

Tehát tőlem nyugodtan elutasíthatod, de a "Thinkpad" az nem széria, csak egy brand. Az Thinkpad X, R, T, E: az már széria.

De ha ennyire ellene vagy, akkor még tudom ajánlani a Dell Latitude-okat illetve a feltörekvők közül az Asus Zenbook sorozatát.

(#24) #41635072 válasza UnA (#23) üzenetére


#41635072
törölt tag

Zenbooknál lejjebb nem nagyon van minőségben.

Szerintem windowsos lapiból Thinkpad X és T széria a max, újabban el tudják kefélni ezeket is.
Eg macbook tényleg teljesen más kategória, aminek nincs párja.

(#25) Silεncε válasza #50192640 (#18) üzenetére


Silεncε
őstag

Maradjunk annyiban, hogy megszokás kérdése. Nekem kellett az előző melohelyen macOS-t használni, amint lehetett, hagytam a francba, mert egyszerűen képtelen voltam megszokni, nekem teljesen logikátlan volt az egész

[ Szerkesztve ]

(#26) szakatsa


szakatsa
csendes tag

A latitude úgy tűnik megfelel az igényeimnek, még olvasgatok review-kat róla

(#27) szakatsa válasza Silεncε (#25) üzenetére


szakatsa
csendes tag

MacOS vs Windows harcból van már pár téma, jelenleg sajnos nem preferencia kérdése az OS, ez kell, és kész. Viszont a laptopjuk konstrukciójába (ahogy itt írják többen) elég nehéz belekötni.

(#28) Luck Dragon válasza #41635072 (#24) üzenetére

Ennyire rossz lenne a Zenbook? :(

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#29) Gargouille


Gargouille
őstag

HP Elitebook megfontolandó szerintem (ha még nem lőtted ki), van háttérvilágítás, billentyűk a helyén, lehet LTE modemmel kérni, korrekt megjelenés és elég tartós gépek is. Van dokkoló hozzájuk (normális) és helyszíni gari, care pack stb. ami talán szintén nem elhanyagolható ebben a kategóriában.

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

(#30) aero.


aero.
veterán
LOGOUT blog

Matebook x pro? Lte kivetelevel passzol

(#31) Blasius0704


Blasius0704
tag

Hasonló okokól lett kb 2 éve egy HP envy ultrabookom, sok év masszív macbook használat után. Körülbelül fél évig volt meg pedig az elején oda meg vissza voltam.Utána visszasírtam. Most egy 16inch próm van, hozom viszem, a hospotot ugye az megoldja a telefonommal, nem nehéz, nem vastag viszont ha kell nagy a kijelző és elfér bootcamp-el a win is. (bár nekem csak a drágalátos NAV miatt kell, müködőképes mac kompatibilis ányk-t a népnek!)
Nem váltanék a helyedben, mert úgyis visszatérsz.

(#32) UnA válasza Blasius0704 (#31) üzenetére


UnA
Korrektor

Erre kíváncsi vagyok, hogy mi a gond az ÁNYK-val Macen, mert nálam Linuxon is jól megy - persze én nem vagyok feketeöves felhasználó. ;)

De még ebben az esetben sem látom értelmét a dual bootnak, a virtualizáció miért nem elég?

(#33) pekob


pekob
csendes tag

Szia!
A Computer imperium-nal vagy az avocomp-nal nez szet a hasznalt laptopok kozott.
https://www.avocomp.hu/hp-elitebook-820-g3
http://www.computerimperium.hu/images/Lenovo_ThinkPad_X240.jpg
Udv.: Pekob

(#34) Blasius0704 válasza UnA (#32) üzenetére


Blasius0704
tag

Nem szokott átmenni a beküldés, illetve én az anyk-hoz sorolom az e-akta/e-szigno appokat aminek szimplán nincs mac verziója.

(#35) domos válasza pekob (#33) üzenetére


domos
senior tag

G3-ban nincs thunderbolt, X240-ben meg főleg. Ezek régi gépek és amúgy sem az a kategória amit ő akar. Mac után inkább a halál mint egy X240.

[ Szerkesztve ]

If you don't do it enough, nothing's gonna really happen.

(#36) plömplöm


plömplöm
őstag

dell latitude 7310. pont. :)

All systems gone! Prepare for downcount! 5....4....3....1! Off blast!

(#37) pekob


pekob
csendes tag

Szia!
Thunderbolt kell. Tessek itt van:
https://www.digiprime.hu/laptop/dell-latitude-5401-48849-elado/?utm_source=arukereso&utm_medium=48849-dell&utm_campaign=konverzio

Udv.: Pekob

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.