Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) sztanozs


sztanozs
veterán

Én is jártam már így a zöldben - elég változó a felhozatal. Jó ideje maszeknál csináltatom már (ugyanaz a fíling, mint neked külföldön, csak előre be kell jelentkezni). Ugyan kicsit drágább, mint a zöld, de egy kis kényelem (és stabil minőség) ennyit megér.

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#2) dunc


dunc
nagyúr

Magyarországon sajnos ez is és más is szánalom! Magamnak nyírom a hajam, nagyon megtanultam, és precízebben csinálom meg mint a fodrászok.
Magyarországon nem ismerik a szolgáltatás fogalmát!

[ Szerkesztve ]

(#3) UnA válasza dunc (#2) üzenetére


UnA
Korrektor

Eddig ezt hány országban tesztelted? Mert ehhez kéne lennie összehasonlítási alapnak...

Itthon talán a legnagyobb probléma szerintem az a pesszimista néplélek, mert ez tükröződik a szolgáltatások minőségében - és az ilyen hozzászólásokban is.

(#4) dunc válasza UnA (#3) üzenetére


dunc
nagyúr

A környező országokban, vendéglátás, stb.

"pesszimista néplélek, mert ez tükröződik a szolgáltatások minőségében - és az ilyen hozzászólásokban is."

Egyetértek, de nálam ez tapasztalat, én nyitott vagyok a pozitív dolgokhoz!

[ Szerkesztve ]

(#5) Doze válasza dunc (#2) üzenetére


Doze
aktív tag

Persze, de azért az a frencsájz is tudjuk hogyan működik.... odamész csupasztalpú fodrászként a semmivel, kapsz havi 50-150e Ft-ot és ennyi.... gondolhatnánk hogy nem épp a pro hajfodrászok tömkelege, vagy azok gyűjtőhelye akik dolgozni is akarnak rendes pénzért.

Akik rendes munkát végeznek: külföld vagy maszek...

A kedvencem még persze az a néplélek, mikor valaki szolgáltatást vásárol olcsópénzért és a legelitebb/legjobb minőség kéne. Utána meg asztalcsapkodás hogy ő a vevő, hátmitképzelnek ezek.... 300e forintos Ferrarit mindenki látott már gondolom.

(#6) Petyyyyy


Petyyyyy
addikt

A végkérdés jó - noha egyik oldalra sem billentve a mérleget, azért örülhetne hogy egyáltalán van hol dolgozni, bármennyire is demagóg dumának hangzik. Hádenem? Na mindegy.
Másfelől senkinek nincs megtiltva, hogy vérprofessönel legyen a szakmájában és jövőhéttől ő legyen a Zsidró szalon reklámarca, utána pedig a doglozója.

Sanda gyanúm alapján látogatom én is aztat a szalont ott Újpesten. Csak egyetlen buxus vághatja ott a hajam, hozzá kérem magam mindég minden körülmények között. Az arcán irdatlan világfájdalom ül, amit időnként sikerül görbületekkel cifráznom a (z elektromos) székben ülve, de egyébként korrektül tolja az ipart. Egyszerűen lehozzák az életről a tudós társaság környéken leledző nem hivatalos tagjai.
A szalonra általánosságban véve igaz a színvonal, amit perpill a 4-6 vonalat teljes erővel túró munkások keresnek a kopóréteg alatt. Megjegyzem ott is akadnak ügyes kislányok - lásd alant.

#hajadismijen

[ Szerkesztve ]

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#7) dunc válasza Doze (#5) üzenetére


dunc
nagyúr

Nem feltétlen a munka minősége, hanem a körítés, ahogy írta is a cikkíró, pofavágás stb.

(#8) ncc1701


ncc1701
veterán

Letolom magamnak. Ahogy öregszik az ember, a frizurákat úgyis elhagyja, utána lesz egyre rövidebb a haj, és mire eljut oda, h látványosan hullik, már amúgy is szinte kopaszra nyírja magának.

(#9) Cathfaern


Cathfaern
nagyúr

Külföldön 4000 Ft volt, idehaza 2400. Az az 1400 Ft különbségért kapod a kedvességét, körítést, kiszolgálást, kávét, stb. Én Mo-n olyan fodrászhoz jártam (aztán elfogyott annyira a hajam, hogy otthoni gépes megoldás ugyanazt az eredményt hozta), ott 3300 Ft-ot hagytam ott alkalmanként, viszont a körítés és a szolgáltatás minősége megegyezett az általad külföldiként vázolttal. Ez ilyen egyszerű. Ahogy a közmondás is tartja, olcsó húsnak... :)

(#10) 0xmilan


0xmilan
addikt

Amikor irtad, hogy mindig inkabb szakertore bizod, akkor azt hittem, valami fancy undercut lesz belole. Ezt a 2-12 mm-t szerintem otthon is meg tudnad csinalni, a cikkben mutatottnal jobb minosegben.

Amugy nalam is ugyanez a felallas, csak a szamok masok. Teteje 9, oldalt korben 5, a ketto kozott 7-tel "egybemosva". Ha nagyon raerek, akkor korben az alja 3. A ket het nalam is a felso hatar, de van hogy hetente "letolom".
Egy hasznalhato gep megvan ket kinti- vagy harom itthoni vagas arabol.

(#11) sutszi


sutszi
veterán

Nekem is hasonló a történet csak más számokkal... Pont most voltam pár napja és hasonlóan negatívak a tapasztalataim... Zöldbe járok én is mert nem találok jobbat... Engem nem érdekel a kávé, meg egyebek. Vágja le de azt rendesen. Ha kiírnak egy árat, akkor jogosan várom el, hogy ne legyen összefaragva a fejem.
Rendszeresen problémáznak ezen, hogy nincs 5mm-es fej, meg nincs 20mm-es fej... ez nincs az nincs... Aztán kotornak pár percet és mégis van. De a legjobb a kiálló hajszálak meg néha buta belenyírások... De ezt már csak otthon látom hajmosás után sajnos.

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#12) Sethdobaloah


Sethdobaloah
senior tag

mindig rájövök, hogy életem befektetése volt a hajvágó. Kb ugyanezt a frizurát csinálom vele. Ha lusta vagyok, megkérem a feleségem. Ezt elrontani nem lehet :) (mármint a mellékelt ábra szerint lehet, de nagyon akarni kell)

...csak én vagyok helikopter?

(#13) szipipeti válasza UnA (#3) üzenetére


szipipeti
csendes tag

Azért egy dél olasz, görög, török verziót... ha arra jársz próbáld ki!
Megéri a 10-15 eurot!
(Persze helyi "szakit", (50 feletti férfit, kicsi angol / német tudással)

(#14) Csapoati


Csapoati
nagyúr

Én is franchise-ba járok már kb két éve kéthavi gyakorisággal. Eddig kb kétszer voltam elégedetlen (utólag vettem észre hibákat, ha helyben volt, ott kértem hogy még ezt és ezt, s szó nélkül megcsinálták), a többi nyíráskor nem volt semmi gond. Legutóbb pont kedden voltam, 15 perc alatt végeztem, 2000 Ft-ot kértek el mosás nélkül, gépi és kézi nyírásért.
A két hét alatt hosszúra növő hajat nem tudom értelmezni, pedig nekem is sűrű a hajam és nem is nő lassan szerintem. :D

[ Szerkesztve ]

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#15) 0xmilan válasza Csapoati (#14) üzenetére


0xmilan
addikt

A két hét alatt hosszúra növő hajat nem tudom értelmezni, pedig nekem is sűrű a hajam és nem is nő lassan szerintem. :D

Ha 3 mm-rol megno 6-ra, akkor gyakorlatilag ketszer akkora lett, mint frissen vagva, pedig csak 3 mm-t nott. :D

(#16) Robert07


Robert07
aktív tag

Mivel en geppel nem tudnam magamnak megcsinalni, mert nem szeretem, ha ennyire rovid, ezert en is fodraszhoz jarok, itt Angliaban szinte teljesen ugyanaz, ahogy leirtad, £11-12 korul. Annyi a gond, hogy neha varni kell, de amugy jol megcsinaljak.

Az pedig, hogy MO-on csak 2390Ft, nem azt jelenti, hogy ezert nem kell normalis munkat vegezniuk. Elvegre az o erdekuk is az, hogy a kliensek elegedettek legyenek es visszajarjanak. Legalabbis annak kellene lennie.

(#17) #78687232


#78687232
törölt tag

Az előző fodrászom volt hasonló, hazamentem és nekem kellett kijavítanom ezeket a kiálló hajszálakat. Az utolsó esetnél reggel elmentem hozzá, levágta, tükörben otthon nem is volt tré. Bementem dolgozni délután és egyszer hátradőlve végigsimítottam a fejem hátulról. Brutál sok hajszál hosszan hagyva, legszívesebben helyben kitéptem volna. Azóta cseréltem egy másik noname fodrászra, a csaj egy igazi zseni. Addig megyek, míg nem vagyok elégedett, szerencsére van választék.

(#18) nemlehet


nemlehet
őstag

Amúgy akik "a told le magadnak géppel" mantrát tolják azoknak 3 dolgot szúrnék ide:
1. Nem mindenkinek van olyan fejformája, hogy az egyenletesre vágott haj jól áll. Bonyolultabbat, főleg szép átmenettel meg nehéz csinálni csak 1 géppel tükörből. Persze van akit ez nem érdekel, meg olyan munkahelye van ahol ez nem szempont, de sok melóban igen is számít, hogy igényesnek hasson a frizura és itt nem kell nagyon fancy költeményekre gondolni.
2. Nekem pl nagyon erős forgóm van és ráadásul van még egy kisebb irányváltás a másik oldalon és ha nem jól van levágva akkor iszonyat csapzott, össze vissza álló lesz a fejem teteje. Ezt tükörből nem igazán tudom megoldani hisz a fejem teteje és nem látom rendesen.
3. Ehhez is kell egy érzék, könnyű belenyírni szerencsétlenül és akkor bizony vagy hülye frizurával jársz hetekig vagy jön a nullásgép... Mindenkinek van olyan dolog amit inkább kifizet minthogy egyedül nekiálljon, legyen az kertész, fametszés, festés vagy akármilyen szerelés. Ez kb ugyan az.

De hogy érdemben is hozzászóljak, nekem marhára nem váltak be a láncok. Az alulfizetett kedvetlen melós tipikus mintapéldánya, jellemzően a munkavégzés is megfelel a fizetésnek. Plusz a flegma, vontatott, pofavágós emberektől meg felmegy a vérnyomásom. Nem várom el, hogy kinyalja a seggem meg körbeugráljon, de ha kérek valamit (pl vágja le a pajeszom) akkor ne szemforgatás legyen már a válasz. Nem 40 nm2 kell betonozni, hanem 1 mozdulat...
A szabadúszó fodrászok nekem sokkal jobban beváltak, jellemzően kedvesebbek és a munka minőségét is jobbnak ítélem. Azokból is inkább a 40-50-es nők akikre lekopogom de nem volt panaszom.

Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

(#19) Szada85 válasza Csapoati (#14) üzenetére


Szada85
aktív tag

Természetesen nem azt jelenti, hogy két hét múlva már a szemembe lóg, hanem azt, hogy a 12mm-re vágott hossz a két elteltével ~20mm feletti hosszúságú lesz, és a sürüsége miatt mint egy zárt suba, olyan lesz. :)

Illetve, és ezt mintegy válaszként a "miért nem vágom otthon" felvetésekre, mivel a sok haj mellé kaptam csomagban hátra egymás mellé két forgót, kicsit elörébb elvileg egy harmadikat is, valamint több fodrász szerint elöl a homlokom fölött középtájt van egy "fél" forgó pluszban, így egyelöre nem mertem kísérletezni saját vágással, de egyre inkább hajlok rá én is, hogy megpróbáljuk barátnömmel magunk megcsinálni, meglátjuk. :D Ha olyan az eredmény, majd max azt is megosztom. :DD

(#20) D1Rect


D1Rect
félisten

Én maximum az egyenletes pár milis hajat vállalnám be magamnak.
Fodrászok sem nyitják magunkat, mert fizikailag nem fér úgy hozzá, hiába van meg a tehetség.

(#21) Csapoati válasza Szada85 (#19) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Azért az nem semmi, hogy két hét alatt majdnem egy centit nő a hajad. Sokan irigyelnének érte. :)

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#22) Cathfaern válasza D1Rect (#20) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

(#23) iguana


iguana
őstag

nah. és még azt hittem, hogy csak nekem vannak problémáim a fodrászattal kapcsolatban.
mindig értetlenkedtem, hogy nekem tök egyszerű nyírásra van szükségem és mégis kihívás.
mondhatni faék egyszerűségű a frizurám:
hasonló, mint a topik nyitó fórumtársunknak, csak az "értékek" mások. oldalt mondjuk 6-9 mm, felül 15-35 mm, mikor hogy. átmenet, pajesz, nyak szőrkék eltávolítása, fül körül szépen igazítva. szóval semmi fenszi-trendi. baromi egyszerű. a végeredménnyel max. zselé, wax használatával otthon alakítgatok. már amennyit lehet ilyen rövid hajjal, ugye.

...ééés mégsem :)

kistöki koromtól a telepi fodrászatba jártam egészen kb. 21 éves koromig. (nem vagyok egy variálós alkat, igen) aztán megszűnt az a fodrászat. majd munkavállalás, költözés-> nem találtam fodrászatot, így öcsémmel egymásnak nyírtuk évekig: kádba be, kuporgás, gép, olló aztán valamikor kész lett. hozzáteszem abszolút jó minőségben, de tényleg.

próbáltam (nem is egyszer) felkapott plázába, hajszalonba, hajstúdióba, hajszobrászatba és a tökömtuggya milyen nevekkel ellátott felkapott helyekre menni, de mindig volt valamilyen problémám.
a legzavaróbb az volt számomra (és lehet, hogy én vagyok ilyen szuper peches), hogy:

1. ezt az végtelenül egyszerű stílust (már ha az, lol) soha nem sikerült úgy megcsinálni, ahogy szerettem volna.
2. a méla undort valahogy mindig éreztem és ez baromira zavaró volt. én pedig utálom magam kellemetlenül, feszélyezve és zavarban érezni. soha nem kívántam extra figyelmet vagy hajbókolást (ééérted, hajbókolást), csak egyszerű vágást. mindig is adtam/adok a személyes higiéniára. soha nem nem mentem pl. izzadtan, csimbókos hajjal vágásra. frissen fürödve, "illatosan" mentem mindig a procedúrára. az akkori barátnőm szívtam is a vérem: "baszki, te nem is hajnyírásra mész, hanem randira!" :)
és igaz:tulajdonképpen az a típus vagyok, akinek van bejárónője, de mielőtt jönne, összepakol és rendet rak.

szóval egymásnak nyírtuk a hajunkat a tesómmal. aztán egyszer gyors nyírásra lett volna szükségem, mert másnap a cégnél fontos előadást kellett tartanom. tesóm nem ért rá. pánik. késő délután volt. az albérletemtől kb. 300 m-re volt egy fodrászat.
bevállaltam.
tipikus szuterén, egyszemélyes vállalkozás, megállt ott az idő úgy a 90-es években. (csúnya szóval: erősen kopottas)
egy fodrásznéni van: Anikó néni. idősebb hölgy, igazi nagyhangú, beszédes, csicsergős ámde végtelenül kedves asszonyság, aki nem gyors, viszont profi számomra.
én mondjuk jobban szeretek mélán, csendben lenni ilyenkor, mint egy zsák krumpli, de ezt betudom annak, hogy én vagyok ilyen magának való, nem beszélgetős típus. nem tudom mások hogy vannak ezzel, de fétis és egyéb szexuális töltöttség nélkül szeretem, ha dolgoznak a hajamon. szeretem a gép brümmögését hallgatni, az ollót és a hangját érezni és úgy az egészet ahogy van.
komolyan: engem mindig ellazít és relaxál.

nincs pult, neon, nincs hightech cucc, papír kendő sincs. két ósdi várakozó szék van a mini helyiségben. nincs keksz, kávé, de ha kérek kapok csapvizet kiengedve, hideget is. igazából semmi sincs. :)
csak a fodrásznéni, ollók, gépek (2 db, különböző fejekkel), kiszolgált fodrász szék, félhomály és nyáron dög meleg. általában 3 hetente megyek.

...és bevált.

azóta eltelt 11(!) év.
máshová költöztem, teljesen kiesik ma már nekem, de mégis oda járok a mai napig. nem azért mert nagyjából féláron van, mint máshol, hanem mert tökéletes nekem. kb. 2 éve 1500 Ft és 1800 Ft-ot hagyok ott. előtte mosás, utána nyírás, utána öblítés. kellemes fejmasszírt kapok. soha nem volt olyan, hogy összecsapta volna a vágást. sőt! nemegyszer előfordult, hogy mivel törzsvendég vagyok és amikor aznapra már nincs időpontja, és sürgős, mehetek még zárás után is. ahogy ő mondja:"megcsinál" :)
"de itt legyen ám pontosan, mert megtépem ám, ha nem!"
és mindig ott vagyok pontosan.
mindig, mindenhol egyenletes lesz a hajam, a végén felteszi a szemüvegét, végig vizslatja a fejem, és ahol kell géppel vagy ollóval kiigazít.

a gond az, hogy Anikó néni kb.1 éve mondogatja, hogy végleg nyugdíjazza magát, és abbahagyja, mert elfáradt és unokázik inkább. fogalmam sincs mi lesz utána.

ebből a szempontból nem is értem a helyzetemet. nekünk, férfiaknak nagy többségében tényleg baromi egyszerű a nyírásunk. a hölgyeknek, akiknek rövid, közepes, vállig érő, hosszú hajuk van, majd mindezt megspékelve kismillió (végtelen) stílussal, trenddel: egyenesítve, bongyorítva, göndörítve, színezve, festve, sütve és még ki tudja milyen technikájú vágással kérve mégis jobban boldogulnak valahogy.

érthetetlen.

innen is csókolom, Anikó néni!

14 pár márkás bokazokni. (fícsör:antistatic, 100% pamut, jól szellőző, húzva térdig ér)

(#24) UnA válasza iguana (#23) üzenetére


UnA
Korrektor

Ez egy nagyon jó sztori volt :)

(#25) janeszgol


janeszgol
félisten

Apám is férfifodrászhoz járt (akkor gyerekként én is vele, ő még borotvával borotvált) és egy kis kitérő után (elhunyt a fodrásza, utána már a nővére nyírta neki hajvágóval, nekem meg egy nő jutott) most nekem is férfifodrászom van. Nővel sose nyíratnám már a hajam.
A fodrászom ismerősöm, jól végzi a munkáját, szóval Budapestről is leutazom, hogy vele vágassam le a hajam.

De gondolom ez a bejegyzés nem csak a fodrászatról szólt, hanem azon keresztül bemutatva általánosságban a szolgáltatásaink minőségéről.

[ Szerkesztve ]

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#26) Hieronymus


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Egy gondolat, amit érdemes megszívlelni

Ha betérsz egy ismeretlen fodrászatba, sose fogad el, az éppen unatkozó fodrász munka ajánlatát.
Nem véletlen az, hogy éppen most nem dolgozik. Aki elfogadható áron és jó minőségben dolgozik, már több napra előre teljes le van foglalva.

Én inkább várok még pár napot és nem a szakma legalkalmatlanabb betanított munkásának kezébe adom a hajamat. :DDD

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#27) nemlehet válasza Hieronymus (#26) üzenetére


nemlehet
őstag

Ez nem feltétlen igaz. Ezer és egy oka lehet amiért egy fodrásznak éppen nincs vendége. Sok a lemondott időpont, előfordul, hogy sokkal hamarabb végez valakivel, mert végül még sem kellett festeni, vagy csak keveset.

Főleg ha az ember nem csúcsidőszakban megy (pl 4-6 között amikor az emberek többsége végez) még igen népszerű fodrászatokban is bele lehet futni üresjáratba.

Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

(#28) Hieronymus válasza nemlehet (#27) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

OK.
Kivételek mindig vannak. Egy így jó?
Arra azért kíváncsi vagyok mekkora eéllyel találkozol egy "betanított" szintem mozgó fodrásszal, ha betérsz egy ismeretlen üzletbe/szalonba. És mekkora eséllyel egy "lyukasórás" mesterfodrásszal?

Szerinted?

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#29) D1Rect válasza nemlehet (#27) üzenetére


D1Rect
félisten

Nem feltétlenül, csak 100-ból 98x.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.