Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3) updog


updog
senior tag

"...származástól függetlenül igaz, az oroszok, törökök, románok, olaszok, stb. között is szép számmal találni ilyen beállítottságú embereket, bennem ilyenkor csak az a kérdés merül fel, és talán ezzel lehetne szummázni a poszt lényegét, hogy ha integrálódni nem fűlik a foguk sem nyelvi, sem életviteli területeken, akkor a financiális oldalon miért várják el ezek az emberek, hogy az adott ország egyenlően kezelje őt, egyenlő jutattatási szinttel?"

Abszolút igaz, nekem is egy csomó ismerős jött az elmúlt 1-2 évben haza, hogy "nem jött be a kinti dolog" (Németország, Hollandia, Anglia).

Ami szomorúbb, hogy a fent leírtak simán itthonra is igazak... lépten nyomon panaszkodnak ismerőseim, hogy így nem keres, úgy nem lehet megélni a fizetéséből, miközben brutális munkaerőhiány van az országban, kb. egy programozó gyorstalpalón autodidakta módon, vagy akár egy fél éves asztalos/burkoló OKJ-n megszerezhetne egy olyan tudást, amivel havonta félmillió feletti nettó garantált, itthon.

Vagy ha nyelvet tanulna, bevállalna valami továbbképzést, feljebb léphetne a jelenlegi helyén, neadjisten kimehetne ő is külföldre. Persze ezekért tenni is kéne, így marad a sopánkodás, meg persze a Cofidis, Provident, mert mutatni azt kell, 100 HD csatorna a 4K smart tv-n, autó, cigi, 200m2 kétszintes családi ház kötelező.

[ Szerkesztve ]

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.