Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#28) total90 válasza dabadab (#20) üzenetére


total90
veterán

Persze, ha szülőknél laksz és semmit nem kell fizetni, akkor naná, hogy lehet jól spórolni. Mondjuk én sem tudnám, igazából ha haza (szülőkhöz) is megyek, akkor 1 hát után menekülök :DDD

(#21) mm779

Ezt nem lehet úgy kiszámolni, hogy van havi "x" összegem, amit ki kell adni és majd "y" összegt félre tudok rakni és majd nekem 2-3-4 év alatt összejön a pénz.
Mindig, de mindig közbejön valami és majd lehet eleinte nem, de idővel biztos akarnál "élni" is, szóval pénz megy el dolgokra, amikkel nem számoltál. Pl. találsz egy csajt, elmenni kajálni valahova... 100 euró el tud menni, hogy oda se nézz :K

Én miért jöttem ki? Nekem az otthoni mentalitásból lett elegem és azért sem keresem a magyarok társaságát. Van néhány akit ismerek és hasonló okkal jöttek ki. Azokkal ki lehet jönni, de a többit inkább kerülni. Tapasztalat.

Másik dolog, hogy ismerős, ismerősének ismerősén keresztül el tudtam menni állásinterjúra, ahova egybként önerőből valószínűleg nem sikerült volna. Fel is vettek, de 3 hónap alatt kellett tennem egy német nyelvű vizsgát és az volt mondva, hogy ha azt bukom, akkor az állást is. Nem buktam :)
Egyébként nem volt kitétel cégen belül a német, de még is itt élek és nem fog mindneki angolul tudni... Meg hát minél jobb a németed, annál jobb melót is kapsz. Nálam ez nagyon be is jött. Igaz cégen belül, de elég hamar pozíciókat tudtam lépkedni, mert hamar belejöttem a nyelvbe.

7 év után meg közel elértem a célom... :K

Ha nincs jó, ló a szamár is.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.