Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Steve_Brown


Steve_Brown
aktív tag

Imádom az írásaidat! :D

(#2) bitpork


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Saza a kormánymű tényleg új, v felújított? Mert engem is győzköd a szerelőm, hogy kellene kormánymű csere, de a felújítással foglalkozó manus aszongya h mivel nem folyik belőle az olaj nincs mit csinálni v cserélni rajt.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#3) gabyka


gabyka
aktív tag

No, és ha folyik, nem lehet a komplett kormánymű helyett csak tömítést/tömítéseket cserélni? (nem értek hozzá...)

(#4) Szada85 válasza bitpork (#2) üzenetére


Szada85
aktív tag

Nálam a munkahenger tömítésénél látni, hogy minimálisan könnyezi az olajat, illetve a vezető odalon a kormányösszekötő gumiharang tövében látni minimálisan szintén, ergó nálam mindenképp kelleni fog a felújítás/csere.
Ahogy írtam is, relatíve sokat utazunk, és egy cirka 2x1000 Km-es hazalátogatásra nem szívesen indulok neki minden alkalommal úgy, hogy " elvileg azt mondták még bírnia kell ". :)
Emiatt is - illetve, mert igényesnek tartom magam az autóimra, autóbuziként :D - szeretem, ha az autó 100%-os, vagy ahhoz a lehető legközelebbi állapotú.

Amennyire utánanéztem a nagy magyar alkatrészes webshopokban ( Bárdi, Unix ), ott a 110-150 ezres kategória az valóban felújított (és nem gyári GM ) darabok, betétdíjas mind igen.

A csergoe oldalán rákeresve jön aztán a móka java, van 23 féle, a felújított nem gyári motyó 130-200 ezer Ft között megy, a felújított gyári GM motyó olyan 300 ezerig bezárólag, az új, de nem gyári ( TRW, stb ) olyan 300-450 ezer Ft, a vadonat új, gyári GM, gyári csomagolásban pedig 500 - 530 ezer Ft-ért kelletik magukat a bolt webshopjában.
Ezek pedig mind 15-20%-os "kedvezménnyel ", azaz " Az ön bruttó kedvezményes ára " oszlopban. :)

Emiatt a terv kivenni, elvinni kormányműveshez, és ha van rá mód - nyilván ezt akkor látja, ha ott van konkrétan előtte a kormánymű - akkor szimplán felújíttatni, azzal az általam használni kívánt pár évet biztosan gondtalanul le fogja futni.

(#5) Szada85 válasza gabyka (#3) üzenetére


Szada85
aktív tag

De, természetesen ez az elsődleges terv, viszont mindenképp utánanéztem az áraknak, ha esetleg azt mondja majd az ezzel foglalkozó szakember, hogy nem javítható, akkor is tudjam, mire számítsak. :)

(#6) Szada85 válasza Steve_Brown (#1) üzenetére


Szada85
aktív tag

Köszönöm a kedves szavakat, ezek a bejegyzések nektek készülnek, fogyasszátok egészséggel őket! :) :R

(#7) bitpork válasza Szada85 (#4) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Ne viccelj már h a GM ugyanolyan áron adja mint a VAG a kormányművet! :Y

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#8) Szada85 válasza bitpork (#7) üzenetére


Szada85
aktív tag

A csergoe köztudottan - magánembereknek legalábbis - nem a legolcsóbb forrás, viszont gyári echte GM alkatrészt - különösen a nagyobb értékűeket/ komplexebb dolgokat - nagyon máshol nem találsz. Nyilván emiatt is megy szinte mindenki az utángyári/ egyéb márka vonalra, amiből elérhető. :)
Természetesen egy ~ milliót érő autónál én sem tervezek gyári GM kormányművet venni fél millióért, a saját pénztárcámnak én sem vagyok ellensége. :D

(#9) Luck Dragon

Jó lett az írás, mint mindíg. :)

Kormánymű ha csak szivárog,ahogyan írtad esetleg olaj pápára akkor lehet a szaki csak tömítéseket cserél,mé amit kell felújít. Így teljes lesz a boldogság. :)

A másik a vizsgázás egy elég frusztráló dolog tudd lenni, de itt még inkább az volt számodra. De jól kezelted a szituációt"pacsi". :)

Sajnos az enyémet csütörtökön láthatom újra. Dokinál van.

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#10) pet007


pet007
aktív tag

En is hasonlo cipoben jarok, csak en a mondeora keresek a gyari lemezfelni helyett valami ertelmeset. Arakat nezegetve viszont nagyon elmegy tole a kedvem, ertelmes szett az auto aranak feleert nem valami jo befektetes. Talan jon majd valami olcso, addig meg 20£ az uj disztarcsa (utalom oket). Jo az irasaid olvasni, bar lehetne par kep is, szerintem sokakat erdekelne! :R

(#11) Luck Dragon válasza pet007 (#10) üzenetére

Az Opel topic összefoglalóban láthatod a gépet. ;)

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#12) Szada85 válasza pet007 (#10) üzenetére


Szada85
aktív tag

Az észrevétel jogos, gyorsan kiszíneztem párral, mindent az olvasókért. :DDD :R

(#13) pet007


pet007
aktív tag

A 17esekkel is jol nezett ki, de 18asokkal brutal. Nem semmi mekkora kulonbseg van ketto kozott... 16rol 18ra valtas akkor gobdolom meg szembetunobb. Jol nez ki!!

(#14) Luck Dragon válasza Szada85 (#12) üzenetére

Opel topicban egyszer már ezt írtad ügye? Vagy rosszúl emlékszem rá? :)

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#15) Szada85 válasza Luck Dragon (#14) üzenetére


Szada85
aktív tag

Elképzelhetö, hogy rövid kommentben emlíettem a kerekeket ott igen, de gondoltam kicsit részletesebben is megírom a kalandokat, végülis erröl (is) szól ez a blog. :)

(#16) pet007


pet007
aktív tag

Itt logouton kerestem de nem talaltam se ford, se mondeo topicot, letezik hogy nem letezik?

(#17) bitpork válasza pet007 (#16) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

https://logout.hu/tema/milyen_autot_vegyek_2/index.html

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#18) pet007 válasza bitpork (#17) üzenetére


pet007
aktív tag

Koszonom! Hazaerek bele is vetem magam! :R

(#19) bitpork válasza pet007 (#18) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Bármikor nagyon szívesen!

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#20) csodavas


csodavas
tag

Szép kis (vagy inkább nagy?!) opel. Jól mutatnak ezek a felnik és az iromány is korrekt! Jó az ilyet olvasni! :R

(#21) Petyyyyy


Petyyyyy
addikt

Többször felnyihogtam, TL-nek is felolvastam egy-két részt. :DDD Többet kellene aludnod.
Másfelől nem kétség hogy rendben lesz a verda.

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.