Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) #71562240


#71562240
törölt tag

Szia, két dolgot mindenképpen akartam javasolni, az egyik a "Milyen főzött ROM-ok vannak Defy-ra" fejezet aktualizálása-bővítése lett volna, de úgy látom, ez már megvalósult. A másikat nem miattad javaslom, már korábban is említettem rum-cajsz-nak, miszerint, ne csak az az egy linkelt útmutatód legyen ott a "Ha a képes útmutatókat szereted..." helyen, hanem linkeld be oda mind a 6-7 ROM-cserével kapcsolatos leírásodat a címeikkel együtt, és akkor egy helyen láthatja őket mindenki.
Üdv.

(#2) #71562240


#71562240
törölt tag

Szia, javaslom mindkét első hsz.-ben a kamera témában a zöld-piros lencse fogalmak helyett áttérni a SOC-Bayer modulokra, illetve azt árnyalni azzal, hogy egyes modulok milyen lencseszínben léteznek.

[ Szerkesztve ]

(#3) szabof1


szabof1
őstag

Kicsit változtattam a két 1. hsz-en (de még nem az éles 1. hsz-eken):

Bekerült pár hivatkozás (pl. domerator leírásához a 2.3-as SBF flash javítására, illetve a saját CM7-MIUI telepítéses leírásaim is hangsúlyosabban jelennek meg) és kicsit javítottam a piros-zöld kamera leíráson BAYER-SOC-ra (és ennek a megállapításának módját is beleírtam). Belekerült még egy proxy probléma megoldás is (kiSSrac fórumtársunk hsz-e).

A döfi fórum tervezett 1. hsz-e: [link]
A Mélyvíz fórum tervezett 1. hsz-e: [link]

Nézzétek át, hogy találtok-e benne hibát vagy kell-e benne valamilyen kiegészítés?

Köszönöm. :R

(#4) #71562240 válasza szabof1 (#3) üzenetére


#71562240
törölt tag

Alakul a dolog, de én szeretném azt is megtudni, mi lett Fernandóval, miután Pamela átpártolt Hozéármán(yko)dóhoz. Visszaoperáltatta magát nővé? Vagy belépett az ABBA együttesbe? Vagy a továbbiakban már önmagának ad érzéki masszázst? Vagy találkozik titkos anyjával Ödipa Esmeraldával? Vagy mi?!

(#5) szabof1 válasza #71562240 (#4) üzenetére


szabof1
őstag

:DD
Nem akarom fenekestül felforgatni az 1. hsz-eket, benne hagyon ezt a kis mellékszálat is és az olvasóra bízom a folytatást. :)
Alapvetően jó kis indító hozzászólások voltak ezek eddig is.

(#6) szabof1


szabof1
őstag

A mélyvizes indító hsz-ben benne felejtettem a piros-zöld lencsés részt:
"
- Hogy tudom javítani a kamera minőségét és felbontását?
A zöld lencsés kamerákkal nem lehetséges a 720p felvétel, de a piros lencsés kameráknál elérhető némi mókolás után. Erre sajnos nincs univerzális patch, bizonyos ROM-ok esetében csalható elő ez a funkció (XDA fórum ajánlott információ szerzésre). Ugyanakkor létezik egy olyan patch, aminek a segítségével mindegyik kamera képes teljes képernyős (WVGA: 848x480-as) videót rögzíteni. Sajnos ez csak Froyo alatt működik, és az a hátránya, hogy WVGA videó mellett nem működik a vaku.

Rootolt telefonokon átállítható a zöld lencsés kamera tömörítése, így azok is nagyobb méretű és jobb minőségű képet készítenek. A legegyszerűbb megoldás, ha egy root jogokkal rendelkező fájlkezelővel lecseréled a mot_ise_imager_cfg.bin-t. Vállalkozó kedvűek ezen lépéseket végrehajtva is eredményre juthatnak.
"

amit az alábbira tervezek lecserélni:
"
- Hogy tudom javítani a kamera minőségét és felbontását?
Kétféle kamerával forgalmazzák a telefont: BAYER és SOC modulossal. (Nagy általánosságban: ha zöldes színű a lencse, akkor az SOC modulos, a BAYER modulosok pedig általában pirosak, de van közöttük zöld és sárga lencsés is.)
Úgy tudod megállapítani a kamera típusát, hogy letöltöd a Marketből pl. a CatLog programot, elindítod, majd a kamerát is elindítod (ezután akár már ki is kapcsolhatod a kamerát) és bemész a CatLogba, ahol rákeresel az alábbi szövegekre:
- először a “BAYER”-re keress rá, ha azt vagy nagyon hasonló szöveget látsz, hogy “Detected BAYER device”, akkor örülhetsz, mert BAYER modulos a Defy
- ha nem találtál BAYER-re utaló sort, akkor próbáld meg, hogy a “CameraCommon” vagy “LibSOC” szöveget megkeresni, és ha valamilyen “SOC”-ot tartalmazó sort találsz, akkor biztosan SOC modulos a telefonod.
A BAYER modulos némi ügyeskedés után rávehető 720p-s videó rögzítésére, de a SOC modulosnál is előcsalható a szélesképernyős felvétel. A BAYER sajátossága még, hogy alacsonyabb tömörítésű, ezáltal jobb minőségű képeket készít, de szerencsére a SOC képminőségének javítására is van lehetőség.
A SOC modulos kamerákkal nem lehetséges a 720p felvétel, de a BAYER modulos kameráknál elérhető némi mókolás után. Erre sajnos nincs univerzális patch, bizonyos ROM-ok esetében csalható elő ez a funkció (XDA fórum ajánlott információ szerzésre). Ugyanakkor létezik egy olyan patch, amelynek a segítségével mindegyik kamera képes teljes képernyős (WVGA: 848x480-as) videót rögzíteni. Sajnos ez csak Froyo alatt működik, és az a hátránya, hogy WVGA videó mellett nem működik a vaku.

Rootolt telefonokon átállítható a SOC modulos kamera tömörítése, így azok is nagyobb méretű és jobb minőségű képet készítenek. A legegyszerűbb megoldás, ha egy root jogokkal rendelkező fájlkezelővel lecseréled a mot_ise_imager_cfg.bin-t. Vállalkozó kedvűek ezen lépéseket végrehajtva is eredményre juthatnak.
"

Mit szóltok?

(#7) #71562240 válasza szabof1 (#6) üzenetére


#71562240
törölt tag

Köszi a munkádat, a többiek nevében is.

Ez a mondat így nem teljesen jó: "(Nagy általánosságban: ha zöldes színű a lencse, akkor az SOC modulos, a BAYER modulosok pedig általában pirosak, de van közöttük zöld és sárga lencsés is.)" Így például jobb lenne: Ha zöldes színű a lencse, akkor az legtöbbször SOC (de néha Bayer) modulos, a Bayer modulosok pedig általában pirosak, de van közöttük zöld és sárga lencsés is.
A lényeg a "...SOC modulos..." elé a legtöbbször szó (vagy annak szinonímája) beszúrása.

Esetleg kiegészíthető, hogy nem csak a CatLog, hanem például a LogCat vagy az aLogCat programokkal is ugyanúgy megnézhető a típus. Szinte egyformák ezek a programok.

A vége felé két bekezdés első mondata szinte ugyanazt állítja, miszerint a Bayer kamera rávehető a 720p felvételre némi ügyeskedés/mókolás után, a SOC kamera pedig... Nem nagy ügy, de ezt a két bekezdést esetleg érdemes lenne integrálni az ismétlés elkerülése érdekében.

[ Szerkesztve ]

(#8) szabof1 válasza #71562240 (#7) üzenetére


szabof1
őstag

Kösz. Így változott a szöveg:
"
Kétféle kamerával forgalmazzák a telefont: BAYER és SOC modulossal. (Nagy általánosságban: ha zöldes színű a lencse, akkor az legtöbbször SOC - de néha Bayer - modulos, a Bayer modulosok pedig általában pirosak, de van közöttük zöld és sárga lencsés is.)
Úgy tudod megállapítani a kamera típusát, hogy letöltesz a Marketből valamilyen logcat programot, pl. a CatLog, LogViewer Lite (LogCat) vagy aLogcat programot, elindítod, majd a kamerát is elindítod (ezután akár már ki is kapcsolhatod a kamerát) és bemész a letöltött logcat programba, ahol rákeresel az alábbi szövegekre:
- először a “BAYER”-re keress rá, ha azt vagy nagyon hasonló szöveget látsz, hogy “Detected BAYER device”, akkor örülhetsz, mert BAYER modulos a Defy
- ha nem találtál BAYER-re utaló sort, akkor próbáld meg, hogy a “CameraCommon” vagy “LibSOC” szöveget megkeresni, és ha valamilyen “SOC”-ot tartalmazó sort találsz, akkor biztosan SOC modulos a telefonod.
"

A második javaslatodat nem szeretném megcsinálni. Itt az eredeti szövegben csak a "piros"->"BAYER" és zöld->"SOC" cserét csináltam. Nem vagyok a téma (patchelés) szakértője, ezt olyan írja át, aki tényleg tudja ezt.

(#9) rum-cajsz


rum-cajsz
őstag

így kívülállóként nem akarok nagyon beledumálni, de egy pontosításom lenne.
A logcat eredetileg egy terminál parancs. Ennek kulturáltabb olvasási módja az USB-n adb -n keresztül használható két parancs, az
adb logcat
illetve a humoros android fiúk vicce
adb lolcat

Nem hiszem, hogy ezzel kellene foglalkozni az 1. hsz-ben, csak ha már ilyen érdeklődőek vagytok, gondoltam megosztom veletek. :)

Fernandó végül Justin Bieberré operáltatta magát, és nagy karriert futott be Japánban, ahol éjszakai karaoke bárokban lép fel.

[ Szerkesztve ]

=Kilroy was here============================ooO=*(_)*=Ooo=======

(#10) #71562240 válasza szabof1 (#8) üzenetére


#71562240
törölt tag

A második javaslatom csak stilisztikai jellegű volt, akkor készítek egy verziót most a cserére, hátha jobb lesz úgy. Tehát az alábbi két bekezdést integrálnám:
[I]"A BAYER modulos némi ügyeskedés után rávehető 720p-s videó rögzítésére, de a SOC modulosnál is előcsalható a szélesképernyős felvétel. A BAYER sajátossága még, hogy alacsonyabb tömörítésű, ezáltal jobb minőségű képeket készít, de szerencsére a SOC képminőségének javítására is van lehetőség.
A SOC modulos kamerákkal nem lehetséges a 720p felvétel, de a BAYER modulos kameráknál elérhető némi mókolás után. Erre sajnos nincs univerzális patch, bizonyos ROM-ok esetében csalható elő ez a funkció (XDA fórum ajánlott információ szerzésre). Ugyanakkor létezik egy olyan patch, amelynek a segítségével mindegyik kamera képes teljes képernyős (WVGA: 848x480-as) videót rögzíteni. Sajnos ez csak Froyo alatt működik, és az a hátránya, hogy WVGA videó mellett nem működik a vaku."

Lehetne például így:

A SOC kameramodul nem vehető rá 720p videofelvétel készítésére, de a BAYER igen. Erre sajnos nincsen univerzális patch, bizonyos ROM-ok esetében csalható elő ez a funkció (XDA fórum ajánlott információ szerzésre). Ugyanakkor létezik egy olyan patch, amelynek a segítségével mindkét kameratípus képes teljes képernyős (WVGA: 848x480-as) videót rögzíteni. Sajnos ez csak Froyo alatt működik, és az a hátránya, hogy WVGA videó mellett nem működik a vaku. A BAYER sajátossága még, hogy alacsonyabb tömörítésű, ezáltal jobb minőségű képeket készít, de szerencsére a SOC képminőségének javítására is van lehetőség.

Tehát csak stilisztikai egyszerűsítésre gondoltam itt, ha egyetértesz, hogy így olvashatóbb-egyértelműbb, akkor esetleg érdemes kicserélni a két bekezdést erre az egyre.

(#9) rum-cajsz: Akkor Japánba nem megyek egy darabig!

[ Szerkesztve ]

(#11) szabof1


szabof1
őstag

Frissültek az első hozzászólások.

(#12) szabof1


szabof1
őstag

hodostamas kolléga készített egy az egyes romok hibáit és az esetleges megoldásokat összegyűjtő űrlapot és mögé egy Google Docs táblázatot és arra egy összesítő táblázatot. Ezeket mindenképpen szeretném belevenni az 1. hozzászólásokba a következő módosításnál.

[ Szerkesztve ]

(#13) rum-cajsz


rum-cajsz
őstag

Hahó!

Úgy látom, hogy megszünt az http://www.androidunderground.info. :(

=Kilroy was here============================ooO=*(_)*=Ooo=======

(#14) szabof1 válasza rum-cajsz (#13) üzenetére


szabof1
őstag

Szia!

Jól látod. :( Éppen tegnap hívta fel rá a figyelmemet hodostamas kolléga.
A legtöbb leírást már korábban átmigráltuk ide: android-forum.hu. Pár dolog azonban csak ott volt meg. :(
A defy.prisonblock.hu szerver sem megy, azokat a tartalmakat meg ide mozgattam át: szabof1 Defy cuccok a Google Drive-on. Tamás dolgozik azon, hogy felkerüljenek a torrentre is.

A fenti változásokat javítottam és az első hozzászólások módosítását tegnap este kértem, de ahogy látom, a Döfi fórumét nem sikerült jól cserélni a kollégának. :( Újból kérem a cserét. :K

(#15) rum-cajsz válasza szabof1 (#14) üzenetére


rum-cajsz
őstag

ok, csak láttam, hogy módosítasz, aztán gondoltam szólok. :)

=Kilroy was here============================ooO=*(_)*=Ooo=======

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.