Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) EczkE


EczkE
addikt

Félsz hogy lehallgattak? ;]

Asszem mindenféleképpen!

(#2) Móci


Móci
addikt

Akkor kell majd sz*rni, ha bombáznak is.
Nagyon nem lepődtem meg a dolgon.

"...In a struggle to be happy and free, swimming in a primitive sea..."

(#3) BITBOYS


BITBOYS
addikt

Kérdezd az NBH-t.
Amúgy ide az nem repül be akinek nincs repülőgépe. Régebben Paksot közelítette meg egy-két vadászrepülőgép, mi meg csak pislogtunk. Akkor az osztrákok annyit reagáltak erre, hogy ők bizony lelőtték volna.

dunc Hát de nem? Mit kavarnak ezek erre? :) Ráküldeni az összes vadászgépünket és kitessékelni a légterünkből legalább...

[ Szerkesztve ]

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#4) dunc


dunc
nagyúr

"Izraeli" semmit nem mondok. :(((

(#3) BITBOYS :ezt is le kellet volna durrantani ;)

[ Szerkesztve ]

(#5) Móci válasza BITBOYS (#3) üzenetére


Móci
addikt

Hallottam én már cifrább történetet egy volt katonától. A közös az volt, hogy nem lőttünk, pedig nem ártott volna, legalább elriasztás céljából.

"...In a struggle to be happy and free, swimming in a primitive sea..."

(#6) tibi666


tibi666
senior tag

csak rokonlátogatóba jöttek.

(#7) ollie


ollie
MODERÁTOR

Itt mindenki szelektíven olvas? Engedéllyel repültek be a légterünkre.

***

(#8) moha21


moha21
addikt

Ezért nem szűröm a nagyfeszültségű nagyfrekvenciás zajokat. ;]

Lehallgatták, hogy terelem a disznókat. :))

[ Szerkesztve ]

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#9) BITBOYS válasza Móci (#5) üzenetére


BITBOYS
addikt

Így van. Megmutathattuk volna mire vagyunk képesek. A jelek szerint semmire.

ollie Közben kibővítették a hírt, így már másként fest. Ez első cikkekben a HM még csak nem is tudott róla.

A HM nem tudott a "diplomáciai" berepülésről

Előzetesen semmilyen információja nem volt a Honvédelmi Minisztériumnak (HM) az izraeli katonai gépek érkezésével kapcsolatban; Szekeres Imre vizsgálatra kérte a kormányfőt, közölte a HM szóvivője csütörtök délelőtt. Bocskai István elmondta: a miniszter annak érdekében kezdeményezi a vizsgálatot, hogy kiderüljön, miként kaphattak diplomáciai engedélyt azok az izraeli katonai repülőgépek, amelyek szerdán "megközelítési és átrepülési" feladatokat hajtottak végre a ferihegyi repülőtéren.

A vizsgálatra azért is szükség van - mondta a szóvivő -, mert a honvédelmi tárcának előzetesen semmilyen információja nem volt a gépek érkezésével és azok típusával kapcsolatban.

[ Szerkesztve ]

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#10) tibi666 válasza ollie (#7) üzenetére


tibi666
senior tag

de milyen céllal?

(#11) szablya válasza ollie (#7) üzenetére


szablya
tag

Igen, ez világos, de ki adta nekik az engedélyt? Mit kerestek itt? Értelemszerűen kémkedtek, lehallgattak, megfigyeltek... Izrael itt. Csak úgy...

Madarat tolláról, embert desktopjáról. | Inni és inni adni. | Ellopták az alisok a tankot. | Az igazi tuningos Prescott kávét iszik. - all by szablya | "Igazat az igazaknak, zárják be a hazugokat!" \m/

(#12) Psychonaut válasza szablya (#11) üzenetére


Psychonaut
addikt

Értelemszerűen? :F

(#13) szablya válasza Psychonaut (#12) üzenetére


szablya
tag

Kémrepülőgépek berepültek ide, tettek pár kört, majd hazahúztak. Nyilván nem csak úgy megsétáltatták magukat... Ha kémrepülőgépekkel jöttek, akkor "kémkedtek". Bár ennyi erővel az utcán egy nagy radartányért is felállíthatnának, (nekik) szabad.

[ Szerkesztve ]

Madarat tolláról, embert desktopjáról. | Inni és inni adni. | Ellopták az alisok a tankot. | Az igazi tuningos Prescott kávét iszik. - all by szablya | "Igazat az igazaknak, zárják be a hazugokat!" \m/

(#14) caizzz


caizzz
aktív tag

ne aggodjatok mar, csak nekem hoztak reggelre egy par k.rvat izraelbol repulovel, vecsesen kidobtak oket, szedtuk ossze lepkefogo haloval a pusztaba szerencsetleneket.

marakujás kőbányai

(#15) #53246592 válasza ollie (#7) üzenetére


#53246592
törölt tag

A honvedseg tudomasa nelkul "rutinfeladatot" ellatva berepulni egy idegen orszag teruletere 2 katonai repulövel... Azert ez akkor is furcsa ha volt engedelyuk. Föleg ugy hogy a repulök hazaja nem tagja a NATO-nak, Magyarorszag (meg Törökorszag es Romania) pedig az.

(#16) CséZé


CséZé
őstag

szerintem készülnek ápr. 11-re :D
vki megrendelte őket :Y :))

(#17) dunc válasza BITBOYS (#3) üzenetére


dunc
nagyúr

Ez vicc ami ittvan ebben az országba ,oda kellet volna csapni ....kifelé !!!

(#18) Cthulhu Dawn


Cthulhu Dawn
őstag

Szerintem csak eltévedtek, nagy ez a Kárpát-medence. Tökegyértelmű.

"There are no bad ideas, only great ideas that go horribly wrong" - Jack Donaghy

(#19) Dany007 válasza dunc (#17) üzenetére


Dany007
veterán

Jajaja, aztán lett volna szép címoldal a másnapi újságokban. A Magyar Légierő lelőtt két légtérhasználati engedéllyel rendelkező izraeli repülőt. Biztos sok dicséretet kaptunk volna...

Amúgy az 'odacsapás' előtt illene gondolkodni is :) izraeli légierő és a magyar. Aztán ha már csapásról van szó, akkor érdemes megnézni a számokat, hogy a későbbiekben ki csapna agyon és kit :)

Csak h ne kelljen végigolvasni, szemezgetek párat:

Magyar légierő: Gripen 14db, Mig-29 19db/7aktív...
Izraeli: 339db F-16, 274db F-4-es

Amik mondjuk jóval régebbi gépek, mint a Grippen, de az egyszerű számbeli fölény itt is győzne. Szal ha mi odacsapnánk, akkor minket taposnának el...

[ Szerkesztve ]

(#20) localhost


localhost
Közösségépítő

Aki gondolkodik (mint például én) az látja, hogy a hírben van egy bukfenc....

"több száz kilométeres távolságból képesek lehallgatni minden elektromágneses sugárzást, legyen az mobiltelefon, wifi, rádió- vagy radarjel. "

Gondolom a többszáz kilométeres távolságból az én itthoni routeremet és a dohányzóasztalon pittyegő mobilomat KÉPTELENSÉG egy repülőről lehallgatni.
Nem akarok vitát generálni, de ez számomra több mint nonszensz.

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#21) BITBOYS válasza dunc (#17) üzenetére


BITBOYS
addikt

Majd utólag lepapírozzák mint általában.
Amúgy nagy a felfordulás ezzel kapcsolatban. Szabályos volt, de kivizsgálást sürgetnek az ügyben. :F

localhost Állítólag ezért repültek párban.

Dany007 Természetesen ez igaz, de akkor miért nem szálltak fel a vadászgépeink és kísérték ki a légterünkből a gépeket? Valami engedélyük biztosan lehetett, különben meg kellett volna történnie ennek az intézkedésnek. De akkor mi ez a felfordulás az ügyben?

[ Szerkesztve ]

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#22) ollie válasza BITBOYS (#21) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

[link]

1. engedélyük volt
2. légi gyakorlatot végeztek

Minden más csak spekuláció.

(#19) Dany007: azért ne feledd el, hogy mi NATO tagok vagyunk, márpedig köteles minket is megvédeni ilyen esetben, és az izraeliek nem hülyék, hogy nekimenjenek a NATO-nak.

[ Szerkesztve ]

***

(#23) dunc válasza Dany007 (#19) üzenetére


dunc
nagyúr

Engedélyel,vagy nélküle a hírből nem derül ki normálisan. Jogos vagy nem ? Azt viszont nem értem mit kerestek itt? :U Nekem nem hiányoznak.....

"Gondolom a többszáz kilométeres távolságból az én itthoni routeremet és a dohányzóasztalon pittyegő mobilomat KÉPTELENSÉG egy repülőről lehallgatni."
Olyan nincs a mai technikai eszközökkel ,hogy képtelenség. De tuti nem te voltál a célpont. :)

[ Szerkesztve ]

(#24) CséZé válasza BITBOYS (#21) üzenetére


CséZé
őstag

A repülésekről a lapnak Bocskai István, a Honvédelmi Minisztérium (HM) szóvivője annyit mondott, hogy a gépek diplomáciai engedély birtokában voltak itt, de nem a HM illetékes az engedélyek kiadásában.

Akkor ki illetékes ezekért? Hmmmm...
Állami szuverinitás rulz...

(#25) localhost válasza BITBOYS (#21) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Ha párban repültek sem! :N

Ide tartozó vicc a régmúltból:

- Miről lehet megismerni Ferihegy betonján az Izraeli légitársaság repülőgépét?
- Hát, az orráról és a farkáról.

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#26) ollie válasza CséZé (#24) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

A Külügy.

***

(#27) Dany007 válasza ollie (#22) üzenetére


Dany007
veterán

Tudom, azt már nem is akartam felhozni. Bár a múltkor ebben valaki megcáfolt, vagy legalábbis próbált már nem emlékszem.
De én is úgy tudom, ha egy Nato tagállamot támadás ér, akkor a többi ország köteles beavatkozni. Valahogy úgy hallottam, hogy akkor az olyannak minősül, mintha az összes Nato tagállamot támadás érte volna... mind1.

@dunc:

De, a hírben le van írva, hogy volt engedélyük. Aztán, hogy jogos-e vagy sem, azt nem tudjuk meg. Meg szerintem nem is mi döntjük el. Biztos megvolt rá az okuk, ahogy az engedélynek is. Az már más kérdés, hogy nekünk ez nem tetszik. Voltaképp tökmind1. Ha nagyon akarnak (egy kormány vagy szervezet) úgyis megfigyel téged ahol és ahogyan csak akar.
Történetesen ezt se vette észre senki, csak a légiirányítók illetve mi olvastuk a hírekben. Ha nem írnak róla a hírekben sose tudtuk volna meg.

(#28) caizzz


caizzz
aktív tag

amúgy meg mivel lőttünk volna rá? vagy a paksi vadászgépekre? sajtreszelővel? hagyjámá... ki kéne állítani vmi drótra körbe a légtér határaihoz az összes munkanélkülit 500-as órabérért, ha jön egy repülő, megdobláltatni velük szotyival.

marakujás kőbányai

(#29) localhost válasza dunc (#23) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Amikor azt írtam pár hozzászólással korábban, hogy ilyen nincs, és nem akarok erről vitát nyitni, akkor pont erre a hozzászólásra vártam, hogy "akár lehetne is" :)

Elképzelni tényleg bármit el lehet! :)) Akkor is azt mondom, a hírben csúsztatás van, szándékos rémisztgetés, hogy akár még téged is le tudnának hallgatni többszáz kilométerről. Pedig ez egyszerűen nem igaz.

[ Szerkesztve ]

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#30) dunc válasza caizzz (#28) üzenetére


dunc
nagyúr

Azért akármilyen lenézett a Magyar légiérő,egy vadászgépet,és egy védelem "nélküli" kémrepülőt le tudnak rántani. :))

(#31) caizzz válasza dunc (#30) üzenetére


caizzz
aktív tag

Vagy max ráküldik a Malév spec.-ops. sólymait Ferihegyről azok meg elrágják a kábeleket a gépen. :DDD

Vagy fogadni pár arcot, ledobálják fél perc alatt nokiásdobozzal.

[ Szerkesztve ]

marakujás kőbányai

(#33) BITBOYS válasza caizzz (#31) üzenetére


BITBOYS
addikt

:DDD
Vagy brutálisan belerepülnek a hajtóműbe :D

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#34) moha21 válasza localhost (#29) üzenetére


moha21
addikt

+1. Kamu duma. Elképzelni is durva. Max 1 tank rádióját a sivatagban.

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#35) Dany007 válasza dunc (#30) üzenetére


Dany007
veterán

Elvileg van 'modern' légvédelmünk is. Szóval 'szerintem' ha nagyon akarták volna, a határ átlépése után pár km-rel leszedhették volna mindkettőt.

(#36) wwenigma válasza dunc (#17) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Mégis hogy? A magyar honvédség lefingja az égről őket? Mer más fegyverünk nincs...

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#37) moha21 válasza Dany007 (#35) üzenetére


moha21
addikt

Ha volt engedély miért avatkoztak volna be? :U

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#38) Dany007 válasza moha21 (#37) üzenetére


Dany007
veterán

Olvass korábbi hszeket is :) Egyáltalán nem mondtam, hogy be kellett volna avatkozni. Sőt.
Csak ha már arról van szó, hogy harcolni kell vagy ilyesmi, akkor van légvédelmünk is. Ezért írtam.
Amúgy korábban én is pont azt írtam, hogy csúnya vége lett volna engedéllyel rendelkező gépekre támadni :)

[ Szerkesztve ]

(#40) philoxenia válasza szablya (#11) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Az itt, az mire vonatkozik? Te most már Magyarországon élsz?

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#41) ollie válasza philoxenia (#40) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Őt Romániában hallgatták le. ;]

***

(#42) szablya válasza philoxenia (#40) üzenetére


szablya
tag

A PH! egy moi lapcsalád, gondolom a szerverei is MOn vannak ;] Ha nagyon akarod, értelmezheted úgy, hogy én most virtuálisan MOn vagyok :P

Egyébként Romániát is érinti az ügy. Meg még lehet az itt k-európa is.

Madarat tolláról, embert desktopjáról. | Inni és inni adni. | Ellopták az alisok a tankot. | Az igazi tuningos Prescott kávét iszik. - all by szablya | "Igazat az igazaknak, zárják be a hazugokat!" \m/

(#43) Móci válasza Kalandor (#39) üzenetére


Móci
addikt

Azt szerintem nem lőhetik el, mert drága. :)

"...In a struggle to be happy and free, swimming in a primitive sea..."

(#44) CséZé válasza ollie (#41) üzenetére


CséZé
őstag

jól elviccelődtök ti ezen....

(#45) philoxenia válasza ollie (#41) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Végül is ha "több száz kilométeres távolságból" tudnak lehallgatni, elég, ha csak a határaink mentén elrepülnek..... Persze nem tudom, mi értelme lenne földi eszközök helyett ilyen drága technikát alkalmazni, ha bárki is kémkedni akar....

Mondjuk alapvető fizikai ismeretekkel sem rendelkezőknek mindent be lehet adni.
Mobil, wi-fi a "többszázkilométert" biztosan az ufók teszik lehetővé......

[ Szerkesztve ]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#46) Móci válasza CséZé (#44) üzenetére


Móci
addikt

Mit lehetne vele csinálni? Megsorozni légpuskával? Megdobálni száraz teszkós zsemlével?
Ez van.

"...In a struggle to be happy and free, swimming in a primitive sea..."

(#47) wwenigma


wwenigma
Jómunkásember

A jogszabályoknak megfelelõ módon történt szerdán az Izraeli Légierõ gyakorlata a Ferihegyi repülõtéren - áll a Nemzeti Közlekedési Hatóság Légiközlekedési Igazgatóság (NKH) csütörtöki közleményében. A gyakorlathoz szükséges engedélykérelem idõben érkezett meg a Külügyminisztériumhoz.

De mi a francot gyakorolnak? Miert? Mit kepzelnek ezek? Majd jarunk mi még arrafele, de nem gyakorlaton.

philoxenia: páros repülés a méterpontos adómeghatározásra szolgál. Egyébként ferihegy meg nem kiemelten védett célpont? Vannak azért titkos teruleteink is, ami pláne "tabu" a kulfoldi titkosszolgalatoknak, erre paff, beengedjuk ide oket...

[ Szerkesztve ]

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#48) ^Clown


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Ha ezek tényleg kémrepülőgépek, és tényleg adtak nekik engedélyt, akkor súlyos államellenes bűncselekmény történt. Persze erről nagy a kuss.
Az izraeli nagykövetasszonynak meg azt sem hiszem el, amit kérdez...

De a kedvencem az egészben ügyben: valamelyik képviselő rá mert kérdezni, hogy ugyan már, mit kerestek itt a gépek. A drága jó nagykövetasszony válasza: ő bizony antiszemitizmust sejt a háttérben :DD

#41 ollie: örülök, hogy jól szórakozol... Itt azért egy kicsit nagyobb súlyú dolog történt, kicsit komolyabban kéne kezelni. Főleg Simon Perez ominózus kijelentése óta, amit próbáltak ugyan kimagyarázni, de nem sikerült.

[ Szerkesztve ]

(#50) Móci válasza wwenigma (#47) üzenetére


Móci
addikt

Mit gyakorolnak? Ha bombázni kell, hogy a legegyszerűbb. Vagy tudja a franc.
Ha holnap arra ébredek, hogy az utcán autók helyett tankok jönnek szembe, s minden második ember idegen nyelven beszél, akkor baj van.
Ez is megtörténhet...

Kalandor: szerintem annak is örülni kell, hogy egyáltalán repülhetnek azok a szerencsétlen gépek.

[ Szerkesztve ]

"...In a struggle to be happy and free, swimming in a primitive sea..."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.