Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) sp@rtan


sp@rtan
senior tag

A képeken 6 húr helyett 3 van :F

(#2) eddie17 válasza sp@rtan (#1) üzenetére


eddie17
addikt

Én konkrétan 5-öt látok, ami ugyancsak kevés:)

(#3) Csemike válasza sp@rtan (#1) üzenetére


Csemike
csendes tag

4 :). Ha a hangolókulcsok nehezen járnak, az azt jelenti, hogy izomból kell tekerni hangoláskor. :D Ami kissé nehezíti a hangszer precíz behangolását.
Kezdésnek ez jó gitár, nejlonhúros, széles a nyaka, könnyebb megtanulni az akkordokat, mert nem lesz kínszenvedés lefogni mondjuk egy F# mollt. Később, ha már nagyon májer vagy áttérhetsz fémhúrosra, ami eleinte kényelmetlen lesz, viszont egy idő után sokkal jobban fog tetszeni a hangja (ércesebb, zengőbb). Persze csak akkor, ha rockos, countrys vonalon akarsz nyomulni.

Szerk.: Tényleg 5 húr van rajta. :D

[ Szerkesztve ]

(#4) Daweee


Daweee
őstag

Szerintem vedd meg :D
A nehezen járó hangolókulcs meg sztem annyi hogy kicsit több erő kell a hangoláshoz, annyira nem lehet szörnyű (mint az én első gitárom :DDD ) szóval Rock On :D
Ha pedig bármi kérdésed van, én itt leszek :P

[ Szerkesztve ]

(#5) veector válasza eddie17 (#2) üzenetére


veector
senior tag

Én is ötöt látok :F

(#6) szablya


szablya
tag

Szóval nem olyan nagy gond az?
A húrokkal meg nem értem mi van, remélem nem így akarták nekem eladni :F

Igen, a rockosabb vonalon szeretném :) Akkor kezdésnek ez jó lenne?

Madarat tolláról, embert desktopjáról. | Inni és inni adni. | Ellopták az alisok a tankot. | Az igazi tuningos Prescott kávét iszik. - all by szablya | "Igazat az igazaknak, zárják be a hazugokat!" \m/

(#7) Daweee válasza szablya (#6) üzenetére


Daweee
őstag

A húr a legkevesebb, 1-2 ezerért kapsz egy komplett készletet (nemtom pontosan, sosem volt nejlonhúrosom) Kezdésnek pedig tökéletes egy ilyen, nem tűnik túl réginek sem a képek alapján.

Gergő_: tudsz valamit amit én nem? ;] Mert tapasztalat alapján ez csak urban legend :P

[ Szerkesztve ]

(#8) Gergő_ válasza szablya (#6) üzenetére


Gergő_
őstag

tök mindegy hány húr van, csajoknak bejön :D ... a dilettáns fajtának...
@Daweee
arra gondoltam pl., hogy sokszor elég egy gitártokkal mászkálni, az is dob az ázsión :D

[ Szerkesztve ]

(#9) szablya válasza Daweee (#7) üzenetére


szablya
tag

Köszönöm a gyors válaszokat!

Akkor valószínűleg megveszem, ennek a húr dolognak még utána járok, azért jó lenne, ha készen kapnám :))

Madarat tolláról, embert desktopjáról. | Inni és inni adni. | Ellopták az alisok a tankot. | Az igazi tuningos Prescott kávét iszik. - all by szablya | "Igazat az igazaknak, zárják be a hazugokat!" \m/

(#10) Csemike válasza Gergő_ (#8) üzenetére


Csemike
csendes tag

:DDD A hosszúszoknyás, bakancsosnak, aki fekete árkokat fest a szeme köré? :D

szablya: kérd meg az eladót, hogy rakjon rá egy H húrt. De egyébként tényleg pár forintos dolog egy húr. És nem is nagy etvasz felhúrozni a gitárt.

[ Szerkesztve ]

(#11) Daweee válasza Gergő_ (#8) üzenetére


Daweee
őstag

Erre értettem, hogy hazugság :DDD
De lehet csak én mozgok rossz körökben :O

[ Szerkesztve ]

(#12) Gergő_ válasza Csemike (#10) üzenetére


Gergő_
őstag

nem csak :DD

(#13) malwy


malwy
senior tag

Hát nem tudom, nálunk zenészeknél (hegedások) hallgatással és kipróbálással dől el a dolog, mondjuk nem ilyen árfekvésben, és nem 0 tapasztalattal:D

(#14) szombatitomi


szombatitomi
aktív tag

Ez Toledo gitár?

Nem értek hozzá, csak tesómnak is valami ilyesmi van, ugyanígy néz ki, és annak ez a neve. :D

Amúgy tényleg szép gitár.

(#15) szablya válasza szombatitomi (#14) üzenetére


szablya
tag

Majd megkérdem :D

malwy: Igen, nyilván így kéne működjön a dolog, de én még teljesen laikus vagyok a témában, ezért is kértem ki a ti véleményeteket, így első látásra :)

[ Szerkesztve ]

Madarat tolláról, embert desktopjáról. | Inni és inni adni. | Ellopták az alisok a tankot. | Az igazi tuningos Prescott kávét iszik. - all by szablya | "Igazat az igazaknak, zárják be a hazugokat!" \m/

(#16) shadeofme


shadeofme
tag

Hát... Öregem, nem irigyellek. :D
Önmagában is jó dolog, ha tud az ember vmilyen hangszeren játszani, de az is igaz, h járulékos haszonként még a gyengébbik nemet is lehet olvasztani némi gitár / zongora / stb. virtuozitással. :)
Én zeneiskolába járó / gitározó ismerőst kérdeznék meg, aki kölcsön is adná pár percre meg mutogatná, h mi a helyzet, mit hogyan kell fogni, stb., mert addig oké, h kurtajól néz ki, ha vki élesben gitározik, de rengeteg elméleti és gyakorlati tudás is kell ám hozzá.
+ pont a zeneiskola mellett, h amikor régen még egy közintézményben melóztam, ahol koncertek is voltak, csak néztünk, h milyen jó csajok járnak má' zeneiskolába. :)

Ha privit irsz, tedd hozzá, h mi érdekel, mert több cuccot is hirdetek.

(#17) szablya válasza shadeofme (#16) üzenetére


szablya
tag

Sok oszttársam van, akik zeneiskolába jártak, nem egy gitározik/hegedűzik/zongorázik is, szóval beletrafáltál :P Netről, autodiktata módon szeretnék megtanulni, nyilván nem heti 1 órában :)

Madarat tolláról, embert desktopjáról. | Inni és inni adni. | Ellopták az alisok a tankot. | Az igazi tuningos Prescott kávét iszik. - all by szablya | "Igazat az igazaknak, zárják be a hazugokat!" \m/

(#18) JColee válasza shadeofme (#16) üzenetére


JColee
őstag

Ehhez csak annyit szeretnék hozzáfűzni, hogy nem mindegy, mit játszik az ember
Pl. én 11 évig tanultam klasszikust, de sz@rt se ér, ha egyszer az a menő, hogy tudsz 3 akkordot játszani

[ Szerkesztve ]

(#19) szablya válasza JColee (#18) üzenetére


szablya
tag

Hát, szerintem amit akusztikus gitáron játszanék - ezt úgy mondom, hogy nem igazán értek hozzá -, az főleg Republic, Bikini, GNR, meg hasonlók lennének. Úgy általában, amihez még nem kell semmi elektromos...
bocs, ha hülyeséget mondtam :)

[ Szerkesztve ]

Madarat tolláról, embert desktopjáról. | Inni és inni adni. | Ellopták az alisok a tankot. | Az igazi tuningos Prescott kávét iszik. - all by szablya | "Igazat az igazaknak, zárják be a hazugokat!" \m/

(#20) JColee válasza szablya (#19) üzenetére


JColee
őstag

Igen ez a menő oldala a dolognak
Sok sikert :K

(#21) Szten Márs


Szten Márs
nagyúr

Mondjuk én azt nem értem, hogy ha direkt rákérdeztél, hogy van-e hibája, akkor ugyan miért nem szóltak, hogy hiányzik egy húr róla? :F Mert mondjuk úgy ez egy "kissé" hiba. Tudod, mint ez: | | (létra kis gyártási hibával). És oké, hogy lehet új húrokat beszerezni, nade az plusz pénz, plusz utánajárás, plusz szívás, na meg ha rákérdezünk, hogy van-e baja, akkor esetleg illenék ezt is elmondani. Szóval ez így nekem nem kerek. De ez csak én vagyok.

(#22) Psychonaut válasza Szten Márs (#21) üzenetére


Psychonaut
addikt

És totál kezdőként az újrahúrozás sem leányálom. ;)

(#23) szablya válasza Szten Márs (#21) üzenetére


szablya
tag

Nem tudom, lehet ezek régebbi képek, vagy ezután tesznek rá húrt...? Erre mindenképpen rá fogok kérdezni, húr nélkül nem venném át, pont amiatt, amit Psychonaut is mondott.

De gondolom, ebből nem lesz gond, szerintem ők sem így akarták eladni. Asszem nekem szóltak elsőnek, szóval szerintem rendben lesz.

Madarat tolláról, embert desktopjáról. | Inni és inni adni. | Ellopták az alisok a tankot. | Az igazi tuningos Prescott kávét iszik. - all by szablya | "Igazat az igazaknak, zárják be a hazugokat!" \m/

(#24) Szten Márs válasza szablya (#23) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Mindenesetre kíváncsian várjuk a fejleményeket :K

Érdekes lehet egy nejlonhúros klasszikuson tanulni. Vastagabb nyak, könnyebben lefogható húrok, de nemtudom, nekem a fém érzete kellene az ujjaim alá, az a helyzet - erős feelinget ad :)

(#25) JColee válasza Szten Márs (#24) üzenetére


JColee
őstag

Meg kell nézni a kezedet, egy nehezebb darab után :)

(#26) Trub


Trub
tag

Vedd meg, és sok sikert hozzá! De a legfontosabb: mindenképpen énekelj hozzá, mert hiába tudsz gitározni, ha nemtudsz hozzá énekelni.
Nekemis megkéne tanulni, de az nekem még nehezebb mint a gitározás :U

[ Szerkesztve ]

(#27) Sweet Lou 6 válasza Psychonaut (#22) üzenetére


Sweet Lou 6
addikt

Barna+YouTube= Tuti siker :D
Legalábbis nekem az volt

sweetlou6.wordpress.com

(#28) tiv83us válasza Trub (#26) üzenetére


tiv83us
veterán

Ugyan mar, Slash-t mikor hallottad enekelni? Santana-t? Zakk Wylde-ot? Eddie Van Halen-t? Na latod. ;]
Ha akusztikus gitart pengetgetsz tarsasagban /ugye itt mindig feljon a modoros tabortuzes hulyeseg/, akkor ugyis ott vagytok joparan, lehet tolni a "Borton Ablakaban"-t :D. Ahhoz, hogy egy szinpadra meg ki merj allni egy gitarral, meg egy mikivel, az nem ket honap munkaja.
A harmadik meg, hogy "elmeletben" el lehet sajatitani az eneklest, van akinek egyszeruen fajdalmasan szar a hangja, akarmennyire is kepezi, tanarhoz jar, soha nem lesz egy Chris Cornell, de meg egy Kispal sem. Ez a tipus vagyok en, ezert nem is fogok kiallni gitarozni egy magamban soha, mas kerdes hogy a basszgitar az en szerelmem, de ez egyeni preferencia kerdese :K

Ja, hogy ON is legyek, hasznaltan gitart akar hur nelkul is vehetsz, en azt vallom, hasznalt gitart illik ujrahurozassal es egyeni finomhangolassal kezdeni /gondolok itt a hurok magassaganak belovesere...stb/.

[ Szerkesztve ]

Always Outnumbered, Never Outgunned

(#29) Psychonaut válasza Sweet Lou 6 (#27) üzenetére


Psychonaut
addikt

Jaja az enyémet is akkor csináltuk meg mikor nálam volt. :))

(#30) Trub válasza tiv83us (#28) üzenetére


Trub
tag

Zakk Wylde ;] Bár nem írtad, másik nagy kedvencem
Sajnos a tábortűzi girátozós felelingel párszor megszívtam, így már csak akkor nyúlok akusztikus gitárhoz (addig elektromos), amíg alapszinten nem megy az éneklés :)

(#31) szablya válasza Trub (#30) üzenetére


szablya
tag

Nyaranta rengeteget ülök tábortűz körül, szóval ez is benne van :K :D

Madarat tolláról, embert desktopjáról. | Inni és inni adni. | Ellopták az alisok a tankot. | Az igazi tuningos Prescott kávét iszik. - all by szablya | "Igazat az igazaknak, zárják be a hazugokat!" \m/

(#32) Daweee válasza Trub (#26) üzenetére


Daweee
őstag

Ez egyénfüggő teljesen, például én sem tudok énekelni közben, azon egyszerű oknál fogva hogy olyan szinten sz@r a hangom, hogy nem látom értelmét időt ölni bele :P

Psycho: én anno magamnak húroztam gitárt először, minimális szóbeli szaktanács után, nem volt olyan vészes :D

[ Szerkesztve ]

(#33) Eastman


Eastman
őstag

Gitár!

Psychonaut: ...ne haragudj, hogy nem válaszoltam, nagyon be vagyok havazva mostanában. :B :((( Gitáredzésre jársz, vagy otthon, autodidakta módon tanulsz még?
Én a skálákat gyűröm most oda-vissza
+ House of The Rising Sun (!akkordbontásos kötelező!),
+ George Harrison - While My Guitar Gently Weeps

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#34) Psychonaut válasza Eastman (#33) üzenetére


Psychonaut
addikt

Zenesuli.
Ment egy privi.

[ Szerkesztve ]

(#35) szablya


szablya
tag

Na, újra van húrozva, hétfőn megbótoljuk :K :D :DD

Madarat tolláról, embert desktopjáról. | Inni és inni adni. | Ellopták az alisok a tankot. | Az igazi tuningos Prescott kávét iszik. - all by szablya | "Igazat az igazaknak, zárják be a hazugokat!" \m/

(#36) Eastman válasza szablya (#35) üzenetére


Eastman
őstag

Helyes, helyes! :)

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#37) Victoryus


Victoryus
addikt
LOGOUT blog

Kapsz teljesen újat is 10.000-ért. pl: uniwellsound.hu, én is onnan vettem egy elektro akusztikus gityót, és egyáltalán nem bántam meg!

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#38) Szten Márs válasza Victoryus (#37) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Szerintem már megvette ;) De ha már itt tartunk:

Szablya:
Megvan a gitár azóta? Ha igen, akkor milyen? Mik az első benyomások? :)

(#39) máyköl válasza Victoryus (#37) üzenetére


máyköl
veterán

Ezt akartam írni én is, van ennyiért szvsz jobb vétel is. :K

De ha megvette, sok sikert hozzá! :R

(#40) Szten Márs válasza máyköl (#39) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Nem tudhatjuk, hogy milyen gitár az, amit megvételre kínáltak neki - ha csak valaki nem ismeri fel képről és nincs vele tapasztalata -, így ezt nehéz megítélni. Koránt sem biztos tehát, hogy az ennyibe kerülő új gitárok bármilyen téren jobb vételek lettek volna.
Látatlanba, netről gitárt amúgy sem rendelnék, ahogy az uniwell.hu-nál működik a rendelés, Balatonlellére leszaladni meg nem biztos, hogy van lehetősége, és főleg nem biztos, hogy megéri pénzügyileg - márpedig az Uniwellek ott próbálhatók ki.
(Amúgy is némileg szkeptikus vagyok az ennyire extrém olcsó új gitárokat illetően - lehet most jól szólnak, és rendben is vannak, de milyenek lesznek x idő múlva - ezt szerintem egyelőre kevesen tudhatják.)

(#41) Szten Márs válasza Szten Márs (#38) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Upp, hátha most észreveszi a topicgazda, hogy írtak neki :DDD

(#42) Psychonaut válasza máyköl (#39) üzenetére


Psychonaut
addikt

Te gitározol?

(#43) szablya


szablya
tag

Megvan. Igazából már péntek óta. Tanulgatok. Már tudok pár akkordot, meg ilyesmiket :D

Madarat tolláról, embert desktopjáról. | Inni és inni adni. | Ellopták az alisok a tankot. | Az igazi tuningos Prescott kávét iszik. - all by szablya | "Igazat az igazaknak, zárják be a hazugokat!" \m/

(#44) Szten Márs válasza szablya (#43) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Péntek óta? Akkor nem túl régen :)
Honnan tanulsz? Gondolom csak netről.

Ha ajánlhatok egy nagyon jó oldalt: [link] - itt a bal oldalon lévő leckéket érdemes megnézni, meg persze a gitározási alapismeretek menüpontot, annak a leckéit: [link]

(#45) Daweee válasza Szten Márs (#44) üzenetére


Daweee
őstag

Én is innen kezdtem anno :K A pengetőfogása kicsit egyedi, de amúgy jól megtanítja az alapokat :K
Mondjuk lehet nem ártana beiktatni akár 1-2 óra erejéig egy tanárt, előfordulhat hogy valamit ösztönösen rosszul csinálsz, és jobb mihamarabb kiszűrni az ilyeneket. (tapasztalat)

szablya: a lényeg ingyen van :D Az alapokon túl nem nagyon mentem itt ;]

[ Szerkesztve ]

(#46) szablya válasza Szten Márs (#44) üzenetére


szablya
tag

Innen tanulok :K Csak később fizetős. Meg találtam egy jó angol oldalt is [link]

Egyébként igen, csak netről :)

Dawee: Szerintem megoldható, több haladó gitáros ismerősöm, illetve egy nagyon jó fej tanárom is van: [link] [ő énekel, meg gitározik is, jó mi? :D ...]

[ Szerkesztve ]

Madarat tolláról, embert desktopjáról. | Inni és inni adni. | Ellopták az alisok a tankot. | Az igazi tuningos Prescott kávét iszik. - all by szablya | "Igazat az igazaknak, zárják be a hazugokat!" \m/

(#47) Szten Márs válasza Daweee (#45) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Nekem van gitártanárom :K Tanár nélkül, kizárólag netről nagyon nem szívesen tanulnék. Ettől függetlenül szoktam ilyen-olyan oldalakat nézegetni, amiből lehet még tanulni.

[ Szerkesztve ]

(#48) joey0235 válasza Szten Márs (#47) üzenetére


joey0235
aktív tag

Sziasztok én kezdő vagyok gitározásba és sajnos gitár tanárhoz sem tudok eljárni. Valaki esetleg valami jó tanuló programot vagy honlapot tud? :R

Előre is köszönöm a válaszokat!

... No sacrifice, No victory ...

(#49) Szten Márs válasza joey0235 (#48) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Szia!

Ebbe a topicba írj, mert ezt aligha figyeli akárki - az is tökvéletlen, hogy én most észrevettem. Szóval szerintem tedd fel a kérdésedet oda is, jóval többen fognak tudni válaszolni, meg én is gondolkodom, hogy miket ajánljak :K
Egyébként milyen gitárod van? (Nylonhúros klasszikus, fémhúros akusztikus, elektromos)

(#50) joey0235 válasza Szten Márs (#49) üzenetére


joey0235
aktív tag

Van egy akusztikusom nylonhúros meg egy elektromos B.C rich warlockom. :R

... No sacrifice, No victory ...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.