Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3) myteve


myteve
csendes tag

Az anime nem szar. pozitív voltam? :DDD

Témához: beteg vagyok, végignéztem 2 nap alatt 100valahány One Piece részt, és senkit nem írtak ki. Eddig jó.

(#4) nem_tom válasza myteve (#3) üzenetére


nem_tom
őstag

Én anno kora estétől, egészen reggelig animét néztem. :DDD

(#5) szablya válasza myteve (#3) üzenetére


szablya
tag

az már nagyon durva. valami oka van? :F
vagy a beteget úgy érted, hogy igazi beteg? ez akkor is sok :U

Madarat tolláról, embert desktopjáról. | Inni és inni adni. | Ellopták az alisok a tankot. | Az igazi tuningos Prescott kávét iszik. - all by szablya | "Igazat az igazaknak, zárják be a hazugokat!" \m/

(#6) myteve válasza szablya (#5) üzenetére


myteve
csendes tag

3 nap alatt néztem ennyit, és nem képzelt beteg vagyok, hanem torokgyulladásos. és amikor az ágyban fekszem, és punnyadok, ez van.

(#8) Szten Márs


Szten Márs
nagyúr

Hogy on is legyek: a Narutonál valahol elvesztettem a fonalat az a helyzet :DDD Nekem kicsit sok lett már a shippuden. Mondjuk az animét nem nézem, kizárólag a mangát olvasom/tam, és nem kicsit előrébb jár ugye, szóval, ha te csak az animét nézed, akkor sok olyat tudok, amit te nem ;]

A Trigun jó volt. Nagyon. És Nicholas D. Wolfwood-ot kár volt megölni benne.

(#9) myteve válasza Szten Márs (#8) üzenetére


myteve
csendes tag

A toraigan szerintem úgy tökéletes, ahogy van. Végigolvastam a mangát is, abban több olyan dolog benne van, ami a 26 részbe nem fért bele. Wolfwood egy jó karakter volt.

Kicsit off: nem tudja valaki, honnan lehet beszerezni? akár privátban is, köszönöm :R

[ Szerkesztve ]

(#10) szablya válasza myteve (#6) üzenetére


szablya
tag

Nem is úgy értettem, hogy képzelt, hanem beteg, mert ennyi animét nézel, avagy azért nézel ennyi animét, mert beteg vagy, szóval így kétféleképpen lehetett érteni :) Remélem hamar meggyógyulsz.

Szten Márs: Igen, Wolfwoodért nagyon kár volt, Rem halálánál pedig tényleg a padlóm voltam. Ezek a dolgok ugyanazt az érzelmi reakciót váltják ki belőlem, mintha a valóságban történne mindez, csak a "fájdalom" rövid ideig tart. De tényleg nagyon nagy az érzelmi impulzus...

Madarat tolláról, embert desktopjáról. | Inni és inni adni. | Ellopták az alisok a tankot. | Az igazi tuningos Prescott kávét iszik. - all by szablya | "Igazat az igazaknak, zárják be a hazugokat!" \m/

(#11) Szten Márs válasza szablya (#10) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Az Elfen Lied-et láttad már? Esetleg - bár nem tudom mennyire tetszene - az Air-t? Ez két elég jól kikészítős anime ilyen téren, de egyébként mindkettő igencsak jó, maximálisan érdemes végignézni mindkettőt :K

[ Szerkesztve ]

(#12) Ice!? válasza Szten Márs (#7) üzenetére


Ice!?
őstag

de ő most menő akart lenni.

(#13) zH.


zH.
senior tag

Életemben nem láttam egy Anime-t.. :D Pedig anno elhatároztam ,hogy nézek pár részt ,hátha megtetszik. Maga a stílus bejön( így kép és 1-2 info alapján. ) ,jövőhéten megnézek majd 1-2 Elfen lied részt..

just be

(#14) nem_tom


nem_tom
őstag

Amúgy, ezeket a karaktereket én is nagyon bírtam.

(#15) Szten Márs válasza zH. (#13) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Hát izé... Elfen Lied-del kezdeni... mondjuk úgy, hogy én nem azt javasolnám első animének.

(#16) nem_tom válasza Szten Márs (#15) üzenetére


nem_tom
őstag

Szvsz kezdésnek a Yo Yo Hakusho jó lenne. Kedvenc animém. :D

(#17) Cthulhu Dawn válasza Ice!? (#12) üzenetére


Cthulhu Dawn
őstag

Ja, az is voltam.

"There are no bad ideas, only great ideas that go horribly wrong" - Jack Donaghy

(#18) proci985


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

Elfen Lied kicsit művészieskedő, egyébként viszont érdekes. FEAR2 szerintem erősen épített rá. mondjuk első animének fene tudja, voltak annál jobbak is. legutoljára 20 évesen néztem, visszagondolva kérdés, hogy mennyire volt üres lufi.

Trigunhoz én már öreg voltam, 20 fölött ahelyett Cowboy Bebop/Vampire Hunter D/Hellsing/Ninja Scroll(/Berserk) ajánlott. Jobban belegondolva 16 fölött is. alapvetően Trigunnal az a baj, hogy a hős okos, értelmes, elvont, stb, viszont amint bármilyen nőnemű egyed kerül a képbe, az iqja lecsökken nullára (lehet ennek is köze van a történetéhez, biztos elvarázsolta valami boszorkány) és nyáladzó őrültté változik. hat részt bírtam, szóval az elátkozós dolog nem biztos stimmel.

Airt nem láttam.

Esetleg ha valami kikészítős kell, ott a Perfect Blue, Satoshi Kun (Paprika, Tokyo Godfathers) eléggé mindfuck filmje. emlékeim szerint a végére három lehetséges "mi is történt akkor" értelmezésünk volt, zseniális darab. meg persze a többi műve is erőteljesen ajánlott. esetleg ha valami tényleg nagyon mindfuck darabra áhítozik az ember, ott a Dead Leaves (project IGI mű, ők csinálták a Ghost in the Shellt is, youtubeon is fentvan) és az Aachi and Ssipak, na azok tényleg elborultak.

Kezdő anime sorozatnak én egyértelműen a Cowboy Bebopot ajánlanám. Hangulatos, akciódús, ötletes, humoros és remekek a zenéi.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#19) Szten Márs válasza nem_tom (#16) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Aki szereti a verekedőst rajzfilmeket, annak :) De szerintem sokan azért nincsenek oda ezért a műfajért.
Mondjuk olyan, hogy "az anime" nem is létezik, illetve igen, de nem lehet róla így egységesen beszélni annyiféle hangulatú, jellegű, fajtájú van. (Többek között ezért is értelmetlen az első hsz.) Szóval, aki olyan lelkivilágú, annak kezdésnek egy Miyazakit lehetne ajánlani, aki olyan, annak egy GITS-et, van akinek tényleg valami Yo Yo Hakusho jellegűt, van akinek meg az előbb említett Air lenne tökéletes kezdésnek. Vagy épp egy Azumanga Daioh. Fene tudja.

Valahol ott van a lényeg, hogy ha az első nem tetszik, ne adjuk fel, és ne bélyegezzük meg az összes, borzasztóan sokféle és egymástól borzasztó távol álló animét.

Igen, a Perfect Blue nagyon ott van a toppon, egyértelmű :K :DDD Maximálisan ajánlott. A Cowboy Bebop-ért mindenki hasra van esve, de valószínűleg, ha az lett volna az első animém, többet nem nézek még véletlenül sem - magamnak nem adtam volna a fenti tanácsot akkor még, nyílván. Nekem nem jött be. Mondjuk nekem a GITS sem tetszik, pedig azért is nagyon oda szoktak lenni.

[ Szerkesztve ]

(#20) proci985 válasza Szten Márs (#19) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

hát, nekem annyira nem jött be a GITS, hogy még akkori barátnőt is vittem a magyar ősbemutatóra:). meg az ezer odeonos digipak egyike is a gyűjteményem része:) egyébként Myazakikkal jól megvannak egymás mellett a polcon.

abban igazad van, hogy a GITS nem a legjobb (ugyanez igaz az Akirára is), de sokaknak azok voltak az első egész estés animéi... 2000 körül korántsem volt olyan egyszerű ezeket megnézni.

meg nem is kell mindnekinek mindenért odalenni, én pl a Death Noteot hagytam félbe, mert ráuntam.

és tényleg eléggé tág a fogalom. kb olyan, mintha az összes CGIs amerikai filmet az ember egybe venne, az Oroszlánkirálytól az AVP2ig.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#22) rolkaDb


rolkaDb
aktív tag

Én most a Bleach-et nézem meg a Naruto-t. A Bleach az nem rossz. De el kellene kezdeni a Hunter Vampire D-t is. :K

(#23) szablya


szablya
tag

Nagyon sok mindent írtatok, hirtelen nem is tudok mindre reagálni :)

Szten Márs:
Eddig megvoltak, illetve folyamatban vannak: Bleach, Naruto, Naruto Schippuden, TRIGUN, Elfen Lied, Death Note, Yu Yu Hakusho, Yu-Gi-Oh. A legnagyobb nevekre még nem volt időm, sőt, említettél olyat is, amiről még nem is hallottam. De meglesznek azok is, becsszó :D

Madarat tolláról, embert desktopjáról. | Inni és inni adni. | Ellopták az alisok a tankot. | Az igazi tuningos Prescott kávét iszik. - all by szablya | "Igazat az igazaknak, zárják be a hazugokat!" \m/

(#24) Zsom!


Zsom!
tag

Mi volt itt? Mi ez a HSZ irtás?

Engem még az is szíven ütött mikor úgy tűnt, hogy Garaa is elmegy. :B Az animében szerintem szépen megcsinálták Jiraiya Sensei halálát.:K

(#25) myteve válasza Zsom! (#24) üzenetére


myteve
csendes tag

Cthulhu úr tevékenykedése tűnt el.

[ Szerkesztve ]

(#26) Lelketlendög


Lelketlendög
csendes tag

Hatalmas UPP a hegyi kéjencnek :D

(#27) Huma válasza proci985 (#18) üzenetére


Huma
addikt

Trigun-nal jó nagy bakot lőttél. Kb az anime felétől lehet megsejteni, hogy valójában miről is szól. Eléggé drámai egy anime. Van benne egy olyan jelenet is amit valaki úgy jellemzett, hogy: "Az anime történelem legdrámaibb jelenete."
Ez, hogy igaz e vagy sem mindenki döntse el maga.

Mindenesetre sokkal komolyabb mű mint az általad 20 felettiek számára felsoroltak többsége. Szóval ne ítélj első látszatra. :)

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#28) Synthwave válasza Szten Márs (#19) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

A tuti recept:

Elsőnek kezdjen egy Neon Genesis Evangelion-nal. Majd, ha már a neuronhálójának gombócba sülését követően nyáladzó idiótává degradálódott, jöhet egy kis School Days, enyhíteni a feszültséget. ;] Hogy ne kelljen annyit gondolkodni, átvezetésnek jöhet egy Bakemonogatari és nyugtatónak egy Boku wa Imouto ni Koi wo Suru. Aztán már csak egy Higurashi no Naku Koro ni kell, majd egy Air, hogy meglegyen a katarzis. :DDD :DDD

Ezek után már megérett az a Kodomo no Jikan <3 és Yosuga no Sora. <3 ^__^ :D

Kicsit komolyabbra véve: kezdésnek Zero no Tsukaima, Fruits Basket, School Rumble, Lovely Complex, Hachimitsu to Clover, Aa! Megami-sama, Love Hina, Angel Beats! például tökéletesen megteszi.

Ha mindenáron csak vagdalkozást akar nézni az illető, akkor (azon kívül, hogy asztrálisan valószínűleg halott :U :D) GUNNM (Battle Angel Alita), Vampire Hunter D/Bloodlust, Rurouni Kenshin: Tsuiokuhen, A.D. Police, Akira, Ghost in the Shell.

Akcióorientált agymenés esetén meg Trigun, Sunabouzu (Desert Punk), Needless.
Az utóbbi kettő között stílus között van mondjuk egy Sakura Taisen.

Ha meg végtelenül tisztalelkű, szelíd emberről, esetleg tisztességes anyukáról/apukáról van szó, akkor Miyazaki-összes. :DDD

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.