Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) i400


i400
senior tag

"-Ha motorra ülsz mindegy hány éves vagy fiatalabbnak fogod magad érezni."

kapuzárási pánikos apukák ezért motoroznak :DDD

jó dolog a motorozás csak kishazánkban néha rémálom :(((

(#2) Eddie141


Eddie141
senior tag

Jó írás nagyon! Gratulálok hozzá! :)
Én is "motorozom", mert jelenleg igazából csak egy robogóm van, de már több mint 8500Km rutinom van vele, és nagyon sokat túrázunk a barátaimmal. Viszont nekem is volt egy nagy, és szerencsés esésem, ahol engem is a védőangyalom és a bukósisak mentett meg, és azóta másképp látom a motorozást. Ha visszagondolok, akkor elötte meggondolatlan voltam, és bohó... Mindenki vigyázzon magára nagyon. Igaz az, hogy ha esik azember, akkor utánna máképp látja a dolgokat, de inkább lássa be esés nélkül, hogy nem olyan jó, mint ahogy azt hiszi, és akkor nem esik baja.

Mentünk már a Velencei tóra, a Balatonra, Mezőtúrra, Kecskemétre, Budapestre, mindezt Dabasról ki-indulva :) Én is ismerem azt az érzést! Lassan eljutok oda, pedig nem vagyok idős, hogy semmi nem tud igazán a lényegi mivoltban megnyugtatni, csak a motorozás.
És az is nagy igazság, hogy köszönjünk egymásnak!
Nincs is annál felhőtlenebb, boldog idő, mint amikor siklasz a motoroddal a nyugodt forgalom tempójában, és az árnyas úton a fák levelei között átszűrődik sugarakban a gyönyörű nap. Ekkor a legszebb motorozni. És ezt az érzést csak az tudja tetőzni, amikor meglátsz valakit, aki egy nállad sokkal nagyobb motorral megy, vagy álmaid motorjával megy, és előre nagy hévvel, és tisztelegve a közös szenvedélynek int, és köszön :) Sokat jelent szerintem ez mindenkinek, de fölleg az ilyen kis pólyás robogósoknak, mint mi :)
Köszönöm, hogy megoszthattam/megosztottad az élményeidet velem! :R

u.i.: Merre laksz? Egyszer kellene nyárra egy Ph!-s motoros túrát rendezni :) Szerintem lenne rá jelentkező! :C

(#3) eastsider


eastsider
nagyúr

Tesóm robogózik
egyszer reggel munkábamenet egy pillanatra félrenézett és telibekapott egy renault cliot, lapocka térd, combcsont törés+fél év....
msot veszik ki neki a vasat nemsokára, de már jól van.

(#4) Prof01 válasza eastsider (#3) üzenetére


Prof01
veterán

uhh.. hát ezért kell megfelelő követési távolság és figyelni se árt. :U

Four wheels move the body. Two wheels move the soul.

(#5) bambano


bambano
titán
LOGOUT blog

Mi az a gerinctőrés?

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#6) Preda válasza Eddie141 (#2) üzenetére


Preda
aktív tag

Köszi! Amúgy kiskunfélegyházi meg szegedi vagyok.

bambano: Az olyan mint a gerinctörés , csak fáradtan nem veszed észre a különbséget :DDD. Köszi javítva.

(#7) Crystalheart válasza Prof01 (#4) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Annyian halnak meg motorbalesetben, nem feltétlenül a saját hibájukból - hacsak magát a motorozást nem nevezzük annak -, én inkább kihagynám az életemből. Hiába volna pont alám illő egy bazi Harley, de még a lovaglás is biztonságosabb. :D

(#8) aliasHydrO


aliasHydrO
csendes tag

Hy, én már 2005 óta motorozok... első motorom egy jawa mustang volt... azt gyorsan leváltottan egy simsonra! Azzal kb 15000km et mentem, csak mióta mindenkinek 125öse van már nem olyan vicces:D Nekem egy nagyobb balesetem volt, 2 személy 2sör meg egy esős éjszaka... :((( Hát bukó életet mentett... de a térden azóta se az igazi.... :O Szóval nem hülyeség az ittas vezetés. :( Ma voltam a1-es kresszen. És nagyon igaz a felszerelés... azóta énis minimum csizma, térdvédő... simsonra persze...:D de 125-re talán az se elég!:D
Ha megvan a jogsi egy mz lesz kezdőmotornak jó:D
hydro
ui: ezt tényleg nem lehet elmagyarázni milyen:D főleg az endurozást nem:D lehet csicsit még szűklátókörű vagyok de majd meg nyugszok.

[ Szerkesztve ]

(#9) Preda


Preda
aktív tag

Na raktam fel képeket is meg kicsit átszerkesztettem az írást. Tegnap hajnalban már fáradt voltam hozzá.

ui.: Hát tényleg igaz, hogy veszélyes sport, hobbi a motorozás, de a lovaglás is az. Az olyan sport amiben mozgás van járhat sérüléssel, de nem kell ezt feladni együtt kell vele élni.

(#10) Crystalheart válasza Preda (#9) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Különbség, hogy aki tényleg jól tud lovagolni (magyarok vagyunk, hö), és szélsőséges helyzetekre edzett a lova - mondjuk rendőrségi -, ott nagyon minimális a halál lehetősége. (Amúgy nem tudok lovagolni, csak nagynéném csikós. És persze nem lóversenyről vagy középkori csatáról beszélek...) Míg egy motornál elég, ha csak jön egy síkos felület, egy bunkó aki elénkvág, vagy egy kaviccsal töltött láthatatlan gödör... Kéremszépen, még nagyobb dolgokra vagyok hivatott, minthogy folyton az életemet kockáztassam a szórakozással :D

Persze mindenkinem a maga döntése a dolog. Én még kocsit sem akarok vezetni. :D

(#11) DarkByte válasza Preda (#9) üzenetére


DarkByte
addikt

Szépen megformáztad, egyből jobb olvasni a szemnek. :K (legalább is az enyémnek biztosan :D)

[ Szerkesztve ]

(#12) Preda válasza DarkByte (#11) üzenetére


Preda
aktív tag

Köszi a segítséget :DD.

Crystalheart: Hát én lovagoltam anno terepen is párszor . Szóval van róla fogalmam, élvezetes dolog tényleg. Azt viszont nem értem miért ne tennéd le a jogsit legalább kocsira. Manapság nem árt ha van + nem csak autó vagy motor balesetben lehet meghalni. Gyalog elesel a jégen vagy buszon utazol...gondolom nem vagy még túl idős...arra gondoltál már mivel viszed a barátnőd, gyereked később :)) ?

[ Szerkesztve ]

(#13) Crystalheart válasza Preda (#12) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Terveim szerint egy-két évtized, és futja majd sofőrre is. ;] Autóvezetéshez túl figyelmetlen és szórakozott volnék annak ellenére is, hogy sosem iszom alkoholt. Olyan ez, mint mikor ittasan az ember nem ül volán mögé. Barátnő meg úgysincs kilátásban még jóideig. :) (20 vagyok.)
Viszont a motor egészen más, és nem úgy van, mint a GTA-ban, hogy leröpülök róla oszt jólvan, föl is állok. Rockzenészek között például szinte szokásos meghalási mód az agyelivás mellett...

(#14) zsoltee10 válasza Crystalheart (#10) üzenetére


zsoltee10
addikt

ööö, annyiból igazad van, hogy egyszerű szórakozás miatt nem érdemes az életed kockáztatni, de legtöbbünknek ez nem egyszerű szórakozás, hanem életstílus. számomra ez több, mint szórakozás. évente 20-24ekm-t motorozom úgy, hogy munkába nem járok vele, mert autóval dolgozom. :) viszont mindenhova motorral megyek, ha tehetem.

(#15) Crystalheart válasza zsoltee10 (#14) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Attól az még szórakozás. Még egy élet nélküli WoW-osnak is életstílus hogy napi 22 órát gamel. :D

Amúgy életveszélyes életstílus - nem groteszk egy kicsit? :)

(#16) .mf


.mf
veterán

:o (sóhajt)
Gyerekkorom óta rajongok a motorokért; viszont szüleim mindig a "Hülye vagy fiam? Meg fogsz halni! Még ha nem is önhibádból, csak egy hülye autós kell, vagy rossz, jeges vagy olajfoltos út"-válasszal jöttek.
Most 25 vagyok. Rajongásom 1-2 éve újult megint ki. Bár régen rengeteget játszottam RTS-, majd FPS-ekkel, mostanában szinte már csak motorszimulátorokkal játszok. Szüleim most is lehülyéznének, ha felvetném a motort; valamint most arra gyűjtök, hogy végre ki tudjak költözni és egy saját lakást venni -- motor pedig drága mulatság, a megtakarításaim egy jó részét elvinné...

Jó írás volt, kösz :)
Vigyázzatok magatokra :)

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#17) Preda válasza .mf (#16) üzenetére


Preda
aktív tag

Drukkolunk neked, hogy te is részese lehess a motoros társadalomnak. Ne add fel.

(#18) .mf válasza Preda (#17) üzenetére


.mf
veterán

Kösz -- egykönnyen biztos nem fogom feladni :)

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#19) zsoltee10 válasza Crystalheart (#15) üzenetére


zsoltee10
addikt

áhh, ezt így nincs értelme leírni. :) vagy átéled és rájössz, megfog, vagy nem érzel semmit, és többé sosem fog érdekelni a motorozás. nem vagyunk egyformák. életveszélyes életstílus, igen. :) evvan. :D

(#20) Preda válasza zsoltee10 (#19) üzenetére


Preda
aktív tag

Úgybiza, de attól, hogy veszélyes nagyon tud pörögni az adrenalin ;). Ugyanakkorl full nyugiban is mehetsz bárhova motoron. Anno amikor érettségire mentem vizsgázni akkor is motorral mentem és közben tök nyugodt voltam, de mihelyt odaértem full para :D.

(#21) Crystalheart válasza Preda (#20) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Ha nekem adrenalin kell, asszem inkább elmegyek középkori hagyományokat őrizni. :DDD A kardlapok közt kevesebb bajom lehet.

(#22) Prof01 válasza zsoltee10 (#19) üzenetére


Prof01
veterán

Teljes mértékben egyetértek!
A másik meg, h úgy beszél róla, h még motoron se ült.. :U

Four wheels move the body. Two wheels move the soul.

(#23) Crystalheart válasza Prof01 (#22) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Figyelj, én nem titeket ítéllek el, ha jól megnézed, végig csak arról írtam, én mit nem csinálnék. Bizisten nem fogok csak azért alkoholt meg kávét inni, vagy drogozni, meg kipróbálni a cigit, hogy aztán ne vághassák mindig a fejemhez ezt az unalmas "érvet", hogy "még ki sem próbálta"... Ez sem más. Élvezeti cikkek... :)

(#24) HeroGod


HeroGod
csendes tag

Én is örülök, hogy valaki irt erről a témáról!

Én egy 650-es Banditon robogok életem útján már vagy 3 éve.Szerencsére nálunk a családban mindenki nagy motoros, úgyhogy a kezdeti "Hülye vagy fiam" után minden rendben ment.
Én is azt mondom, hogy aki egyszer megtapasztalja azt az érzést, amit egy motor nyújt, utána nem nagyon tud tőle elszakadni.Legjobb példa erre édesapám, aki 15 évet hagyott ki, majd mikor én megvettem a motort nem tudtam róla levakarni :DD .

Egyébként én a legtöbb embernek odaadom a motort, aki már egy kicsit is tapasztalt motorozás terén ( vagy tud biciklizni) , had tapasztalja meg ő is, milyen ez.Ezzel nem egy embert fertőztem meg, akivel már együtt motorozom :D .

Széles utat.

(#25) radírfej


radírfej
senior tag

az írás eszembe juttatta a saját nagyobb balesetemet (majdnem a teljes első vállizomom "leszakadt", szerencsére néhány szál ottartotta).

barátnőmet kivételesen egy tapasztalt haverom mögé ültettem. nem tudom mi lett volna ha ő is esik velem, bár rajta volt a dzsekim, de ha valami baja lett volna...

elhatároztam, hogy csak és kizárólag magamat fogom "veszélyeztetni" a jövőben, soha, senkit nem viszek. pont.

Másolat másolatának a másolata, de eredetileg is ilyen volt.

(#26) Preda válasza radírfej (#25) üzenetére


Preda
aktív tag

Azt azért nem bírnám ki, hogy sose vigyek csajt a motoron. Olyankor óvatosabb vagyok meg csak akkor megyek jobban, ha ő is úgy gondolja :).

(#27) Kasza08 válasza Crystalheart (#13) üzenetére


Kasza08
őstag

Először is! Nagyon jó az írás! Eddie141 bandájához tartozom én is (robogózok):D

Másodszor! Crystal, nincs jogom feltételezni rólad akármit is, deee... Te b*zi vagy?:DDD Oké, hogy nagy jövőt látsz magad előtt, ezért megkíméled magad a káros szenvedélyektől, de azt nem értem, hogy barátnő miért nem kell (bár vehetjük azt is károsszenvedélynek, akkor viszont ne haragudj:R)
Ha már a motorozást és az alkoholt (nem egyszerre) nem is, de legalább egy barátnőt igazán kipróbálhatnál:K Ezt vedd úgy, mint fórumtársi jó tanács!;) Peace!

Szerzőnek:
Egyébként én most vagyok abban a ciklusban, ahol hajdanán te is. 16 vagyok, és most jönne az A1-es jogsi és a 125-ös gép (M kategória, és 50-es robogó már meg van). Nem tudom, hogy mit is akarok valójában; eredetileg én speed motor fan vagyok, de hála kedves Eddienek már tendálok a Supermoto és az Endurok felé. Honda NSR és Yamaha DT között vacilálok.

Az első esésem, ami igazából egy csúszás most november elején történt, pedig már 1,5 éve motorozom. Egyik osztálytársammal terveztünk egy reggeli, suli előtti motorozást. Ahogy átjöttünk a síneken ő kapott egy defektet. Na át Haraszti másik oldalára a gumishoz (azt mondanom sem kell, hogy a matek dolgozatot lekéstük ;] ). Rendesek voltak a szerelők, 16"-os belsőjük nem volt, ezért beleraktak egy 18-ast, de azt ingyen. Na, akkor gó be a suliba. Átmentünk egy sínen, amit rögtön egy kanyar követ. Én hátranéztem, hogy nem kapott-e megint defektet a kolléga, de mire megnyugodtam és előre néztem, már alám jött az árok. Volt velem is akkor egy őrangyal, aki megmentett engem, és a nénit aki az árokban kertészkedett (novemberben...:W) Valahogy sikerült keresztbe fektetni a gépet, és én pedig csak eldöltem, mert nem bírtam tartani a vasat. Így egy karcolás sem esett rajta. Azért a néni virágait amit addig ültetett az sikerült kirotálni :D ;] .
Elnézést kértem, aztán sárosan, röhögve beértünk a suliba, hát volt mit mesélni a tanárnak:DDD

[ Szerkesztve ]

(#28) Preda válasza Kasza08 (#27) üzenetére


Preda
aktív tag

Köszi! Ha tehetném még tuti beszereznék egy 4-500 as full cross mocit még ez mellé :D. (ami sansztalan). Mert hiányzik a terepen csapatás.

(#29) Crystalheart válasza Kasza08 (#27) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Ájájáj :D Kérlek, én a liberalista nézeteket kb. 20. század eleji formájukban tisztelem, tehát nem, persze, hogy nem vagyok az... Még akkor sem volnék, ha amúgy az lennék. De szerencsére semennyire sem. :DDD Homokosként rettentő sok esélyem volna egy választáson, mondhatom.
Egyszerűen nem vagyok a lányok kedvence, legalábbis egyé biztosan nem. :) Mire pedig esetleg a pénz, hírnév jó partivá tenne, addigra - mivel a politikusi pálya életveszélyes, és bizony vezető politikus-feleségnek lenni is az - a lelkiismeretem nem békülne ki azzal, hogy veszélyeztessem az életét annak, akit a legjobban szeretek. Úgyhogy egyelőre nem tudom, mi lesz, én biztosan nem fogok senkinek udvarolni soha. Ezért mondtam, hogy nincs kilátásban.

De hiszen úgyis sokkal fontosabbnak tartok egy csomó mindent, semmiben nem gátol. :)

(#30) Kasza08 válasza Crystalheart (#29) üzenetére


Kasza08
őstag

De lehet jót tenne egy barátnő, mert akkor eleve nem kapsz olyan kritkákat, hogy langyi vagy, hanem egyből erős, heteró képviselő lennél:D Mellesleg ne a pénzedért szeressenek.

(#31) Crystalheart válasza Kasza08 (#30) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Nos, itthon nem divat a parlamenti képviselők magánéletét firtatni, úgyhogy nem lógnék ki a sorból. :)
Nem értem, miért szúrja egyesek szemét, ha egy másik pasi még szűz? :D És ehhez elég még csak érintenem is a témát...

(#32) zsoltee10 válasza Crystalheart (#31) üzenetére


zsoltee10
addikt

ez a nem kell barátnő nézet ez kb addig fog élni, amíg egy csaj el nem kap, egészséges férfi nem mond ilyet, hogy nincs szüksége nőre. genetikailag van belénk kódolva. nekem már középső csoportban szükségem volt nőre. :D és azóta folyamatosan egész rövid kihagyásokkal. :D

szóval maradjunk annyiban, hogy térjünk vissza a témára 3-4 év múlva. :P

(#33) aliasHydrO válasza Kasza08 (#27) üzenetére


aliasHydrO
csendes tag

Hy, Haverok közül 2 nek van DT-je egy nek meg nsr-je...:D Én mindenképp DT venném, sokkal sokrétűbben használható kényelmesebb is, kevesebb baj is van vele! Meg én rosszul lennék ha nem lehetne keresztül menni a szántóföldön ;] meg erdőben meg sok más helyen ahol az nsr nem érdemes átvinni! Mondjuk ha szeretsz autópályán 150 el közlekedni hajrá...:D de inkább erdőben 80:D

(#34) Crystalheart válasza zsoltee10 (#32) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Kösz, hogy azt gondolod, hogy nem tudom, mit akarok... :D Semmi gond :D

Amint fönt is írtam, én nem elzárkózom a dolog elől, de kezdeményezni biztosan nem fogok, ahogy le is írtam. Egyébként már több "adódó alkalmat" és/vagy lehetőséget is lepattintottam magamról - mert azért nem vagyok én olyan bűnronda, ráadásul apám is ismert személyiség, de hát akkor sem... ;)

(#35) zsoltee10 válasza Crystalheart (#34) üzenetére


zsoltee10
addikt

nem mondom, hogy nem tudod, mit akarsz, csak azt, hogy láthatólag a dolog nem érdekel, én meg erre mondom azt, hogy majd pár év múlva vissza térünk rá. :)

(#36) Crystalheart válasza zsoltee10 (#35) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Hát OK, a dolog viszont nem rajtam áll. :)
Azt meg nem mondtam, hogy nem érdekel - tessék belesni a novelláim közé @ Keringő. ;]

(#37) Kasza08 válasza Crystalheart (#36) üzenetére


Kasza08
őstag

Nem rajtad áll? Az előbb írtad, hogy Te utasítottad vissza...:U

aliasHydrO: Hát ez az. én mindent szeretek.:D ha tehetném, akkor mind2-t vennék, de arra nem fussa. :(
Valószínűbb a DT egyébként, mert ekkora hengerrel nincs olyan nevetséges hangja az Enduroknak mint a Speedeknek a testükhöz képest. Ráadásul a DT is megy azért 110-120 körül, az elég nekem egyelőre:D

(#38) Crystalheart válasza Kasza08 (#37) üzenetére


Crystalheart
senior tag

"Nem rajtad áll? Az előbb írtad, hogy Te utasítottad vissza..."
Még szép, ha nem azok voltak, akit nem utasítanék vissza.
De sztem elég az offból... :D

(#39) ALI_G válasza Preda (#26) üzenetére


ALI_G
veterán

Na és mi volt nyáron az a körforgalom amikor befosattál? :D

(#40) Preda válasza ALI_G (#39) üzenetére


Preda
aktív tag

Hehe, mondtam azok a történetek még nincsenek benne amik a hondá-val történtek. Majd lehet arról is írok egyszer... :D . Különben meg nem is téged vittelek azt te parázol :DD .

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.