Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) velizare


velizare
nagyúr

apa kezdődik.

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#2) pantsuboy


pantsuboy
csendes tag

Na erre kíváncsi leszek. Ha bebukik akkor szerintem a jelenlegi licenszeket is bebukhatja hiszen akkor látja a többi cég hogy törvényesen megkerülheti. Ha meg nyer az komoly plusz bevétel és monopol helyzet lesz neki szerintem. (Ez csak egy hozzánemértő véleménye, javítsatok ki ha rosszul gondolom).

Év poénja: Azért vettem ezt a monitort mert az Indexen azt írtàk jó

(#3) .LnB


.LnB
titán
LOGOUT blog

Az AMD megunta a jó zsaru szerepét?

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#4) ukornel válasza pantsuboy (#2) üzenetére


ukornel
aktív tag

"Ha meg nyer az komoly plusz bevétel és monopol helyzet lesz neki szerintem."

Ezt nem tartom valószínűnek, inkább a megegyezést és az ezzel járó mérsékelt bevételt.

(#5) Pipó


Pipó
őstag

Kiürült a kassza, valahonnan pénzt kell szerezni.

"Vannak győzelmek, amiktől jobban alszik az ember. És olyanok is, amik ébren tartanak." Broadchurch - Kis fekete szir-szar rózsaszín biszbasszal a tetején? - Az is vaaan!

(#6) velizare válasza .LnB (#3) üzenetére


velizare
nagyúr

vagy a samu unta meg, hogy olyanért fizet, amiért más nem.

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#7) pengwin válasza .LnB (#3) üzenetére


pengwin
addikt

Miért jó zsaru, ha csendben tűri a jogsértést?
AMD-nek elég jó a hozáállása az Open Source dolgokhoz és a nyílt (iparági, ingyenesen használható) szabványokhoz, ha nem akartak volna ezért liszenszdíjat szedni akkor ezeket a szabadalmakat is hozzácsapták volna valamelyik nyílt kezdeményezésükhöz.

Üdv, pengwin

(#8) t72killer válasza Pipó (#5) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Visszajött a szabiról a jogászcsapat, munkahelyet kéne váltanom...

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#9) arn


arn
félisten

ezek nem akkora cegek, mint a samsung... a samsunggal azert hulyeseg kikezdeni, mert minden szart gyartanak es mindenkinek beszallitanak.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#10) Abu85 válasza arn (#9) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

A Samsunggal azért nem kezdtek ki, mert ők már fizetnek ezekért. :D

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#11) .LnB válasza velizare (#6) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Valóban, ez is előfordulhat.

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#12) MiklosSaS


MiklosSaS
nagyúr

Az AMD hír azzal kezdődik hogy az NV-nek beletört a bicskája a harcban annak idején. A kis "bevezető" után jön a hír is.

Made by Abu.

Az AMD-nek megjött a kedve egy kis bohóckodásra. Inkább a lassan 1 éve lefedetlen felső GPU és ugyancsak majdnem 7 éve lefedetlen felső kategóriás CPU piacra kellene most koncentráljon.
Van ezeknek pénzük perelni? Aztán meg nyafognak hogy a seprüt is el kell adják hogy fejlesszenek.

[ Szerkesztve ]

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#13) bazsi83vp válasza MiklosSaS (#12) üzenetére


bazsi83vp
senior tag

Igen, nálunk is olyan jellemző, hogy az ügyész kollégák mellékes keresetkiegészítésként három műszakban kódolgatni... hát bocs, de nem. :DDD

(#14) pengwin válasza MiklosSaS (#12) üzenetére


pengwin
addikt

Igazad van, jobban tennék, ha a jogászcsapat is Vega GPU-t és Zen CPU-t fejlesztene, azzal sokkal előrébb lennének. ;)

Üdv, pengwin

(#15) sh4d0w válasza MiklosSaS (#12) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Egyél még...

https://www.coreinfinity.tech

(#16) pantsuboy válasza pengwin (#14) üzenetére


pantsuboy
csendes tag

Mintha anyámat bíznám meg a wifi router konfigurációjával

[ Szerkesztve ]

Év poénja: Azért vettem ezt a monitort mert az Indexen azt írtàk jó

(#17) m3zoli


m3zoli
csendes tag

Samsung fizet (papiron), de lehet benne van, hogy a Samsung technológiával gyártja a GlobalFoundries az AMD cuccokat, tehát kölcsönös megállapodás, minkét félnek jó, meg példálózhat vele az AMD... de csak egy fejtegetés

(#18) Fred23


Fred23
nagyúr

Szerintem az AMD kapott egy fülest valahonnan, hogy most érdemes lehet perelnie.

(#19) MiklosSaS válasza pengwin (#14) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Ja. Szerintem igen, náluk eddig sem a mernökök fejlesztettek hanem a marketingesek.

Irónia nélkül az anyagi dolgokra értettem.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#20) k3nnny


k3nnny
csendes tag

Most kezdenek gyűjteni KF-re?

(#21) velizare válasza MiklosSaS (#12) üzenetére


velizare
nagyúr

pont jó, hogy benne van, legalább emlékeztet rá, hogy nem megy mindig minden a felperes kedve szerint, sőt.

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#22) AxBattler válasza MiklosSaS (#12) üzenetére


AxBattler
félisten

Abu fikázás után jön az AMD fikázás is.
Made by MiklosSaS

CPU frontra most jön az AM4, meg a ZEN, ami szerverekben is ütni fog.
VEGA is érkezik idén, de a sweet spot-ot anélkül is lefedte az AMD, szóval az már csak a hab lesz a tortán.

Kérdés?

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#23) dementor


dementor
senior tag

Ők is csatlakoztak ezennel a népes és profitorientált csapathoz.

"Mert az éj sötét és tele van iszonyattal."

(#24) sagem


sagem
addikt

Azért vicces, hogy egyesek valami útmenti lepukkant fabódéshoz hasonlítják az AMD pénzügyi helyzetét :D
Nyilván nem ezekből a perekből szeretnék kifizetni a villanyszámlát :)

„Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani.”

(#26) MiklosSaS válasza AxBattler (#22) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Jaja....minden :)

Most, holnap? Mikor? Vagy egy pontos datum? Oszt meg kerlek....mert mar tegnap keso volt. Jon is minden kategoriaban? Lesz verseny az i3/i5/i7 szegmensben?

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#27) antikomcsi


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog (1)

Úgy látszik felvettek néhány régi Rambus alkalmazottat, hogy megtalálják a kiutat.

(#28) arty


arty
veterán

Szomorú.

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#29) bazsi83vp


bazsi83vp
senior tag

Egyébként majd a bíróság eldönti, igaza van-e. De látom megint kezdődik a flame war, hogy a kisebbik cég fejlesszen tizedannyi pénzből akkora számítási kapacitást mint a nagy....(miközben azok a procik sztem az Intel forgalmának 10-15%-t teszik ki desktop fronton)
Erről az jut eszembe, mikor egyesek ugyanolyan eü ellátást akarnak (mert az jáááár), mint pl Luxemburgban ami van, csak azt felejtik el, hogy itt picit kevesebbet adóznak, a gépet, gyógyszert pedig ugyanannyi euróért adja az adott gyártó...

De nem baj, készítem a chipset. ;]

(#30) Picco válasza MiklosSaS (#12) üzenetére


Picco
addikt

Nem orulok h mar ok is elkezdik a jogi trollkodast. Ertem en hogy beperelnek mas cegeket siman lehet hogy jogosan, de attol meg nem kene az Apple altal felallitott jogi mintakat kovetni. (mert meg a vegen visszaperel apple h ez az o szabadalmaztatott huzasuk)

neked meg ugylatom megjott a kedved egy kis hangulat/flamekeltesre.
uj informaciot nem tartalmaz egyik hsz-sem, de azert leirod MINDEN EGYES amd-s topikban. ha ettol jobban alszol akkor fojtasd csak, ha nem akkor kerlek hagyd abba mert marhara unalmas mar.
megertettuk, szarszemetszar AMD ennyi.

(#27) antikomcsi :DDD

[ Szerkesztve ]

It's gotta feel so good to moo as a cow. Probably feels really good to moo

(#31) Yutani


Yutani
nagyúr

Nagyon helyes, ami az övék és mások használják, azért fizessenek is! :K

#tarcsad

(#32) IreN!CuS válasza MiklosSaS (#26) üzenetére


IreN!CuS
őstag

Nálad mikor jön a " ha tudnátok ki vagyok " kártya mint a másik topicban azóta is a cv-t olvasom...

[ Szerkesztve ]

Smoke weed Everyday :D / Aki beperelte magát és nyert / ".....A fiú barát akkor is barát marad ha berakja ...""Go for the eyes Boo, GO FOR THE EYES!! RrraaaAAGHGHH!!!"

(#33) kretenallat válasza Picco (#30) üzenetére


kretenallat
senior tag

elég sokan fizetnek nekik, többek közt a kiemelt samsung is, arra meg ne kérjük az amdt (se), hogy teremtsen precedenst saját maga ellen, hogy nem muszáj ám fizetni a szabadalmaik használatáért, hátha még a meglévő licenszelőket is elveszítik. ezt még nem igazán érzem trollnak.

:: Ω :: Born Dead, Buried Alive :: Ω ::

(#34) MiklosSaS válasza IreN!CuS (#32) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Ezek szerint elég nehezen megy az olvasás....

Na, részemről OFF End.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#35) Picco válasza kretenallat (#33) üzenetére


Picco
addikt

Akkor fuss neki a hsz-nek megegyszer. Pereljen az amd, jol teszi! csak nem kellene az import tilalom resze a dolognak amire az apple teremtett precedenst az IT vilagban amikor a samsungot a "negyzet alaku telefon nagy kijelzovel' dolog miatt akarta bannoltatni.

It's gotta feel so good to moo as a cow. Probably feels really good to moo

(#36) AxBattler válasza MiklosSaS (#26) üzenetére


AxBattler
félisten

Oszt meg... Ez ide fájt.

tegnap keso volt
R+D budget picit eltér a cégeknél, de sebaj, nyugodtan kérd számon ugyanazt, vagy jobb eredményt.

Jon is minden kategoriaban? Lesz verseny az i3/i5/i7 szegmensben?
Kristálygömböm még mindig nincs itthon...

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#37) Yutani válasza Picco (#35) üzenetére


Yutani
nagyúr

Értsd meg, az import tilalmat azért kérték, hogy a gyártókat ösztönözzék a peren kívüli megegyezésre és a jogdíj fizetésre. Nem akarnak ők senkit megakadályozni abban, hogy terméket exportáljanak az USÁ-ba.

#tarcsad

(#38) MiklosSaS válasza AxBattler (#36) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Jah. Elírtam.

Tehát nulla infó.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#39) kretenallat válasza Picco (#35) üzenetére


kretenallat
senior tag

az, hogy valamiben nem értünk egyet nem annak a jele, hogy nem tudok olvasni.

az apple pereskedésében nem az importtilalom a gáz, mivel az csak egy eszköz a szabályok betarttatására. a gáz az, hogy egy ilyen megalapozatlan, semmit sem fejlesztő, de mindent lefedő "szabadalmat" megkaptak és használni is akarták.

:: Ω :: Born Dead, Buried Alive :: Ω ::

(#40) AxBattler válasza MiklosSaS (#38) üzenetére


AxBattler
félisten

Mégis mit vársz? :U
Jelentse ki előre, 100%-ra a PH, hogy a Zen verni fogja a legújabb i7-eseket is?

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#41) kretenallat válasza AxBattler (#40) üzenetére


kretenallat
senior tag

ha ő ki tudja jelenteni előre 100%ra, hogy bármi, amihez köze van az AMDnek szar lesz, akkor másnak is hasonlóakat kéne kinyilatkoztatnia, nem?

:: Ω :: Born Dead, Buried Alive :: Ω ::

(#42) noPublicFG


noPublicFG
senior tag

Én sem örültem, mikor két hete egy csávó kitolta az autómat a garázsból. Azóta eljárás folyik ellene. Ez ugyanolyan dolog. Lopás. Az, hogy kinek jogos, majd a bíróság eldönti.

plus ça change, plus c'est la même chose

(#43) AxBattler válasza kretenallat (#41) üzenetére


AxBattler
félisten

Igaz. A korábbi Zen bemutatókat nézve bizony lesz verseny i3-tól i7-ig! Punktum! ;)

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#44) kretenallat válasza AxBattler (#43) üzenetére


kretenallat
senior tag

hát fogalmam sincs, hogy milyen lesz a verseny, azt tudom, hogy engem nem érdekel a csúcskategória, a 100k feletti hardvereket megtarthatja magának minden gyártó részemről, arra leszek kíváncsi, hogy ki mit nyújt 100 alatt. remélem, hogy az AMDnek versenyképesek lesznek a termékei minden kategóriában, persze, de nem tudom megérteni azokat az embereket, akik leszólják a középkategóriás holmikat, mert nem annak a gyártónak a cucca ül a csúcson is. wtf? ez egy benyelt marketingmaszlag.

:: Ω :: Born Dead, Buried Alive :: Ω ::

(#45) AxBattler válasza kretenallat (#44) üzenetére


AxBattler
félisten

+1
Ezért írtam én is a VGA-kra, hogy ugyan jön a VEGA, de mivel a középkategóriát bőven lefedte az AMD a Polaris 10-zel, így nem olyan sürgető a kérdés.

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#46) ViZion


ViZion
félisten

Ha jogos, akkor miért ne pereljen? Mit kellene tennie, reminder e-mail-t küldeni? A forgalmazási korlátozásról nem ők döntenek, de mivel benne van a lehetőség, nyilván mindkét fél érdeke mielőbb lezárni a történetet, ennyi. Máshogy nem tud hatni ezekre gondolom.

Jujj, Abu megemlítette az nV-t egy AMD cikkben (még csak nem is negatívan, egyszerűen példaként, h más VGA gyártó is tett már ilyesmit). Elég, ha máglyára vetjük? :U :D

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#47) kretenallat válasza ViZion (#46) üzenetére


kretenallat
senior tag

Igen, el fog égni, ha máglyára vetjük.

:: Ω :: Born Dead, Buried Alive :: Ω ::

(#48) ViZion válasza kretenallat (#47) üzenetére


ViZion
félisten

óóóbazzz :W
:DDD

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#49) mallory303 válasza MiklosSaS (#26) üzenetére


mallory303
csendes tag

Ami azt illeti lesz verseny, a legutóbbi tesztek szerint az SR7 renderelési sebessége a 6800k(140e huf) és a 6900k(350e huf) között van. Mindezt kb 200-220e huf árfekvésben (500usd+áfa, meg satöbbi).
Ráadásul az architektúrában van is még tartalék, mert az első teszteken simán léghűtéssel hajtották 5ghz-en a 3.5-ös SR7-eket...
Márciusban van a hivatalos indulás.

A digitális adat örökké megmarad. Vagy legalábbis 5 évig. Ahogy épp sikerül.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.