Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) ng0ofy


ng0ofy
KORREKTOR

Ezek betáraztak még rég okosan ezekből a találmányokból és várták, hogy mikor találja ki valaki. Ha lenne pénzem, az apró ötelteimet és levédethetném, aztán mikor valamelyik bejön, akkor lehet szépen kereskedni vele :D Persze a többi megy a kukába. Vajon hány ilyen fantomcég van?

(#2) Thauxeeb válasza ng0ofy (#1) üzenetére


Thauxeeb
tag

Gondolom rengeteg, az Appleval az élen... (mert a termékek eladásából befolyt összeg mellet ez a másik pénzforrásuk)

(#3) Braddock


Braddock
őstag

Pereljen az AOL is:

(#4) SPY0817


SPY0817
aktív tag

Ez szánalmas.. de jól írja a cég is.. Ezt a dolgot már WP7 ben évek óta alkalmazzák érdekes most jutott eszükbe, hogy jé basszus nekünk van ilyen szabadalmunk? :D

Annyira unalmasak ezek a mindenféle perek.. Sokkal jobban megérteném ha konkrét alkalmazásokra konkrét termékekre kódokra hivatkoznának..

| Xbox Series X | iPhone 13 Pro | BF5 | Forza Horizon 4-5 | Guild Wars 2 | Valami nagy okosság. |

(#5) =Mentor= válasza Thauxeeb (#2) üzenetére


=Mentor=
őstag

Én erre azt szoktam mondani, nem az a lényeg ki talál ki valami forradalmit, hanem hogy ki tudja sikerre vinni... Önmagában egy innováció semmit nem ér.

:U

(#6) Braddock válasza =Mentor= (#5) üzenetére


Braddock
őstag

Azért lopni nem etikus. Bár egyre trendibb... (Ettől az esettől függetlenül)

(#7) DaveHutt


DaveHutt
őstag

Van egy olyan érzésem, hogy a Microsoft el fogja őket taposni. :))

(#8) Polllen válasza SPY0817 (#4) üzenetére


Polllen
nagyúr

most lehet megfejni a tehenet. ;)

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#9) Fkris válasza SPY0817 (#4) üzenetére


Fkris
őstag

Azért nem léptek eddig, mert a szabadalom leírásában van egy hardweres rész is, amit a Microsofot nemrég lépett meg a saját HW-el, a Surface-el.

"...on the Fields of Trenzalore, at the fall of the Eleventh, when no living creature can speak falsely or fail to answer, a question will be asked — a question that must never ever be answered...

(#10) Alchemist


Alchemist
addikt

...megint ezek az elmebeteg szabadalmak. :(((

Éppen olvasok egy érdekes könyvet az antigravitációról... képtelen vagyok lerakni.

(#11) DS39 válasza =Mentor= (#5) üzenetére


DS39
nagyúr

ez marhaság...
a feltalálót kellene zseninek tartani, nem a marketingest.

(#12) kovike


kovike
tag

Szerintem kb. minden cég beperelhetne egy másikat... :D

Mert te aztán rohadtul értesz a telefonokhoz!

(#13) bladegery


bladegery
senior tag

Csak hogy a ms ki ne maradjon:D

gergely-szabo.com

(#14) Youri


Youri
veterán

troll vs troll

RTX ON

(#15) hadrian77


hadrian77
csendes tag

Sokan, akik nagy feltalálóként szerepelnek a történelemben, többnyire egy már kitalált ötletet vittek sikerre. Mert a kitaláló nem tudta megvalósítani. Nincs ebben semmi különös, csak régen a kitalálók bukták el inkább a pereket.

(#16) Angel1981


Angel1981
veterán

"nagy valószínűség szerint a SurfCast egyszerűen csak pénzhez szeretne jutni, vagy esetleg felvásárlásra játszik."

Itt lehet az igazság. :P

(#17) callmeakos


callmeakos
veterán
LOGOUT blog

Hát ez már mindennek a legalja....

[ Szerkesztve ]

All→M8

(#18) HummeRC


HummeRC
senior tag

De gyorsan felejtenek az emberek. Volt már régebben is aktív (változó) tartalmat kipakoló csempés kezelőfelület. Windows 3.1 előtt mind az volt. ;]

[ Szerkesztve ]

(#19) saelin válasza HummeRC (#18) üzenetére


saelin
veterán

Háhá!

Hangosan felröhögtem a cím láttán. De a tartalom lehangolt... Azt hittem az aol az, nem valami noname cég.

Szerk: sry nem válasznak szántam.

[ Szerkesztve ]

"It is only with heart that one can see rightly; what is essential is invisible to the eye."

(#20) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

Ezek teljesen másfajta megoldások. Ezekben gyakorlatilag egy ablak tartalma van kivágva, míg az MS féle live tile-on egy a csempe méretéhez optimalizált információ jelenik meg és ezért tud hasznos lenni. A mail csempén például nem a levelező program ablaknak egy része van rajta, hanem méretéhez mérten optimalizált információ. Nem szokásom dícsérni ezeket a csempéket, de itt a körte és az alma esete forog fenn.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#21) HummeRC válasza Tigerclaw (#20) üzenetére


HummeRC
senior tag

Szerinted miért linkeltem be a két korábbi win képet? :DDD

Nem akarom az MS-t védeni, de egy ilyen idétlen keresetet, egy tökösebb bíró simán elutasít, esetleg a kis cég szabadalmát visszamenőleg megvonja. Ugyanis ha csak mint aktív csempés elrendezésű felületet nézzük, akkor az MS-nek hamarabb volt ilyen, mint ennek a cégnek. És akkor még nem említettem az akkori kor vetélytársait, mint a Xerox Star, vagy a Geos. Mind hasonló kinézettel működött és mind öregebb, mint ez a cég.

Ha pedig nem ennyire leegyszerűsítve nézzük az ötletet, hanem a konkrét megvalósítást, akkor nem történt szabadalom sértés, hisz nem egyforma a kivitelezés.

Viszont ismert(ebb) lett egy eddig noname cég. Mindenképpen nyertek az ügyön. ;]

(#22) osztraksajt


osztraksajt
őstag

Hát én meg remélem jó alaposan megfejik az MS-t, ők is pumpolják az Android gyártókat pofátlanul. Ha már egyszer ők is eljátsszák hogy triviális szabadalmakkal pénzt szednek, akkor ők is beleszaladhatnak ilyenekbe.

(#23) Vinyard#


Vinyard#
aktív tag

Ebben a hírben csa egy meglepő van: Hogy nem az Apple perel be valakit nonszensz szabadalomra hivatkozva. :D

(#24) kovike


kovike
tag

Azért a cikkben szereplő linkre érdemes rákattintani, a perlő cég honlapjára... És ha meglátjátok onnantól kezdve tényleg egy rohadt nagy viccé válik az egész... :N

Mert te aztán rohadtul értesz a telefonokhoz!

(#25) HummeRC válasza kovike (#24) üzenetére


HummeRC
senior tag

Megnéztem. Semmi másról nem szól, csak hogy ezt a szabadalmukat sérti a win8... Az, hogy mivel foglalkoznak egy szó sem. Tényleg komoly és jól prosperáló cég. Érdemes vele foglalkozni... ;]

(#26) Specter válasza HummeRC (#25) üzenetére


Specter
tag

De egy darab screenshot vagy bármi termékről szóló dolog nincs ezen a honlapon.
+ Kb olyan mintha vmi Vér Pistike letöltött volna 1 templatet és hirtelen web-programozóvá vált volna ezzel :D

Egyáltalán LEGÁLIS egy ilyen "minőségű" cégnek perelnie bárkit is? Legális ez? Cég ez Pityukám? cég?! :D

(#27) Blyan válasza osztraksajt (#22) üzenetére


Blyan
félisten

Ezeknek esélyük sincs erre, szóval kár erre alapoznod. :)

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#28) legiaap


legiaap
nagyúr

Úgy látszik ez a jövő...perelgetni egymást.
Szégyen.

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#29) xenom0rph válasza legiaap (#28) üzenetére


xenom0rph
őstag

A helyett ,hogy elfogadható árú termékeket gyártanak, inkább csak perelgetnek, mert az trendi :(((

halahala

(#30) Tamás9x


Tamás9x
őstag

Trollololoo:D nagyanyámnak vagy még az üknek i csempe volt a konyhába, akkor mi is perelhetünk?:D

https://www.youtube.com/@kisstontour

(#31) Apika


Apika
Közösségépítő

Ez a pénzszerzés legújabb formája... Inkább ők is valami termékkel állnának elő...

(#32) noisia


noisia
aktív tag

Nem szívem csücske a Mikroszaft, de ehhez azért pofa kell ... :D
Milyen épeszű bíró fogja ezt nekik megítélni?
De tényleg. Az oldal olyan, mint amit egy 15 éves autószerelő-tanuló rakott össze tegnap délután :D

[ Szerkesztve ]

" ..a p3'n1szem benne volt a Rekordok könyvében..aztán a könyvtáros mondta, hogy azonnal vegyem ki.."

(#33) R081


R081
tag

Újabb balfszok újabb balfsz szabadalmi háborúja...lassan már kezd unalmassá válni ez a "beperellek mert szerintem megértetted a szabadalmamat" dolog...lassan már előre felnevetek a címet olvasva, ha valami szabadalmi háborús baromságról cikkeznek.Semmi más értelme, csakhogy xy pénzhez jusson...

Krav Maga - We train like we fight, we fight like we train.

(#34) Cyberpunk


Cyberpunk
félisten

Minden volt már.:D

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#35) R081 válasza Cyberpunk (#34) üzenetére


R081
tag

Az örök kedvenc úgyis az Apple féle "beperelem a Samut, mert ők is fekete keretet használtak a tabon, és megtévesztik a vásárlókat." koholt per volt/lesz.Annál nagyobb baromságot aligha lehet kitalálni.De azért ez se kutya. :D

Krav Maga - We train like we fight, we fight like we train.

(#36) pakriksz


pakriksz
őstag

megérdemlik, az m$ is hasonló baromságokkal trollkodik egyfolytában.

[ Szerkesztve ]

Troll (nemhivatalos definíció): az akinek véleménye nem tetszik nekünk/nem értünk vele egyet. (10-ből 9 fanboy ezt ajánlja) || Fanboy 8 in 1 (Intel, AMD, Nvidia, konzol, PC,+minden politikai oldal) hiszen "ahol nem mi vagyunk, ott az ellenség"

(#37) ddekany


ddekany
veterán

Azok a meghajtónevek a szabadalom kép jobb alsó négyzetében... Sugárzik a színvonalasság az egészből.

(#38) leviske válasza HummeRC (#21) üzenetére


leviske
veterán

Azért vegyük figyelembe, hogy attól, hogy ilyet már több cég letett az asztalra, nem jelenti azt, hogy akkor ezt le is védették.

(#39) HummeRC válasza leviske (#38) üzenetére


HummeRC
senior tag

Ebben igazad van. Azt azért tegyük hozzá, (bár ez már jogi szőrszálhasogatás, de ebből élnek az ügyvédek), hogy már meglévő, más által használt technológiát nem lehet szabadalmaztatni, mivel nem a Te szellemi terméked. Márpedig itt ez az eset áll fenn. Az ő szabadalmaik előtt több évvel (évtizeddel) létezett ez a megvalósítás, így kétséges hogy mennyire érvényes a szabadalmuk. Extrém esetben meg is vonhatják tőlük. Persze ez már az ügyvédek dolga. :)

(#40) samfishR


samfishR
senior tag

na már azt hittem h ezt is az apple szarta ki :((

(#41) Mr. Teddy


Mr. Teddy
őstag

Az ilyeneknek az egyetlen oka a totál értelmetlen szabadalmi rendszer. Komoly reform kellene ezen a téren, mert az ilyen esetekből egyre több és több lesz. Mondjuk nem érdekel, hogy ki-kinek mennyit fizet, de ez akkor is nevetséges, ahogy a többi is az volt.

(#42) Ati1979


Ati1979
veterán

Sok esélyük van....
Nem egy kategória a két cég. Legjobb esetben is, csak keresnek egy kis pénzt.

(#43) Penész Gomba


Penész Gomba
tag

Az MS-nek lehet kell szereznie egy saját iLucy-t :DDD

(#44) daniel909


daniel909
addikt

azt mondom miért is ne? lehet leakasztanak egy csomó pénzt, és akkor már megérte az egész...

YoTube csatornám (nem csak tech) https://www.youtube.com/channel/UCuHjE5-zXaFdto2QQaNW5HQ

(#45) leviske


leviske
veterán

(#39) HummeRC: Nem ismerem az US törvényszerkezetét, de erős tippem az, hogy nem volnának bajbaj a kis cégek, ha figyelembe kellene venni szabadalmaztatásnál, hogy bárki használja-e a technológiát.

(#40) samfishR: dehogy... az apple azt szrta ki, amerre indulni kellett volna idővel, ha nem vezetik be ezt a felületet.

(#46) aram01 válasza HummeRC (#18) üzenetére


aram01
nagyúr

na pont ezt akartam én is írni,akkor a w8 egy ránc felvarrott 3.1? :D

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#47) infectedmann


infectedmann
őstag

Az utóbbi évekbe volt valamilyen mobilgyártó cég amelyik nem sértett valamilyen rég elfeledett szabadalmat? :D

(#48) Integra


Integra
titán

és ez csak most jutott eszükbe.. mióta is van wp7? LOL....

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#49) R081 válasza Integra (#48) üzenetére


R081
tag

Na látod ezért mondtam írtam, hogy megy a balfszkodás ezerrel...

Krav Maga - We train like we fight, we fight like we train.

(#50) moleculez


moleculez
veterán

Nem azert a 20 fillerert, de nekunk ehhez mi kozunk? Tenyleg nem erdekel, de abszolut nem. Engem pereltek? Nem. Erint engem,h az MS-t pereelik? Nem.
Problem?

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.