Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Zoli0726


Zoli0726
aktív tag

A Telekom-nál van ilyen korlátozás?
Simán tudok beszélni Skype-on és Viberen is pedig egy mezei mobilnetem van csak. Az is 2 hónapja.

(#2) csabi2008


csabi2008
tag

Nekem vitamaxom van, mégis működik a viber hívás :D

Xbox Series S •• gamertag: junior777

(#3) hunyadymarci válasza Zoli0726 (#1) üzenetére


hunyadymarci
csendes tag

Csomagtól, illetve a díjcsomag megrendelésének idejétől is függ, pl. az én csomagomban sincs korlátozva. A részletes leírás: http://www.t-mobile.hu/static/sw/file/Halozatsemlegesseg_20130619mobil.pdf

(#4) -szp- válasza Zoli0726 (#1) üzenetére


-szp-
aktív tag

Itt egy táblázat, csomagfüggő.

Szerk: (#3) hunyadymarci: megelőztél, ahogy mondod! köszi :)

[ Szerkesztve ]

<!-- Hello tourist on the right side, hello tourist on the left side -->

(#5) Pakliman


Pakliman
tag

Érdekes dolgok ezek...
Már vagy 2 éve használom (nem napi rendszerességgel ugyan) a Vibert és a Skype-ot a vodás előfizetésemmel, amihez egy 50 megás (! igen, ötven!) net "tartozik". A hónap felénél már jelzik SMS-ben, hogy túlléptem és csökkentik a sebességet.
Ennek ellenére mindig tudok viberezni!
Akkor most hogy is van (volt) ez a "tiltás"? :F

(#6) Soma01


Soma01
veterán

Barátnőmnek Telekom feltöltőse van. Meg sem nyikkan a Viber, meg a Skype.
Az is számít milyen csomagod van és mennyi ideje van rajta a mobilnet megrendelve.

Én örülök ennek, elég olcsón meg lehet úszni így már a Vodával a dolgot, akár feltöltőkártyásként is.
:C

Tehát aki most akarja kezdeni és kell neki tel. szám is, annak most a Voda a legjobb, meg esetleg a Blue mobile, de ott nem tudom van-e korlátozás.

(#7) club1


club1
veterán

A MobilNet (Basic, M, L, XL) adatcsomagokban eddig sem volt tiltott (ÁSZF szerint sem) a voip használata.
Ezek sem tudják már, hogy ténylegesen mit korlátoznak...

(#8) Soma01 válasza club1 (#7) üzenetére


Soma01
veterán

De legalább most már egységes lesz. Nincs tiltva, kész.

Most nézem csak, hogy akkor a feltöltősöknek azért tiltva lesz? Nincs a listában.

(#9) -szp- válasza Soma01 (#8) üzenetére


-szp-
aktív tag

Nem, hanem: minden jelenleg forgalmazott, mobilinternet hozzáférést is tartalmazó lakossági előfizetéses csomagjában szabadon, korlátozás nélkül lehet használni VoIP, azaz internet protokoll alapú hang- és üzenetküldő alkalmazásokat

<!-- Hello tourist on the right side, hello tourist on the left side -->

(#10) Zoli0726 válasza -szp- (#4) üzenetére


Zoli0726
aktív tag

Surf-öm van 2 hónapja, mégis megy a viber/skype. Nem mintha zavarna. :)

(#11) club1 válasza Soma01 (#8) üzenetére


club1
veterán

Feltöltősöknél szintén nem volt tiltva, mivel ők nem tudnak (ingyen) túlforgalmazni.

(#12) r3dsnake


r3dsnake
nagyúr

Remélem a telekom is lép végre, mert undorítónak tartom ezt a korlátozást, és hogy az itthoni netemre kell hazaVPN-ezni, hogy VOIP hívást tudjak indítani a telefonomról.

(#13) Soma01


Soma01
veterán

Akkor összefoglalva ki lehet jelenteni, hogy minden csomagban engedélyezve lesz a voip a Vodánál?
Mert ugye az utólag a hang előfizetés mellé megrendelt opciós, kiegészítő net csomagokkal lehetett eddig, ha jól tudom. Ha volt eleve net, akkor meg egy kiegészítő +adat vásárlása oldotta fel a tiltást. A feltöltősöknél meg sosem volt...

(#14) Soma01 válasza r3dsnake (#12) üzenetére


Soma01
veterán

Szerintem, ha nincs érdekében, nem fog lépni. Azért biztosan nem, hogy elviekben ugyan ott legyen mint a Voda. Ha e miatt elmegy tőlük sok ügyfél, biztosan meglépik.

(#15) -szp- válasza Soma01 (#13) üzenetére


-szp-
aktív tag

gyorsan rákérdeztem telefonon a feltöltőkártyásokra, úgy tűnik, hogy nem mindenkire vonatkozik majd az áprilisi feloldás, de bizonyos feltöltősökre igen... amint visszahívnak, frissítjük a cikket, illetve itt is jelzem majd.

<!-- Hello tourist on the right side, hello tourist on the left side -->

(#16) semetka


semetka
őstag

Nkem NetPlusS-em van, amihez nem vehető igénybe, mégis megy rajta. Nem csak a chat, a hang is megy

[ Szerkesztve ]

==Gigabyte Z170X Gaming 3 Core i5-6600 2x4GB DDR4 2666MHz Kingston HyperX Fury with Intel HD Graphics 530==

(#17) Soma01 válasza -szp- (#15) üzenetére


Soma01
veterán

Köszi szépen!

Akkor lesz egy update (vagy pontosítás) a cikkben...

(#18) Soma01 válasza semetka (#16) üzenetére


Soma01
veterán

Nekünk Domino NetPlusz M van, és nem megy sem a Viber, sem a Skype hang része, csak a chat.

(#19) -szp- válasza Soma01 (#17) üzenetére


-szp-
aktív tag

A cikkben nem lesz, a hivatalos válasz szerint minden csomagra vonatkozik, így a PrePaidre is, ameddig a takaró elér.

<!-- Hello tourist on the right side, hello tourist on the left side -->

(#20) #79335424


#79335424
törölt tag

Sztem érthető a logikájuk. A VOIP sokkal használhatóbb LTE -n, mint 3g -n. A három közül csak a Vodának nincs LTE -je, neki muszáj mást bedobni. De ez kevés lesz. A Telenor sem tilt és már az összes csomagját felengedi LTE -re. Ráadásul a VOIP esetében nem a Skype, vagy a Viber az igazi veszteségük, hanem a kifelé irányuló hívások. Ezekben a Skype és a Viber drága. Dellmont klónokat szoktak használni, amiknek a kliensalkalmazása nem a szabványos SIP protokollal és az 5060 -as porton kommunikál, hanem titkosított kapcsolattal. Ez eddig is átment a szolgáltatói tiltásokon. Szóval ez az engedékenység nem fog átütő sikert hozni a Vodának. E mellé még kéne ez-az. Pl. egy csökkentett sávszélességű, de korlátlan net, vagy, ha már VOIP, akkor a Vodások használhassák a mobilszámukat a VOIP -hoz.

(#21) ptya


ptya
tag

Tehát érdemben még mindig a T a legjobb választás, ha csak adatforgalom a lényeg (VoIP ide-vagy oda) - vagy tudtok valami titkot? :)

EcoXS (2.190) + NetPlusz XL (2.290) 3GB net -- 4.480 Ft

(#22) r3dsnake válasza #79335424 (#20) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Mondjuk a VOIP-hoz edge is bőven elég.

(#23) -szp- válasza ptya (#21) üzenetére


-szp-
aktív tag

Ha csak adatforgalom a lényeg, a sebesség másodlagos, akkor a UPC ajánlatait is érdemes átböngészni.

<!-- Hello tourist on the right side, hello tourist on the left side -->

(#24) Medocsabi


Medocsabi
addikt

Már a szolgáltatók se nagyon tudnak mit adni...Hívások,smsek már korlátlanok pl a red-ben...már csak nettel lehet variálni...Várom h vodánál is korlátlan legyen a net! :K

(#25) #79335424 válasza r3dsnake (#22) üzenetére


#79335424
törölt tag

Én inkább úgy fogalmaznék, hogy működhet edge -n is. Elvileg lassított neten is. Nem is tudom, hogy melyik szolgáltató lassít 32 helyett, 128 -ra, de azt szokták írni a VOIP topikban, hogy működik. De én inkább a másik megoldást preferálnám. Egy csökkentett, de azért még mobilon élvezhető (mondjuk 5/2 -es), viszont valóban korlátlan, LTE net, elfogadható havidíjért. Nekem most Telenoros Deezerem van (LTE -s csomag, feltöltős kártyához). 3 rugó havonta a 2GB és 7,5/2,5 -öt tud, viszont a Telenoros 3g -vel ellentétben, nem csak elméletben. A mérésnél látom, hogy az egekből indul és aztán beáll a korlátozottra. Viszont hívásindításnál gyorsabb, mint a GSM. Lenyomom a gombot és mire a fülemhez emelem a telót, már kicsöng és a hívás is jó minőségű. Nem késik, nem dadog, nem mekeg. Sokat számít a stabil, kellő tartalékkal bíró sávszélesség. Ez az, ami edge -nél necces.

(#26) azbest válasza -szp- (#19) üzenetére


azbest
félisten

No meglátjuk, múltkoriban próbáltam skype-on hanghívást vitamax duo mellé fizetett 1GB-os opcióval és bizony az nem működött. Sőt régebben egy voip szoftveres teszthez kicsit a mobilnetes public ip címet használtam és az 5060 port tiltva volt.

(#27) Stalki válasza #79335424 (#20) üzenetére


Stalki
csendes tag

Vodának van LTE-je de csak a Redeseket engedik fel egyenlőre. Szerintem tiltás feloldás inkább UPC-nek nyújtott hálózattal van összefüggésben. Lehet így egyszerűbb hogy a teljes hálózaton nincs tiltás mint különválasztatni hogy vodás vagy upc-s

(#28) big-J válasza -szp- (#23) üzenetére


big-J
őstag

Nekem úgy tűnik csak meglévő másfajta szolgáltatásaik mellé adják azt a mobilnetet.

[ Szerkesztve ]

(#29) Tamás88 válasza -szp- (#4) üzenetére


Tamás88
őstag
LOGOUT blog

Na nekem NextS díjcsomagom van, és mellé van rendelve a NetPlusXXL díjcsomag, és mégis működik a Facebook net hívás, persze nem szoktam használni, mivel keveset telefonálok, így szinte ingyen van.

(#30) zergehell


zergehell
csendes tag

Simán megkerülhető volt eddig is egy tetszőleges play stororeból tölthető vpn kliensel.De persze így már jobb,hogy nem kell trükközni majd.
Mondjuk a go 150 Mb-os meg a go+500 Mb-os csomagja egy horrorisztikus borzalom.....2015-ben sokezer forintért iylen mennyiséget adni kimeríti a poifátlan lehúzás esetét.

[ Szerkesztve ]

(#31) Soma01 válasza zergehell (#30) üzenetére


Soma01
veterán

Szerintem (de lehet, hogy csak remélem, de azt nagyon, hogy) lesz ebben is változás.

(#32) macskea válasza Soma01 (#31) üzenetére


macskea
őstag

Én eddig instant módon vettem meg a plusz adatot, csodálkoznék, ha a Voda lemondana ezekről a forintokról csak úgy puszira. De azért remélem igazad lesz, nekem sok pénzt tartana benne a zsebemben a dolog.

A témához: nekem nem megy sem a Skype sem a BBM mobil hálózaton, csak csetprogramként. Hang- vagy videóhívás csak wifi-n.

''You can't measure safe driving in miles per hour'' Paul Smith

(#33) zseko válasza Pakliman (#5) üzenetére


zseko
veterán

Ez sokváltozós dolog. Az én csomagomban például (Smart Tarifa extra 3) a Telenor alapvetően 7/2 sebességet ad LTE nélkül (de most már pár hete mehet LTE-n). Viszont amikor kötöttem a szerződést akkor még 21/2-es csomag volt LTE-vel voip tiltás nélkül, nekem ez is maradt, szemben azokkal akik 8-10 hónappal később kötöttek szerződést. Ők már csak a csökkentett sebességet kapták LTE nélkül.

HR24.hu

(#34) r3dsnake


r3dsnake
nagyúr

Az LTE mondjuk baromira fontos, és nem feltétlen a sebesség miatt, hanem:

1. sokkal jobb válaszidő
2. sokkal jobb lefedettség
3. kevesebbet fogyaszt a teló, mint 3G-n.

(#35) joelke HU válasza Soma01 (#6) üzenetére


joelke HU
senior tag

Skype-ot meg Viber-t nem használtam soha mobilneten, de most kipróbáltam bluemobile-osként. 3G lefedettség, belassított net melett is tudtam hívni, igaz kicsit röcögött a hang Skype-on, de megy.

Motorola G51

(#36) Soma01 válasza joelke HU (#35) üzenetére


Soma01
veterán

Köszi.
De úgy tudom ott nincs is leírva sehol, hogy korlátozzák, így annyira nem fura. De a Telekom elvileg korlátozza és inkább az a furcsa, hogy ha megy és az a normális ha nem. Gondolom nem fogja senki bejelenteni hibára, hogy nála megy a voip, pedig nem kellene. :DD
Mindegy, úgy is váltás lesz Telekomról 1-2 hét múlva, flottába lépés miatt.

(#37) semetka válasza r3dsnake (#34) üzenetére


semetka
őstag

Nekem úgy tűnt jobb a térerőm 3G-n mint LTE-n.

==Gigabyte Z170X Gaming 3 Core i5-6600 2x4GB DDR4 2666MHz Kingston HyperX Fury with Intel HD Graphics 530==

(#38) r3dsnake válasza semetka (#37) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Jobb, de nem jelent semmit. Főleg olyan helyen, ahol eddig csak 2G (se) volt és a Telekom bővítése után 4G is lett, viszont 3G nincs.

(#39) semetka válasza r3dsnake (#38) üzenetére


semetka
őstag

Értem. Na majd kipróbálom. Tényleg kevesebbet is eszik LTE-n a telefon? Szentül meg voltam győződve hogy többet eszik.

==Gigabyte Z170X Gaming 3 Core i5-6600 2x4GB DDR4 2666MHz Kingston HyperX Fury with Intel HD Graphics 530==

(#40) r3dsnake válasza semetka (#39) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Igen, kevesebbet. Persze ez függ attól is mennyire vagy jó lefedettségű helyen.

(#41) semetka válasza r3dsnake (#40) üzenetére


semetka
őstag

Akkor bekapcsolom az LTE-t és megnézzük mit művel. Egyébként ha be van kapcsolva az LTE és hívok valakit miért vált vissza 3g-re?

==Gigabyte Z170X Gaming 3 Core i5-6600 2x4GB DDR4 2666MHz Kingston HyperX Fury with Intel HD Graphics 530==

(#42) r3dsnake válasza semetka (#41) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Mert itthon még nem megy LTE-n a hívás.

(#43) semetka válasza r3dsnake (#42) üzenetére


semetka
őstag

Ja értem, akkor csak a mobilnet megy rajta. Köszi a felvilágosítást :)

[ Szerkesztve ]

==Gigabyte Z170X Gaming 3 Core i5-6600 2x4GB DDR4 2666MHz Kingston HyperX Fury with Intel HD Graphics 530==

(#44) Soma01 válasza r3dsnake (#38) üzenetére


Soma01
veterán

Telekomnál így van. De a Vodánál a 3G is 900-on megy aminek jó a terjedése így a lefedettsége is. A 4G vidéken mindenkinek 800-on fog menni. Telekomnál meg Telenornál van, hogy de jó mennyivel jobb a 4G, mert ott nagyobb a különbség és a 3G meg viszonylag rossz volt. Vodánál nem lesz ekkora különbség.

(#45) azbest


azbest
félisten

Nálam vitamax duo melletti 1GB opción továbbra is bontja a skype hanghívást...

(#46) azbest válasza azbest (#45) üzenetére


azbest
félisten

Hmm, az ászf-ből látszik is, hogy kb semmi sem változott, sok csomagban továbbra sem lehet voip-ot használni. Még az előfizetésesek közt is a legtöbb korlátozott. [link]

Max arról van szó, hogy az újabb fajta és drágább előfizetéseknél lehet, ha ott véletlen tiltották volna eddig.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.