Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) szupermacs


szupermacs
veterán

Sose értettem, hogy mi szükség a belvárosban az ilyen rendezvényekre. A RedBull Air Race is felkúr, ha éppen utazom a városban és le van zárva minden és a tömeg miatt nem lehet megmozdulni. :(((

(#2) Lauda


Lauda
félisten

Nyilvanvalo, hogy a keritesig fog menni es nem 50 centivel a keritestol fogja nezni, nem is ertem. Neked kellene figyelni erre, hogy a a gyerekeid biztonsagban legyenek. A padokra ilyenkor fellalnak, hisz onnan latja amit szeretne, ez ilyenkor siman belefer.

[ Szerkesztve ]

(#3) CounterBoci válasza Lauda (#2) üzenetére


CounterBoci
senior tag

Szigorúan nézve neked van igazad. Van azonban a társadalomnak egy előző korban ragadt rétege, köztük én is, akik nem fogják fel, hogy aki barom, az miért barom. Miért nem előzékeny, toleráns, segítőkész stb. Barom pedig sok van, úton-útfélen pofánvágna legszívesebben az ember valakit.

(#4) updog válasza Lauda (#2) üzenetére


updog
senior tag

Legfeljebb az nyilvánvaló, hogy a mai gyökér, empátiától teljesen megszabadított világban tényleg egy percre sem tévesztheted szem elől a gyereket, mert nemhogy előreengedik hogy lásson is valamit, inkább letiporják, anélkül hogy tudomást vennének róla (tényszerűen persze egyetértek azzal hogy 100%-ig a szülő a felelős a gyerekéért). De az miért lenne nyilvánvaló, hogy gyereket, férfit, nőt arrábblökve kell állat módjára a kerítéshez tolakodni ha jön az óóótóó (mert ugye sörözni, cigizni el lehet menni, de az a hely az övé volt. Jó esetben még hallod, hogy "Az előbb itt álltam" miközben könyökével a vesédben turkál, és még neki áll feljebb, ha mondom, hogy amikor én jöttem, már marhára nem)..

Arról nem beszélve, hogy ma reggelre valószínűleg kb. 1500 kuka teteje van behorpadva/szakadva, mert még OK*** lenne hogy a gyereket állítják fel rá, de a benga 0k0rállat százkilós marhája ott kell hogy ugráljon a szelektív kukán, kezében a löwenbrauval üvölt hogy csapasssad neki...

Ha már szülők és felelősség, Ricciardo bőgette a V8-as Red Bull-t, aztán mikor eltávolodott, kb. 15 különböző kisgyerek bömbölését lehetett megkülönböztetni (kb. 3 méterre álltak az emberek az autótól). Mellettem egy apuka kézzel tapadt a pici fia fülére, mintha ért volna valamit, de a legtöbben ennyit se tettek meg. Az ilyenek mit gondolnak vajon? :U

Nem azért kéne betiltani ezt a nagy rendezvényesdit meg majálisozást mert tömeg van, zavarja a közlekedést, hangos stb., hanem mert egész egyszerűen ha az emberek csordába verődnek, marhává változnak. Lenne egy ingyenes nyílt nap a Hungaroringen, aztán minden OK lenne.

(*** amúgy az sem)

[ Szerkesztve ]

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

(#5) Lauda válasza CounterBoci (#3) üzenetére


Lauda
félisten

En sem fogom fel miert az, csak tudom, hogy az es ennek megfeleloen kezelem. Amugy szerintem ebben a helyzetben egyik esettel sincs semmi gond. A kerites azert van, hogy addig menjenek, a pad meg azert, hogy felallj ra ha nem latsz. :DDD

A tomeg viselkedese pedig kiszamithato, nezz csak meg egy nagy leaarazast, tuzriadot vagy hasonlot. Egymast eltaposva tortet a celja fele. Ennek megvan a pszichologiai magyarazata. Hogy ez mitol volt ujdonsag a blogironak azt nem tudom, alap, hogy ilyenkor kiemelten ovom a kicsiket.

[ Szerkesztve ]

(#6) Sz.Marci válasza Lauda (#5) üzenetére


Sz.Marci
újonc

Abszolút nem volt újdonság.
Amugy pedig nem értem hogy került a fiaim biztonsága bele a témába, holott nem voltak kitéve semmilyen biztonsági szempontból rázós helyzetnek, egyszerűen csak arra akartam rávilágítani hogy ez a program se volt más, mint az összes többi, ahol nagyobb tömeg jön össze. De, ettől még soha nem fogom megérteni a sok őrjöngő, bunkó parasztot. Igen, engem még úgy neveltek, hogy az idősekkel, gyerekekekkel, nőkkel illik udvariasan bánni. De a mai gusztustalan, végletekig liberális világban, legfeljebb a magamfajta ökör érzi ezt evidensnek.

[ Szerkesztve ]

(#7) Feketelaszlo


Feketelaszlo
senior tag

Tanulság: a hétvégén elvihetted volna a családot normális autóversenyre is, nem ilyen Formula farönköket meg Dajcse postásautókat nézegetni. :P
Bunkók persze mindenütt vannak, de nem mindegy, hogy ki tudod kerülni őket annyival, hogy arrébb mégy egy kanyarral vagy beragadsz a tömegbe.

(#8) Sz.Marci válasza Feketelaszlo (#7) üzenetére


Sz.Marci
újonc

Igazad is van meg nem is :N

Elvihettem volna, és valószínűleg ez lett volna a helyes út.
A gyerekeim kicsik, halálra unták volna magukat egy teljes versenyen. Meg őket igazából a kamionok fogták meg, minél nagyobb annál izgalmasabb, gyerek szemszögből.
nekem meg, ha őszinte akarok lenni, a DTM versenyautók a nagybetűsek, de saját kútfőből nem találtam volna ki ezt a napot, kellett hozzá a gyereklobbi itthon :DDD
Így elég egyértelmű volt, ha a kicsik ezt szeretnék látni, akkor oda megyünk.
U.I.: azért nem vagyok teljesen társadalom gyűlölő, még mindig bízom abban, hogy egyszer csak megváltozik az emberek egymáshoz való viszonyulása.

(#9) Evil Snowman válasza Sz.Marci (#6) üzenetére


Evil Snowman
őstag
LOGOUT blog

" Igen, engem még úgy neveltek, hogy az idősekkel, gyerekekekkel, nőkkel illik udvariasan bánni. De a mai gusztustalan, végletekig liberális világban, legfeljebb a magamfajta ökör érzi ezt evidensnek." Ne aggódj még nem vagy/vagyunk egyedül. Engem is erre neveltek. Azt azonban sajnos egyre inkább látom, hogy ebben az országban egyre inkább az önzőség dívik semmi más. Lassan 10 milló önző, degenerált állat országa leszünk. Tisztelet a kivételnek.

Hála Istennek vannak még a világban olyan országok (Japán pl.), ahol a te/én féle értekrend dívik. Mást nem tudok, mint hogy odaköltözni; ezt a mocskos, korrupt koszfészket pedig végleg itt hagyni.

[ Szerkesztve ]

(#10) Sz.Marci válasza Evil Snowman (#9) üzenetére


Sz.Marci
újonc

Azta a leborult szivarvégit :DD
Japánnál jobb példát el se tudtam volna képzelni.
Igen, azt hiszem tökéletesen bemutatják azt, hogy mindenkinek jár a tisztelet. De, azért ne legyünk naívak, a mostani kor őket is utolérte, és a régi feudális Japán, illetve a régi generációk szelleme ott is hanyatlóban van, de annyira mélyen gyökerezik a kultúrájukban egymás tisztelete, hogy valójában soha nem fog kikopni.

Én meg csak kapkodom a fejem, mikor itthon mondja a párom, hogy a tanárt azért zavarták el, mert lebaszott egy nyakast az órán nem viselkedő, aztán vele személyeskedő gyereknek. Oklevelet, pénzbeli jutalmat adtam volna a tanárnak. Amit a kedves szülővel fizettettem volna ki, mondván, ha a tanár kell, hogy megnevelje a gyereket, akit ő neki kéne, akkor fizesse ki a tanár idejét.

(#11) Evil Snowman válasza Sz.Marci (#10) üzenetére


Evil Snowman
őstag
LOGOUT blog

Tekintve - hogyha emlékeim nem csalnak - a Shogakkou első évében csak azt tanulják meg a kis süldők, hogy mi az illem, hogy kell viszonyulni az idősebbekhez, meg úgy általában mindenhez és mindenkihez, így nagyon kicsi rá az esély, hogy ez ki fog kopni.

Persze ott is vannak renitens fiatalok, de százalékosan jóval kissebb arányban.

Ami nagyobb probléma náluk, hogy mostani nemzőképes fiatalok nem akarnak gyermeket vállalni. Ebben sajnos nagy szerepet játszik többek a különböző khmmm.... felnőtt segédeszközök használata, valamint az, hogy már az ottani nők szolgasorsként élik meg a családanya modellt, ezért a nyugati befolyás hatására egyre inkább tolódnak el ők is a karrierista szingli (pfejj, de gyűlölöm ezt a szót) irányba.

(#12) Dr. Romano


Dr. Romano
veterán

Egyedül a V8-as Redbullt néztem volna meg a hang miatt. A többi számomra kuka...

2003-ban voltam boxutca látogatáson 36 fokban maximum tömegnyomorban mint a heringek, úgyhogy nekem nem lehet már újat mutatni a témában, kösz Palik :D

[ Szerkesztve ]

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#13) szente válasza Dr. Romano (#12) üzenetére


szente
addikt

Egyedül a V8-as Redbullt néztem volna meg a hang miatt.

Én még a TV-n keresztül is komolyan megkönnyeztem.

(#14) updog válasza szente (#13) üzenetére


updog
senior tag

Felállt a ... hátamon a szőr :DDD Kb. 4 méterre tőlem amikor odanyomta neki Ricciardo, azt mondtam, minden emberiszonyom és öt óra tömegben tobzódás ellenére, hogy megérte.

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

(#15) -=MrLF=- válasza Sz.Marci (#10) üzenetére


-=MrLF=-
senior tag

Hasonlóan gondolkodom, minden gondolttal egyet értek! Kitartás azért sok a normális ember is.

protonmail.com Secure Email Based in Switzerland . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . startpage.com The world's most private search engine from Netherland

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.