Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) sz4blya


sz4blya
csendes tag

help me!

Cum Deo Pro Patria Et Libertate. Verje meg a mi Istenünk, aki ezt engedte! | Free life, free people, free internet! *See you, space cowboy!

(#2) banhammer


banhammer
veterán

Linuxot és Windows-t CSAK KÜLÖN HDDre.
IJ (gy.k: Így Járás).

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#3) sz4blya válasza banhammer (#2) üzenetére


sz4blya
csendes tag

nincs két HDD-m, csak egy egy terás :(

Cum Deo Pro Patria Et Libertate. Verje meg a mi Istenünk, aki ezt engedte! | Free life, free people, free internet! *See you, space cowboy!

(#4) Gergő_


Gergő_
őstag

wubiban kellett volna próbálgatni, én is úgy tolom..

szerk: 1 terás? :Y azon simán elfér több particica

[ Szerkesztve ]

(#5) Armahun


Armahun
addikt

Próbálj meg 7-es dvd-ről indítani. Ott válaszd ki a javítást és parancssorba: bootrec.exe /FixMbr

Ha szerinted egy tárgy lehet Ő, akkor te is az vagy. Jó étvágyat evés előtt illik kívánni. A már evő embert ezzel étkezévében megszakítani igen nagy illetlenség.

(#6) sz4blya válasza Armahun (#5) üzenetére


sz4blya
csendes tag

kösz, próba lesz!

Cum Deo Pro Patria Et Libertate. Verje meg a mi Istenünk, aki ezt engedte! | Free life, free people, free internet! *See you, space cowboy!

(#7) banhammer válasza sz4blya (#3) üzenetére


banhammer
veterán

Öreg hiba.

Anno én hatalmasat szívtam a Linux-szal és akkor realizálódott bennem, hogy biztos ami biztos alapon Linux-ot csak külön HDDre.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#8) banhammer válasza sz4blya (#6) üzenetére


banhammer
veterán

Ezt is megpróbálhatod:
- bootsect.exe /nt60 SYS /force

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#9) Gergő_ válasza sz4blya (#6) üzenetére


Gergő_
őstag

nem tudom ez mennyire kapcsolódik a témához, de hátha segít: [link]

(#10) sz4blya


sz4blya
csendes tag

Egyik sem működik.

Gergő: természetesen külön partíciókat használtam

Valaki esetleg feltudná tölteni a saját boot fájljait, vagy úgy ákár minden fájlt a gyökérkönyvtárból :F
Most egy új windows telepítéssel próbálkozom a linux helyére, persze ahhoz először újra kell formázni a partíciót live linux alól... aztán majd valahogy talán feltalálom magam :o

Cum Deo Pro Patria Et Libertate. Verje meg a mi Istenünk, aki ezt engedte! | Free life, free people, free internet! *See you, space cowboy!

(#11) Eszleny válasza sz4blya (#10) üzenetére


Eszleny
aktív tag

Nem telepítetted az SP1-et a Windows 7-hez? Talán azért írja, hogy a verziók nem egyeznek. Esetleg csinálj egy SP1-es telepítő lemezt és arról próbáld meg javítani.

(#12) sz4blya válasza Eszleny (#11) üzenetére


sz4blya
csendes tag

igazad van. öcsém pedig ma adott kölcsön egy telepítőlemezt valamelyik haverjának, 1000%, hogy az sp1-es volt :W holnap ráadásul május 1, nem mehetek utána.. dvd-m sincs itthon, a boltok meg zárva. :W :W

bár a startup repairt már vagy 6féle képpen lenyomtan más lemezről, és nem működik.

sőt, a gépem most fejezte be a telepítést, és az sem bootol be. :W

Cum Deo Pro Patria Et Libertate. Verje meg a mi Istenünk, aki ezt engedte! | Free life, free people, free internet! *See you, space cowboy!

(#13) Gergő_ válasza sz4blya (#12) üzenetére


Gergő_
őstag

feltelepítettél egy új vin-t az egyik partícióra?
ha nem a win7-el formáztad a partíciót könnyen lehet hogy amiatt nem bootol fel.

(#14) Thome


Thome
addikt

Jártam már hasonlóképp én is. De már a megoldásra nem emlékszem. Lényeg az, hogy én többet linukszkszxszkal nem kezdek... Kubuntu szar volt, nem állította le a notit, még egy külön parancssor megírásával sem, az Ubuntu meg szimplán használhatatlan volt számomra, hiányzott a KDE felület. Hagytam a csudába.

(#15) sz4blya válasza Gergő_ (#13) üzenetére


sz4blya
csendes tag

win 7 64 bit ment :(

itt tuti valami nagyobb galiba van mint a boot file-ok hibája.
lementem a teljes rendszerpartíciót (szerencsére van elég helyem másutt), aztán formázok, mindent amin os volt, majd a partíció tartalmát felmásolom :F

Cum Deo Pro Patria Et Libertate. Verje meg a mi Istenünk, aki ezt engedte! | Free life, free people, free internet! *See you, space cowboy!

(#16) KrAt válasza sz4blya (#12) üzenetére


KrAt
veterán

Pendrive boot, ha nincs lemezed? :)

[ Szerkesztve ]

(#17) sz4blya válasza KrAt (#16) üzenetére


sz4blya
csendes tag

igazad van, erre is gondoltam, de mar lemondtam arrol, hogy sima telepitolemezzel barmit meg tudnek oldani :F jon a manualis okoskodas

bocs az ekezetekert

PS: nem fontos, csak a formasag kedveert: mivel tudnek 60+ gigabyteos particiot tomoriteni? ubuntu semmilyen formatummal (zip, tar,...) nem hajlando elvegezni

Cum Deo Pro Patria Et Libertate. Verje meg a mi Istenünk, aki ezt engedte! | Free life, free people, free internet! *See you, space cowboy!

(#18) banhammer


banhammer
veterán

Mire jutottál?

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#19) sz4blya válasza banhammer (#18) üzenetére


sz4blya
csendes tag

Na sikerült, végre!

Először is készítettem egy egyszerű copy-paste mentést a hibás partícióról, aztán sda1 (Windows rendszerpartíció) töröl, majd ugyanaz ugyanott létrehoz, fájlok rá. Ez után még nem indult, ezért ment be a telepítőlemez, startup repair, majd egy kis töketlenkedés után (3 fajta lehetőséget kínált fel a telepítés után, az egyiket új telepítésnek érzékelte :F ), elindult az egész, és minden marad a régiben. Attól eltekintve, hogy szerintem a Win "kitalálta", hogy valami nincs rendben, így kéri az újraregisztrálást...
..minden működik!

azér' nem kicsi szívás volt

Cum Deo Pro Patria Et Libertate. Verje meg a mi Istenünk, aki ezt engedte! | Free life, free people, free internet! *See you, space cowboy!

(#20) veector válasza sz4blya (#19) üzenetére


veector
senior tag

Na! Legalább akkor nem töredezett a rendszerpartíciód :))
Unity szerintem se jó, Gnome 3 jobban tetszik.

(#21) dosailord válasza Thome (#14) üzenetére


dosailord
tag

Sima Ubuntura is fel lehet tenni a KDE-t csomagkezelőből, majd bejelentkezéskor választani kell ablakkezelőt és kész. Bár utoljára 9.04-en próbáltam.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.