Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) .bableWes


.bableWes
őstag

PIP :C

töltöm lefele a torrentet döpirétbéj-rü. csak gondoltam kiirom, hátha kibanolnak..

(#2) Szten Márs válasza .bableWes (#1) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

(#3) Zolás válasza Szten Márs (#2) üzenetére


Zolás
addikt

PIP-kép a képben funkció, tévékre írják.

Csere érdekel komoly cucokra?Mik azok a Cucok??"A cucoknak két alfaja van.Van a komolytalan mindenhol megtalálható.A másik a komoly(cucokusz komolyikusz)na ez van neki ez sokkal ritkább"By:5teve

(#4) Mr.Csizmás válasza Szten Márs (#2) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#5) Viktor77


Viktor77
titán

Pont akkor ért a fejedhez, mikor megnyomták az exponáló gombot? :D

De a melletted/mögötted álló nagysapkás srácot is fejbevághatta volna :)

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#6) danih


danih
addikt

Vakarom a fejem, de nem tudok rájönni, mit takar a kommunista éra.

(#7) Mr.Csizmás válasza danih (#6) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

Ceauşescu

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#8) danih válasza Mr.Csizmás (#7) üzenetére


danih
addikt

Természetesen igen, csak én bactam el a kérdést :DDD

(#9) sz4blya válasza danih (#6) üzenetére


sz4blya
csendes tag

egészséges nemzeti identitás és összetartás elvesztését, amely folyamat által okozott sebek még máig sem gyógyultak be. ezért van az, hogy ha magyarországon megkérdezik, hogy honnan jöttem, én meg azt mondom, hogy erdélyből, akkor néha elcsodálkoznak, hogy "ti még beszéltek magyarul??" :W

[ Szerkesztve ]

Cum Deo Pro Patria Et Libertate. Verje meg a mi Istenünk, aki ezt engedte! | Free life, free people, free internet! *See you, space cowboy!

(#10) danih válasza sz4blya (#9) üzenetére


danih
addikt

Huhh az bazony durva, nekem volt erdélyi kollegám, ő azért ilyen dolgokat nem mesélt...

(#11) psyho85


psyho85
aktív tag

"Össze kellene szedjek valami pesti akcentusos leánykát"

Ha valamelyik össze akar szedni valami székely akcentusos csávót, össze is jöhet. :)

Álmában nagy folyó volt, de amikor felébredt, maradt kis patak. S csak csordogált tovább, mint könny az arcon, az óriás fák alatt.

(#12) sz4blya válasza psyho85 (#11) üzenetére


sz4blya
csendes tag

nekem nincs tájszólásom, ezt kikérem magamnak. legalább olyan tisztán beszélek, mint egy híradós felolvasó. azt leszámítva, hogy kicsit selypítek :DDD
szóval pesten nem beszélnek olyan tisztán, mint itt nálunk, ezt garantálom :K

Cum Deo Pro Patria Et Libertate. Verje meg a mi Istenünk, aki ezt engedte! | Free life, free people, free internet! *See you, space cowboy!

(#13) danih válasza sz4blya (#12) üzenetére


danih
addikt

pesten beszélni sem tudnak, itt bukott a dolog

(#14) DeFranco válasza sz4blya (#12) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Az baj. Az erdélyi (nevezzük akcentusnak akkor, ha a tájszólás sértő) akcentus gyönyörű, tiszta, szép magyar beszéd. Meg kell őrizni. Akkor is, ha az akadémiai standardtól, - amit egy hiradós felolvasó jó esetben beszél - eltér. Sőt, éppen azért. :)

Amúgy pont cserkészek románoznának? Azért ezt nem tudom elképzelni...

[ Szerkesztve ]

(#15) Szten Márs válasza DeFranco (#14) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Vernakuláris nyelv... de szablya kollega aszondja, hogy ők a standardot beszélik, és mondja ezt büszkén... Pedig a nyelvi változatok, ahogy mondod, színesítik a nyelvünket, szóval korántsem olyan örvendetes, ha mindenki a standardot beszéli.

[ Szerkesztve ]

(#16) DeFranco válasza Szten Márs (#15) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Eszondom én is. :)

(#17) sz4blya válasza Szten Márs (#15) üzenetére


sz4blya
csendes tag

Nálunk mindenki így beszél. Szóval lehet tájszólásnak nevezni, de nagyon hasonlít a standardra.

Cum Deo Pro Patria Et Libertate. Verje meg a mi Istenünk, aki ezt engedte! | Free life, free people, free internet! *See you, space cowboy!

(#18) Иван


Иван
őstag

Állítólag az, hogy sokat Jázunk az csak itt a sógorék határán szokás. De amúgy így belegondolva, tényleg többet Jázok, mint igenezek... És ezt nem nyugat-dunántúli ismerőseimtől sose hallom. Érdekes.

[ Szerkesztve ]

i5 10400f | ASUS RTX 3060 Ti 8GB LHR | 16GB DDR4 | Asus TUF VG27AQ | meg egy csomó körítés | Nintendo Switch V2

(#19) .bableWes válasza Szten Márs (#2) üzenetére


.bableWes
őstag

3 ba az igazság :DDD

töltöm lefele a torrentet döpirétbéj-rü. csak gondoltam kiirom, hátha kibanolnak..

(#20) Z86


Z86
őstag

Nem valószínű, hogy a cserkészek lerománozzák az Erdélyből ide érkező magyar társaságot, tudtommal ott más a szellemiség.
A beszédhez kapcsolódóan: Győrbe is egy rakás szlovákiai magyar jár, általában észre lehet venni, hogy kicsit másképp beszélnek, de olyannal még nem találkoztam, aki ezt ne tartotta volna jó dolognak.

(#18) Иван:
Nálam meg azon akadnak fenn, ha azt mondom "beteszem az ablakot" vagy "berakom az ablakot", mert állítólag ez valami vasi táj kifejezés és így máshol nem mondják.

[ Szerkesztve ]

(#21) psyho85 válasza sz4blya (#12) üzenetére


psyho85
aktív tag

Pedig de boldog lennék, mert én szeretem nagyon az ízes magyar beszédet. Nem kinevetem, csak egyszerűen bírom. :)

Pesten meg nem beszélnek, hanem: nari sali pali mali = naranccsárga pall-mall cigaretta. Gyász. Szóval itt inkább csak makog a fiatalság egy része.

Álmában nagy folyó volt, de amikor felébredt, maradt kis patak. S csak csordogált tovább, mint könny az arcon, az óriás fák alatt.

(#22) Иван válasza Z86 (#20) üzenetére


Иван
őstag

Igen, meg állítólag az, hogy nálunk a kanna az egyenlő a vödörrel. Ami igaz is, mert mondom a vödörre, hogy kanna, de állítólag máshol nem. Akkor van a sok ja, a berakom az ablakot. A túróstészta lecsóval (pedig az a finom igazán).

i5 10400f | ASUS RTX 3060 Ti 8GB LHR | 16GB DDR4 | Asus TUF VG27AQ | meg egy csomó körítés | Nintendo Switch V2

(#23) sz4blya válasza Z86 (#20) üzenetére


sz4blya
csendes tag

előfordult már néhány éve

Én is tudok székelyesen beszélni, szóval ha ezen múlik :D

Ja-t meg már én is többet mondok, mint igent, pedig pár éve még zavart. Na ja.

Az ablakot én becsukom, de betevést is hallottam már.

Cum Deo Pro Patria Et Libertate. Verje meg a mi Istenünk, aki ezt engedte! | Free life, free people, free internet! *See you, space cowboy!

(#24) Z86 válasza Иван (#22) üzenetére


Z86
őstag

A kajáról jut eszembe. Mikor unokanővérem barátja, aki az Alföldről származik, először szembesült a dödöllével percekig nem bírta abbahagyni a nevetést. Ő azt hitte, az csak valami kitalált dolog, ami a gyerekdalban szerepel. Ráadásul nem ízlett neki :Y

Rákerestem, hogy a világ másik fele mit ért kannán és vödrön, és tényleg.... De szerintem ől tudják rosszul :D

(#23) sz4blya :
Ez egy érdekes képesség, mert én nem tudnék úgy beszélni, mint mondjuk a nagypapám szülei 100 évvel ezelőtt. Ezzel szemben pl. a volt szobatársam (szintén alföldi) perfektül tudott tájszólásban beszélni.

[ Szerkesztve ]

(#25) sz4blya válasza Z86 (#24) üzenetére


sz4blya
csendes tag

a vödör az veder, a kanna meg nem veder, hanem kanna :D

Cum Deo Pro Patria Et Libertate. Verje meg a mi Istenünk, aki ezt engedte! | Free life, free people, free internet! *See you, space cowboy!

(#26) kmisi99


kmisi99
addikt

LOL

[ Szerkesztve ]

(#27) psyho85 válasza sz4blya (#25) üzenetére


psyho85
aktív tag

:C

Álmában nagy folyó volt, de amikor felébredt, maradt kis patak. S csak csordogált tovább, mint könny az arcon, az óriás fák alatt.

(#28) Z86 válasza sz4blya (#25) üzenetére


Z86
őstag

Nálunk nincs különbség. :DDD
Annyi, hogy az öntözőkannára nem mondjuk, hogy öntözővödör. A vödör meg nálunk inkább a fémből készült kanna (ami máshol veder). :))

(#29) sz4blya válasza Z86 (#28) üzenetére


sz4blya
csendes tag

Segítek!

:DD :DD

[ Szerkesztve ]

Cum Deo Pro Patria Et Libertate. Verje meg a mi Istenünk, aki ezt engedte! | Free life, free people, free internet! *See you, space cowboy!

(#30) danih válasza sz4blya (#29) üzenetére


danih
addikt

ez es kanna?

(#31) .bableWes válasza sz4blya (#29) üzenetére


.bableWes
őstag

darth

töltöm lefele a torrentet döpirétbéj-rü. csak gondoltam kiirom, hátha kibanolnak..

(#32) darál0w válasza sz4blya (#29) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

és ez is veder

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#33) .bableWes válasza darál0w (#32) üzenetére


.bableWes
őstag

csak ez a rajabb kivitel ;]

töltöm lefele a torrentet döpirétbéj-rü. csak gondoltam kiirom, hátha kibanolnak..

(#34) sz4blya válasza darál0w (#32) üzenetére


sz4blya
csendes tag

hát de pont hogy az, hiszen ott hordja a fején (amúgy az meg bili) ;] ;] ;]

Cum Deo Pro Patria Et Libertate. Verje meg a mi Istenünk, aki ezt engedte! | Free life, free people, free internet! *See you, space cowboy!

(#35) danih válasza darál0w (#32) üzenetére


danih
addikt

Darth Veder unlockable party costume

(#36) Zsom! válasza danih (#35) üzenetére


Zsom!
tag

Ez büntet. :C

[ Szerkesztve ]

(#37) darál0w válasza sz4blya (#34) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

hát én is aztmondom, hogy az. ;]

#35) danih a latex feszülős cuccát lecserélte ilyenre az uj részben?

[ Szerkesztve ]

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#38) sz4blya


sz4blya
csendes tag

Léptem. Jó munkát!

Cum Deo Pro Patria Et Libertate. Verje meg a mi Istenünk, aki ezt engedte! | Free life, free people, free internet! *See you, space cowboy!

(#39) Иван válasza Z86 (#24) üzenetére


Иван
őstag

Nem ízlett neki a dödölle? Mi a? Pedig marhapörköltes dödölle... Sztem azt étették istenek eledelén. Meg a túróstészta lecsóval, na az is valami haláli jó.

Hát a kanna - vödör az olyan, hogy ami máshol vödör, az itt lehet kanna is (sőt ált az) de az öntözőkanna nem vödör.

i5 10400f | ASUS RTX 3060 Ti 8GB LHR | 16GB DDR4 | Asus TUF VG27AQ | meg egy csomó körítés | Nintendo Switch V2

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.