Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) buherton


buherton
őstag
LOGOUT blog

Célok és azok beteljesítése.

tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

(#2) Scroll Lock


Scroll Lock
tag

Fejlődés. Ez alatt nem a kijelző pixel számát értem természetesen.

(#3) Kolondrum


Kolondrum
félisten

Sokszínű válaszok. Pedig még csak kettőnél tartunk. Lesz aki úgy sem meri leírni, mert tudja, hogy kicsinyes, értelmetlen zsákutca.

[ Szerkesztve ]

(#4) Csapoati


Csapoati
nagyúr

A klasszikus 3P. Szerintem kitaláljátok. :)

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#5) DigitXT


DigitXT
félisten

Hogy megtanuljuk a leckét, ha feladja: ha nem tanuljuk meg, majd feladja megint.

(#6) ADAM1337


ADAM1337
nagyúr

Lelkibéke.
Ezalatt mindenki mást ért.
Célok beteljesítése önmegvalósítás, persze erkölcsi normákkal, és egyénfejlődés folyamatos tanulás.(nem csak az élettől.)

(#7) Fred23


Fred23
nagyúr

Boldognak lenni a gyakori kielégülésektől -nem csak a szexre értem-, illetve mindig törekedni valamire, ami ki fog elégíteni, ami számodra élvezetet ad, fontos. Ehhez jó önismeret kell, mert sokan attól boldogtalanok, hogy attól, azoktól akarnak boldogok és kielégültek lenni, amiktől mások azok -vagy annak tűnek, azt mutatják- a környezetükben, illetve az is lényeges, hogy sokan a nevelésük szerint vett -boldogítónak tartott- dolgokban keresik túlzott mértékben a saját boldogságukat. Nyilvánvaló, hogy sokban hasonló minden ember, és ebből kiindulva sok egészen általános eszköze is van a boldogságnak, de a speciálist is meg kell találnia mindenkinek, ha igazán boldog életet akar! Szerintem ennek hiánya okozza főként, hogy annyi boldogtalan ember van, a pénz is másodlagos ehhez képest!

(#8) Kolondrum válasza DigitXT (#5) üzenetére


Kolondrum
félisten

De ha a lelki békéhez ez kell hiába adja fel. Akkor is hajszolja az ember, még ha érzi is, hogy akármikor feladhatja újra.
Egyre jobbak vannak és mindenkinek igaza van.

(#9) bakter24


bakter24
őstag

Én az életem értelmét a folyamatos kihívások megoldásában találtam meg. Kihívás gyereket nevelni gyanúgy, mint szakmát/profilt váltani (saját kedvem szerint, nem kényszerből - szerencsére) illetve egy párkapcsolatban helyt állni napról napra. Önismeret, saját rossz tulajdonságok sikeres leküzdése, értékek sikeres átadása a gyereknek. Nekem ezek. Főleg. Mondjuk az első SSD-m élménye sem volt semmi azért! ;]

"Negyvenkettő - mondta Bölcs Elme végtelen méltósággal és hidegvérrel."

(#10) Kolondrum válasza bakter24 (#9) üzenetére


Kolondrum
félisten

Nagyon másképp vannak programozva az emberek. Nekem ez volt a gondolatom olvasva téged. Valamit amúgy meg sem próbálok érteni, annyira távol áll tőlem, hogy ekkora dimenziót én akarok és nem tudok ugrani, hogy bevegyem. :R

(#11) Honkydoo


Honkydoo
őstag

Hogy segítsek másokon.

"Légy olyan, mint bárki más, tégy olyat, mint senki más."

(#12) Kolondrum válasza Honkydoo (#11) üzenetére


Kolondrum
félisten

Neked ez teremti meg a lelki békédet?

(#13) bakter24 válasza Kolondrum (#10) üzenetére


bakter24
őstag

Lehet, hogy ha egy amerikai pénzes család kövér sarja lennék, máshogy gondolnám, de mivel mifelénk kihívásból van sok, így ha abban meg tudom találni az örömet, akkor az dupla haszon.

"Negyvenkettő - mondta Bölcs Elme végtelen méltósággal és hidegvérrel."

(#14) Honkydoo válasza Kolondrum (#12) üzenetére


Honkydoo
őstag

Igen. Mert ha segítek és örülnek neki (szívből) azt az örömöt én is visszakapom. :)

"Légy olyan, mint bárki más, tégy olyat, mint senki más."

(#15) Kolondrum válasza Honkydoo (#14) üzenetére


Kolondrum
félisten

Szabad tudni mivel foglalkozol? Mert ez elég sok rétű segítség lehet. Rengeteg dologban lehet segíteni.

(#16) Honkydoo válasza Kolondrum (#15) üzenetére


Honkydoo
őstag

Rendszergazda vagyok, ezért főleg az informatika a terület.
De szűk ismeretségi körben szívesen segítek bármiben amire megkérnek.

[ Szerkesztve ]

"Légy olyan, mint bárki más, tégy olyat, mint senki más."

(#17) Kolondrum válasza Honkydoo (#16) üzenetére


Kolondrum
félisten

Értem, azt gondoltam emberekkel foglalkozol, mármint testközelből. Ezek szerint az emberek értelmesebbik felével van dolgod, nem azzal aki azt sem tudja melyik molygón van.
Nekem is van ismim aki mentette a menekülteket a tengerből, ő az akit már nem akarok elérni megértés szintjén. Ha neki jó legyen, de meg nem eszem a témát.

bakter24! Jah csak egyes kihívásokat az emberre aggatnak és ha nem jó az eredmény attól még lecseszik. Amit magamnak teremtek az más. Kihívás mint szó is elég sok rétű dolog, valakinek nem elszívni egy cigit is kihívás.

(#18) Honkydoo válasza Kolondrum (#17) üzenetére


Honkydoo
őstag

Én azt gondolom emberekkel foglalkozni nehéz dolog. Nehezebb mint egy géppel. :) Ebből fakadóan érdekesebb is. (számomra)
Szeretnék többet foglalkozni az emberekkel, meg persze a szakmámban is maradni. Majd meglátjuk.. :)

"Légy olyan, mint bárki más, tégy olyat, mint senki más."

(#19) Kolondrum válasza Honkydoo (#18) üzenetére


Kolondrum
félisten

Hát sok sikert hozzá! Én alapvetően mivel tudom, hogy hamar lemerítenek az emberek, így szeretek a háttérben lenni amit csöppet sem bánok. Alapvetően úgy gondolom kedvesen közelítek az emberek felé életben (bolt, hivatal, buszon ha valamiért meg kell szólítani valaki) stb, viszont ha erre kapok egy negatív reakciót az addigi mosoly átmegy valami másba.

A fenti kérdésre meg ha nagyon hirtelen akarok válaszolni. Mindig egy kicsit más.

(#20) RexMaximus válasza Kolondrum (#19) üzenetére


RexMaximus
aktív tag

Kinek mi. Eleg sokszinu valaszok fognak erkezni :)

Nalam a kituzott celok megvalositasa. Talan ez ala be tudok most tenni mindent.

Node kedves SymbianOS, neked mi a valaszod a kerdesedre? Szerintem sokan kivancsiak vagyunk ra :)

#18Honkydoo

Emberekkel foglalkozni talan a legnezebb. Az tuti.

(#21) ncc1701


ncc1701
veterán

Egészség. Szellemileg, fizikailag.

(#22) greenity


greenity
aktív tag

Az én fizikusi létemből furcsán következik, de a család, és az egészség.

Az ember társas lény, szüksége van családra, egészség nélkül pedig néha nagyon nehéz, ez tapasztalat.

"Egy mosolynál jobb a több"

(#23) kentucky


kentucky
őstag

Szerelem és szeretet

(#24) Lauda


Lauda
félisten

PH!

;] :P

(#25) ADAM1337 válasza Lauda (#24) üzenetére


ADAM1337
nagyúr

Jó hosszú az a nyelv.

:DDD

(#26) Pr3ciSioN


Pr3ciSioN
aktív tag

Nekem például az, hogy segítsek másoknak ( jelenleg épületgépészeti boltban dolgozom és tényleg vannak olyan emberek akik azt sem tudják milyen bolygón van de persze mosolyogva kell segítenem hiába bődületes baromságot beszél pl tegnap előtt egy nő a 160-as kéményt akarta 120-ra leszűkíteni mert hogy az olcsóbb... Hiába mondtuk kolleginával, hogy nincs értelme mert nagyon leszűkül de akkor is.. Várjuk mikor jön vissza, hogy sz.rt adtunk el neki :) és ez csak egy csepp a tengerből :D :W ) illetve egyenlőre kisebb dolgok ( befejezetlen sulit 4 év után befejezni , jogsi aztán kocsi de ezek előtt még barátnőmmel összeköltözni ) aztán pedig, hogy olyan munkát találjak amivel keresek annyit, hogy a gyermekeimnek ( kettőt szeretnék eddig még egy sincs hál istennek :D ) mindent megtudjak adni ( mértékkel persze ) és ami a legfontosabb, hogy eltudjam majd indítani az életbe ha más nem csak azzal hogy kifizetem a jogsiját, veszek neki egy autót ( öreg használt persze :D ) vagy egy fél évig mondjuk tudjam fizetni az albérletét amíg talál munkát.

\HTC ONE M8 ----> Más nem is kell\ A Reszkessetek Betörők a gyerekek Die Hardja

(#27) Kolondrum válasza RexMaximus (#20) üzenetére


Kolondrum
félisten

Írtam, kicsit mindig más, de vannak állandó dolgok is. Legfontosabb mindig más úgymond békeidőben, de rögtön tud leglegfontosabb lenni valami ha azzal a dologgal baj adódik. Kicsit kicsavart, de elrugaszkodtam az alap dolgoktól mint munka, otthon, család.
Teszek én még fel ilyen kérdéseket ezret ha kell, mert nagyon érdekes válaszokat kapok és úgymond szórakoztat, érdeklődéssel tölt el.

No de most megyek, mert egy kihívás vár rám amit nem akartam magamnak, csak megkaptam. :DD Ha be is nézek azt épp üresjáratomban teszem, jah és agyalok még pár ilyen kérdésen. :D

[ Szerkesztve ]

(#28) anorche1


anorche1
őstag

Pénz.

"It never gets easier, you just go faster." Greg LeMond

(#29) bambano


bambano
titán
LOGOUT blog

a gyerek. semmi más.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#30) Fred23 válasza Kolondrum (#27) üzenetére


Fred23
nagyúr

Engem a segítős hozzászólások leptek meg, mert már nagyon megszoktam, hogy én is nagyon önző vagyok, meg mások is; mondhatni ezt várom már mindenkitől, ezzel számolok. Segítek is persze időnként kinek hogy', de tisztában vagyok azzal, hogy ennek előnyei vannak / lesznek, ezzel nyerek is valamit, ha nem is éppen pénzt. Engem leginkább az foglalkoztat az ilyen hozzászólások után, hogy vajon hogyan nevelkedtek ezek az emberek, milyen volt a gyerekkoruk...

(#31) Kolondrum válasza Fred23 (#30) üzenetére


Kolondrum
félisten

Az eddigi legközelebbi HSZ "hozzám".

(#32) Pr3ciSioN válasza Fred23 (#30) üzenetére


Pr3ciSioN
aktív tag

Az én válaszom is megfelel ? :D

\HTC ONE M8 ----> Más nem is kell\ A Reszkessetek Betörők a gyerekek Die Hardja

(#33) dugynok


dugynok
senior tag

Érezze mindenki jól magát a életében. Hogy ez ki, hogy éri el az egyénfüggő.

(#34) #20655360


#20655360
törölt tag

egészség + della
Ha ez a 2 megvan, nagy problem nem lehet.

(#35) inspiroyhome


inspiroyhome
aktív tag

Az hogy eldöntsd mi fontos számodra, érd el, leld benne örömöd. Legyél boldog, távozz mosollyal.

[ Szerkesztve ]

(#36) bakter24 válasza Fred23 (#30) üzenetére


bakter24
őstag

Én nem vagyok önzőség-párti. A gyereket is erre tanítom. Nem vagyok azért "Terézanya" de aki megérdemli, (az ismerettségi körből, tehát nem idegen az utcán pl) annak akkor is segítek, ha nem kapom vissza azonnal vagy belátható időn belül.

Egyrészt mert én szeretem magam megoldani a dolgaimat, ritkán kérek, de akkor jellemzően már máshogy nem tudom megoldani, és jó érzés visszakapni valamit - úgymond az élettől. Másrészt remekül lehet leépíteni egy barátságot, ha szükséghelyzetben nincs viszonzás egy korábbi szívességre.

"Negyvenkettő - mondta Bölcs Elme végtelen méltósággal és hidegvérrel."

(#37) jozdavab


jozdavab
tag

Jobb világot magam mögött hagyni mikor megyek, mint amilyen volt amikor jöttem.
Hú de coelho... :)

Nem az egész világra gondolok, hanem az egyén saját kis világára amiben leéli az életét.

Vulpes pilum mutat, non mores.

(#38) ncc1701 válasza #20655360 (#34) üzenetére


ncc1701
veterán

Második felétől rájönnél, h tök értelmetlen, monjuk egy 35 éves korban kiderült leukémia esetén. Megtörtént eset.
Pénzt az ember tudja intézni, ha akarja.

(#39) CaNNa3IS


CaNNa3IS
senior tag

Gyerek, család, barát a többi csak élvezet vagy szükség de nem fontos.

[ Szerkesztve ]

Stay up Stay humble Ride hard Get stoked

(#40) lezso6


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Hogy élni akarj.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#41) #20655360 válasza ncc1701 (#38) üzenetére


#20655360
törölt tag

Nem értem a válaszod. Írtam az egészséget is. Ok, nem mindig kontrollálható, sok esetben mázli kérdése (genetikai problémák), de na...

(#42) Kolondrum válasza CaNNa3IS (#39) üzenetére


Kolondrum
félisten

Nem fontos? Neeem?

(#43) dugynok


dugynok
senior tag

"Egy filozófia professzor az előadását úgy kezdte,
hogy fogott egy konzerves üveget és feltöltötte kb
5 cm átmérőjű kövekkel.
Rákérdezett, hogy ugye tele van az üveg? Igen -
válaszolták a hallgatók.
Ezután elővett egy dobozt tele apró kavicsokkal,
és elkezdte beleszórni a kavicsokat az üvegbe.
Miután a kavicsok kitöltötték a kövek közötti
üres helyeket, megint megállapították, hogy az
üveg tele van.
A professzor ezután elővett egy dobozt, amiben
homok volt, és azt kezdte beletölteni az üvegbe.
Természetesen a homok minden kis rést kitöltött.
Az üveg valóban tele lett.
- És most - mondta a prof - vegyék észre, hogy ez
az Önök élete! A kövek a fontos dolgok: a
családjuk, a párjuk, a gyermekeik, a barátaik, az
egészségük, . Ha minden mást elveszítenének, az
életük akkor is teljes maradna!
A kavicsok azok a dolgok, amik még számítanak.
Mint: a munkájuk, a házuk, az autójuk.
A homok az összes többi. Az apróságok.
Ha a homokot töltik be először, nem marad hely
a kavicsoknak és a köveknek. Ugyanez történik
az életükkel. Ha minden idejüket és energiájukat
az apróságokra fordítják, nem marad hely
azoknak a dolgoknak, amelyek igazán fontosak.
Fordítsanak figyelmet azokra a dolgokra,
amelyek alapvetőek a boldogságuk érdekében.
Játsszanak a gyerekeikkel, vigyék el a párjukat
táncolni, látogassák meg a barátaikat, menjenek
el orvosi ellenőrzésre!
Mindig lesz idő dolgozni, takarítani, vendégeket
hívni, tv-t nézni... Először a kövekre figyeljenek -
azokra a dolgokra, amelyek igazán számítanak!
Mert a többi csak homok..."

(#44) Kolondrum válasza dugynok (#43) üzenetére


Kolondrum
félisten

Nagyon jó, kérdés kinek mi a teli üveg. Illetve a kő, a homok, kavics milyen meret, értékrendű.
Minden HSZ mutatja mennyire, de mennyire mások vagyunk és mennyire, de mennyire más az értékrendünk és mennyire, de mennyire más a központ egyes embereknek. Amit valaki elsőnek ír le, azt én pl listára sem veszem, pedig nem ellene nevetlek, egyszerűen én élni szeretném azt az életet ami a lelkemet megnyugtatja, nem pedig kikészíti. H mi alapján gondolom ezt? Ismerem magam.
Oszkarral jár valaki? Na egy ilyen beszélgessünk körben hamar kiestem. :D

(#45) 8th válasza Honkydoo (#14) üzenetére


8th
addikt

Őöö... már második hete egyedül nyomom itthon a tatarozást és őszintén szívből örülnék a segítségednek. :DDD

A vallás akkor keletkezett amikor az első csaló találkozott az első ostobával

(#46) FID


FID
őstag

Most csak a drónozás :D Szegény macskák ;]

Youtube: Casemod FID Facebook: Casemod FID

(#47) sg22


sg22
senior tag

csalad, szeretet, egeszseg. ha ezek megvannak, minden megvan.

[ Szerkesztve ]

what should I do about this?!

(#48) kraftxld válasza Scroll Lock (#2) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Pedig jó volna, már 2003 magasságában is 1600x1200-as kijelzővel toltam, ideje lenne betiltani a 1366x768-as szutykokat :DDD

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.