Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Иван


Иван
őstag

Nemtom, de itt a péhán mindenki kap tőlem egy ilyent.

[ Szerkesztve ]

i5 10400f | ASUS RTX 3060 Ti 8GB LHR | 16GB DDR4 | Asus TUF VG27AQ | meg egy csomó körítés | Nintendo Switch V2

(#2) Kolondrum válasza Иван (#1) üzenetére


Kolondrum
félisten

Ez hasznos ajándék! :R

(#3) Lauda


Lauda
félisten

Nalam nulla. Felesleges penzkidobasnak tartom.

(#4) DeFranco


DeFranco
nagyúr

Eddig 5k de csak egy ajándék van meg. Kicsit megcsúsztam, és az a baj, hogy koncepció sincs.

(#5) hoffman_


hoffman_
nagyúr

Én jó véglet vagyok, öcsém gépére eddig nagyjából 50 ezret költöttem, talán kicsit többet is, de hogy mi lesz januárban, na azt még én se tudom. Édesanyámnál se spóroltam, pedig fizikai valójában apróság, de hogy meg fogja könnyezni, az is biztos. Ennyiben ki is merül, senki más nem kap semmit.

Családon, nagycsaládon belül(ami picike) sincs ajándékozás már, csak együtt vagyunk egy kellemes napot, kaja-pia-nevetés-karácsonyfa.

Nem szeretem a karácsonyt. Öcskös gépének építését így is, úgy is befejeztem, csak stílszerű, hogy mégis karácsonykor kapja meg.

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#6) Dany007


Dany007
veterán

Nem sokat. Évről évre kevesebbet. A gyereknek veszünk valamit, meg a rokon gyerekeknek. Aztán ennyi. Ez bőven megáll egy 20-asból. Egymásnak már tavaly se vettünk semmit. A szülőknek meg házi készítésű naptárat adunk... : )
Plusz a családi körben már évek óta megvan beszélve, hogy csak a gyerekeknek veszünk ajándékot a felnőtteknek nem.

Na meg pár hete kaptunk egy 47 ezer forintos csekket az E-On-tól éves elszámolásra, plusz összeszedtem egy 10k-s parkolási bírságot. No ez nekem bőven elég karácsonyra... :D

(#7) Kolondrum


Kolondrum
félisten

Siralmas szürke képek. :( Jó értem én nekem sincs kari hangulatom már évek óta, de akkor is kell valami ami kicsit visszahozza.

(#8) DeFranco válasza Kolondrum (#7) üzenetére


DeFranco
nagyúr

És ezt egy olyan bejegyzéstől várod, aminek azt a címet adod, hogy "Mennyit?"?

Ha rajtam múlna, akkor 0 lenne, és mindenki rajzoljon valami szépet a másiknak. Papír, ceruza. Opcionálisan hűtőmágnes. A pénzért vett ajándékozás pedig szigorúan tilos. Senki ne akarja kitalálni, hogy a másiknak mire van szüksége. Gondoljon rá szeretettel, és hagyja ennek egy pici nyomát. Ennyi.

[ Szerkesztve ]

(#9) deicide válasza Kolondrum (#7) üzenetére


deicide
veterán

Jól tükrözi az ország általános hangulatát és helyzetét, jó lenne legalább ekkor egy kicsit jól éreznie magát az embernek, de nagyon sokaknak nehéz, nem megy.

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#10) Kolondrum válasza DeFranco (#8) üzenetére


Kolondrum
félisten

Végül is igazad van, de akkor is kell pénzt belefeccölni.

Tudjátok mi a nagy baj manapság, mire kaptam fel a fejem? Az RTL-en valami bemutató volt és kérdeztek egy max 14 éves fiút mit tudna elképzelni karácsonyra. Nagyon sokat gondolkodott, majd azt mondta talán egy kosárlabdát kipróbálnék. Egy kosárlabdát!!! Manapság meg az okostelefon, laptop, tablet és társai a "szint".

deicide! Miért nem megy? - Mert rohanó világ van, nincs idő a másikra és mindent a pénz mozgat!

Engem nagyon változó mi mozdít ki, de biztosan tudom nekem párom kell akit szoríthatok. :B Elég nekem az, hogy tudom 25.-én megyek és vele lehetek!

[ Szerkesztve ]

(#11) ferensz válasza deicide (#9) üzenetére


ferensz
senior tag

Amikor hó volt még én már kezdtem egészen hangulatban érezni magam. No mindegy, accuweather péntekre havat jósolt, szóval reménykedjünk :DDD

"jah, mert a többi nyelvben a for nem for, hanem kapswagenschmetterling"

(#12) DeFranco válasza Kolondrum (#10) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Nem, nem kell.

(#13) deicide válasza Kolondrum (#10) üzenetére


deicide
veterán

Nem az ajándékok, azok nem érdekelnek, de úgy gondolom, hogy sok helyen egy jó karácsonyi pulyka, hús, stb is nehezen hozható össze, gazdálkodható ki, ez szomorít el. Persze az étel sem mindig fontos, ha együtt van a család, csak azt hiszem, ennek egy "nyugati" társadalomban nem kellene problémának lennie.

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#14) Kolondrum válasza deicide (#13) üzenetére


Kolondrum
félisten

Én tudok egy pár ilyen helyet. Sajnos!

(#15) hoffman_ válasza DeFranco (#8) üzenetére


hoffman_
nagyúr

:R

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#16) Nordic


Nordic
Közösségépítő

Akkor én vagyok az alja példa. Én eddig megadtam a módját évről évre, de az ide évem olyan szerencsétlen lett anyagilag, hogy ebben az évben csak unokaöcsémnek(4 éves), veszek ajándékot 7000ft értékben, azt is felesbe anyukámmal. Sajnálom, hogy nem tudok többet kiadni, de nincs miből, hiába van augusztus óta állásom...

(#17) hoffman_ válasza Nordic (#16) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Ezt ne sajnáld, már azzal eleget tettél, hogy örömet akarsz neki okozni, és kipréseled mindenáron ezt a picit is neki.

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#18) Kolondrum válasza Nordic (#16) üzenetére


Kolondrum
félisten

A végleteket látom. A semmi és a minden.
Eddig senki nem írt olyat ami úgymond bíztató lenne. Pl, hogy jön a család kaja pia, fa, mama kap egy sapkát, a papa egy új bicskát, a gyerek egy kisautót, az asszony egy turmixgépet és együtt a család. Ez lenne a középút.

[ Szerkesztve ]

(#19) deicide válasza Kolondrum (#18) üzenetére


deicide
veterán

Nem írtam le, hogy nálam minden oké, mert visszásnak éreztem, látva az első reakciókat.

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#20) Kolondrum válasza deicide (#19) üzenetére


Kolondrum
félisten

Én pár hónapja még azt számoltam nálam sem lesz oké, de végül ez lett. Kaptunk egy kis évvégit.

(#21) jozsi252


jozsi252
veterán

Túlságosan rohan az egész világ. Napi szinten sokat kell mennem, olyan 3 óra hossza, ebbe van tömegköz is rendesen. Én mióta Pesten dolgozok, jó 2.5 éve, 1x nem láttam volna olyat hogy valakik ne futottak volna akár 100métert a buszhoz. Hiába jön 10p múlva a következő, de akkor is még ha át kell gázolni 1-2 emberen akkor is futni kell. És ez csak 1 példa.
A másik példa lehetne az hogy még sok helyen még a családon belül sincs az embereknek idejük egymásra, mert vagy ide kell menni, oda kell menni, ezt kell intézni azt kell intézni. Szenteste napján sok helyen meló ezerrel, utána rohanás haza családhoz, jó esetben otthon kell maradni nem kell menni rokonokhoz stb..

Kicsit nehéz megérteni hogy sok helyen örülnek ha 0-ra kijönnek hó végére, és nem kell kölcsönkérni valakitől, de még ennek ellenére is vesznek LED tv-t 2-300k -ért . És szépen törlesztik a havi 10-15k-t. Addig nyújtózkodj ameddig a... nem is kell folytatni. Egyszerűen mai 10-15 évesek nem érik be kötött sapival, ruhával stb. Okostelefon kell 150-ért, TV kell 200-ért, Motor kell 250-ért és még lehetne sorolni.

Anyagi téren 30 lesz a maximum amit elköltök személy szerinte családra. Régóta akartam magamnak tablet-et így mini-vel megleptem magamat karira vele, lévén hogy úgy érzem ennyit megérdemlek de rossz látni amikor mások szerint még ezt is kinézik, és természetesen nem családból, hanem ismerősök.

És ez egyre rosszabb lesz szerintem, mert minél jobban haladunk idővel annál kevesebb idő marad az embereknek egymásra.

iPhone 13 Pro Max

(#22) Speeedfire


Speeedfire
nagyúr

Nálam pár ezer forintnál megáll a móka családtagonként. Egy parfüm, egy könyv stb. Nem szoktuk túlzásba vinni ezt a karácsony dolgot. :N

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#23) adalbert1 válasza DeFranco (#8) üzenetére


adalbert1
veterán

+1
Akit szeretek, azt az év minden napján ugyanannyira szeretem.
Szerintem a legjobb az lenne, ha mindenki megvenné magának azt amit akar, és max. az általad is említett érték nélküli ajándékozás lenne. Így el lehetne kerülni a semmire se jó, de azért illik jó képet vágni hozzá ajándékok garmadáját is.

(#24) anjani182


anjani182
őstag

Kb. 40k, főleg a közeli családtagokra megy el, ebben 1-2 gyerek van.

Magamat sose áltatom azzal, hogy azért veszek valamit, mert karácsony van, rohadtul semmit se veszünk épp karácsonykor magunknak, -max. 1-2 ruhát- amit kell megvesszük év közben, amikor kell. ;] :K

Ilyen, hogy ájfón, meg tablet meg gamer PC, lefutott, már kinőttem ebből a korból... ;)

Forever and ever, let's make this last forever.

(#25) total90


total90
veterán

Nálam úgy működik, hogy akinek vennék valamit megkérdem kb. mire van szüksége. Persze normál keretek között... pl. ilyen póló, nadrág, anyámnak meg most vasaló kell és ilyesmi. Szóval nem kell túlzásba vinni szerintem.

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#26) Иван válasza total90 (#25) üzenetére


Иван
őstag

Szerintem is az a jó, ha az ember tudja az illetőnek mi kell/mire vágyik, és kipuhatolja :K

i5 10400f | ASUS RTX 3060 Ti 8GB LHR | 16GB DDR4 | Asus TUF VG27AQ | meg egy csomó körítés | Nintendo Switch V2

(#27) Jakab66[hun]


Jakab66[hun]
senior tag

Mivel kicsi a család, ezért 30ezer körül szoktam kijönni.

Ez idén eddig így alakult: [link]

Gipsz Jakab

(#28) truba


truba
tag

Nálunk is sajnos anyagi csőd a karácsony. Feleségem telefonja 5 év után tönkrement, így azt vettem neki( de még nem adtam oda-az én régi telómat használja-nem is tudja, hogy telefont kap)

Más: az én ajándékom egy turbó felújítás itt 107.950. Ft. na ez igazán megviseli a családi kasszát. (három hónapig raktuk félre rá a pénzt)

Gyerköcnek meg kisebb értékű fejlesztő játékok.

Szülőknek apróságok, postán feladva-boldog ünnepek Skype-on keresztül. (még ünnepnapokon is dolgoznom kell)

(#29) Jhonny06 válasza jozsi252 (#21) üzenetére


Jhonny06
veterán

Ez a "Pesten mindenki rohan" a legnagyobb bullshit szöveg. Inkább futok egy kicsit, hogy ne kelljen várnom 10 percet a hidegben fölöslegesen (sőt, a szentendrei HÉV-re konkrétan fél órát 10 és 13ó között), pedig nem sietek sehova. Vidéken is futnak a busz után, mert az nem 10 perc múlva jön, hanem 2 óra múlva. ;]

A témához: nem sokat, 2-3k körüli ajándékok a testvéremnek és a szüleimnek egyaránt. Én se kapok semmi drágát, max valami könyvet meg pár apróságot (hozzátéve, hogy az anyagi helyzetünk lehetővé tenné, de egyszerűen ezeket jobban értékelem). Már nem hoznak lázba ezek a százezres kütyük mint régen.

[ Szerkesztve ]

(#30) FatalEror


FatalEror
addikt

Amúgy ti szoktatok még fát venni?
Mi már nem is veszünk azt se,se igazit,se műt,a művel úgy vagyok,hogy minek,az igazival meg már tele a faxom,megvenni befaragni,majd szedni a tűleveleket,majd 2-3 hét után leszedni a fáról a díszítést,kivinni megint tiszta ganély a lakás stb,és ezekért a szenvedésekért még fizessek is.

Ajándékok karácsonyra sose vannak,csak mert itt az ünnep,és venni kell valamit,maximum visszamenőleg be lesz pótolva ha látunk valamit ami kéne,vagy hasznos.
Amúgy már a karácsony is legtöbb embernél a pénz,és az ajándékok körül forog,és nem a szeretetről.

HardCore is my LifeStyle

(#31) DeFranco válasza FatalEror (#30) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Nálunk van fa. Mű. A 24-26-át vidéken töltjük a családdal még, így felesleges az igazi fa, sok helyet is foglalna, és nem vagyok híve a nagyüzemi fapusztításnak sem, Ad egy hangulatot a műfenyő is, nem érzek ebben problémát. Igaz csak 90%-os, de jobb mint a semmi.

Otthon pedig cserepes fenyő van, amit később rokonhoz kiásunk a kertbe az ünnepek után, így nem kell megölni a fát, és van jövőre is.

(#32) FatalEror válasza DeFranco (#31) üzenetére


FatalEror
addikt

Egyszer még régebben vettünk egy 20-25cm mini mű fát ami száloptikás volt,na az vagy kikerül vagy nem,ahogy esik úgy puffan.Mondjuk nekem a karácsonyhoz kéne hó is,de csak takony idő van,szóval ez is lehangoló. :((

HardCore is my LifeStyle

(#33) Magnum_


Magnum_
nagyúr

én bírom a karácsonyt. nagyon. évekig mindig volt fa is állítva, excsajommal. ajándékokat becsomagolta, stb.. király volt. olyan 30-40k ment el. most még nem vettem semmit, azt se tudom, mi mere hány óra, 6 fele szakadok, majd pénteken, low costba, kaptam egy 45k-s bírságot + sok lett a telszámlám nagyon. így nem is érdekel. nálam most nem lesz semmi. 24.- én reggel hazamegyek.

a napokban alakult valami egy kislánnyal. vele talizok kettesben 25 este vagy 26-án, vagy mittomén.

ez a karácsony nem olyan lesz, mint régebben. kérem vissza a régi karácsonyt!

I humbly and respectfully decline™

(#34) adyz. válasza DeFranco (#31) üzenetére


adyz.
aktív tag

ezeket a fákat direkt erre termelik :U

hogy on is legyek: pár ezret mindenkire, pendrive, könyv, póló, pulóver. ezek oclsón megúszható dolgok.

(#35) DeFranco válasza adyz. (#34) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Persze, ez igaz, akkor is jobb szeretem, ha nincs kivágva :)

(#36) Dany007 válasza DeFranco (#31) üzenetére


Dany007
veterán

Nekem bejön a karácsonyfa feeling. :) Jó az illata, főleg a lucfenyőnek. Plusz emlékeztet még azokra az időkre, amikor még nem kellett alkohol ahhoz, hogy az ember ne egész nap a saját megoldandó és megoldhatatlan problémáin agyaljon...
Mondjuk idén anyagi okokból kiakartuk hagyni, de aztán úgy néz ki mégis lesz. Hátha a gyereknek tetszik majd. :) Plusz tudom, hogy az ajándékozás mára már nem más, mint marketing bullshit, de nekem kicsit hiányzik az a régi érzés, mikor még vártam a karácsonyt hogy mit is kaphatok... De ez már sok sok éve elmúlt... :)

(#37) Jhonny06 válasza DeFranco (#35) üzenetére


Jhonny06
veterán

Attól még, hogy nem veszed meg, ki lesz vágva. :)

(#38) total90 válasza Иван (#26) üzenetére


total90
veterán

Az én kipuhatolásom úgy működik, hogy... válasszá valami ócsót ami kő' :DDD

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#39) adyz. válasza DeFranco (#35) üzenetére


adyz.
aktív tag

ezt a sorsot kapták szerencsétlenek :DDD

legalább megvan a feelingje és az az illat... :)

nálunk ez hagyomány, megyvesszük, faragás órákon keresztül, nagynehezen kész, aztán mégsem jó, nem áll rendesen... ezzel el is megy fél nap :D

(#40) Kolondrum válasza FatalEror (#30) üzenetére


Kolondrum
félisten

A fa alap dolog. Sztem. Fa kell.

(#41) Иван válasza total90 (#38) üzenetére


Иван
őstag

Legalább nincs félreértés, sértődés. Nem vicc, nekem a környezetemben sok ember és családja van, akiknek az ajándékozás szinte minden évben családi sértődésekbe fullad (kinek 2 napig van harag, kinek 8 évig).

i5 10400f | ASUS RTX 3060 Ti 8GB LHR | 16GB DDR4 | Asus TUF VG27AQ | meg egy csomó körítés | Nintendo Switch V2

(#42) Lauda válasza FatalEror (#30) üzenetére


Lauda
félisten

Nem, teljesen felesleges.

(#43) Kolondrum válasza Lauda (#42) üzenetére


Kolondrum
félisten

Ti sem?

(#44) Jhonny06 válasza Lauda (#42) üzenetére


Jhonny06
veterán

Szerintem jó, dísznek megállja a helyét és jó illata is van. Ez még a kevésbé bullshit dolgok közé tartozik karácsonykor.

(#45) Иван válasza Jhonny06 (#44) üzenetére


Иван
őstag

Én is szeretem a fát.

Azért ne legyen, mert másoknál a pénzről szól? Érdekel engem mások karácsonyára, ez egy családi ünnep, és én így szeretem. Mikor a család délután feldíszíti, berakja kora este mindenki a maga batyuját, kibontjuk, a konyhában eszünk, majd utána a fa mellett szaloncukrot tömve együtt vagyunk.

Hogy a másik meg a társadalom mit csinál karácsonykor, arra fütyülök. Arra a napra nem érdekel a dolog. :K

i5 10400f | ASUS RTX 3060 Ti 8GB LHR | 16GB DDR4 | Asus TUF VG27AQ | meg egy csomó körítés | Nintendo Switch V2

(#46) Lauda válasza Иван (#45) üzenetére


Lauda
félisten

Az tenyleg faxa, mikor egyutt van a csalad. De ez nem mindenkinel van igy.

(#47) jozsi252 válasza Lauda (#42) üzenetére


jozsi252
veterán

Van 3 ismerős, akik csak a gyerekek miatt díszítik fel a fát, ha nem lennének a gyerkőcök akkor ők sem állítanák fel. És nem azért mert nem tehetnék meg, hanem kicsit durván fogalmazva nem tekintik annyira különleges dolognak mint sok más keresztény pl.

Bár nálunk csak műfenyő van, de azért kell az embernek ez a kis plussz dolog a karácsony miatt.

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max

(#48) Kolondrum válasza jozsi252 (#47) üzenetére


Kolondrum
félisten

Sok mindent el tudtam képzelni, de a fa nélküli karit nem.

(#49) Lauda válasza jozsi252 (#47) üzenetére


Lauda
félisten

Igen, a gyerekeknek mindenkepp allitani kell fat. :)

(#50) jozsi252 válasza Kolondrum (#48) üzenetére


jozsi252
veterán

Én sem tudnám elképzelni nélküle a karácsonyt, ez olyan alap dolog nálunk mint húsvétkor a sonka pl vagy még lehetne sorolni az ilyen hagyományos dolgokat.

Lauda Amíg kicsik mindenképp meg kell nekik hagyni ezt az élményt. De szerintem később sem szabad elvenni ezt a dolgot. Lehet mondani hogy karácsonyi összejövetel, kajálás, ajándékozás, mégjobban összetartja a családot. Mondom én ezt 25 éves fejjel úgy hogy még szüleimnél lakok.

iPhone 13 Pro Max

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.