Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) #56573440


#56573440
törölt tag

első témához: ez ma a mentalitás de nem csak ott, mindenhol. ahelyett, hogy gazdaságosan üzemeltetnék, megkeresnék hol csúszik ki pár milliárd a rendszerből (tudják ők, mert általában nem a sofőr okozza a milliárdos károkat hogy hazalop pár liter dízelt), a bevételi oldalt kezdik el tologatni felfele...

a bkv-t is rendbe tehetnék, nincs egy hete hogy a fél 4-es villamos leürült, koppra volt pakolva, amíg el nem értünk a blahára, ott pár közterületes szállt fel ellenőrökkel, mondanom sem kell táncolni lehetett egyből. a megálló tele volt, de alig száltak fel... mondjuk úgy lépett hozzám az ellenőr amikor meglátta hogy elkezdek a táskámban kotorászni, mintha köztörvényes lennék, kaján vigyorral és hangsúllyal böffentette hogy jegyeketbérleteket. én meg szépen előkapartam, napszaknak megfelelően köszöntem, majd további szép napot kívántam...

a másodikhoz: nem igazán tudsz ezzel kezdeni semmit. én elég sokáig foglalkoztam hasonlókkal, így azért van belelátásom a történetbe. soha nem lesz ez máshogy sajnos. sokan mondják hogy több legál fal megoldaná, de nem igaz. nem tudnak annyi legál falat csinálni, hogy az elég legyen, plusz ugye van ennek is egy íze, hogy illegális... a gond ott kezdődik, hogy ész nélkül esik neki a legtöbb a falaknak, telehányja idióta tagekkel, papíron nem megy de már falra próbálja mert az menő. és ezek okozzák a problémát, normális srácok templomot, szobrok talapzatát, soha nem festenék, de sokkal több az idióta... ezzel semmit nem tudsz kezdeni, jellemzően tizennéhány éves hülyegyerekek...

és aki tényleg akarja, az eddig is, ez után is talál olyan féllegál helyet, ami senkit nem zavar, ahol senki sem zavarja, addig dolgozhat ameddig akar. nekem egy lakóház falán nincs fent festékpöttyöm sem, vonatsín mellett lehet elég töltést, gyár hátsó kerítését stb találni, amiket le nem festettek 30 éve, egy kis diszperzit és mehet a móka. ott nem fáj senkinek, volt hogy a felüljáróról megláttak a rendőrök és lejöttek megnézni mit csinálok mert érdekelte őket. be nem szóltak hogy takarodjak, kérdezgettek hogy mennyi meg hogyan, meg miért, aztán annyit mondtak hogy a sín közelébe (vagy 50 méterre:D) ne nagyon bóklásszak...

lehet ezt is normálisan csinálni, csak sajnos nem jellemző, nem csak nálunk, sehol a világban...

(#2) Kolondrum


Kolondrum
félisten

A buszos dolog nem érint, a bérletem megvan, fizeti a cég a nagy részét, a rongálásos dologgal pedig sajnos minden nap találkozok, minden áldott nap.... Látok érdekes dolgokat. Én annyit súgok meg, hogy ha a kezünk ügyébe kerülne az illető nem úszná meg. Én biztosan kapásból le****k neki egy akkorát amekkorát csak tudok.

[ Szerkesztve ]

(#3) #56573440 válasza Kolondrum (#2) üzenetére


#56573440
törölt tag

az a baj hogy azzal se érsz el semmit. pofánvered. és? te kiadod a dühödet, de a problémát nem oldod meg. ennek is kéne tanítani a kultúráját, akár suliban rajzórán, belefér az időbe, mert hasznosabb egy sima gimiben mint amit mi csináltunk, ágakat meg árnyékokat rajzoltunk halál fölöslegesen. ezzel, meg legál falakkal együtt talán el lehetne érni hogy csökkenjen az ilyen jellegű rongálások száma, de megszűnni soha nem fog. erre nem megoldás se az önbíráskodás, se a rendőri megtorlás, se a kannák és filcek betiltása.

(#4) Kolondrum válasza #56573440 (#3) üzenetére


Kolondrum
félisten

Azt nem írom le hol rongálnak, de nem csak fújás, filc, meg anyagi kár okozás is van. Azzal valóban nem oldok meg semmit, hogy ellátom a baját, de az többet nem mer majd.

(#5) bullseye válasza #56573440 (#3) üzenetére


bullseye
addikt

El köll kapni, levetkőztetni, és (nem teljesen, a bőrlégzés miatt) tetőtől-talpig befújni valami bőrbarát de tartós festékkel, ronda színben. Akkor megértené...

A ronda közterületi betonizékre viszont kifejezetten versenyt kéne szervezni olyanoknak, akik nem csak primitív rongálásra képesek festékkel, hanem tényleg alkotnának valamit.

'Micsoda nyűg" by Rest (FA Brotherhood) │ Szarkazmus valószínűsége: 70%

(#6) Kolondrum válasza bullseye (#5) üzenetére


Kolondrum
félisten

Kromóval meg lemosni, mi jól ismerjük az anyagot, valamit csak az hoz le, vagy az sem.

(#7) #56573440 válasza bullseye (#5) üzenetére


#56573440
törölt tag

a kátrányba mártás már kiment felétek a divatból? soha nem fogom megérteni az ilyen gondolkozást. ennél sokkal súlyosabb bűntetteket követnek el nap mint nap, velük mit kéne akkor csinálni, ha egy firkáért ez jár? megindulna megint a csonkolás meg a dunábalövés ipari szinten és végre a börtönökből egyszerűen lehetne plázát csinálni?

sokkal jobb kommunikációval, minimális erőbefektetéssel, szinte ingyen lehetne ezt az egészet többségében értelmes mederbe terelni.

jaja a kromofág mekkora ötlet.

azért van mindkettőtökben szadizmus rendesen... vissza a sötét középkorba, akkor boldog lenne a világ...

hihetetlen :W

[ Szerkesztve ]

(#8) bullseye válasza #56573440 (#7) üzenetére


bullseye
addikt

Igen halál és dögvész kísér az utamon, meg falhoz csapott csecsemők

Igaz, hogy a javaslatom semmilyen kárt nem tesz az emberben, csak kissé megváltoztatja a külsejét, ahogy a költő mondja: "the punishment fit the crime". (And source of innocent marryment...)

De valóban, annak aki olyanokat alkot mások házaira, hogy "**** anyád", "Julcsi ribanc", "Éljen a HTB!" meg hasonlók, annak tényleg csak egy ici-pici-mini-bini kommunikáció kéne, és azonnal nem hogy leszokna róla, de segítene eltüntetni a mocskát, és másokét is...

'Micsoda nyűg" by Rest (FA Brotherhood) │ Szarkazmus valószínűsége: 70%

(#9) #56573440 válasza bullseye (#8) üzenetére


#56573440
törölt tag

igen jogos. ezek vannak túlsúlyban. isten szeret téged és a julcsi szeretlek. ha az ezeket készítőket lefestenénk a probléma megszűnne...

nem tudom te hol laksz, én pesten, itt nagyságrendileg több a "tag" azaz a firkász aláírása mint az általad említett hülyeségek. ezeket lehetne visszaszorítani szerintem. de mint mondtam megszűnni nem fog soha.

(#10) bullseye válasza #56573440 (#9) üzenetére


bullseye
addikt

Nem mélyedtem el kellően ebben a szubkultúrában, talán ezért van, hogy nekem nem tag, ha valaki fekete festékkel fellövi a nevét falakra, az csak sima rongálás (és nem értem miért nem a saját szobáját és cuccait fújja le, ha ilyen fontos a neve). Aki normálisabban kinéző, tervezett, színes, ha úgy tetszik logót fest, arra meg a másik javaslatom vonatkozik.

'Micsoda nyűg" by Rest (FA Brotherhood) │ Szarkazmus valószínűsége: 70%

(#11) #56573440 válasza bullseye (#10) üzenetére


#56573440
törölt tag

alapvetően ezzel nem is vitatkoztam eddig sem. az elején is írtam hogy ezt én is mélyen elítéltem, elítélem, és el is fogom ítélni a jövőben is. teljesen céltalan, mert azért csinálják, hogy "ismertek" legyenek ebben a rétegben, de igazából pont nem érik el vele amit akarnak. egy ilyet feldob a falra, onnantól nincs miről beszélni. de ha megértené, mert valaki elmagyarázná neki, hogy ez kegyetlenül nem menő dolog, és csak égeti magát vele a "közösség" előtt, akkor máris nem csinálná, hiszen azok röhögik érte ki, akikre felnéz vagy akiket követni akar.

ez vagy ez senkit sem zavar szerintem sem, sőt. viszont ilyeneket csinálni a firkászok 1%-a se tud.

ha megértené mindenki hogy maradjon a füzetben aminek ott kell maradnia, és ne kerüljön minden szemét a falakra mert csak kiröhögteti magát, és ha lenne elég legális fal ahol alkothat, próbálkozhat ezek után, akkor valamivel jobban állnánk szerintem. :R

(#12) Kolondrum válasza #56573440 (#11) üzenetére


Kolondrum
félisten

Én [link] ablakba vésve szoktam látni.

(#13) Armahun


Armahun
addikt

Tavaly előtt nálunk a nyári szünet első napján jöttek felmérni. hogy hányan utaznak reggel a hetes buszon.
Azóta az iskolaidőszakban zsúfolásig tömött helyi csuklóst elvették, és ennek az utasainak a távolsági tömött járművekre kell felpréselni magutat.

[ Szerkesztve ]

Jó étvágyat evés előtt illik kívánni. A már evő embert ezzel étkezévében megszakítani igen nagy illetlenség. Ha szerinted egy tárgy lehet Ő, akkor te is az vagy.

(#14) bullseye válasza #56573440 (#11) üzenetére


bullseye
addikt

Ideális világban igazad lenne. Sajnos szerintem van elég rajongója annak is, aki az igazi scene szerint csak égeti magát. Elég lehet neki, hogy a haverjai frankó dolognak tartják. Na meg van, akinek annyi is elég, hogy mást zavar, mert ő "polgárpukkasztó"... És van akinek közönség sem kell, mert a saját rossz helyzetén próbál így változtatni, hogy "birtokolja" valaki más falát.

Egyiket sem tartom meggyőzhető típusnak :( De ha átérzik a fal fájdalmát, az talán segíthet ;]

[ Szerkesztve ]

'Micsoda nyűg" by Rest (FA Brotherhood) │ Szarkazmus valószínűsége: 70%

(#15) #56573440 válasza Kolondrum (#12) üzenetére


#56573440
törölt tag

az is előfordul tudom. az viszont tényleg a legalja...

bullseye: meglepődnél hányan vannak viszont akik meggyőzhetőek lennének. akik nézik a nagyokat (akik szintén nem fedhetetlenek, mindegyik kezén szárad már tonnányi vonat, metró, fal, ez tény) és el akarnak oda jutni. csak azt nem így kell csinálni...
nem volt olyan rég amikor a 3-as metró úgy nézett ki, mintha harlemből rángatták volna ki, vagy az a karácsony, amikor ha jól emlékszek a glk csapata elejétől a végéig lefedett egy egész szerelvényt ablakostól ajtóstól, króm-fekete rajzával, volt is belőle balhé nem kicsi.

ettől függetlenül szerintem egy patront az is megérne, hogy amint írtam, rajzórán foglalkozni vele párszor, ha visszagondolsz ott nem igazán tanult olyan nagy dolgokat az ember, ezzel meg ha csak egy pár srácot a füzetben lehet tartani, már megérte.

egyébként összeverheti őket tőlem bárki, engem nem izgat, csak más megjárja a börtönt, és utána is folytatja ott ahol abbahagyta, nem hiszem hogy visszatartó ereje lenne ha az önbíráskodás ilyen formáját legalizálnák bármikor.

(#16) Jhonny06


Jhonny06
veterán

Ilyen jegyárak mellett még akkor is megéri a bérlet, ha egy hónapba csak pár napot utazol.

300+ ft-os vonaljegyből pl. hányat elhasználsz, egy diákbérlet pedig nincs 4k. Persze a felnőtt drágább, de még az is simán kijön.

[ Szerkesztve ]

(#17) beefjeez


beefjeez
senior tag

Első: BKV-nál is 10k a felnőtt bérlet, és ami tud az késik, az összes busz 50 éves régi szar.
Második: Itt rengeteg graffiti van, szerintem nem éri meg megcsinálni, úgyis nekik fontos hogy ráírják valamire: gep face meg ilyenek, erre folynak el, ezeket jól megkéne verni.

(#18) Kolondrum


Kolondrum
félisten

Fiúk engem pest nem érint, nem is foglalkozom vele. Én az itteni dolgokról beszélek. A BKV nekem semmi, soha nem tudtam a jegy és bérlet árakat meg úgy semmit.

(#19) #56573440 válasza Kolondrum (#18) üzenetére


#56573440
törölt tag

jah hogy ez lokál téma. bocsánat akkor nem szóltam :U

(#20) raczger válasza Kolondrum (#18) üzenetére


raczger
őstag

De hisz Magyarország csak Budapestből áll, nem is tudtad? ;]

Engem még mindig az zavar, hogy meg kell vennem a jegyet ahhoz, hogy elmenjek megvenni a bérletet, amit persze attól a naptól használnék, mert a buszsofőrnél már nem szokott lenni bérlet többnyire. A 2km-re pedig ott van a lábam vagy a bringám, nem távolság az :)

www.movat.hu - http://bit.ly/2mIziA4

(#21) Dr. Oid


Dr. Oid
aktív tag

Van nalunk egy csoka, aki szinten minden szart osszefuj, de az erdo kozepen a tajekoztato tablat is, mindent. Raadasul igenytelen krikszkrakszokkal.
Na, ha egyszer, csak egyszer meglatnam, dehogy tornem el a kezet-labat. Nem, csak szepen belefujnam a fejebe az osszes rohadt festeket, a fejit meg jol kidekoralnam az alkoholos filcevel. Aztan megtudna, miert rossz az.

(#22) Kolondrum válasza raczger (#20) üzenetére


Kolondrum
félisten

Tudom te a bájkosok csapatát gyarapítod. :))

Bozodi János! ;]

[ Szerkesztve ]

(#23) Toxicano


Toxicano
tag

csóri Pista bácsi csak a tulajdonát védte. :(

,,mint olyan... szoktam-volt mondani: mielőtt pattintod a dellát, mindig ki kell bontani"

(#24) lapa válasza #56573440 (#19) üzenetére


lapa
veterán

nem tudom honnan szeded ezeket az idealisztikus dolgokat, de ahogy én látom a fújkálást a fejlett nyugaton sehol sem sikerült megoldaniuk. szerintem elküldhetnéd nekik is a receptet, ha már egyszer a kezedben a megoldás.

azért kíváncsi lennék én a pista bácsis ügyre is, mi mennyire kerek abban a történetben. de ha tényleg csak a szükséges erővel lépett fel, akkor egy ilyen ítélet után ott lenne az egész média, akkora botrányt csapnék. meg kérnék kölcsön ha úgy adódik egy olyan ügyvédre, hogy festékboltba jövet-menet is vért pisáljon mind utána. és mit kaptak a csávók? arról nem szól a történet? nyilván tettenérés volt.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.