Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Cucuska2


Cucuska2
őstag

Geoid. :P

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#2) Kolondrum válasza Cucuska2 (#1) üzenetére


Kolondrum
félisten

Szerintem tepertőspogi alakja van. Ez egyértelmű mert minden reggel benyomok kettőt! :))

(#3) Armahun


Armahun
addikt

Szerintem kifordított gömb. :D

[ Szerkesztve ]

Ha szerinted egy tárgy lehet Ő, akkor te is az vagy. Jó étvágyat evés előtt illik kívánni. A már evő embert ezzel étkezévében megszakítani igen nagy illetlenség.

(#4) föccer


föccer
nagyúr

Nem tudni. Az általunk érzékelhető térrésznél nagyobb az univerzum, így nem "látjuk" a szélét.

Viszont már vannak egész jó térképek a látható univerzumról.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#5) Lenry


Lenry
félisten

ha elfogadjuk az ősrobbanás elméletét (bár én személy szerint értelmetlennek tartom, de most tegyük fel), akkor gömb alakban kell, hogy táguljon.

hogy mi van kívül, azt nem tudom, de ha nem semmi, akkor az is benne kell, hogy legyen valamiben és határának kell lennie, és azon kívül is kell lennie valaminek, stb

báhh, ha van téma, amibe bele tudnék őrülni, az ez

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#6) föccer válasza Lenry (#5) üzenetére


föccer
nagyúr

Ezzel a gömbnek kellene lennie gondolatmenettel az a nagy baj, hogy nem homogén az univerzum, így nem valószínű, hogy pont gomb alakú. Vannak anyag csoportulások, ami inhomogén gravitációs mezőt jelent, ami azt jelent (elviekben), hogy a térben nem egyenletes az univerzum tágulása, így a gömb formára majdhogynem a legkisebb az esély. :)

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#7) Dany007


Dany007
veterán

Ja, jó is az. A bránok és membránok rész méginkább! :)
Ha igazán jó "sci-fi"-t akarsz akkor ne csak nézd, olvasd is őket! A legdurvább, mikor már pár órája ilyenekről olvasol és kezd kiégni az agyad mire megérted a felét annak amit oda leírtak és akkor döbbensz rá, hogy b...meg ez a valósáról szól. Arról ami körülvesz.

(#8) Иван


Иван
őstag

Hát igen, rám is néha rám jön az egy nap, amikor az élet nagy dolgain agyalok :K

i5 10400f | ASUS RTX 3060 Ti 8GB LHR | 16GB DDR4 | Asus TUF VG27AQ | meg egy csomó körítés | Nintendo Switch V2

(#9) Alborosie


Alborosie
aktív tag

"Az univerzum alakja

2003 októberében a Nature tudományos magazinban megjelent egy cikk, amit egy francia-amerikai kutatócsoport publikált Jeffrey Weeks matematikus vezetésével. Ők az univerzum mikrohullámú sugárzását vizsgálták (műholdas mérések alapján), aminek enyhe ingadozásaiból arra a következtetésre jutottak, hogy az univerzum nem végtelen. A világegyetem dodekaéder formájú lehet, aminek az átmérője kb. 65-70 milliárd fényév."

(#10) keIdor


keIdor
titán

Az a szomorú, hogy mi ezt szerintem nem fogjuk már megtudni.:( Azt se, hogy multiverzumban élük-e.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#11) baluka26 válasza Lenry (#5) üzenetére


baluka26
veterán

Régebben én is gondolkodtam ezen, és rájöttem, hogy felesleges, mert úgysem fogom megtudni :D
Ugyanez, amikor a halálról gondolkozik valaki, azzal a különbséggel, hogy azt legalább előbb-utóbb megtudja az ember :)

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#12) Dany007 válasza baluka26 (#11) üzenetére


Dany007
veterán

"hogy azt legalább előbb-utóbb megtudja az ember"

Mekkora szerencse :C

(#13) baluka26 válasza Dany007 (#12) üzenetére


baluka26
veterán

Nem tudom hogy vagy vele, de én inkább meghalok majd egyszer száz év múlva, mint hogy örökké éljek :P

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#14) Dany007 válasza baluka26 (#13) üzenetére


Dany007
veterán

Ehhez előbb ki kéne próbálnom milyen meghalni! :P
Aztán ha nem tetszik, akkor inkább élnék örökké. Persze nem mindegy hogyan. De személy szerint én szívesen végignézném nemzetek felemelkedését és bukását, az emberiség fejlődését és persze a legfontosabb, hogy mit tudunk meg még a világról amit ma még nem tudunk. V.színűleg 100-200 év múlva gyökeres változások lesznek. Tudományos és technikai téren. Meg v.színűleg társadalmilag is. Bár ki tudja. Szal én az ilyenekre kíváncsi lennék.

pl egyik nagymamám már 86+ éves. És brutális belegondolni, hogy amikor ő még gyerek volt, gyakorlatilag nem is volt még TV (itthon). Sőt, az autók is ritkaságszámba mentek - legalábbis a mostanihoz képest - . Átélt egy világháborút, 56-ot, rendszerváltást stb... És ma már mobiltelefonon néz filmet az ember. Akár 3D-ben. Repül. Meg kismillió felfedezés ami azóta történt. És ez még csak ~ 80 év.
Persze ehhez az is hozzájön, hogy szellemileg még mindig kiváló állapotban van. És mondjuk egy Veszprém - Debrecen távolság vonattal meg se kottyan neki.
Szóval nem semmi lehet ekkora időt és az abból adódó változásokat megélni / átélni.

[ Szerkesztve ]

(#15) baluka26 válasza Dany007 (#14) üzenetére


baluka26
veterán

Szerintem a halál nem lehet olyan borzasztó élmény, max az előtte lévő pár perc lehet vacak, de nem tudom.
Ez az élet rendje, születünk-élünk-meghalunk-???, tök természetes, viszont azért a kérdőjelre kíváncsi vagyok én is :D

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#16) Dany007 válasza baluka26 (#15) üzenetére


Dany007
veterán

Ja hát az maga már biztosan nem, csak közvetlenül előtte.

Hogy ez mennyire természetese azt nem tudom. De engem speciel kifejezetten idegesít, hogy mindenki a túlélésre játszik (biológiailag is) de a végén úgyis mindenki meghal. Ez olyan fekete humor sz.tem. :)

(#17) Lenry válasza Dany007 (#14) üzenetére


Lenry
félisten

nekem már az én általam megélt 23 évbe is sok belegondolni, hisz a nyolcvanas évek végén, kilencvenes évek elején se volt még ennyi autó, egy átlag háztartás elektronikai felszereltsége kimerült egy hűtő / mosógép / TV / rádió kombóban, telefont is sokáig csak mamánál láttam (mostohanagyapám tűzoltó volt, ezért kaptak), abból is az igazi, tárcsázós változatot.

még ehhez képest is szédítően sok minden változott mára.

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#18) Иван válasza Dany007 (#14) üzenetére


Иван
őstag

Jack Harkness kapitány a te embered. Ő elvileg idősebb, mint maga az univerzum. Fix pont lett az időben, ezért halhatatlan és az öregedése hihetetlen mértékben lelassult. Ahányszor megölik, a sokk, trauma és a roncsolódás idejének függvényében újjáéled egy kis várakozás után. (Tehát pl a fejbelövéstől kb 5 másodperc amíg feléled, a gyomrában robbant bombához kellett 24 óra, amíg mindene visszanőtt).

i5 10400f | ASUS RTX 3060 Ti 8GB LHR | 16GB DDR4 | Asus TUF VG27AQ | meg egy csomó körítés | Nintendo Switch V2

(#19) Dany007 válasza Lenry (#17) üzenetére


Dany007
veterán

Bizonyám! Sokkal én se vagyok idősebb de lenne mit felsorolni.
Nálunk is mamámnál volt először telefon, olyan 1991-2 környékén. Emlékszem nyaralásból hazaérve fülkéből hívtuk fel, hogy minden rendben hazaértünk. Ma már ez furcsa :) Mert akár online videó konferenciát kezdeményezhetnénk.

Plusz ugye a jó kis 72-es fadobozos Videoton TV. Ami vagy egy évtizedig megvolt. Videó kazetta. Emlékszem az első hat fejes videónkra ami már képes volt dolby-ban adni a hangot. Apámmal teljesen be voltunk sózva :D
Sőt, én még leveleztem is csajjal. Postai levélben. :)
És ezek mondjuk alig 20 éve voltak. Így brutális a változás.
És így még durvább belegondolni vajon mit érezhet az aki mindezt nem 20 évben éli meg, hanem mondjuk 70-80 évben.

@Иван:

Wtf? :DD (amúgy a nick-edet hogy kell kimondani? NBAH? nöbahh?)

(#20) Иван válasza Dany007 (#19) üzenetére


Иван
őstag

Iván. Csak cirillel van leírva. :K

The many deaths of Jack Harkness. Kedvencem 3:46-nál.

i5 10400f | ASUS RTX 3060 Ti 8GB LHR | 16GB DDR4 | Asus TUF VG27AQ | meg egy csomó körítés | Nintendo Switch V2

(#21) baluka26 válasza Dany007 (#16) üzenetére


baluka26
veterán

Én a megélésre játszom, nem a túlélésre :)

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#22) Dany007 válasza baluka26 (#21) üzenetére


Dany007
veterán

Azt te csak hiszed! ;] Kerülj csak valamilyen pánikhelyzetbe, veszélyhelyzetbe. Hidd el, első dolgod lenne kimenekülni onnan / elől, mintsem átélni / megélni. :)

@Иван: (sose hittem volna)

Amúgy ez valami sorozat? Valami elborult sorozat? :D

(#23) Иван válasza Dany007 (#22) üzenetére


Иван
őstag

Aha, Doctor Who spin-offja, Torchwood. Doctor Who egyik szereplője (Cpt. Jack Harkness) népszerű és ő kapta. Nézz bele nyugodtan, 95%-át megérted a DW nélkül is. (Kb 3 részben említik csak a Doctort).

Ugye Doctor Who egyszerre készül felnőtteknek és gyerekeknek is, Torchwood meg csak a 18+ korosztálynak, tehát van benne vér, káromkodás, lövöldözés (Doctor nem használ fegyvert és nem öl), szeretkezés, halál meg minden.

i5 10400f | ASUS RTX 3060 Ti 8GB LHR | 16GB DDR4 | Asus TUF VG27AQ | meg egy csomó körítés | Nintendo Switch V2

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.