Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) #43960832


#43960832
törölt tag

Örülnék ha legalább ilyen állásom lenne, de még ilyen sincs, így a mérnök diploma kapujában, másfél éve munkanélküliként...

(#2) Kolondrum válasza #43960832 (#1) üzenetére


Kolondrum
félisten

Kemény. Annyi ilyen van...

(#3) stangli


stangli
senior tag

Hát igen, le a kalappal a takarítok előtt, hogy dolgoznak, mert dolgozni akarnak. A héten a 4es villamoson felszállt egy kéregető klán, leült anya, apa, a fiú végig kéregette a villamost, majd visszajött. Ahány ember felszállt mindegyiknek elkezdett hisztériázva kéregetni, akin meglátta az esélyt, hogy kap... tolta a szöveget és tolta és tolta olyan szinten, hogy a kellemetlenségtől megszabaduljon adott pár száz forintot. Anya apa szembefordulva szó szerint röhögtek, hogy a kedves gyerekük, hogyan kéreget és az adott személy mennyire érzi kellemetlenül magát ezen... aki azt mondta, hogy menjen el havat lapátolni, annak csípőből tolta, hogy tőrje fel a kezét a lapát? így is fagyoskodik eleget éjjel nappal, nincs kesztyűje, zoknija, meg mire odaér amúgy is elolvad a hó... szóval le a kalappal azok előtt, akik ennyiért elmennek dolgozni és nem hőbörögnek.

[ Szerkesztve ]

(#4) Kolondrum válasza stangli (#3) üzenetére


Kolondrum
félisten

Mesélni tudnék én is, de minek? Ti is tudjátok kb mit lehet erről írni.

(#5) Lauda válasza #43960832 (#1) üzenetére


Lauda
félisten

Homunkasokat mindig keresnek.

(#6) Kolondrum válasza stangli (#3) üzenetére


Kolondrum
félisten

Takarítanak brazilok is, de azok rendesek, csöppet sem lógnak ki a sorból. Van ház család meg minden. Sőt tanult nem is egy. De meg nem mondom mit, még meg is lepett, h ennyire tanult az egyik csak neki nincs munka érdekes elutasításokkal.

[ Szerkesztve ]

(#7) #43960832 válasza Lauda (#5) üzenetére


#43960832
törölt tag

De nem itt.

(#8) Lauda válasza #43960832 (#7) üzenetére


Lauda
félisten

Esetleg mehetnel oda, ahol munka es elet van.

(#9) #43960832 válasza Lauda (#8) üzenetére


#43960832
törölt tag

Inkább erre nem válaszolok, de ha tudnád a sztorit biztos nem írnál ilyet. :)

(#10) Huma


Huma
addikt

60k kb semmire sem elég. Azért a nettó 100k-nak alapnak kellene lennie.

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#11) Lauda válasza #43960832 (#9) üzenetére


Lauda
félisten

De nem tudom a sztorit. :)

(#12) fesii válasza #43960832 (#9) üzenetére


fesii
aktív tag

Nem tudom hol laksz, de én most estem ki az iskolapadból (9hónapja) most tiprom a harmadik munkahelyem. Elsőnél leépités másodiknál én mondtam fel a harmadik állás miatt.
Érdekelne, hogy ha én szakmunkással találtam 3munkahelyet akkor te hogyhogy nem tudsz egy mérnökivel. Az már más kérdés, hogy első helyen 100-at a másiknál 70e ft-ot kerestem de volt! Én is tudtam, hogy nem a második munkahelyemről megyek nyugdijba,de legalább valamit kerestem és így nyugodtan tovább tudtam lépni.
Nekem ne mondja senki, hogy aki dolgozni akar nem tud az már más kérdés, hogy vannak az embereknek egy elvárt szintjei de elkell dönteni, hogy semmit vagy keveset is de legalább keres az ember.
Ja és nem pösti vagyok ahol sokkal több a meló hanem szombathelyi ahol akad de nem duskálunk benne...

[ Szerkesztve ]

(#13) stangli válasza Kolondrum (#6) üzenetére


stangli
senior tag

engem nem érdekel, ha jól nevelt, öltözött, tanult példánnyal állok szembe... gondolom annak nem az az első, hogy térdre dobja magát, és sírva könyörögjön, majd ha kapott valamit,akkor röhögve tovább áll... itt a gondolkodásmódon, az együttélésen van a hangsúly és nem azon, hogyan tud pár fillért okosítani, vagy akár lopni... egy klasszikus, azt sem tudja, mi van, hol él, mit mond, de veri a nyálát pár pernyi celebségért :DDD

(#14) #43960832 válasza fesii (#12) üzenetére


#43960832
törölt tag

8 munkahelyem volt eddig, többek között az USA-ban is dolgoztam, úgyhogy nem mondhatni, hogy nincs tapasztalatom. ;) Most viszont, mióta másfél éve elbocsátottak az utolsó munkahelyemről (állami leépítés), egyszerűen sehova nem sikerül bejutni, hozzáteszem országos szintről beszélünk, külföld most nem játszik a szakdolgozat és egyebek miatt. Betanított munkától kezdve keresem a melókat egészen a szaktudásomnak megfelelő munkákig (mérnök informatikus), sikertelenül.

Nekem ne mondja senki, hogy aki dolgozni akar nem tud az már más kérdés, hogy vannak az embereknek egy elvárt szintjei de elkell dönteni, hogy semmit vagy keveset is de legalább keres az ember.

De. Mondom.

(#15) stangli válasza #43960832 (#14) üzenetére


stangli
senior tag

pedig informatikusnak több lehetősége is van... vagyis én úgy gondolom :F

(#16) Jim-Y válasza #43960832 (#14) üzenetére


Jim-Y
veterán

Mérnök informatikusként ha nem kapsz munkát akkor csak azt tudom elképzelni, hogy már nem vagy fiatal, köztel az ötvenhez, így nem akarnak már alkalmazni. Ha nem ez, akkor szerintem user error.

[ Szerkesztve ]

(#17) Kolondrum válasza Jim-Y (#16) üzenetére


Kolondrum
félisten

Akkor sok az ellentmondás mert a fiatal sem jó a nulla tapasztalata miatt.

(#18) ESP válasza #43960832 (#14) üzenetére


ESP
senior tag

De nem akarsz. Te is tudod. Ha akarnál már találtál volna valami állást.

2012.10.23. - 2013.03.03-ig egyéni arcképem Ali G VOLT

(#19) #43960832 válasza ESP (#18) üzenetére


#43960832
törölt tag

Szeretnél egy listát az állásjelentkezéseimről? Bunkó.

Többiek: 25 vagyok egyébiránt, de ne vigyük el a blogot lelki segélyszolgálatba, csak megemlítettem, hogy ilyen is van.

[ Szerkesztve ]

(#20) Jim-Y válasza Kolondrum (#17) üzenetére


Jim-Y
veterán

Szerintem nincs elldntmondas. Mire kikerulok az egyetemrol nekem mar tobb mint 2 ev szakmai tapasztalatom lesz, 2 munkahelyen. Es az osszes simerosom szinten dolgozik mar valahol egyetem alatt. Es nem feltetlen a penz miatt, mert azt kapnank otthonrol, hanem a tapasztalat miatt. Telorol.

(#21) ESP válasza #43960832 (#19) üzenetére


ESP
senior tag

Felőlem bunkózhatsz, Téged minősít.

Inkább semmi.

[ Szerkesztve ]

2012.10.23. - 2013.03.03-ig egyéni arcképem Ali G VOLT

(#22) Kolondrum válasza Jim-Y (#20) üzenetére


Kolondrum
félisten

Nonono, nem mindenki egyetemre járó fajta embörke. :)

ESP! Peace.

[ Szerkesztve ]

(#23) Jim-Y válasza #43960832 (#19) üzenetére


Jim-Y
veterán

Tehat van egy mernok informatikus diplomad amit 18 evesen kezdtel 21-22 lehettel amikor megszerezted, es azota mar 8 szakmai allasod volt? Jo gondolom ebbe beleszamoltad a tizeneves melokat is, mert mashogy szerintem lehetetlen. En kotom az ebet a karohoz, aki mernok informatikuskent 25 evesen nem tud elhelyezkedni sehol sem, meg rendszergazda kent, vagy adminisztratorkent sem, az.. na mindegy nem fejezem be a mondatot, mert egyaltalan nem szeretnelek megbantani, nem all szandekomban. De lehet lelki eredetu a problemad, vagy meg kepezned kene magad..

(#24) Moleman válasza #43960832 (#19) üzenetére


Moleman
addikt

+1 pont ESP-nek.
Lehet azt csinálni, hogy beadsz 50 állásjelentkezést, aztán ülsz a babérjaidon, csak nincs értelme. Én is 25 vagyok, nyáron én is beadtam kb mindenhova az önéletrajzom, de közben elmentem minden éjjel sofőrszolgálatba, pedig csak 40-50 ezret kaptam érte havonta, borravalókkal együtt... Én is mondhattam volna, hogy idáig nem süllyedek, és alhattam volna nyugodtan, mint minden normális ember, ehelyett én éjszakánként átlag 10-15 km-t gyalogoltam és nappal aludtam a 35 fokban - de legalább volt munkám.
És jól tettem, mert mint utólag kiderült, sehova nem hívtak be. Csak most lett normális állásom, 7 hónappal később.

[ Szerkesztve ]

(#25) Mr X


Mr X
veterán

Azt ugye senki nem hiszi komolyan, hogy egyrészt van annyi szabad munkahely az országban, mint amennyi álláskereső, másrészt hogy tényleg csak úgy hipphopp bárki el tud költözni az ország másik felébe?

Ez az "aki akar dolgozni, az fog is" nem igazán állja meg a helyét. A munkaügyi központok sem csupa lustasággal vannak tele folyton.

[ Szerkesztve ]

(#26) ESP válasza Mr X (#25) üzenetére


ESP
senior tag

Azt ugye senki nem hiszi el, hogy Salgótarjánban nincs egyetlen szabad munkahely sem?

2012.10.23. - 2013.03.03-ig egyéni arcképem Ali G VOLT

(#27) Mr X válasza ESP (#26) üzenetére


Mr X
veterán

És hány munkanélküli jut rá? Ha van 100 üres álláshely, de van rá 500 jelentkező, logikus következtetés, hogy ne mfog jutni mindenkinek meló.

(#28) #43960832 válasza ESP (#26) üzenetére


#43960832
törölt tag

Olvass vissza kicsit, okos fiú vagy. :K

(#29) Kolondrum válasza Moleman (#24) üzenetére


Kolondrum
félisten

Fejben ezt le tudtad magaddal tárgyalni? Eleinte én le tudtam a hasonlót, de közel sem ilyen szart. Ellenben amikor a 625. helyről basztak írni és több olyan is volt, hogy hitegettek + még a melóban is kaptam az ívet, hogy te egy szar nulla vagy akkor kicsit kezdtem megzuhanni, befásulni, kiakadni apróságokon. A legrosszabb a kilátástalanság volt. Most sem szerk:sokkal jobb csak más jellegű.
Aki nekem eszembe jut a bejegyzés tartalma kapcsán, az itt mindenkinél kevesebből gazdálkodik. Azt csodálom benne, hogy ennek ellenére tud mosolyogni és tervezni.

ESP! Peace. Tudod miért.

[ Szerkesztve ]

(#30) ESP válasza #43960832 (#28) üzenetére


ESP
senior tag

ok semmi

[ Szerkesztve ]

2012.10.23. - 2013.03.03-ig egyéni arcképem Ali G VOLT

(#31) #43960832 válasza ESP (#30) üzenetére


#43960832
törölt tag

Szövegértés egyes, biztos hiányoztál akkor suliból.

SymbianOS, bocsi, hogy szétoffoltam a bejegyzésed.

Igen lehetne, de nem ilyenekkel. Vitázni csak olyannak lehet, akinek megvan hozzá az intelligenciája.

Gergosz: minden kiderül a hsz-ekből.

Csordaszellem működik viszont.

[ Szerkesztve ]

(#32) Mr X válasza #43960832 (#31) üzenetére


Mr X
veterán

Ne menjetek el fröcsögésbe. Lehet ezt kulturáltan is...

(#33) Kolondrum válasza #43960832 (#31) üzenetére


Kolondrum
félisten

Nem annyira off, csak ne legyen vita. :R

(#34) Gergosz2 válasza Jim-Y (#20) üzenetére


Gergosz2
veterán

Azért valahogy nekem sem áll össze a dolog , hogy mérnökinfóval egyetlen tartós állást sem tud megcsípni.
Az első hszéből ítélve talán még nincs is meg neki . (?)

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

(#35) zolee5016 válasza #43960832 (#28) üzenetére


zolee5016
őstag

Már bocs de nem lehet ,hogy akkor is a kényelmedre fizettél rá???? Gondolok itt arra ,hogy nem informatikát kellett volna választani,hanem valami esetleg "dolgozósabb" szakmát.....A kutya ugyanis itt van elásva...az utóbbi 20 évben mindenki informatikus akar lenni,rendes szakmunkás meg senki.....Diploma az kell 3 -is csak dolgozni ne kelljen 28-33 éves korig....Pénz kell diákhitel gyere velem....ja mostmeg fizetni kellene ,de 100k-ból nem megy.....Fel kellene ébredni már.....ja és dolgozni kétkézzel.......
Mi is várunk tártkarokkal szakmunkásokat ,állandó felvétel van nálunk...ja pékség...húú éjszaka dolgozni.....áááá millióért se........
Szerk ::minden tiszteletem a 60 k-s takarítóké...és közülük nem egy lesz aki feljebb kerül...miért mert AKAR dolgozni.......

[ Szerkesztve ]

Ha meghalsz,te nem tudod,hogy halott vagy,csak a környezetedben élők tudják..és nekik nagyon nehéz...namost ez a helyzet akkor is: ha hülye vagy---

(#36) ESP válasza zolee5016 (#35) üzenetére


ESP
senior tag

:R

2012.10.23. - 2013.03.03-ig egyéni arcképem Ali G VOLT

(#37) Jim-Y válasza zolee5016 (#35) üzenetére


Jim-Y
veterán

Valamilyen szinten igazad van, boldog boldogtalan informatikus akar lenni, mert azzal aránylag jól lehet keresni. De van az éremnek másik oldala is, nagyon-nagyon nehéz elvégezni az egyetemet, jó szakembernek lenni a papír mellett még nehezebb, és maga a szakma is nagyon munkás, ugyanis állandó önképzést igényél. Cserébe nem kell, hogy kétkezi munkát vállalj, és jobb a fizetés.

(#38) area_51:

hát pedig szerintem a jelenlegi helyzetben pont az kell. Kell egy diploma, hogy azok fölé kerülj a szűrőn akiknek nincs, képezni kell magad folyamatosan, hogy a diplomás, de szakmához kevéssé értők fölé kerülj.

Ebből is látszik, hogy ha már az első dolog nincs meg, esetünkben a diploma, akkor még van esélyed, de az esetek elég nagy hányadában már alapból kiestél.

[ Szerkesztve ]

(#38) #43960832 válasza zolee5016 (#35) üzenetére


#43960832
törölt tag

Neked és a többi trollnak is mondom, hogy előbb olvass utána oszd az észt. Szerinted hány éjszakai műszakos melóm volt minimálbér közeli fizetésért? Megnéztelek volna ahogy 10m magasban szeded a 24 kilós vasgerendákat az emelőgépen a 35 fokos raktárban, vagy ahogy nyakig túrsz a szaros mosogatólében ami 600 ember mocskából marad.
Amikor én érettségiztem mindenki kivétel nélkül azt verte belénk, hogy diploma kell, tovább kell tanulni. Azóta már tudom, hogy nem így kellett volna tenni a JELENLEGI állapotokat tekintve.

De ugye az ember ELŐRE nem lehet okos, csak UTÓLAG.

Nagyon úgy tűnik, hogy te még nem fogtál a kezedben lapátot.

[ Szerkesztve ]

(#39) Gergosz2 válasza Jim-Y (#37) üzenetére


Gergosz2
veterán

+1
mérnöki, műszaki képzésre bekerülni könnyű de elvégezni már nem.

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

(#40) Kolondrum válasza #43960832 (#38) üzenetére


Kolondrum
félisten

Rengeteget elárul egy kézfogás. Hidd el nekem.

(#41) area_51 ! Óóó nálam egy jó példa: Gigatel! Kellett nekik a világvégi nem fiatal kolléga, a közeli huszonéves meg nem! És még csak nem is válaszoltak a jelentkezésre amit nem 1x adtam be. Itt van a másik fél is, tök véletlen találkoztam vele.

[ Szerkesztve ]

(#41) #43960832 válasza Jim-Y (#37) üzenetére


#43960832
törölt tag

Nagyon jól látod, sokat előremozdítana a diploma az esélyeken. :K
Arra viszont nincs magyarázat, hogy az 50. gépkezelő, csomagoló, betanított munkára beadott jelentkezésemet is ignorálják, osrszágos szinten, beleértve Budapestet is.

Symbian, biztos igazad van, de olyan szmájli itt nincs, így csak a szavakból tudja levonni az ember a következtetést. :)

MrX: ezekre a helyekre nem is írom be a főiskolát, csak a középfokú véggzettséget

Levelezőn nincs diákmunka, csak nappalisokat alkalmaznak.

bullseye: köszi, de nem akarok elrontani mégjobban a topicot, talán írok majd egy bejegyzést a témában, és várom szeretettel a trollokat

[ Szerkesztve ]

(#42) Mr X válasza #43960832 (#41) üzenetére


Mr X
veterán

Ahhoz meg diplomával vagy ahhoz közel túlképzett vagy. Szerintük ilyen melóra nem érdemes túl képzett embert alkalmazni.

(#43) bullseye válasza #43960832 (#38) üzenetére


bullseye
addikt

Ha már úgyis rólad szól a topik, egyszerűbb lenne, ha leírnád eddig milyen munkáid voltak, hol, mennyi ideig tartottak, és miért értek véget...

'Micsoda nyűg" by Rest (FA Brotherhood) │ Szarkazmus valószínűsége: 70%

(#44) Jim-Y válasza #43960832 (#41) üzenetére


Jim-Y
veterán

Hát erre nem tudok mit mondani sajnos :S Nem lehet, hogy a CV-ddel van valami gebasz? Diákmunka? kevesebb lóvé, de több mint a semmi. Jelenleg én is diákmunkásként dolgozom..

(#45) zolee5016 válasza #43960832 (#38) üzenetére


zolee5016
őstag

Nem észt osztok tapasztalat.....
Amúgy Igen kell diplomás meg közalkalmazott meg stb,de nem ebben a mai mértékben......
Nem trollkodás amit mondtam,hanem a véleményem.....én 1990-95ig 4 szakmát szereztem,amivel rá 5 évre kukázva lettem.....találtam egy másik területet ott kezdtem a legalján....árubeszámoló voltam,de érdekelt a pékség belülről.....megtanultam lepapíroztam önköltségen (iskola) érettségiztem saját pénzen,és középvezetői szintig tornáztam magam....és nem sokkal kerestem a mindenkori minimálbér másfélszeresénél többet.Most is nettó 175 k az alapom,a pótlékokkal keresek 230k.-t.nekem elég köszönöm és magamnak köszönhetem....
Szerintem VÁLTS!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Ha meghalsz,te nem tudod,hogy halott vagy,csak a környezetedben élők tudják..és nekik nagyon nehéz...namost ez a helyzet akkor is: ha hülye vagy---

(#46) Kolondrum válasza zolee5016 (#45) üzenetére


Kolondrum
félisten

Hűűű ennyiből ki tudnék törni 1-2 éven belül abból amiben élek.

Nálunk dolgozik pincér is aztán közel sem az a jelenlegi munka.

[ Szerkesztve ]

(#47) #43960832 válasza zolee5016 (#45) üzenetére


#43960832
törölt tag

Igen, Te jóval idősebb vagy ezek szerint, az én időmben már a diplomát sulykolták az emberek. Jó ötlet a váltás, de a sulit már mindenképp be kell fejeznem, és most nem válogatásról, hanem BÁRMILYEN munkahelyről van szó. Komolyan. Bizonyítékom van rá. :)

(#48) zolee5016 válasza #43960832 (#47) üzenetére


zolee5016
őstag

A mi időnkben csak a "tanulni-tanulni -tanulni ment :D :D

Ha meghalsz,te nem tudod,hogy halott vagy,csak a környezetedben élők tudják..és nekik nagyon nehéz...namost ez a helyzet akkor is: ha hülye vagy---

(#49) Kolondrum válasza #43960832 (#47) üzenetére


Kolondrum
félisten

Sajnos azt kell mondanom, hogy a papír kell. Elég ha van és meg tudod mutatni, majd megtanulod. Ha nincs nem is kerülsz szóba. Egy takarító gyereket átvettünk volna és több mint 2x annyit keresett volna, de nem volt papírja hozzá. Nem kérdeztem, de biztos rosszul esett neki.

[ Szerkesztve ]

(#50) Moleman válasza Kolondrum (#29) üzenetére


Moleman
addikt

Igen, bár voltak pillanatok, mikor átértékeltem, megéri-e (pl a budai hegyekben jött egyszerre 15-20 vaddisznó, kismalacokkal, nálam meg csak egy gumilövedékes hatlövetű volt).
Régebben is csináltam, eleinte csak azért, mert nagyon szeretek vezetni, akkor fel sem tűnt, hogy tróger meló, tavaly pedig már megélhetésből. A legnehezebb része az volt, hogy eltitkoljam a szüleim elől, mert hiába élek már régen külön, ha ezt megtudták volna, soha semmi támogatást nem kaptam volna tőlük a jövőben (számukra az éjszakai munka egyenlő az alvilággal, pedig kevés becsületesebb társasággal találkoztam, mint ezek, hiába feketemunka...). De sikerült titokban tartani, így mindenki jól járt.

Én ezelőtt a munka előtt engedtem le kicsit, mikor már látszott, hogy megszűnik az előző munkahelyem, de én ott maradtam, kitartottam a főnököm mellett, részben barátságból, részben lustaságból, ezért maradtam nyárra munka nélkül.
Most már jobb a helyzet, még 2 félév van hátra a mesterképzésből, egy kábelszolgáltató felvett gyakornoknak, remélem végzés után ott maradhatok. :)

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.