Hirdetés

2024. április 17., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Kolondrum


Kolondrum
félisten

[link]
Végig YT-al soha nem látott üzemidő. :)

[ Szerkesztve ]

(#2) wody21


wody21
tag

Nagyon köszi a beszámolót, igazán frankó hírek ezek! :)
Majd karácsony körül lehet, hogy én is lecserélem a 3210M-et egy 37XXM-re a 8570P-ben, kíváncsi leszek, hogy mennyit jelent majd. A HD4000-vel történő nyűglődést én DIY eGPU-s metodikával próbáltam enyhíteni, és így már összességében vállalható eredményeket produkál a setup. (3210M, 8GB RAM, GTX 740 OC) - BF3 éppen vállalhatóan fut, nekem annyira pont elég is. Azért 37XXM cpu-val, és egy tisztességesebb dVGA-val biztosan jóval komolyabb teljesítményt lehetne kipréselni belőle, de egyelőre ez is megteszi. :)
mod: 3h31m, az igen szép!

[ Szerkesztve ]

(#3) Kolondrum válasza wody21 (#2) üzenetére


Kolondrum
félisten

Tessék?? Neked van eGPU-d? Mesélj hogyan áll össze a rendszer.
3210M-hez képest dimenziót ugrik a sebesség!

Én anno ezt néztem: [link]

[ Szerkesztve ]

(#4) wody21 válasza Kolondrum (#3) üzenetére


wody21
tag

Nem akkora nagy szám, a saját topikjában vannak igazán tapasztalt eGPU mesterek, én csak hobbista vagyok, hozzájuk képest. :D

Nekem is hasonló adapterem van, talán egyel újabb változat, ilyen: PE4C-EC060A V3.0. Sokan V8.0 EXP GDC Beast-vel nyomják, és azzal is normálisan megy. Igazából érdemes utánaolvasgatni, de "szerencsénkre" az integrált videókártyás EliteBook-ok ("i" cpu-s, nem az örek talicskákkal szereltek...) szinte minden esetben, viszonylag egyszerűen* eGPU-síthatóak'.

* azért "viszonylag egyszerűem", mert továbbra sem 100%-osan plug&play, kell hozzá setup1.x, "nagy memória", stb. Szóval minimális macerával jár, de azt követően azért összességében stabil, és jól használható rendszerként tud üzemelni. Nekem olyan ~10 óra BF3 ra jut egy directX hiba miatti program leállás, de azt követően mehet tovább. Kékhalál magától egyszer sem fordult elő, kivéve akkor, mikor eSATA portra rányomtam egy külső HDD-t (de akkor sem minden esetben, csak ha már előtte csatlakoztattam a külső HDD tápját, vagy fordítva... lényegtelen, elkerülhető emiatt a kékhalál.)

[ Szerkesztve ]

(#5) Kolondrum válasza wody21 (#4) üzenetére


Kolondrum
félisten

Én is a V8.0 EXP GDC Beast-et néztem. Szerepel mint támogatott laptop az enyém. Hát nem tudom. Minden esetre érdekes.

(#6) #73173120 válasza Kolondrum (#1) üzenetére


#73173120
törölt tag

Win7 - Win10 vonalon van tapasztalatod? Energiatakarékosabb utóbbi?

(#7) Kolondrum válasza #73173120 (#6) üzenetére


Kolondrum
félisten

Hát nekem azt tudni kell, hogy kézzel lábba harcolok a HDD leállításának elkerülésére, tehát nekem mindig megy. Amúgy nem nagyon van matatva. Kb ugyan az, de talán egy picivel több 10 alatt az akku idő. Nem annyi amiről érdemes szót ejteni.

(#8) fi:zi'k


fi:zi'k
nagyúr

Ezt jó olvasni, hogy ilyen simán megy az upgrade. :)

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#9) Kolondrum válasza fi:zi'k (#8) üzenetére


Kolondrum
félisten

Ennél igen. 6 csavar.

(#10) d@vee


d@vee
őstag

Bár nekem nem üzleti notim van, szívesen lecserélném a kis I3 3110M-et...valahogy gyengének érzem, mikor a Battlefield 4 1366x768-ban csak low-medium beállításokkal tudja a 30-60fps-t...
De nem tudom, hogy az enyémben cserélhető-e. 1 hónapja pasztáztam újra a gépet, akkor eszemben sem volt megnézni :W
Amúgy ez a proci cserés dolog mindenképp BIOS cserével is jár?

Ja

(#11) Kolondrum válasza d@vee (#10) üzenetére


Kolondrum
félisten

Neked ahogy látom Samsung van. Azt nem ismerem. Az biztos, hogy a 3110m olyan gyenge volt, hogy siralmas. Nálunk nem kötelező, de minden gépet frissítettem, mert első kiadású biossal jött, ráadásul a 70P tulajok ha követik a legutóbbi ez év közepi biost ajánlott feltenni. 2 perc nem több, mert amúgy csak egy exe indítva, régi le, új fel és újraindul. Én csak azt mondtam, hogy egy bizonyos bios verziónál már megette, mivel valaki postolta.

[ Szerkesztve ]

(#12) d@vee válasza Kolondrum (#11) üzenetére


d@vee
őstag

Gyenge jaja...bár ezelőtti notimban egy AMD Phenom II X3 N850 volt, az még az említett I3-nál is lassabb volt pár helyen.
Ha a BIOS nem nyalja be az új procit, akkor a gép simán el sem indul?

Ja

(#13) Kolondrum válasza d@vee (#12) üzenetére


Kolondrum
félisten

Pontosan. Direkt próbáltam a 2560P-s cpu-t 70p-be mit csinál. Semmit.

(#14) fi:zi'k válasza Kolondrum (#9) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Már a CPU-k közötti váltásra gondoltam, hogy nem okoz gondot a +10W TDP. ;)

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#15) Kolondrum válasza fi:zi'k (#14) üzenetére


Kolondrum
félisten

Nem, mert nem tolja 45W-al. 33.4w fölé még nem ment. A 3520m meg valami 24 fölé. Gondolom turboval menne maxon. Aida64 azt mutatja semmiféle korlát nincs elvileg tudja a plafon 45-öt. Pad nélkül még a korábbival sem nagyon működtem vegas alatt.

(#16) d@vee válasza Kolondrum (#13) üzenetére


d@vee
őstag

Szétkaptam "gyorsan" a notit, igaz 24 csavart kellett kiszedni, számoltam :DDD De ahogy látom, nem cserélhető házilag...oda van ragasztva vagy mi a szösz :(
Csináltam egy képet, ha netán tévednék, de nem hiszem...
KATT IDE

Ja

(#17) Kolondrum válasza d@vee (#16) üzenetére


Kolondrum
félisten

Ne neeee nee. Ez integrált! Még foglalat sincs amin az oldó csavarnak kéne lenni.

(#18) d@vee válasza Kolondrum (#17) üzenetére


d@vee
őstag

De deeee dee, ez van sajnos :(( Pedig reménykedtem :)

Ja

(#19) Kolondrum


Kolondrum
félisten

3520m elkelt.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.