Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Vakegérke


Vakegérke
veterán

Építsd meg az őrtornyot, szerezz távcsövest, segítek.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#2) Kolondrum válasza Vakegérke (#1) üzenetére


Kolondrum
félisten

Nem megy, engem fognak lecsukni mert a "fújónak" jogai vannak. :(

(#3) nincsisbéla


nincsisbéla
aktív tag

Igen, általában van valamilyen szignó rajta, ami alapján (ha benne vagy a graffitis körökben) azonosítani tudod az elkövetőt.

ez alapján legalábbis erre tudok következtetni.

Mentalita'

(#4) Kolondrum válasza nincsisbéla (#3) üzenetére


Kolondrum
félisten

A képet nem mutathatom meg az egyikről, de csak a 2011-es dátum van rajta. Valami 4 betűs szó vagy mi. első "A" betű a többit nem tudom azonosítani a végén pedig kisebbe a 19-es szám van. Sárga a vezető szín, fekete a betűk kerete és körbe világos zöld szín is van.
Volt a tárgy elején egy jel, hogy hol a rajz (nyíllal mutatta hol kell keresni), meg valami szó is volt, de már nem tudom mi az.

[ Szerkesztve ]

(#5) Vakegérke válasza Kolondrum (#2) üzenetére


Vakegérke
veterán

No persze. Ám ha megcsípik szegénykét, a bíróság él a joggal, és gusztusos kis büntetést szab ki rá, csikorgatják a fogukat az emberek. Hú, nemá, ennyit egy gyereknek?

Először is tény, tudják a kölykök, hogy tilosban járnak, különben nem vennének fel maszkot.
Összebarmolnak mindent, nem számít, hogy műemlék, vagy közlekedési eszköz.
Büntetendő? Igen. Hát akkor?
Aki sajnálgatja őket, az talán fizesse ki a helyreállítás költségeit, és zokszó nélkül, mosolyogva ünnepelje, ha az ő háza falát firkantják össze egy éjszakán.

Talán szóbeszéd, talán igaz, megcsíptek a polgárőrök az éjszakában egy graffitis suhancot. Ha beviszik, nincs eredménye. Úgy döntöttek, hogy a nála lévő festékpalackok tartalmát a srácra szórják. Megtették, még a gatyájába is jutott.
Ennél jobb leckéről nem tudok.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#6) Kolondrum válasza Vakegérke (#5) üzenetére


Kolondrum
félisten

Én is úgy tudom az sem sokat segít ha tetten érik, de minden esetre azzal lehet a legtöbbet elérni. Nem mondom meg ,ennyi ideje van elkészíteni egy ilyet, de azért szo szo gyorsan dolgozott. Több négyzetméteres.
Biztos bántanám az illetőt és nem kicsit.Meg sem tudnák, be**** úgy intézném.
Van fogalmam a kár mértékéről. Mosószer, munkadíj meg az a kiesett idő ami alatt amúgy a rendes munkámat végezném.

[ Szerkesztve ]

(#7) nincsisbéla válasza Kolondrum (#6) üzenetére


nincsisbéla
aktív tag

Akkor az is elképzelhető hogy nem egyedül dolgozott, mert ha jól tudom ezek ált. bandákba tömörülnek.

Én egyfajta graffitit tudok azonosítani (a futballszurkolósokon kívül persze, de azokból sajnos alig van hazánkban), és az a Fióka feliratú. Az rohadt sok helyen fent van, de állítólag elkapták már a srácot.

Mentalita'

(#8) Kolondrum válasza nincsisbéla (#7) üzenetére


Kolondrum
félisten

Az is kehet, mert biztosan valaki nézte mikor jönnek ellenőrizni. Meglepően pontos lett, azt sötétbe csinálni?.... Kár erre elbacni a tehetséget.
Még értelme sincs, mert senki nem látja csak mi, direkt úgy van intézve, hogy senki ne lássa és ez még csak fennakadást sem okoz. Akkor meg minek?

(#9) mexicanraven


mexicanraven
aktív tag

Egy tag vagy crew név alapján sose fognak elítélni senkit.
Ez csak úgy működik, ha tetten érésről van szó!

when the sun shines, we'll shine together

(#10) Kolondrum válasza mexicanraven (#9) üzenetére


Kolondrum
félisten

az nehéz lesz mert óriási területre jut 1 ember.

(#11) mexicanraven válasza Kolondrum (#10) üzenetére


mexicanraven
aktív tag

Más lehetőség nincs, ismerősi körben is mozgott egy srác, ha el is kapták csak pénzbüntetést kapott!

when the sun shines, we'll shine together

(#12) Kolondrum válasza mexicanraven (#11) üzenetére


Kolondrum
félisten

Kevés!

(#13) beefjeez


beefjeez
senior tag

gyökér ismerős tagalt(devalamiborzasztókuwabéna) és még felrakta fb re, és csak azért se szedi le... de nem kapják el... sajnos :DDD a fórumon megtalálható, híres gyökérségéről, de nem hires mégsem... nem tudom szabad-e a nevét kiirnom... nem akarok bant,figyelmeztetést... szóval ezt csinálta egyszer: eladja a pingpong asztalát 25000ezerért aprón. valami nokiát adtak volna érte, már őstag volt az érdeklődő, erre ilyet ir neki: nem kell csere, add el vaterán, vagy teszveszen, és utánna irj... nem tom ez csak engem bosszant? :D

(#14) tkazmer válasza Vakegérke (#5) üzenetére


tkazmer
addikt

sokkal hatékonyabb lenne, ha köteleznék arra, hogy mossa le amit csinált.
bár nálunk annó az iskola vezetése, az osztályfőnökök is tökéletesen tudták ezt kezelni. valakiről kiderült, hogy a buszokon, buszmegállókban megjelenő filces firkák hozzá tartoznak; iskolaszintű ügy lett belőle, minden osztályfőnök elbeszélgetett a dologról a diákjaival, és azért ha 10-12 éves fejjel az embert egy ilyen valós eset kapcsán megneveli egy általa tisztelt személy (osztályfőnök), az hatékony. a firkák eltűntek, a firkáló nem firkált többet, és nekem, aki amúgy sem voltam érintett az ügyben, tökéletes lecke volt ez, hogy az azt követő 5-10 évben, amíg a "veszélyeztetett" korosztályba tartoztam, eszembe se jusson hasonló. (persze azóta sem firkáltam)

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#15) beefjeez válasza tkazmer (#14) üzenetére


beefjeez
senior tag

de milyen tekintélye van manapság egy tanárnak? :F

(#16) hoffman_


hoffman_
nagyúr

Ez egy felemás dolog. Teljesen megértem az írást. Nagyon sok a mocsok graffes. Viszont hálisten van értelmesebbje, aki nem rondít oda minden 2. műemlékhez. Őket kimondottan szeretem, mert alkotni, valljuk be, tudnak olyat, hogy tátva marad a száj.

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#17) Speeedfire válasza hoffman_ (#16) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

+1

Van aki csak oda nyomja a jelét mindenhova, viszont olyan is akad, aki azért nem mindenhova nyomja oda, vagy extrém helyekre. Valljuk be ezek a művek nagyon szépek, feldobják a hangulatot. Sok helyen direkt kialakítanak ilyen helyeket, ahova a tehetséges graffitisek kannával festhetnek.

[link] vagy [link]

[ Szerkesztve ]

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.