Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Drenadar


Drenadar
veterán

a munkahely élménye :D
de jó hogy nálunk ilyesmi nincs. mondjuk van más. egyes hisztis nőszemélyekkel való kapcsolat ápolása, megóvása :)

(#2) Kolondrum válasza Drenadar (#1) üzenetére


Kolondrum
félisten

Ja ,hogy megóvod. Én is óvok egy pontig. Aztán bumm.

(#3) Thunderzolee

Nem érdemes háborogni, mert aztán nem lesz hol megkeresni az SLi-re valót.:(((

[ Szerkesztve ]

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#4) Kolondrum válasza Thunderzolee (#3) üzenetére


Kolondrum
félisten

Háááát ha igazak a pletyik akkor lenne hol csak még 1 hónap addig.
Sli-ben nem gondolkodok, nem az én árfekvésem.

(#5) Nordic


Nordic
Közösségépítő

Hát nálunk is hasonlóan megy minden. Adva van pl. hogy ha 2 ember 1perc 30 alatt hoz le egy kipufogódobot a hegesztőroboton, akkor négy fele annyi idő alatt teszi meg mindezt. Azt senki nem nézi, hogy a robot ugyanúgy 50sec-ig hegeszt. A legfurább az, hogy ezek mind magyar diplomások fejéből pattannak ki :W , a külföldi tulaj le se szarja, csak selejt ne legyen...(félre ne értsétek, semmi bajom a diplomásokkal, csak hozzánk sok olyat hordott össze a szél, aki mindig meg akarja mondani a tutit).

(#6) Kolondrum válasza Nordic (#5) üzenetére


Kolondrum
félisten

Én senkitől nem várnám el a lehetetlent vagy az annak tűnő dolgokat, de tény: Betekintettem a másik oldalra is apróbb időszakokra, van amikor én vagyok a dirigáló, van amikor nekem szegezik a kérdéseket, van amikor én vezetek és bevallom átalakul a motor és amit addig nem gondoltam volna az akkor úgy tűnik megy és hajtok. Félelmetes a két oldalt látni egy pontból. Egy pillanat alatt megváltozik minden ha más pozícióban vagyok, de akkor sem mindig. Nem tudom mitől függ ez, talán a céltól. Ha érdekel a cél vagy érdekem akkor képes vagyok hajtani a kiskollégát is. Viszont nem tudok rászólni ha nem csinálja, csak baszogatok max, úgy mint a dirigálógép, úgy nem megy. Egyszerűen nem vagyok olyan.
Belém sok katalizátor kell, hogy felpörögjek és másra is kihassak.

[ Szerkesztve ]

(#7) Drenadar válasza Kolondrum (#2) üzenetére


Drenadar
veterán

pont arról van szó hogy nekem kellene ápolni a kapcsolatot, ő meg szart kever. főnöknél bemocskol.

(#8) Kolondrum válasza Drenadar (#7) üzenetére


Kolondrum
félisten

Jóó messzire elkerülni az ilyen légkört.

(#9) k.


k.
őstag

Megkérdezhetem, hogy van-e diplomád?

Sejtem a választ. Semmi rossz indulat, csak az ismerősi körben azokat fingatják ezerrel, akinek nincs. Akinek van mindig megoldotta, hogy más helyre menyjen, akár több fizuért.

(#10) Kolondrum válasza k. (#9) üzenetére


Kolondrum
félisten

Dehogy van!

(#11) Kolondrum válasza k. (#9) üzenetére


Kolondrum
félisten

Hidd el ott ahol vagyok tök mindegy kinek mi van ha ott van és nem megy el szivatják. Ha bármi olyan lenne amit úgy gondolok nem modern kori raboszolgatartás akkor már rég kimutattam volna mennyire is gonosz vagyok és otthagyom. Most is egy kapaszkodó van májusba, hogy végre vége. Majd meglátjuk! Minden esetre én amit begyűjtök még nem adtam ki és ez nálam lappang. Ma is elgurult a gyógyszerem a vontatott szaladós tempó miatt. kisrefit szanaszéttörtem.

(#12) k. válasza Kolondrum (#10) üzenetére


k.
őstag

És ez neked jó?
Úgyértem, hogy ezzel kvázi vállatad a szívózást. Nagyon kevés nem diplomás van manapság akit nem szivatnak.

(#13) Kolondrum válasza k. (#12) üzenetére


Kolondrum
félisten

Ezt nem értem, most azzal jössz, hogy aki nem diplomás azt szivatják? Akkor elég rossz a világ és sok embert szivatnak. Nekem tök mindegy ki milyen papírral van ha nem ad rá okot ne szivassák.

Miért mindig enyém a 13. HSZ?

[ Szerkesztve ]

(#14) k. válasza Kolondrum (#13) üzenetére


k.
őstag

Én nem értek a szivatással egyet. Csak ezt látom. Amikor osztálytársam apukája 6 napi 12 órás melóval nem keres annyit mint apám napi 7 óra melóval, ami fele annyira megterhelő-bár szakmailag nehezebb, de apám kb a kisujjából tudja- akkor elgondolkodik az ember a papír súlyán...

(#15) czundermák válasza k. (#14) üzenetére


czundermák
aktív tag
LOGOUT blog

Azt is vedd figyelembe, öreg szakemberekről van szó, nem fiatal diplomásokról.

Fiatal diplomást ugyanúgy szivatják hidd el. Másik dolog, nem minden esetben szivatják azt akinek nincs sok sok papír a fiókjában.
Nekem mindössze egy szakmunkás bizonyítványom van, 21 éves fejjel 2 éve melózok és nem kell megszakadni. A szakmámban tehetem azt amit a suliban és a gyakorlaton rám akaszottak. Biztosan annyit nem kapok mint akinek diplomája van, viszont így sincs okom panaszra, főleg ha belegondolok mégis hány volt általános /közép iskolás barátom és osztálytársam mondhatja el ugyanezt magáról, hogy dolgozni tud vagy el tudott helyezkedni. Az 50 emberből 1 kezemen meg tudom számolni hányan is vagyunk... de ha a diplomás a diplomájával elmegy dolgozni, akkor a fiatal diplomások hány százaléka is tud a diplomával megszerzett szakmájában elhelyezkedni? :F

Ha csak diplomással van tele a munkaerőpiac az is épp olyan rossz mintha nem lenne senkinek papírja. Ki fogja a diplomásnak megsütni a kenyeret? Ki fogja a diplomást a buszon hurcolászi? Ki fogja a diplomásnak ha magamból indulok ki a vibro-adagolót, vagy a szállítószalagokat megcsinálni?
Néha kellemetlenül érzem magam, hogy egy papírdarab dönti el az emberről mégis mire képes, és nem azért választottam a 2 kezi munkát mert annyira balf...sz voltam, hogy képtelen lennék elmenni főiskolára, egyszerűen csak ezt szeretem csinálni. SymbianOS gyanítom hasonlóképp éli meg a dolgot, nincs szüksége diplomára ahhoz hogy azt csinálja (és ha szerencséje van tudja is csinálni) amit szeret.
Ez szigorúan magánvélemény.

[ Szerkesztve ]

CPU tálcák és bővítő kártya állványok: http://bit.ly/3tOpQyO

(#16) k. válasza czundermák (#15) üzenetére


k.
őstag

Tegyük hozzá, hogy egy diploma akkor ér valamit szerintem, ha jön mellé 2db nyelvvizsga, normális, komoly egyetem/fősulin végezett az adott diák. Ezek nélkül azért nem sokat. Én a BGF-re szeretnék menni, elég jókat olvasotam, hallotam róla, ismerősöm ott tanár, és nagyon dícséri-nem, nem arra a szakra mennék ahol ő van szóval velem nem járna jól:D-. A lényeg, hogy kell szakmai gyakorlatot szerezni, kapcsolatokat kiépiteni, aztán jöhet a meló.

(#17) Alexios válasza k. (#16) üzenetére


Alexios
veterán

Az utolsó mondatodon van a lényeg, a kapcsolatokon.. Az a helyzet, hogy nekem már most meg van a 2 nyelvvizsga, és normális nyelvtudással persze, nem csak a papír, a BME talán elég jó hely, még se vagyok biztos benne, hogy olyan röccenésmentesen fogok tudni elhelyezkedni.

(#18) kraftxld válasza k. (#14) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Szerintem a diploma sz@rt se er, maga az ember hozaallasa, tudasa es munkatapasztalata hatarozza meg hogy milyen poziciot tud elerni.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#19) Kolondrum válasza czundermák (#15) üzenetére


Kolondrum
félisten

Ez a diploma dolog még soha nem jött elő nem is értem most miért, de ha már téma: a dirigálógép lánya 2. Diplomás nyelvvizsgával, ott panaszolja nekem, hogy csak minimált keres és én adok még neki ó jaj. Röhögtem magamba, én mit szóljak nagyfejű? Nagyon sajnálom! Sajnálom mert tök mindegynek tartom azt a papírt.

Hagy térjek vissza a szivatás témájához.... Kb 2 hetig én voltam aki megmondta mit csinálunk mert a főnök meg-megjelent napi 2x, tök jól elvoltam, semmi stresz,egyáltalán nem agyaltam a melón mentek a dolgok és ami a lényeg: elkérték a számom! Valszinleg nem azért mert kontárkodtam, de mégis miután megjött a főnök aktívan 3x estem el mert szaladtam, 1 lámpát törtem szét mérgembe és a többi! Valóban haladtunk a munkával, de milyen áron? Nem rögzített álvány (időelőny), fejetlenség (sietség), stresz, kiabálás. Na ezt nem bírom!

[ Szerkesztve ]

(#20) Drenadar válasza k. (#16) üzenetére


Drenadar
veterán

Diplomások között is sok a munkanélküli. főleg akinek több nyelvvizsgája van, esetleg több diplomája.
Szerintem felesleges volt idekeverni a diplomásokat nem szívatják dolgot.
Magyarország. Emberek. Mindenütt ez van, maximum vannak szerencsések akik megússzák. Én pl még egyszer nem találkoztam ilyesmivel, pedig dolgoztam olyan helyen is, ahol az érettségimmel én voltam a képzett személy...

(#21) Kassadin válasza k. (#16) üzenetére


Kassadin
addikt

Tegyük hozzá, hogy egy diploma akkor ér valamit, ha a másik 100 ezer ember nem ugyanarra a szakra jelentkezik/tanul. Aki egyetemre megy, menjen orvosnak vagy IT/mérnök vonalra, és akkor nem kell panaszkodnia hogy minimált keres diplomával meg 2 nyelvvizsgával...Pl a kereskedelemben...

Nehéz végigmenni ezeken a szakokon? Igen nehéz, nem is véletlen. De orvosként külföldön tárt karokkal fogadnak, mérnökként itthon "rengeteget" lehet keresni. Ez a saját meglátásom.

[ Szerkesztve ]

(#22) kpal válasza Nordic (#5) üzenetére


kpal
veterán

Vannak diplomások akik a föld fölött járnak ...de minek :U :W

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.