Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  BLOGOUT  »  [Re:] [SymbianOS:] 65+

Hozzászólások

(#1) talmida


talmida
Közösségépítő

Szüleidnek és neked ki fizette a kaját, cipőt, ruhát, buszjegyet, buszbérletet, stb 18 éves koráig?? ;] Az ő szüleik. :K Most pedig az ő fiaik és unokáik fizetik vissza nekik ráadásul csak részben (!) , remélhetőleg még kb ugyanennyi ideig. Ne háborogj, ez normális. :B ;)

[ Szerkesztve ]

IN GOD WE TRUST!

(#3) Gergő_


Gergő_
őstag

(#4) danih


danih
addikt

Ez van, öregszik az ország, öregszik Európa.
10 emberből ma Magyarországon szerintem körülbelül
-3 nyugdíjas
-2 kisebbségi
-2 feketézik
és maradék 3 tartja el a fentieket. Jól van kitalálva.

(#5) talmida válasza Kalandor (#2) üzenetére


talmida
Közösségépítő

Nem tudtam, hogy teljesen ingyen van :B , Általánosságban igaz, amit mondtam és csak azért szóltam hozzá a témához, mert nem tetszik, ahogy mostanában viszonyulnak a fiatalok az idősebbekhez. :((( Itt ebben a topikban csak finom kis célozgatás volt, de hallottam már nagyon visszataszító megnyilatkozásokat is. :(( Lehet, hogy van alapja, de akkor is. :( Nagyon nem jól hangzik, amikor egy fiatal tiszteletlenül beszél az idősebbekről.

danih Úgy beszélsz a nyugdíjasokról, mint lusta ingyenélőkről. :(( Ha te nyugdíjas leszel, kíváncsi lennék, hogy fogsz-e dolgozni 65 éves korod után, és, ha nem, akkor hogy esne egy taknyostól egy ilyen vélemény: Nem vagyok még nyugdíjas, nem azért mondom... Adj hálát Istennek, ha élnek még a nagyszüleid és találkozhatsz velük! Azt hiszem jobban meg kéne becsülni a kapcsolatainkat.

[ Szerkesztve ]

IN GOD WE TRUST!

(#6) Gergő_ válasza talmida (#5) üzenetére


Gergő_
őstag

remélem nem rám értetted. ;]
a film, amelyet linkeltem éppen erre hívja fel a figyelmet, mégha iróniába bújva is.

a plot:
,, An idyllic sci-fi future has one major drawback: life must end at 30."

(#7) tkazmer válasza talmida (#5) üzenetére


tkazmer
addikt

Úgy beszélsz a nyugdíjasokról, mint lusta ingyenélőkről. bizonyos szempontból azok is, más kérdés, hogy ők már megtették, amit a társadalom várhatott tőlük, tehát esetükben ez a normális állapot. (nyilván mindenki boldog nyugdíjaséveket kíván a szüleinek, nagyszüleinek, ami többnyire nem lehetséges csak ha "ingyenélnek")

szerintem amire amúgy danih célzott, az az, hogy tényleg vicc kategória, hogy 10-ből 3 ember tartja el mind a 10 embert, tehát praktikusan azok döntenek a befizetett adókról, akik maguk nem is adóznak. nem hiszem, hogy, hogy nyugdíjasok elleni kirohanásként kellene értékelni amit írt, bár lehet én félre értem a dolgokat.

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#8) puttputt válasza talmida (#5) üzenetére


puttputt
őstag

Ez is attól függ, ki mikor és mi után ment nyugdíjba. Nagyon nagyok a különbségek!
Van, aki megérdemli, van, aki nem. Van, aki valóban agyondolgozta magát, van, aki 10 év után... no, nem is térek ki részletekre, hogy ne legyen sértődés. :)
Nagyon személyre bontva lehetne csak "ítélni".
Van, akinek az egészsége... az egy külön kategória persze.
Akikre az "író" gondolhat, ők vélhetően azok, akikkel az itteni járműveken valóban gyakran lehet találkozni... nem igazán céljuk, hogy megszerettessék magukat a fiatalsággal. ;]
Nem éppen "öreg néne" (őzikéje)... kategória.
Úgyis sejthető, kire-mire gondolok.
Abban egyetértünk, hogy a "kis taknyosok" ne szóljanak egy szót se bizonyos esetekben...
Régebben (80-100 éve) még szólhattak volna, mert mindenki dolgozott, hajnaltól napestig (kis lurkók is). Persze, akkoriban még nem volt divatja "annak" (beszólogatás) sem..., meg talán nem is volt annyi mindenért beszólni-való (modernitás/"modernizmus" "hiánya").

talmida: Majd írok ám.

[ Szerkesztve ]

:LKBK-Inventor / * Mindig más nő mellett ébredek ... a buszon. ///////////////////////

(#9) negyedes


negyedes
addikt

Párom minap megszólal: Kéne külön nyugdíjas járat a tömegközlekedéseken, ott eldönthetnék ki hova ül le nem lenne a vita.

Ennek hoy tudnek neha orulni :C . Sokszor elgem van, hogy szinte atgazolnak az orgek rajtam a helyert pedig le sem ulok soha.

Három dolog biztos az életben: az adó, a halál és az adatvesztés. - Baráth Gábor

(#10) talmida válasza Gergő_ (#6) üzenetére


talmida
Közösségépítő

Gergő, téged ismerlek, hogy milyen tisztelettudó vagy, :R dehogy gondoltam rád! :N

tkazmer nem kifejezetten danihra gondoltam, csak az ő hsz-a is nyugdíjas-ellenes egy picit :B , mint a legtöbbeké. :U Sajnos az idősebbeknek ezerféle nyavalyájuk van, mégha fürgék is néha-néha, különösen, amikor ülőhelyről van szó. ;)

Amikor vkinek magas a vny-a és szédül, vagy fáj a dereka vagy az izületei, az semmire sem tud gondolni, csak arra, hogy leülhessen. :K Szinte minden idősnek van valami hasonló panasza. Az, hogy néha fürgének és vidámnak látszanak, az nem azt jelenti, hogy olyanok is, mint a húsz évesek és minden OK lenne náluk. :(

FIATALOK! mindegyikőtöknek üzenem, hogy sokkal több tisztelettel, szertettel és megértéssel legyetek az idősebbek felé!! Nem véletlen, hogy nem az idősebbeket hívom fel türelemre és megértésre, mert, ha még nem hallottátok volna, az öregkor a második gyermekkor. Egy kis gyermeket pedig a normális emberek nem szoktak leugatni, azért, mert esetenként nem úgy viselkedik, ahogy illik. ;] Az idősebbekkel is AZOKNAK KELL ELNÉZŐBBNEK LENNI, AKIKNEK MÉG MEG VAN MIIND a 4 KEREKÜK!! :U

Régen is volt különbség a fiatalok és a nyugdíjasok nézetei és viselkedése között, de régen a fiatalokat úgy nevelték, hogy alapvetően tisztelni kell az idősebb korosztály és nem csak szóban, de még gondolatban sem jött föl, hogy ilyen pimaszul viszonyuljanak a fiatalok az idősebbekhez. Mi még tanultunk egy bizonyos mesét, ami pont egy apókáról szóltt, talán alsó 4,. osztályban, ami pont egy olyan történet, amire jó lenne, ha emlékeznének a mai tinik meg húszik. ;] Ha valaki tudja, hogy melyiok mesére gondolok, örülnék, hha belinkelné. :B

puttputt Nagyon hiányzol ám mindenhonnan. :K OK, várom, de megértem, hogy nincs időd. :DDD

[ Szerkesztve ]

IN GOD WE TRUST!

(#11) Vakegérke


Vakegérke
veterán

Ha Isten is úgy akarja, jövőre nyugdíjba megyek. Talán bocsánatos bűn ezirányú akaratom, hiszen szakmám kitanulásának éveivel együtt 45 évnyi robotot tudhatok magam mögött. Ami pedig azt illeti, szakmai tanulásom idején is eladható alkatrészeket gyártottunk, nem potyára számítják bele az időt munkás éveimbe.
Tettem valamit magunkért, az országért, az ifjúságért? Úgy gondolom, hogy igen.
Megérdemlem a pihenést, anyagilag nem megterhelő utazást? Úgy gondolom, hogy igen.

Sajnos trendi, hogy az ifjúság nyűgnek, általa eltartottnak bélyegezze meg a nyugdíjasokat. Fogalmam sincs, hogy ezen szemlélet kialakulása kinek a lelkén szárad, de hogy sértő, az biztos.
Hiányzik az empátia, hiányzik a munkában megroppant idős emberek megbecsülése.

No most arról, hogy a markukat tartó ingyenélőket, feketézőket is el kell tartani, arról nem a nyugdíjasok tehetnek. Célzok itt danih megszólalására. Ne tartsa el őket az aktív társadalom, és kész, négy személy kiesett a mínuszos listából. Jé, hét eltartott helyett máris csak három marad, akiket nem is neveznék eltartottnak.

El kéne gondolkodni azon, hogy a duzzogó ifjú emberkék is lesznek majd ráncosak, fáradtak, lestrapáltak. Feltéve persze, hogy most dolgoznak. Akkor majd vajon fognak-e lázongani azért, hogy túl könnyű dolgok van? Lesznek-e jelmondataik, miszerint le a nyugdíjasok ingyenes közlekedésével, le a magas nyugdíjakkal?

Anyámnak 53.000Ft a nyugdíja. Ez nem vicc, hanem tragédia. Ha én nem segítem, akkor talán koplalna, és fennállna a veszély, hogy télen megfagy, hiszen nem olcsó a tüzelő.
Tényleg, vegyük már el tőle az ingyen utazás lehetőségét.

Valóban az a probléma, hogy a nyugdíjasok ingyen utaznak? Nem inkább az, hogy rengetegen bliccelnek, és még büszkék is rá?
Ezen el kéne kicsit gondolkodni.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#12) talmida válasza Vakegérke (#11) üzenetére


talmida
Közösségépítő

Nem biztos, hogy megérik a nyugdíjas kort, mert a Biblia szerint az él hosszú ideig, aki tiszteli a szüleit. :(((

És az sem véletlen, hogy sok mai idős ember viszont nagyon hosszú életű, mert tisztelettel volt az ősei iránt. :K

"Gyerekek", a saját szüleiteket, az iskolát és a tanáraitokat hibáztatom amiatt, hogy nem tanították meg nektek, hogy tiszteljétek az öregeket! Vagyis nem tanították meg nektek, hogy az a normális alapállás, hogy az idős ember előtt fölállunk, ha leejt valamit, elsőként ugrunk, hogy fölvegyük, stb, és mindenekelőtt nem kritizáljuk, nem gúnyoljuk, se nem röhigcsélünk az idősebbeken. :( :( :(

[ Szerkesztve ]

IN GOD WE TRUST!

(#13) Kolondrum


Kolondrum
félisten

Csak sorban, majd, ha ide tudok ülni. Addig csak lesz még pár HSZ. :R

(#14) tkazmer válasza talmida (#12) üzenetére


tkazmer
addikt

nem kritizáljuk
én azt gondolom, kritizálni _bárkit_ lehet, és kell is, ez kortól független. az idős kor ugyanis nem jár tévedhetetlenséggel, mindentudással és hasonlókkal. a kritizálás megformálása talán lehet más, mint ahogy másképpen kritizálunk mondjuk egy munkahelyen egy felettünk állót és egy alattunk állót, egy közeli jóbarátot és egy egyszeri ismerőst. de a kritika megfelelő céllal és megfelelően megformálva jó!

a többivel egyetértek.

(#11) Vakegérke
jelenleg elég valószínű, hogy azok a bizonyos "duzzogó emberkék" még annyi nyugdíjat sem fognak kapni, mint édesanyád. egy elöregedő társadalomban a nyugdíjrendszer hosszútávú fenntarthatósága ugyanis mindig kérdéses. az meg, hogy van-e pénz vagy nincs pénz gazdasági racionalitás és nem tisztelet kérdése.

[ Szerkesztve ]

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#15) Kolondrum


Kolondrum
félisten

(#1) talmida! Én bactam el, de előttem a törtető csörtető idegesítő kva okos öregek lebegnek! Van találkoztam beszéltem olyan időssel akivel kimondottan jó volt társalogni. Nagyon kevés olyan van! Ők nem sietnek ők nem annyira lemaradtak, sőőt van olyan aki kiossza az idióta diákokat. sajnos nagyon sok a kibírhatatlan kategóriába tartozik. Valóban sokan ledolgozták az életüket és vannak akik nem, az utcánkban is van egy itt sír h no pénz meg így meg úgy kéne segíteni rajtuk, na mindegy.

Kalandor! Csak annyi kellene amiből lehet pénzelni a jegyek kiadását, a 10ft sztem figyelembe véve a 65+ -osok számát éppen elég. Egy olyan érme ami elég gyakori.

danih! Ehez kicsit mást fűznék mint várni lehetne: Rajtuk múlik a választások végeredménye. Meg lehet őket fűzni mert idősek. Persze van akit nem, pl én mamámat! :DDD Sötétített napszemcsi, nagyon vagány! :))

talmida! Honnan van példád? Nem akarlak bántani, de nem vagy itt jól látom? Más a szemlélet és az életszínvonal is. 8 év alatt sok mindent láttam azon a nyamvadék pl buszon és az utálat csak úgy izzik bennem e felé is.

puttputt! "Nagyon személyre bontva lehetne csak "ítélni." Ez így van! Mondom vannak normális rendes nyugdíjasok.

Vakegérke! Te más nyugdíjas leszel mint az átalg, példa erre, hogy ide írsz, van blogod és a többi. Sok vakegérke kellene és nem születik meg az irományom. :R

Megint az lesz hogy ahány ember annyi látásmód. Én amit tapasztalok azt írom le. Vannak nyugdíjas járatok ahol az utasok töredéke fizet és aki meg nem az az rengeteget fizet. Mennyi egy 30km-es bérlet teljes áron? Hm? Hagyjuk inkább! Nekem túl sok! 10 ft nem több kéne, talán kicsit segítene a dolgon vagy az országon, de valahol biztosan,

(#16) Kolondrum


Kolondrum
félisten

Egyszerűsítsük a témát: Fizessenek egy 10-est/út vagy sem?

(#17) Psychonaut válasza Vakegérke (#11) üzenetére


Psychonaut
addikt

Semmi gond nem lenne alapvetően az ingyen utazással, de:

a, tudtommal máshol nem igazán van ilyen [ingyen utazás] Európában, amilyen "jó" pénzügyi/gazdasági helyzetben pedig mi vagyunk, szerintem jobb helyre is mehetne az a pénz, ami erre megy
b, sok nyugdíjas indokolatlanul használja a tömegközlekedést, leszalad ezért-azért a piacra, stb, stb. És ez főleg reggeli és délutáni csúcsidőben nagyon zavaró tud lenni.

(#18) Vakegérke válasza tkazmer (#14) üzenetére


Vakegérke
veterán

Az állami nyugdíj már nem sokáig marad élő rendszer. Magánnyugdíjpénztárak szedik a sápot, márpedig ha ők, akkor ők is fogják fizetni ügyfeleiket, állam bácsi nem lesz többé terhelt ebben a kérdésben.

SymbianOS: Megtisztelsz, hogy a kivételek közé emelsz, köszönöm. Az viszont tény, hogy "ifjonti hevem" nem tesz többé, mint amennyit az a morózus bácsi, vagy néni ér, aki megkeseredett szívvel tekint az ifjúságra.
A tisztelet kölcsönös, a torzió pedig retorziót szül. Hogy a fenébe tisztelhetnék az idősek a fiatalokat, amikor piti suhancok nyegle, sőt, arcátlan modorban szólnak hozzájuk?
Én még egyetlen idős embert se láttam, aki udvarias modorra, kedves beszédre mocsok módon reagált volna.

Hogy egyszerűsített kérdésedre is válaszoljak.
Nem vagyok ellene a 10Ft/út megoldásnak. Ám van ugye a havibérlet, ami legyen mondjuk 300Ft. Cirka ilyen az arány a vonaljegy-bérlet viszonylatban is.
Megegyeztünk? :)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#19) danih válasza talmida (#5) üzenetére


danih
addikt

Ezt csak te szeretnéd az én számba tenni.
Az államot finanszírozni kell. Attól, hogy jelen esetben az "eltartja" szót használtam, a lényegen nem változtat. A szavakon lehet lovagolni, a részletekbe pedig inkább nem megyek bele.
Továbbolvasva látom, hogy legalább tkazmer-nak lejött.

Ingyen pedig egyébként már Moszkvában sem utaznak a nyugdíjasok.
(Ezzel nem a nyugdíjasok ingyenes utazása ellen vagyok, csak jelzem. Bár jó lenne ha nyugdíjasok sem városnéző alkalmatosságként kezelnének a járműveket - hogy legyen mit csinálni egész nap - hanem utazási eszközként. Valahol Európában - most meg nem mondom hol, talán Bécsben - bevezették hogy reggel mondjuk 6-9 és délután 16-18-ig, amikor a tanulók és a dolgozó emberek utaznak, a nyugdíjasoknak nem ingyenes az utazás, az ezen kívüleső periódusban pedig igen. Ez is egy érdekes rendszer)

[ Szerkesztve ]

(#20) talmida válasza Kolondrum (#15) üzenetére


talmida
Közösségépítő

Nem értettél meg. Én a nem *** okos öregekről beszélek, nem a kivételekről, nem a vakegérkékről, én a legátlagabb, legfaragatlanabb, legidegesítőbb nyugdíjasoktról beszélek. Őket IS megilleti a tisztelet, éspedig nem a jelenlegi állapotuk és viselkedésük miatt, hanem azért, mert te ma élsz és lélegzel és, hogy iphonet vehetsz, azt mind nekik, vagyis az öregjeidnek köszönheted, :R függetlenül a mostani esetleges szenilis állapotuktól.

Az öregek védett korban vannak, ez az, amit meg kéne, hogy értsetek, és ez legkevésbé függ az én nemzetiségemtől, vagy lakóhelyemtől stb :( , tehát nem az intelligenciájuk szerint kell elbírálni, szeretni vagy nem szeretni őket. :N Kivétel nélkül minden öreget tisztelni kell. Az ősz hajat kell tisztelni rajtuk. Érted?? És akármilyen hülye is legyen egy öreg, bocsánat , egy fiatal ezt soha nem teheti szóva. :(

tkázmér, nem értek egyet azzal, hogy mindenkit egyformán lehet kritizálni. Nem lehet :N Az öregeket segíteni szabad és gondoskodni róluk, tisztelni és szeretgetni kell, mégha olykor nehéz is elviselni őket.

danih Nagyon okos ötletnek tartom azt, hogy a csúcsforgalomban megfizettetik az öregeket, de különben meg ingyen utazhatnak. :C Így kell ezt csinálni. :R

Mellesleg pont az utazás az egy olyan dolog, hogy tök mindegy, hogy 23-an vagy 27-en utaznak, a benzin ugyanannyiba kerül akkor is, ha 1 embert szállítanak, és akkor is, ha 45-öt. Nyilván egy óriási tömegnél a kopás nagyobb mértékű, de amúgy nem sok a különbség. :DDD

[ Szerkesztve ]

IN GOD WE TRUST!

(#21) talmida válasza talmida (#20) üzenetére


talmida
Közösségépítő

Persze benzinből is több fogy, ha többen utaznak, de nem olyan sokkal több, mint , ahogy ez itt ki lett élezve.

IN GOD WE TRUST!

(#22) RootRulez


RootRulez
félisten

Elmegyek orvoshoz én akinek lenne dolga, ott van a sok öregasszony. Hallgathatom ahogy egymásra licitálnak, hogy melyikőjük a betegebb, meg milyen sok dolguk van. Amíg én megjárom az orvost pár perc alatt,. addig ők vikkendezni járnak oda... Szóval ki tudnak akasztani néha. Ha le akar szállni vagy fel a buszra vonatra, jön mint a dömper és borít, holott lehet én is leszállnék. Nem akarom őket bántani, azért a többségük megérdemli a tiszteletet, de az ilyenekkel akkor is ki tudnak kergetni a világból.

═════════════════════════════════════════

(#24) Kolondrum


Kolondrum
félisten

Du átolvasom az új HSZ-eket.

(#25) RootRulez válasza Kalandor (#23) üzenetére


RootRulez
félisten

Kisvárosban, ahol laktam (a környéken) volt olyan öregasszony, akivel mindig találkoztam, akármikor mentem busszal akármerre, vagy akár a boltba ami ott volt a buszvárónál. Állítom az egész nap buszozott körbe-körbe unalmában. Mondjuk tény, hogy a környék legtájékozottabb vénasszonya volt :D

═════════════════════════════════════════

(#26) Kolondrum


Kolondrum
félisten

Vakegérke! "...arcátlan modorban szólnak hozzájuk?" >>> Nem rólam beszélsz, mert én akkor szólalok meg ha már nagyon elegem van és próbálok nem illetlen lenni. Nagyon szépen fogalmaztam.

"Hogy egyszerűsített kérdésedre is válaszoljak.
Nem vagyok ellene a 10Ft/út megoldásnak. Ám van ugye a havibérlet, ami legyen mondjuk 300Ft. Cirka ilyen az arány a vonaljegy-bérlet viszonylatban is.
Megegyeztünk? :)"
>>Ezt nem értem. :( A 10ft csak a papír-festék költség lenne.

talmida! Oké értelek! "Kivétel nélkül minden öreget tisztelni kell." >> Nehéz mindet! Ahogy ők úgy én is.

(#27) Lauda válasza Kalandor (#23) üzenetére


Lauda
félisten

Konkretan miert volt jo? A tb melle miert fizessek meg egyszer?

(#28) Vakegérke válasza Kolondrum (#26) üzenetére


Vakegérke
veterán

Általánosságban beszélek, hiszen szinte naponta tapasztalom az idősek leszólását. Fikarcnyi tiszteletet sem kapnak, éreztetik velük, hogy jobb lenne, ha meghalnának végre.

#16: "Egyszerűsítsük a témát: Fizessenek egy 10-est/út vagy sem?"
Én csak helyeseltem. Kiegészítettem a dolgot egy havibérlettel, amely arányban áll a jelenlegi vonaljegy-bérlet költséggel.
Amúgy egyetértek danih megjegyzésével, mely szerint "...reggel mondjuk 6-9 és délután 16-18-ig, amikor a tanulók és a dolgozó emberek utaznak, a nyugdíjasoknak nem ingyenes az utazás, az ezen kívüleső periódusban pedig igen."

Értsük már meg, könyörgöm. Olyan emberekről van szó, akik a belüket húzva is dolgoztak sok évtizedet. Tették ezt azért, hogy legyen hol lakniuk, legyen mit enniük. Valamint tették azért, hogy fel tudják nevelni gyermekeiket, akik unokákat szültek, avagy nemzettek nekik.
Az unokák szépen felcseperedtek.
Köztudott, hogy mivel a szülők elfoglaltak, általában a nagyszülők azok, akik gondoskodtak róluk. Nagymama lekvárja, nagypapa meséi, meghitt pillanatok.
Tényleg csak ennyit értek? Tényleg csak arra voltak jók, hogy hozzájuk lehessen bújni, nagyokat lehessen zabálni főztjükből, el lehessen andalodni meséiken?

Nem érnek már egy fikarcnyit sem az idősek, és ez betudható az ifjúságot elbutító propaganda szövegnek. Teher a nyugdíjas, dögöljön meg!

Szóval hogy is van ez a te nagymamáddal, nagypapáddal?

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#29) rankesz válasza Vakegérke (#28) üzenetére


rankesz
veterán

Az utolsó mondat üt!! :R

(#30) Kolondrum


Kolondrum
félisten

Ha hazaértem válaszolok.

(#31) Kolondrum válasza Vakegérke (#28) üzenetére


Kolondrum
félisten

Okkal vártam én a válasszal, mert mamámnál voltunk vendégségben elég sokan, össznépileg feltettem a kérdést elsősorban mamámnak. Pontosítok: Egyet ért e a 10ft-os dologgal/út. Azt mondta persze! Sőt volt olyan ismim (mamám lánya) aki azt mondta, hogy 10ft? Teljes összeg mint másoknak! Ezek után akadtok fent az irományomon?
Mamám olyan feeling aki nem naív. Minap hívták, hogy egy állatokat mentő alapítványtól vannak és.... Bumm letette! :DDD Akkor ment egy műsor ahol teljes állapotfelmérést és pénzenergiát közvetítettek! :D Születési időt kértek meg nevet, 1929-34.... Értitek! Ott szakadtunk, bejött és mondtuk a szitut és csak nevetett! Na nem az ilyen mamákról meg papákról van szó! :R

Vakegérke én nem kiabálom le őket én nem bántok őket nem szólok be nekik teljesen csak magamban zajlik a dolog, nagyon nagyin ritka ha nem és akkor is csak megjegyzés szinten és csak a nagyon kibírhatatlanoknak.
Akikről te beszélsz azok a nem normális diákok-fiatalok. Ez is volt téma, hogy mi zajlik a buszon. Apum tesójának a lánya azt mondta, hogy azon a buszon amin járnak 10-ből 9-et likvidálni kellene annyira problémásak. Mindennemű kérdés nélkül ott helyben annyira egy ocsmány haszontalan szarok mindenkivel.
"Nem érnek már egy fikarcnyit sem az idősek, és ez betudható az ifjúságot elbutító propaganda szövegnek. Teher a nyugdíjas, dögöljön meg!" >> Nem így van ez nagyon ki lett fordítva! :(

(#32) Gergő_


Gergő_
őstag

Azért azt tényleg meg kell hagyni, hogy van pár vén szar, akik azt hiszik, hogy övéké a világ. :D
Szerintem minden korosztályban előfordulnak barmok, őket is ugyanúgy helyre lehet tenni(szóban persze), ha elszalad velük a ló, mint bárki mást. A tiszteletet meg lehet tartani így is, sőt a fiatalabbnak meg kell előlegezni. Ennek ellenére is úgy gondolom, hogy a tisztelet csak akkor működik, ha kölcsönös.
Egy jó példa:
távolsági buszállomáson sorban várakozva egy idősebb ember csak úgy elém pofátlankodott egy szó nélkül... Szóltam neki és még neki állt feljebb...
Eszem ágában nem volt leülni előtte a buszon, és nem is tettem meg, pedig kivételesen megérdemelte volna. :D

2.
Egyébként az nekem sem tiszta hogy miért kéne még szerencsétleneknek (mert nagy részük sajnos az. :( ) fizetni pár száz forintot. Én tudom, hogy nekik ez számítana, hiszen sokan szaros 40-60000-es nyugdíjból "élnek", de ez nem élet...

[ Szerkesztve ]

(#33) Vakegérke válasza Kolondrum (#31) üzenetére


Vakegérke
veterán

"Sőt volt olyan ismim (mamám lánya) aki azt mondta, hogy 10ft? Teljes összeg mint másoknak! Ezek után akadtok fent az irományomon?"

Először is szeretném tisztázni, hogy nem az irományod az, ami kiakaszt jónéhány embert. A hozadéka az, amely betesz az emberi elmének.
Mamád lánya, a te ismid is támogatta a teljes utazási költség kifizetését. Na ja, még nem nyugdíjas.
Vajon így gondolkodik majd, ha élére kell állítania a forintocskákat, hogy megéljen egyáltalán?

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#34) Csemike válasza Gergő_ (#32) üzenetére


Csemike
csendes tag

Övéké a világ? :D

(#35) Gergő_ válasza Csemike (#34) üzenetére


Gergő_
őstag

dehát nem? nem általánosítottam, de van pár öntörvényű...minden korosztályban...

az előzőhöz annyit még hozzátennék, hogy szándékomban is állt magam elé engedni, amikor sorra kerülök, hiszen neki nem kellett jegyet vennie, nekem pedig igen, de nem engedtem magam elé. :D

[ Szerkesztve ]

(#36) Tulipanti


Tulipanti
tag

Nap mint nap utazok busszal,tömegközlekedéssel, havonta egy 10es a bérletem. A volán buszon reggelente nincs sok nyugdíjas, nincsen probléma. A tömegközlekedésen annál inkább nyüzsögnek. Én soha nem ülök le, de van, hogy már az állóhelyemet is el akarják foglalni. Azért ez picit szokott zavarni. Hazafelé a volánbuszon már jóval többen vannak, és van akinek még az sem tetszik, hogy valaki megkérdezi, hogy szabad e mellette a hely. Talán két reg jegyet váltott vagy mi? A másik az, hogy anyum is nap mint nap hallja, hogy ide mennek vásárolni meg oda mennek mert ott van akció, meg termékbemutató. Képesek 100km-eket utazni ilyen dolgok miatt. Nem hiszem, hogy az a 10-50ft/út nagyon megviselné őket. Remélem észbe kapnak majd a reg jegyes felméréskor, hogy valóban mennyien utaznak ingyen, mert szerintem el se tudják képzelni.

Ja és egy story, amin picit kiakadtam. Volánbuszon utaztam, jól fel voltam pakolva, a mellettem levő ülésre odapakoltam a cuccaimat, gondoltam aki le akar ülni, úgyis megkér, hogy le szeretne ülni. Elbambulva néztem ki az ablakon, egyik pillanatban egy nyugdíjas hölgy elkiabálja magát, hogy "LEÜLNÉK!". Véletlenül sem tette volna hozzá, hogy legyen szíves vagy valami, nem, rögtön kiabál. Már majdnem mondtam, hogy ha szépen megkér akkor is megértem, de inkább hagytam mert még én leszek a rossz.

"Játszunk erotikus bújócskát. Picit segítek: az ágyon leszek meztelenül. Sok szerencsét!" :D

(#37) Csemike


Csemike
csendes tag

Minden tiszteletem az időseké, de hadd legyen pofám idebiggyeszteni pár gondolatot.
Szociológia előadáson az elszegényedésről elemeztünk 2007-es adatokat. Nem akarok nagyon részletesen belemenni (a TÁRKI honlapján bárki eléri ezeket), de eszerint egy 65 éven felüli nyugdíjasnak jóval kisebb az esélye az elszegényedésre, mint teszem azt egy gazdaságilag aktív korú, gyermekét egyedül nevelő, de még akár házaspárként gyermeket nevelő család esetén.
Ennek az a baromi egyszerű oka van, hogy egy idős nyugdíjasnak már nem kell eltartottról gondoskodnia, jó esetben még utódai is segítik. A politikában mindig nagyon sokat nyomtak a latban a nyugdíjas-ügyek és erős érdekvédelmi fórumaik vannak, valamint a nyugdíjasnak nem kell attól félnie, hogy jövedelmét elveszíti.

De amúgy písz, én továbbra is átadom a helyem! :R Hisz' egyszer (ha minden jól megy) én is leszek öreg néne.

Gergő_: nem inkább "övék a világ"? :D Vagy a fene tudja...

[ Szerkesztve ]

(#38) Gergő_ válasza Csemike (#37) üzenetére


Gergő_
őstag

de így jobban hangzik( a te verzió), úgy meg még rosszabbul. a magyar nyelvvel szokott gondom lenni néha.
azt hiszem hozzátettem még egy birtokos jelet.

(#39) Kolondrum válasza Vakegérke (#33) üzenetére


Kolondrum
félisten

Téged nem lehet meggyőzni, de csípem a fejed! :))

(#40) Vakegérke válasza Kolondrum (#39) üzenetére


Vakegérke
veterán

Hiszed, vagy sem, ez számomra dícséret. :K
Már nem a meggyőzhetetlenség, hanem az, hogy csípod a búrám. ;)

Észérvekkel meggyőzhető vagyok. Csurgass érveket, át fogom gondolni, és ha ülnek, nem fogom megcáfolni igazad.
Sajnos oly korban élünk, amelyben (köszönhetően a besulykolt propagandának,) a nyugdíjas csak nyűg az aktív dolgozók nyakán, hiszen eltartott réteg. Humánus gondolkodásmód? Korántsem.
Nagymamád, nagypapád is dolgozott eleget, meg is őszült közben, ráncok szabdalják arcukat. Talán a gondtalanság ráncai? Egy csudát. A mindennapi gondoké. Enni kell, élni kell, robot ezerrel. Kiszipolyozta őket az élet. Felnevelték gyermeiket, (feltéve, hogy többen voltak,) és ez nem kis áldozat. Talán akkor találtak egymásra, amikor veled egykorúak voltak, egymáshoz kötött életük boldogság volt, egyben a létfenntartás terhe.
Biztos vagyok benne, hogy elsírták magukat, amikor megszülettél. Boldogan öleltek magukhoz, hiszen az az apró élet, amely te voltál, az ő örökségük volt, és ma is az.
Most mondd, lehet ezt a végtelen szeretetet honorálni? Lehetetlen.
Érted már? Ledolgozott élet, megfáradt nagyszülők, szeretetzsákok. Békés szigetek a rohanásban, vígaszt nyújtók a bánatban, aztán egyszer csak elmennek, és csak akkor gondolkodunk, hogy mekkora is a veszteségünk.

Az a kikent-kifent vén banya, aki tolakszik, az is valakinek a nagymamája. Az a vén trottyos, aki átgázol rajtad a botjával ülőhelyet követelve, az is valakinek a nagypapája.
A külsőség smafu, álca. Szebbnek akar tűnni a való igazságnál, mondhatnám nem képes tisztességgel megöregedni. Hujj, de keménynek akar látszani, mert valaha volt "valaki", talán kigyúrt, izmos fickó lehetett.
És most kik ők?
Elesett emberek, akik már kinyúvasztva tántorognak, és még egy jó szót sem kapnak. Torzió, retorzió. Ha ilyen a világ, akkor kemény leszek, gondolják ők. Az Isten szerelmére, felvehetik a veled korabeliekkel a versenyt? Nem!

Bárki olvassa, tisztelettel kérek, kunyerálok egy kis türelmet a vének iránt.
Az a világ elmúlt, hogy tiszteletet is kérhetnék. Ez pedig nagy baj.

Múltunkban a jövőnk.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

Útvonal

Fórumok  »  BLOGOUT  »  [Re:] [SymbianOS:] 65+
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.