Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) ViZion


ViZion
félisten

húúú. Aranyos, sőőt, az ára is az! :D

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#2) szab.tam


szab.tam
nagyúr

valószínű, nem csak én nem értem.

a kompakt, összeintegrált, (amúgy szerintem sokat nem érő), vízhűtőknek pont az a lényege, hgoy egybe van szerkesztve. júzer hazaviszi, kibontja, felrakja, és megy. és megelégedéssel használja, (feltéve, hogy nem jár úgy, mint én...)

viszont ha szerelgetni kell, akkor ennyiért összeválogatva jobbat kap.
a 3 radis középárfolyamon számolva 62k. mire bejön 70-75 minimum.

és pl. ez 70-ért ez valszeg rommáveri.
(de szerintem még ez is 58-ért...)

úgyhogy aki a hírben szereplők bármelyikét megveszi, az meg is érdemli. :K

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#3) v-paci válasza szab.tam (#2) üzenetére


v-paci
aktív tag

Azért ez nem az a kategória, mint az asetek és tsai... sőt az általad linkelt ek-val van inkább egy szinten. Az Apogee blokkok egyáltalán nem szarok, a ddc pumpát (ami a blokkon van) mindenki ismeri és a radi+tartály kombóval sincs semmi gond.

"Mi kalandvágyból itthon maradtunk."

(#4) axe125


axe125
tag

Corsair h100 120 dollár és brutálisan jól hűt.Innentől kezdve nincs miről beszélni szerintem........

(#5) szab.tam válasza v-paci (#3) üzenetére


szab.tam
nagyúr

lényegében nem az astekkel hasonlítottam össze, hanem a linkeltekkel...

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#6) Pug


Pug
veterán

Aranyos darabok. Mondjuk a dupla radis is lesz vagy 60K itthon, ami a H100-asomnak a duplája. Ennyiért akkor már inkább EK szettet vennék.... :U

Eladó Samsung Galaxy S24 Ultra 512GB titánlila - 3 év gyártói garancia - extrákkal

(#7) zzolika válasza szab.tam (#2) üzenetére


zzolika
aktív tag

Nem jól számolsz. A 280 USD=280 EUR, ha erre jön még a nagyker/kisker haszon és az áfa, akkor 100 ezer felett lesz az ára :)
Kevesebbõl is egész jó vizet össze lehet hozni, fullcover gpu blokkal is (apróból lehet a felébõl is kijön).
Ennyit nem ad érte, aki nem a vízért csinálja. Aki meg nem akar szerelgetni, légteleníteni, az pláne nem.

Az egyetlen jó ötlet talán a radival egybeépített tartály lehetne, de ez is csak külsõ elhelyezésnél jó (nekem a ház tetejére van téve a triplaradi), beépítve feltölthetetlen.

Milyen teljesítményû lehet ez az integrált pumpa? Azért vannak az ilyen megoldásokkal fenntartásaim.
[szerk]
#3 v-paci: Ha tényleg DDC van rajta, akkor az elég még a bõvítéshez is. Csak ha tönkremegy a pumpa, kidobod a blokkot is... Ha platformot váltasz és nincs lefogató, kidobod a pumpát...

[ Szerkesztve ]

(#8) v-paci válasza szab.tam (#5) üzenetére


v-paci
aktív tag

Tény és való, túl van árazva, mint minden Swiftech termék, ráadásul én is benéztem a Tody által összedobott szettet ek-nak...

Szerintem az ilyen szetteknek szánták ellenfélül Swiftech-ék

"Mi kalandvágyból itthon maradtunk."

(#9) szab.tam válasza zzolika (#7) üzenetére


szab.tam
nagyúr

az usd : euro 1:1 balkáni dolgot már nem is mertem leírni, direkt alálőve számoltam....

de kb. erre akartam kilyukadni.
ha teljesen egybeépítenék egy ilyet, minőségi cuccokból, egy szűk réteget, még aranyárban is elkaphatnának: a szerelési fóbiásokat.
azokat, akik a meglévő astek klónokról szeretnének feljebb váltani.

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#10) imibogyo válasza zzolika (#7) üzenetére


imibogyo
veterán

"Csak ha tönkremegy a pumpa, kidobod a blokkot is... Ha platformot váltasz és nincs lefogató, kidobod a pumpát..."

Egyik sem igaz. Ez egy "tető nélküli DDC" lényegében. Ha tönkremegy, akkor új DDC vesz apróról 3-5k-ért, tető le, pumpa blokkra fel.

Ha platformot váltasz Swiftech-nek email számla bemutat, ők küldik az új lefogatót, legrosszabb esetben új Swiftech blokk olcsóbban beszerez, pumpa blokkra fel.

(#11) kerteszgabi


kerteszgabi
tag

szerintem is a corsir "H" sorozattal igen nehéz felvenni a versenyt mert brutálisan jól hütenek.
DE azért ez sem rossz csak az ára borsos.

(#12) Pug válasza kerteszgabi (#11) üzenetére


Pug
veterán

szerintem is a corsir "H" sorozattal igen nehéz felvenni a versenyt mert brutálisan jól hütenek.

Ez így túlzás. A szimplaradis megoldásoknak szvsz nem sok értelme van, egy azonos árfekvésű léghűtés hozza ugyan azt. a duplaradis H100-as nem rossz, de még az is túlárazott szerintem, ha jobb ventikkel adnák, akkor azt mondanám rendben van az ára.

Eladó Samsung Galaxy S24 Ultra 512GB titánlila - 3 év gyártói garancia - extrákkal

(#13) szab.tam válasza kerteszgabi (#11) üzenetére


szab.tam
nagyúr

nekem csak a belépő h50 volt. hát. az a brutálistól igen messze van. brutális csak a nagyságrendileg 200 óra után kerregő pumpája volt, de nem a hűtése. még dupla ventivel, szendvicsbe fogva sem...
teljesítményben pl. egy mugen2-vel lehet egy kategóriába tenni, de talán még az is kicsit elveri.
(volt mindkettőm, véleményemet több E8500, egy Q9550, és egy qx9650 próbára alapozom...)

a dupla radisok valószínű már jobbak, de nekem akkor sem kéne azokból soha többet....

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#14) Pug válasza szab.tam (#13) üzenetére


Pug
veterán

Én is ódzkodtam, de a H100-asban nagyon kellemesen csalódtam. :K

Eladó Samsung Galaxy S24 Ultra 512GB titánlila - 3 év gyártói garancia - extrákkal

(#15) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Az elárasztós részből kimaradt a CoolIT, és az AVC is kezdi bontogatni a szárnyait :)

A Corsair "H" sorozat meg egy kiemelt a sok közül, Asetek és a CoolIT teszi oda a cuccokat, a Corsair meg a logóját adta rá...

OEM gyártók mennek ezerrel, a Swiftech viszont érzésre is egy magasabb szintet képvisel.

Az Akasa cuccokról tud valaki valamit, hogy kiknek gyárt kompakt rendszert? Csak mert én nem igazán találom annyira elterjedtnek mint pl a fentebb említetteket... Esetleg a Revo, de az se túl elterjedt.

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#16) proci985 válasza szab.tam (#2) üzenetére


proci985
MODERÁTOR

ja, a triplaradis HFX EKL set nem kerül ennyibe, ott pedig minden komponens diszkrét. drága, és elnézve a méreteit korántsem vagyok benne biztos, hogy egy Phanteks/Silver Arrow S2011/Archon revA shootoutból győztesen jönne ki.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#17) Keksz03


Keksz03
senior tag

ennyiért én már összeválogatnék egy vízhűtést és sajátkezüleg raknám össze, de vannak akik inkább kifizetik és nem szenvednek! nekik ez pont jó! :)

nekem volt H100 meg H60-ból kettő is, mindegyik zörgött és a teljesítményük is elég gázosnak mondható! azóta vettem egy Noctua C-14 coolert és láss csodát a két 14-es venti 750RPM-re leszabályozva úgy meghűti az i5-öt h a Corsair játékvízhűtése menten elszégyellné magát! mindezt haláli csendesen és kedvezőbb áron teszem hozzá...

ettől függetlenül jó dolgok ezek bár sztem a zárt rendszerekkel mindig mellélőnek, levegőztető vagy vmi szelep illene rá h ne kelljen háromszor cseréltetni mert levegős a rendszer... :U

Samsung Galaxy S23+ 512GB / LG CX 48" OLED / PS5 / Ryzen 5 5600X, 16GB, RTX 3060 Ti

(#18) Keksz03


Keksz03
senior tag

hopsz vhogy dupla sikerült, bocsi! :R

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S23+ 512GB / LG CX 48" OLED / PS5 / Ryzen 5 5600X, 16GB, RTX 3060 Ti

(#19) Pug válasza Keksz03 (#17) üzenetére


Pug
veterán

Nekem szerencsém volt, kifogtam egy hangtalan pumpás H100-ast. :P

Azért az utolsó grafikonon itt is látszik, hogy igazán nagymértékű feszemelésnél kijön a "gagyivíz" előnye is a léghez képest (csupán 7 fokot ver rá a D-14-esre, úgy hogy még a H100-as esetében 2 fokkal magasabb volt a hűtőközegként funkcionáló levegő hőmérséklete), szóval azért annyira nem hulladék ;) . Én is ezt tapasztaltam a Vishera gyepálása mellett. Mondjuk ez a szimplaradis darabokról már nem mondható el.... :N

[ Szerkesztve ]

Eladó Samsung Galaxy S24 Ultra 512GB titánlila - 3 év gyártói garancia - extrákkal

(#20) Keksz03 válasza Pug (#19) üzenetére


Keksz03
senior tag

akkor te piszok nagy mázlista vagy! :DDD nem sok ember mondhatja el ugyanezt magáról sajnos! :(

látom a pár fok előnyt de a D14-en egy 12-es és egy 14-es Noctua venti van, a nagyobbik asszem max 1200RPM-es fordulatszámra képes, sztem azért 3 komolyabb légszállításra képes ventivel tudna még mit mutatni! persze a H100 is ütősebb lehet 4 ventivel push-pull felállásba de árban akkor már nagyon elszáll és ha vki ennyire túl akarja feszelni a CPU-t vagy ennyit szán rá akkor az már vesz egy rendes vízhűtést...nálam a 3570K egy H77-es lapba megy, kinőttem az OC-ból egyelőre, fontosabb volt a néma csend és a max 30 fok terhelés alatt! :)

egyébként Sandy/Ivy Bridge ekkora feszen simán megy 5GHz-et és kevésbé melegszik ha jól tudom!

Samsung Galaxy S23+ 512GB / LG CX 48" OLED / PS5 / Ryzen 5 5600X, 16GB, RTX 3060 Ti

(#21) proci985 válasza Pug (#19) üzenetére


proci985
MODERÁTOR

ok, csak épp a D14 azért jóval halkabb a H100nál. egyforma hangerő mellett meg ott az Silver Arrow SB-E Extreme. mármint 2500rpm, mire gondoltak a Corsairnél? (az SB-E Extreme más, azt légen benchelésre találták ki).

ventit lehet cserélni, de jellemzően halkabban a teljesítmény és gyengébb lesz, valamint a venticsere pénz. egy SA SBnél illetve egy Phanteksnél pedig erre nincs szükség, dobozból kivéve is tökéletes megoldások.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#22) mepet


mepet
addikt

Ha ennyibe fog kerülni nem is fogják importálni MO-ra, annyira felesleges, ennek nem lesz piaca, az tuti...
Pedig lenne igény, valami olcsó, előre töltött Asetek utánzatra, jobb pumpával, kevésbé "duguló" blokkal, többféle radival...

(#23) Pug válasza Keksz03 (#20) üzenetére


Pug
veterán

Persze, ha az ember nem OC megszállott, akkor bőven elég a levegő is, sőt. Félreértés ne essék, messze nem tökéletes megoldások az egybevizek. A szimplaradisok pl szerintem teljesen a parasztvakítás kategóriába tartoznak, már elnézést. Kb egy éven keresztül nem volt desktop gépem, ezért most megint ki akartam élni a tuning őrületemet, sajnos ehhez a levegő kevés volt, viszont értelmes vízre most nem futotta. Így lett a kompromisszumok mostohagyermeke nálam a H100-as. :DDD

(#21) proci985: Esetemben két variáció van: - feszemeléses tuning, egészen magas értékekkel (itt ugye nem érdekel a zaj, viszont nekem itt már a levegő kevés, azonban a H100-as még pont elég)
- Moderáltabb tuning feszemeléssel, itt viszont a H100-as halkan is teszi a dolgát.

Szóval egyáltalán nem azt mondtam, hogy mindenkinek egybevizet, csak azt, hogy vannak olyan igények, amikor megfelelő választás lehet. :K

[ Szerkesztve ]

Eladó Samsung Galaxy S24 Ultra 512GB titánlila - 3 év gyártói garancia - extrákkal

(#24) Keksz03 válasza Pug (#23) üzenetére


Keksz03
senior tag

szimplaradis megoldások kis házakba pl Armor A30 vagy Elite 120 sztem pontosan jó megoldások ha nem is más de kis OC vagy a CPU hűvösen tartása végett mert azok bizony zsúfoltak tudnak lenni! :)

Samsung Galaxy S23+ 512GB / LG CX 48" OLED / PS5 / Ryzen 5 5600X, 16GB, RTX 3060 Ti

(#25) Pug válasza Keksz03 (#24) üzenetére


Pug
veterán

Jogos, ha nincs hely, akkor lehet értelmük, ezt aláírom.

Eladó Samsung Galaxy S24 Ultra 512GB titánlila - 3 év gyártói garancia - extrákkal

(#26) zzolika válasza imibogyo (#10) üzenetére


zzolika
aktív tag

Ezt nem tudtam. Ezek szerint az én DDC-met is rászerkeszthetném egy proci blokkra?
A felsõ csatlakozók miatt ez nekem kicsit fura így elsõre, hogy megy a víz a blokkba? Nincs valami robbantott szerkezeti kép, hogy is néz ez ki? (Nem szedtem még le a tetõt sosem, évek óta jól teszi a dolgát.)
Vagy ez a proci blokk ilyen spéci kialakítású? Ha igen, akkor nem biztos hogy lesz olyan új blokk (olcsón biztos nem), amivel lehet használni.

(#27) imibogyo válasza zzolika (#26) üzenetére


imibogyo
veterán

Nem. Csak úgy természetesen nem tudod rászerkeszteni egy blokkra, vagyis mégis (most a képet nem találom, de mind a két oldalán G1/4-es menetű toldóval oldották meg). :D De ez azért nem ugyanaz.

Ez egy direkt ilyen blokk. Lényegében egy blokk és egy DDC tető házassága, ezért is lehet külön, pumpa nélkül is kapni, és alig drágább, mint egy olcsó sima blokk (70$).

Robbantott rajz.

"akkor nem biztos hogy lesz olyan új blokk (olcsón biztos nem), amivel lehet használni." Platformváltásról volt szó elsődlegesen és nem blokk cseréről, amihez a Swiftech szokott adaptereket adni, van hogy ingyen, ha tudod igazolni az eredeti vásárlásodat. Ha meg blokkot cserélsz akkor egyszerűen csak visszarakod a tetőt a pumpára és az új blokkot szimplán bekötöd. ;)

[ Szerkesztve ]

(#28) zzolika válasza imibogyo (#27) üzenetére


zzolika
aktív tag

Köszi!
Ezek szerint tehát a DDC fejjel lefelé megy rá a blokkra, így csatlakozik. Már értem.
Az alig drágább, mint egy olcsó sima blokk nekem XSPC van, 8 ezerért vettem vadi újan, nem 70$/EUR.
Platformváltásnál az új foglalatos procinak sem nagyobb a hõtermelése, jó lenne a régi blokk/hûtõborda rá, ha nem variálnának mindig a felfogatással is. A blokkok között sincs olyan számottevõ különbség, csak pár fokot hoz. Ez jó hír, hogy van olyan cég aki még gondol a felhasználókra is, hogy van új lefogató, pláne ha ingyen! Nem csak lehúzni akar, hogy vegyél inkább új hûtõt is az új procihoz. Eddig csak a Noctua-tól hallottam ilyet.

[ Szerkesztve ]

(#29) imibogyo válasza zzolika (#28) üzenetére


imibogyo
veterán

Az alig drágább, mint egy olcsó sima blokk nekem XSPC van, 8 ezerért vettem vadi újan, nem 70$/EUR. Azért a 8k-s új blokkok nem túl gyakoriak. Valahol 12 és 20k között van az átlag új blokkok ára és a Swiftech blokkok mindig is jó ár/teljesítmény mutatókkal rendelkeztek. Ha szállítással veszünk egy 15-16k-s árat akkor az azért még mindig elég baráti, főleg, hogy egy "egyedi" megoldásról van szó. Ebből nem adnak el akkora mennyiséget, mint egy másik akármilyen blokkból, így logikusan fajlagosan drágább is lesz "mezei" társaitól. :K

[ Szerkesztve ]

(#30) zzolika válasza imibogyo (#29) üzenetére


zzolika
aktív tag

Lehet, én kb három éve vettem ennyiért. Így felmentek azóta az árak? Nincs olcsó kategória? Akkor is volt 20k-s blokk, de az a pár fok és a design nem ért ennyit. Nem figyeltem azóta az árakat, nekem ez is megfelel, hamarabb érzem hogy procit kéne cserélni, mint a blokkot.

[ Szerkesztve ]

(#31) imibogyo válasza zzolika (#30) üzenetére


imibogyo
veterán

Sajnos igen. Külföldről rendelve (ahol azért jóval olcsóbb minden) a 1155-ös blokkok 30-240euro között vannak szállítási költség nélkül. :O

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.