Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) imibogyo


imibogyo
veterán

Ez mind szép és jó, de vajon mennyire sikeresen oldották meg a pumpa rezgéscsillapítását (ha van egyáltalán)? Mert egy külön pumpánál még ok, hogy szivacsra teszem vagy a csöveknél fogva a levegőbe lógatom, de itt? Főleg úgy, hogy lényegében egy 18W-os DDC-ről beszélünk, ami nem is a legcsendesebb és rezonálni is szeret. :U

A PWM segíthet, de attól még a legrosszabb (legnagyobb fordulatszámot feltételező) esetet sem szabad figyelmen kívül hagyni. Nagyon kíváncsi lennék a hangjára működés közben. :K

[ Szerkesztve ]

(#2) ---Lasali--- válasza imibogyo (#1) üzenetére


---Lasali---
Közösségépítő

Ahogy nézem ennél nem beszélhetünk rugalmasságnál. :D
Így valóban érdekes amit mondasz.
Egyébként én meglepődtem ezen, hogy sikerült nekik egy cpu blokkra rá építeni egy ddc -t, nem is jutott eszembe hogy ezt így lehetne "kompaktosítani".
PWM az dícséretes, ddc nél mindig problémás volt a fordulatszám szabályzás.

[ Szerkesztve ]

(#3) szab.tam


szab.tam
nagyúr

az ilyen integrált cuccoknál mindig lemarad, hogy hány liter/perc...

és az tényleg jó, ha nincs ellenállása a blokk mintázatának? nem úgy szakítja le a hőt, ha jól nekiütközik a kis bemart bordácskáknak?

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#4) ---Lasali--- válasza szab.tam (#3) üzenetére


---Lasali---
Közösségépítő

A képeken a ddc belseje látszik csak, a blokk belseje nem!

(#5) szab.tam válasza ---Lasali--- (#4) üzenetére


szab.tam
nagyúr

én sem látom. csak a hírben leírtakra reagáltam. (nemcsak a képeket nézegetem...)

"A felsőkategóriás blokkok másik fontos tulajdonsága az áramlással szemben kifejtett ellenállásuk. Erről a gyártó azt állítja, hogy felépítésének köszönhetően az Apogee Drive II-nek lényegében nincs ellenállása, az átpumpált folyadék szinte akadálytalanul szalad át rajta."

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#6) D.Orion válasza szab.tam (#5) üzenetére


D.Orion
veterán

Dedikált csatornák bemarásával is lehet csökkenteni az ellenállást, miközben a hőátadó felület nő.

(#7) Kov1024 válasza szab.tam (#5) üzenetére


Kov1024
tag

További képek és információk a pumpáról és a blokk belsejéről itt találhatók.

[ Szerkesztve ]

(#8) imibogyo válasza szab.tam (#3) üzenetére


imibogyo
veterán

Nem a blokk ellenállásától, hanem a hőátadó felület nagyságától lesz jó egy blokk (meg még ezer más dologtól).

Lásd Delta V2, nagyon kicsi az ellenállása, de a sok pöcöknek köszönhetően nagyon jól teljesít, és ebben a kialakításban a Swiftech is jó szokott lenni. Nekem Apogee XT rev2.-m volt és nagyon jól teljesített a 2600k-n, még tuning mellett is. :K

Amit Kov1024 linkelt gyári oldalt ott is jól látszik a mikro-architektúra. ;)

az ilyen integrált cuccoknál mindig lemarad, hogy hány liter/perc...
Mivel lényegében egy 18W-os DDC-ről beszélünk, ezért nagyjából be lehet lőni, hogy mit tudhat a pumpa (sokat...). Biztos, hogy nincs erőben hiány. :N

[ Szerkesztve ]

(#9) MorphBCS válasza szab.tam (#3) üzenetére


MorphBCS
tag

17.5 liter/perc

(((((( Szűcs Mátyás | +36-20/516-43-99 | Keress, ha van valami ! Régi: 78+/0- Újat meg látod! ))))))

(#10) szab.tam


szab.tam
nagyúr

:R

így már látom.
/ órát akartam kérdezni....
de a 17.5 l/perc azért nem komolytalan. kérdés, milyen hanggal párosul.

a vizeseknél szerintem 2 alkapeset van. ha már szerelni kell, akkor összeválogatja az ember, és így külön pumpát is vesz. vagy nem tud/akar szerelni, és megveszi a full egybeintegrált gagyik valamelyikét.

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#11) Nippon válasza szab.tam (#5) üzenetére


Nippon
őstag

A szivattyú egy 18W-os Laing DDC PWM szabályozással, nem lesz gond a vízszállítással. A blokk teljesítménye pedig az Apogee HD szintje körül mozog, kicsit rosszabb csak. Nem rossz cucc ez. A hang és a rezgés kérdés csak, jó szabályozással az is minimálisra csökkenthető.

(#12) mallory303


mallory303
csendes tag

Azt csak félve kérdem meg, hogy mi értelme egy olyan vízhűtő blokknak minek a tetején hűtőborda van, ergó légáramlás kell neki...

A digitális adat örökké megmarad. Vagy legalábbis 5 évig. Ahogy épp sikerül.

(#13) imibogyo válasza mallory303 (#12) üzenetére


imibogyo
veterán

Szerintem egyáltalán nem KELL neki. Az a borda a pumpa miatt van, és pont ugyanolyan megfontolásból, mint amilyen megfontolásból a külön álló pumpákhoz is vehetsz. A 18-as DDC is, és ebből kifolyólag gondolom ez a pumpa is szeret melegedni. Ha kap légáramlatot az csak jó, de ha nem kap, még akkor is vagy 10-15 fokot lehúz a pumpáról.

Nem is beszélve a dizájn faktorról. Kicsit hülyén nézne ki, ha egy ilyen pumpaalj nézne veled farkasszemet. ;)

[ Szerkesztve ]

(#14) OC


OC
őstag

Már az 1-et is nézegettem.

Érdekes és ötletes megoldás, csak nem tudom, hogy kinek szánják, kinek lehet jó választás.

Ha megtolják azzal, hogy radit is kapcsolják hozzá és előre feltöltött rendszer, akkor már más, hiszen végre lenne értelme az "egyberendszereknek".

(#15) imibogyo válasza OC (#14) üzenetére


imibogyo
veterán

De nem pont azért jó, mert nem "egyberendszer", nem? Megveszem ezt, feldobom a procira, radinak, meg ott van a Nova1080-am a ház oldalán. Így van egy jó teljesítményű blokkom, egy jó PWM-es pumpám, már csak csövek kellenek. Persze nekem meg van a köröm, csak, mint lehetséges vásárlót vázoltam fel magam. :B

Bár nem néztem utána (melóban vagyok), hogy árban hogy jön ki a dolog, tehát, hogy ez, vagy egy pumpa+blokk kombó jön-e ki olcsóbban. Ha egy árban vannak, akkor én sem látom sok értelmét, mert sokat elvesz a "szabadságból".

Még egy kérdés merült fel bennem az elrendezéssel kapcsolatban. Milyen lehet ezt feltölteni? Hiszen vannak házak amiben jóformán ez lenne a legmagasabb ponton a körben. :U Persze el lehet forgatni a házat, de az is plusz kényelmetlenség.

(#16) HuTi.HUN


HuTi.HUN
tag

Feltöltésnél szerintem nem szerencsés, hogy ilyen magasan van a pumpa.

Amúgy én azt vettem észre, hogy akinek az "egyberendszereknél" komolyabb igényei vannak, annak az ilyen félig kompakt megoldások sem igazán jönnek be.

(#17) coolpet


coolpet
senior tag

Kicsit draga...

Ennyibol olyan leghutest teszek a gepbe, hogy szetfagyassza :)

(#18) v-paci


v-paci
aktív tag

Mini ITX / MATX rendszereknél lehet értelme egy ilyen kompakt rendszernek, elvégre nem biztos, hogy mindennek találsz megfelelő helyet, és ez azért mégiscsak más kategória mint egy asetek egybevalami...

"Mi kalandvágyból itthon maradtunk."

(#19) Nippon válasza coolpet (#17) üzenetére


Nippon
őstag

Egyáltalán nem drága... :N

(#20) gyiku válasza imibogyo (#15) üzenetére


gyiku
nagyúr

megnezhetned hogy jon ki, en nem ertek hozza, viszont erdekel hogy H60/80 vagy vmi ilyesmi a jobb ar/erteku.

[ Szerkesztve ]

hüllő

(#21) coolpet válasza Nippon (#19) üzenetére


coolpet
senior tag

Haat en aztan nem aldoznek 35.000 ertektelen magyar forintot egy 10x10-es vasdarabra.

Ehhez jar a radiator a ventivel es a csovek is vag azt meg kulon kell megvenni?

inkabb veszek egy AC freezer 13-at 6-7ert, oszt jolvan. illetve 5-ot a biztonsag kedveert, ha meghajlik a lamella rajta, akkor ki tudjam cserelni :)

(#22) Nippon válasza coolpet (#21) üzenetére


Nippon
őstag

Ez a te dolgod, viszont ne hasonlítsd össze egy 6-7ezer forintos léghűtéssel, semmi értelme. Nem jár hozzá semmi, radiátort, csövet,csatlakozót és ventilátort külön kell venni hozzá.

(#23) Keksz03


Keksz03
senior tag

na végre! a múlt héten irattam jóvá a Corsair H100-at mert nem vagyok hajlandó bekockáztatni még egy példányt ami zörög...
nekem tetszik ez a dolog, egy helyen a kettő, nem kell csövezni keresztbe a házon belül. gyanús h beruházok egy ilyenre, árban sem vészes, bár a CM egybevízhűtését még megvárom, elvileg elég jók lesznek és ha a németeknél rakják össze akkor nem hiszem h zörgős lesz mint a CorSZAR! :DDD
viszont a cikkből az nem hiányzik h tartály? mert értem h blokk+pumpa+radiátor na de ezt vhogy fel is kell majd tölteni ha már nem készre szerelt a cucc nem? :F

Samsung Galaxy S23+ 512GB / LG CX 48" OLED / PS5 / Ryzen 5 5600X, 16GB, RTX 3060 Ti

(#24) banhammer


banhammer
veterán

Az Intel felfogatók miért drágábbak?

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#25) v-paci válasza Keksz03 (#23) üzenetére


v-paci
aktív tag

Ránézésre a Cooler Master is ugyanott gyártat, ahol a corsair/antec/intel és még lehetne sorolni.

Asetek és Coolit azt hiszem a két OEM gyártó.

[ Szerkesztve ]

"Mi kalandvágyból itthon maradtunk."

(#26) lujó55


lujó55
őstag

VGA-ra külön kell?

(#27) Destructo


Destructo
aktív tag

Hát érdekes ez nekem.Külső rendszert nem lehet sorba kötni vele?Gondolok én itt egy videókártyára.

Azt nem írta a cikk,hogy hány litert nyomat át óránként,és milyen magasságig nyomja fel a vizet!

Köszi a cikket!

(#28) TESCO-Zsömle


TESCO-Zsömle
félisten

Nesze nekünk, még egy gyárilag fejjel lefele épített DDC... :W

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#29) #06658560 válasza szab.tam (#3) üzenetére


#06658560
törölt tag

A hö nem fizikailag létezö szemcse, így nem tudja semmi leszakítani, s bele sem tud ütközni. A hö energiája az adott anyagnak, ami a belsö mozgásban manifesztálódik-a molekulák, atomok, ionok rezgésében.
Adott elem áramlással szembeni ellenállása azért fontos, hogy adott térfogatáram, tömegáram esetén mekkora energiabefektetéssel tudod fenntartani az áramlást. Egyfajta súrlódásként értlemezhetö, nagyon slendriánul megfogalmazva. Ha több energiát kell befektetned az áramlási kör fenntartásába, akkor a jósági foka romlik. A hütörendszerek hatásfoka inkább jósági fok, ugyanis egynél nagyobb értéket is felvehet, a befektetett energia és az elvezetett hö mennyiségét arányítja egymáshoz. Vagyis egy nagyobb ellenállású höcserélöben több energiával tudod az azonos hömennyiséget elvezetni.
A hö elvezetése elsö körben höátadással történik, egyik anyagról a másikra. Ez a folyadék, levegö nem áramló, hanem a felülethez tapadó hatérrétegében történik, onnan hövezetéssel jut tovább a már mozgó közebe.

A szivattyú itt a höcserélö elött, vagy után van?

#12 mallory303: nem biztos, hogy az hütöbordaként funkcionál, lehet merevítö funkciója is.

[ Szerkesztve ]

(#30) imibogyo válasza TESCO-Zsömle (#28) üzenetére


imibogyo
veterán

Én is ezen röhögtem. Úgy látszik nem olvassák el a LAING manual-okat a gyártók. Valami motoszkált az én fejemben is, erre hazajöttem és megpillantottam a DDC elhelyezhetőségi ábrát. :D ;]

(#20) gyiku:
Kinti árak szerint (gyári oldal, szállítási költség nélkül) az Drive olyan 135-145$ kerekitva, mig a pumpa külön, plusz az Apogee HD olyan 175$ körül mozog, tehát ez az olcsóbb.

When considering the cost of purchasing an MCP35X pump ($99.95)+ an Apogee™ HD ($74.95), the total cost at MSRP is $175; compare this to the $140 MSRP of the Apogee™ Drive II (average of three models), this is a $35 or 20% saving.

A H100 pedig olyan 120$ körül mozog (gyári oldal, szállítási költség nélkül), tehát ha így nézzük ez az olcsóbb, de én biztos nem vennék egybe Corsairt a Drive ellenében. Már csak a későbbi bővíthetőség miatt sem. Amit a Corsair pumpája, azért nagy mértékben gátol (több VGA, vagy több radi stb. esetén). ;)

(#29) Kopi31415:
A szivattyú itt a höcserélö elött, vagy után van?
Közötte. ;] :P
Amúgy a logikus az lenne ha előtte. Mármint: pumpa --> blokk --> kimenet ---> sok-sok minden --> bemenet. :K De a képek alapján a processzor felől kapja a vizet, tehát pont forditva van. Ugyebár a DDC jellegű pumpák, "felülről" kapják a vizet, ha ott van egy lyuk, és a jó esetben "csiga" kiképzés útján oldalt, gyári oldali kép szerint jobb felső sarokban nyomja ki. De ha tévedek majd szólnak a többiek. :K

Pumpa kiképzése.
Blokk.

[ Szerkesztve ]

(#31) TaaT válasza TESCO-Zsömle (#28) üzenetére


TaaT
veterán

Álló házban no problem, igaz? :)

(#21) coolpet: ez egy remek vízhűtéses rendszer alapja...

az a léghűtés a fasorban sincs ehhez képest...

jó blokk, rajta egy jó pumpa, beköthetsz még 3db VGA-t és egy b*zi nagy radiátort :)

[ Szerkesztve ]

Give them hell Ukraine!

(#32) TESCO-Zsömle válasza TaaT (#31) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Álló házban egy külön szivattyú elhelyezése sem ez. Az ilyen kombók ott jók, ahol nincs hely sima rendszernek.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#33) lujó55 válasza #06658560 (#29) üzenetére


lujó55
őstag

áramlási veszteség a neve és mindig hőfejlődéssel jár, ráadásul ahogy írtad, többlet energiát igényel a keringés fenntartása. Viszont az, hogy minek jó a hőleadása az már eléggé bonyolult feladat meghatározni. Le kéne optimálni...

(#34) TaaT válasza TESCO-Zsömle (#32) üzenetére


TaaT
veterán

Pedig biztos lesz aki álló házba fogja belerakni :D

Give them hell Ukraine!

(#35) szab.tam válasza Destructo (#27) üzenetére


szab.tam
nagyúr

17.5l/perc. pár hsz-al feljebb már beszéltünk róla...

(#29) Kopi31415
a jóság fokot azt vágom, légkondiknál, hőszivattyúknál is eltejedt kifejezés.
csak úgy képzeltem el, az áramoltaltott folyadék minél jobban"beleürközik" a felületbe, annál jobban vesz le róla hőt. nem tanultam thermodinamikát.

igaz nem ártana, ha hűtőket építek.
habár...
még nikola mondott anno egy ilyet horváth ágnes kapcsán: "magas szintű szakmai ismeretek nem korlátozzák döntéseiben".
ez ugyan vicces en hangzik...
de nálam nagyon is igaz. ha tanulatm volna thermodinamikát, valószínű visszafogná a fantáziámat. kb, mint a hűtőgyártók mérnökeit is.

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#36) #06658560 válasza lujó55 (#33) üzenetére


#06658560
törölt tag

Nevezhetjük nyomásesésnek is. :)
A höátadás minöségét egyrészt az anyag, másrészt a felület, harmadrészt hömérsékletgradiens határozza meg. Ezt kioptimálni nem oly egyszerü ha jól rémlik. :)

(#37) lujó55 válasza #06658560 (#36) üzenetére


lujó55
őstag

nem bizony, nem egyszerű feladat :(
iteratív szimulációs eljárás, mert ma már nem egyszerűen borda körüli áramlás a feladat amihez létezik zárt alakú megoldás

[ Szerkesztve ]

(#38) oPalRx7 válasza OC (#14) üzenetére


oPalRx7
tag

nekem olyan kérdésem lenne (ezért is irényítom feléd a postot) hogy ugyan értelme lenne ennek (pl helytakarékos ultrakicsi vesamount itx fm1 rendszernél pl)

viszont ez az apogee minipines blokk hajlamos volt anno "összegubancolni és elhagyni" a hűtőtüskéit, nem? letört pines képekből van jópár fent a neten.
vajon ez mentes lenne attól a problémától?

(#39) mepet


mepet
addikt

Kíváncsian várom a teszteket, ránézésre jobb lehet, mint a Corsair/Asetek egybecsodák...

(#40) Pista0001


Pista0001
addikt

Genyaság hogy az 1155/1156-ot egybecsomagolták az 1366-al és még drágábban is adják mint a másik kettőt.

Amúgy ezzel a blokk-pumpa párossal (is) szemezgetek egy ideje, elgondolkodtató egy ilyen megoldás helyettük. Figyelni fogom a teszteket mert elég sok kérdést vetettetek fel, főleg a pumpa elhelyezésével kapcsolatban.

(#41) Destructo válasza szab.tam (#35) üzenetére


Destructo
aktív tag

Bocsi elsiklottam felette! :R

(#42) darkarthur


darkarthur
senior tag

Azért az a kép, az Asus lappal nagyon komoly!
Persze tudom, hogy nem szépségverseny.

Samsung S23 Ultra 5G

(#43) OC válasza imibogyo (#15) üzenetére


OC
őstag

Okés, de egy DDC-t mennyire nehéz elhelyezni egy házban?

Akkora, mint egy cigis doboz, ráadásul nem háklis rá, hogy hogyan forgatod (bár a gyártók, mint esetünkben is tesznek rá amúgy is).

Tehát én nem látom, hogy milyen problémát old meg a termék, ellenben generál egyet: a feltöltési nehézséget.

A Radi + szivattyú kombó-s termékét már jobb ötletnek tartom, bár én úgy látom, hogy sokan nem haraptak rá...

#38 oPalRx7:
Szerintem -a képek alapján- egy kutya.
Ennek a kialakításnak és a használt megmunkálási technológiának ez az "ára".

(#44) Keksz03 válasza OC (#43) üzenetére


Keksz03
senior tag

hát igazából nekem azért lenne jó mert egy kis gamer pc építésénél egy kicsi házba mondjuk sokkal problémásabb össze-vissza csövezgetni a pumpát, radit, blokkot, tartályt stb...
ezért tetszik pl h rajta van a pumpa, viszont kérdeztem is h ennél akkor azt rosszul írták h még kell a radi és csók mert ugye vhogy fel is kell tölteni...az egyberendszerek pl Corsair Hydro meg lutri és kb akkora azt esélye h kifogj egy olyat ami nem zörög mint nyerni az 5ös lottón! :D én visszaküldtem, egyelőre egy TX3 EVO van a cpu-n, várok a TT és a CM egyberendszereire hátha azok nem gyártási hibásak, ha azok se jók akkor lehet egy ilyen lesz...

Samsung Galaxy S23+ 512GB / LG CX 48" OLED / PS5 / Ryzen 5 5600X, 16GB, RTX 3060 Ti

(#45) imibogyo válasza OC (#43) üzenetére


imibogyo
veterán

Én nem mondtam, hogy nehéz lenne a DDC elhelyezése, most is egy 18W-osat használok. De van egy réteg (még ha szűk is ez), akinek sokat nyom a latba a kinézet, vagy moddingol. Például én. :B

Nekik előnyös ez a rendszer, mert ki van lőve a pumpa esztétikus elhelyezésének a problematikája, ráadásul dizájn elemként sem utolsó, viszont nem erőltetnek rájuk egy tényleges "egyberendszert". Nem kell lemondani a jó pumpáról, meg a profi blokkról, mégis új megoldásokat lehet vele létrehozni. De nem egy Corsair H sorozatú teljesítményt kapnak.

Én tudnám hasznosítani ezt a kütyüt a következő moddingom alkalmával, de nem szeretnék radikat, meg csonkokat venni feleslegesen, tehát nekem jó lenne így, ahogy van. Más kérdés, hogy ennyiért valószínűleg sosem lesz ilyenem. :D

A feltöltési nehézséget én is említettem, és én is úgy látom, hogy ez felesleges "önszívatás" lehet a vásárló részéről. :K De azért nem áthidalhatatlan probléma.

A gyártói elrendezés pedig egy álló házban ha jól látom rendben van. Kivéve ha csonkokkal függőlegesen rakod fel (alul és felül lennének a csonkok), de ekkor is csak abban az esetben rossz az elrendezés, ha a csonkok szemből nézve jobb oldalra csúsznak (ekkor nézne a nyomó ág lefelé).

Normál esetben bemenő ág vízszintesen, a "nyomó ág" jobbra áll, ami helyes elrendezésnek minősül (ráadásul amelyik foglalatra nem tudod így feltenni, még akkor is ott a blokk elforgatásának lehetősége Intelnél 360 fokkal, vagy AMD esetében 180 fokkal (legtöbbször legalábbis).

Az egyetlen nem jó elrendezés jelen esetben az, ha fekvő házba kerül a pumpa, hiszen akkor lesz fejjel lefelé az impeller, amit elvileg nem szabad alkalmazni. :K

De nem kötözködöm, csak próbálok értelmesen vitázni, állíts le nyugodtan. Nem vagyok Swiftech fan sem, de én azért a saját szemüvegemen keresztül (jó koszos :D ) azért látom a (szűk) célcsoportot. :B ;)

[ Szerkesztve ]

(#46) oPalRx7 válasza OC (#43) üzenetére


oPalRx7
tag

Igen, hasonló kialakítás miatt én is erre tippelek. Te adtál már el apogee-t, és hozták-e vissza "garanciába"? ez volt inkább a kérdésem :) amolyan megbízhatósági mutatóra lettem volna kíváncsi...

(#47) Nippon válasza oPalRx7 (#46) üzenetére


Nippon
őstag

3db Apogee blokkom volt, az utolsó egy Apogee XT, soha semmi gond nem volt egyikkel sem...

(#48) #06658560 válasza imibogyo (#45) üzenetére


#06658560
törölt tag

Erösíts meg, de fekvö házban pont nem kerül be fejjel lefelé a cucc, csak ha a komplett gép van us-side-down összerakva.

(#49) Nippon válasza #06658560 (#48) üzenetére


Nippon
őstag

Fekvő házban pont fejjel lefelé van a járókerék. Elvileg az nem szerencsés/ajánlott, de tapasztalat nem nagyon van róla. Egyébként az is lehet, hogy benne van a Swiftech leírásában, hogy úgy ne használd.

(#50) OC válasza imibogyo (#45) üzenetére


OC
őstag

Modding: Oké. Mivel ma már minden modding, így nehéz belekötni, meg egyébként is van azért ráció abban, amit mondasz.

(I)"Nem kell lemondani a jó pumpáról, meg a profi blokkról, mégis új megoldásokat lehet vele létrehozni. De nem egy Corsair H sorozatú teljesítményt kapnak."(/I)

Sajnos jó eséllyel le kell, mert bár erőben marad, de halk nem lesz ilyen rögzítéssel.
Bár ez egy 18W-os DDC, tehát az már nem annyira a csendesség megszállottjainak a terepe.

"A gyártói elrendezés pedig egy álló házban ha jól látom rendben van. Kivéve ha csonkokkal függőlegesen rakod fel (alul és felül lennének a csonkok), de ekkor is csak abban az esetben rossz az elrendezés, ha a csonkok szemből nézve jobb oldalra csúsznak (ekkor nézne a nyomó ág lefelé)."

Valóban.
A fekvő házas elrendezést pedig már helyesbítették.

"De nem kötözködöm, csak próbálok értelmesen vitázni, állíts le nyugodtan."
Nem értem félre, leállítani pedig sem jogom, sem kötelességem, meg amúgy sincs miért.

#46 oPalRx7:
Nem futott át túl sok a kezemen, de nem volt garis (az általad írt problémával tuti nem).
Viszont egy-két elkallódott lamellát azért nem is vesz könnyen észre a user.

#48 Kopi31415:
Pontosan. :K

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.