Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) habo2


habo2
csendes tag

szeva ;)

tényleg idegesítő a 9.0 msn... :K :K

ezt a progit én is kipróbálom ;)

"ha nem változik, akkor így marad!" ||| értem én... csak leszarom! :D ||| Logout függő és megrögzött Vakegérke-olvasó! ||| "nem kell a szépség, nem kell a jóó..."

(#2) Sweet Lou 6 válasza habo2 (#1) üzenetére


Sweet Lou 6
addikt

Hali!

Telepítés után állítsd be a "Partnerek>Megjelenítés" menüpontnál a "Kilépett partnerek"-et is, hogy az összes partnered mutassa

sweetlou6.wordpress.com

(#3) ttower


ttower
aktív tag

ha állapotot váltasz a főablakban alul, akkor állapotváltás után ott megjelenik egy kurzor (ahol eddig az állapotváltás volt). oda írd be a személyes üzeneted.

It's not a bug until it is in production. | Wake up and smell the ashes.

(#4) Crystalheart


Crystalheart
senior tag

Hát, amit te letisztult felületnek hívsz, az nekem nem letisztult, hanem soha össze sem maszatolt. Puritán. (Jó, nekem még az MSN is az, és fogalmam sincs, mi a ráknak kellett halál lassú kóddal írni, hogy egy sima görgetéstől meghaljon a legtöbb gép. De úgysem hazsnálom gyakran.)

(#5) Sweet Lou 6 válasza ttower (#3) üzenetére


Sweet Lou 6
addikt

Köszi, ez működik :))

Crystalheart: Kinek a pap, kinek a papné... Én csak egy lehetőséget ajánlottam fel :) De akkor úgy látszik, jó, hogy mellékeltem képet is

[ Szerkesztve ]

sweetlou6.wordpress.com

(#6) Crystalheart válasza Sweet Lou 6 (#5) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Hát, kis ideje én is kipróbáltam a Pigdint, mert untam, hogy egy csevegőhöz, amit alig használok, erőmű kell. De számomra az ilyen mértékű Linux-utánérzet már sok. Nekem minden legyen telepakolva gombokkal, infószövegekkel, funkciókkal (mint az Opera, vagy egy videovágó), és akkor jó. ;]

(#7) Crystalheart válasza Crystalheart (#6) üzenetére


Crystalheart
senior tag

(jól elgépeltem a nevét :) )

(#8) stratova


stratova
veterán

Örülök e cikknek, ha már felmerült akkor gondoltam ide írom a gondomat. Már egy ideje (2.4) használok Pidgint Win alatt, de csak nemrég merült fel az igény, hogy Skype-ot is kezeljen (eddig ICQ, MSN és Gtalkra volt beállítva). Nos erre egy plugin-nel elvileg képes is [lásd itt]. Nekem viszont nem kéri a jelszavamat és kapcsolódni sem tud (Pidgin 2.56nál) ha más is találkozott a jelenséggel és tud rá megoldás kérem ne fojtsa magába.

(#9) stratova


stratova
veterán

No hát erre rájöhettem volna hamarabb is.. Ahhoz, hogy pidgin kezelni tudja a skype-ot egy skype-kliensnek is futnia kell, amiben engedélyezve van, hogy hozzáférhet ez a jómadár. Ilyenkor Pidgin átveszi az irányítást tehát, ha például megváltoztatjuk benne az állapotunkat akkor ez a normál skype-ra is hatással van.

(#10) huskydog17


huskydog17
addikt
LOGOUT blog

Én is már több hónapja Pidgin-t használok MSN-hez és ennél jobbat még nem igazán találtam. Kipróbáltam már a Miranda-t és az aMSN-t is, de az előbbi túl fapados, az utóbbi meg kicsit sokat eszik a memóriából és picit lassú, de az tény hogy a Live-nál nincs rosszabb kliens MSN-hez!

Amikor még régen azt használtam (8.1), egyszerűen tetű lassú volt és a gépem is rendesen fogta, gyilkolta mindig a vinyót is és ekkor még nem esett szó a rengeteg idegesítő reklámról és kártevőről. Egyszóval én is mindenkinek bátran ajánlhatom a Pidgint!

Egyetlen hátránya, hogy MSN-nél nagyon lassú a fájlátvitel, mivel a Pidgin nem támogatja itt a P2P átvitelt. Én azonban bízom benne, hogy a (közel)jövőben ezt is orvosolják.

Gameplay csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCG_2-vD7BIJf56R14CU4iuQ

(#11) Badman 4ever


Badman 4ever
őstag

Egyetlen (számomra) fontos funkció kell, hogy benne legyen (ami a MSN 9-be benne van) és áttérek erre. Ez pedig nem más, mint a zárolás egy billentyűkombinációra. (Sokan mászkálnak a szobámba és nem szeretném, ha látnák, hogy kivel beszélek.) :)

Android: elavult, mókolt Linux kernelre rágányolt virtuális gép. Macrohard SpyDOS 11 - Something went wrong. :( Vigyázat, a pingvin harap! Házi szerver Tualatin Pentium III-S 1.4 GHz alapon, Ryzen nagyvas, Bulldozeres AMD laptop és Pine64 PinePhone - Arch Linux mindegyiken. Ender 3 Pro rules!

(#12) Sweet Lou 6 válasza Badman 4ever (#11) üzenetére


Sweet Lou 6
addikt

Na ezt nem tudom, hogy van-e benne, de szerintem nincsen, mivel jóval egyszerűbb (kevesebb funkcióval van ellátva :) ), mint a live messenger.

[ Szerkesztve ]

sweetlou6.wordpress.com

(#13) Badman 4ever válasza Sweet Lou 6 (#12) üzenetére


Badman 4ever
őstag

No, nembaj, azért kipróbálom. :)

Android: elavult, mókolt Linux kernelre rágányolt virtuális gép. Macrohard SpyDOS 11 - Something went wrong. :( Vigyázat, a pingvin harap! Házi szerver Tualatin Pentium III-S 1.4 GHz alapon, Ryzen nagyvas, Bulldozeres AMD laptop és Pine64 PinePhone - Arch Linux mindegyiken. Ender 3 Pro rules!

(#14) vati


vati
senior tag

Nekem is tetszik a Pidgin. Otthonról használtam eddig.

Céges hálóról http proxy mögül még nem sikerült működésre bírnom. :(

Guglizott okosságok, wikiben leírtak, logikusnak tűnő megoldások nem müxenek. (pl. környezeti beállítások használata, vagy ugyanazok a proxy beállítások használata amivel a FF müxik.) "Kapcsolódási hiba", "Írási hiba" "Olvasási hiba", "407 HTTP proxy kapcsolathiba"
az alapprobléma.
Eddig csak az derült ki,számomra, hogy ez évek óta probléma másoknak is.
Létezik magyar fóruma a cuccnak?

Asus TUF Gaming A17 / Ryzen7 6800H / 16GB / 512+1024 GB SSD / GeForce RTX 3050Ti "Vízen járni is könnyű, ha az ember tudja, hol vannak a cölöpök..."

(#15) Pubszon


Pubszon
veterán

Nekem ez a legnagyobb bajom hogy a színes nevek miatt megdöglik a görgetés 1-2 másodpercre, pedig a gépem nem az MSN igényeinek lett gyártva. :W :W :W
Ha nem lennének a színes nevek, mondjuk mindenkiét át írnánk rendesre, akkor a lassulás is eltűnne vagy csak mérséklődne.
De akkor is ilyen fosul megírni áááá... :o

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#16) vgergo


vgergo
aktív tag

Sziasztok

Én is egy ideje pidgin-t használok, de egy dolgot nem tudok benne megcsinálni, mégpedig azt, hogy lehet csoportos beszélgetést indítani (msn).

Előre is köszi a segítséget.

üdv.:vgergo

(#17) Sweet Lou 6 válasza vgergo (#16) üzenetére


Sweet Lou 6
addikt

Sajnos én se találtam meg benne, csak a csatlakozást. Úgy látszik kihagyták belőle a funkciót.

sweetlou6.wordpress.com

(#18) yolan válasza Sweet Lou 6 (#17) üzenetére


yolan
őstag

ha beszélgetsz valakivel, akkor a társalgás/több-ön belül lesz olyan hogy csevegés kezdeményezése, arra katt, akkor létrehozza a szobát, majd a szobában tudsz embereket meghívni

“A writer needs a pen, an artist needs a brush, but a filmmaker needs an army.” - Orson Welles

(#19) Sweet Lou 6 válasza yolan (#18) üzenetére


Sweet Lou 6
addikt

Köszi. :R

sweetlou6.wordpress.com

(#20) yolan válasza Sweet Lou 6 (#19) üzenetére


yolan
őstag

nincs mit

“A writer needs a pen, an artist needs a brush, but a filmmaker needs an army.” - Orson Welles

(#21) KicsiUbul


KicsiUbul
őstag

Valakinek van ötlete, hogy miért lehet az, hogy Win alatt a pidgin lezabál 16% CPU-t?
Csinálja ezt az asztali gépemen is, ill a notimon is. (asztali: 4*3GHz Phenom II + 4Gb RAM, Noti: Centrinu Duo 2*1,8 2Gb RAM)
Köszönöm. :R

Értem én...

(#22) Blabcsi


Blabcsi
senior tag

Üdv.
No akkor egy újabb problem:
A Pidginben hol lehet beállítani, hogy ( mivel ketten használjuk a gépet ) külön-külön lehessen belépni? Mint az msn-ben?
Mert én szeretek rejtve lenni a feleségem pedig nem.
Megoldás?
:R

https://hu.pinterest.com/Blabcsi0911/ :) https://www.facebook.com/pg/Blabcsi.gravir/photos/?ref=page_internal

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.