Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) negyedes


negyedes
addikt

Annak idejen amikor elkeztem linuxozni, akkor ugy ultem neki, hogy ok en ehhez hulye vagyok es az alapoktol kell kezdjek mindent(mint gui, mind a rendszer megerteset). Igy elkerultem az ilyen beszolasokat, hogy winben igy jobb meg ugy jobb es miert nem csinaljak olyanra. Az, hogy valamennyire ismered a windowst nem azt jelenti, hogy barmilyen ost kezelni tudsz(akar alap feladatok elvegezese is nehezkes lehet). Ezt nehez megerteni.

A linkelt cikk pedig nagyon jo, mar tobbszor olvastam.

[ Szerkesztve ]

Három dolog biztos az életben: az adó, a halál és az adatvesztés. - Baráth Gábor

(#2) Crystalheart


Crystalheart
senior tag

"És hidd el nekem, ha létre tud hozni egy szövegszerkesztőt, ami olyan „felhasználóbarát” mint a Word és olyan funkcionális mint a vi, akkor semmi mással nem fog találkozni, csak tapsviharral. Minden bizonnyal meg fogja kapni az Extrém Okosságért járó Nobel Díjat, mivel senki más nem volt arra képes, amire ő. De ha csak nyafog a vi nehéz használata miatt, akkor nem fog mással találkozni, mint csúfolódással, mivel nem a vi-jal van a baj hanem vele."

... Makró? VBasic? (Az elemi lépésekben az a jó, hogy magam összeállíthatom őket.) Rossz a példa.

(#3) Crystalheart válasza negyedes (#1) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Nem tudom, én eddig Suse-t meg Ubuntut használtam rövid ideig, a legtöbb dolog magától értetődő volt bennük (grafikusan), de mind a Windowsban, mind a Linux kezelőfelületeken lehetne még sok hasznosat alakítani.

De igen, olyan vagyok, mint a cikkben leírt kényelmes felhasználó, akar a tököm ezzel bíbelődni, pedig tudok programozni.

[ Szerkesztve ]

(#4) Sweet Lou 6 válasza Crystalheart (#3) üzenetére


Sweet Lou 6
addikt

A cikk pont ezt taglalja: ha nem felel meg Neked, akkor ne használd. Én se ajánlok Linuxot olyannak pl. aki játszik. A WINE pedig szvsz nem alternatíva ezen a téren.

sweetlou6.wordpress.com

(#5) Crystalheart válasza Sweet Lou 6 (#4) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Nem is használom, nem azért mondtam, csak hogy nem értem, mire a nagy "jajjnekemnemértem" hullám, szerintem teljesen egyszerűen használható több, grafikus felülettel rendelkező Linux is. A Windows-zal is utoljára általános iskolában volt gondom, az sem bonyolult. Azt pedig sokan elfelejtik, hogy Windowson éppen úgy megvan az, hogy ha nem találok nekem tetsző programot, hát írok egyet. Ha egyszerűbben szeretnék valamit, egy lépésben, írok hozzá batch fájlt, parancssorozok, ha kell. A legnagyobb különbség, hogy mindig van grafikus, jó eséllyel egérrel vezérelhető alternatíva, és nem tolják a felhasználó orra elé a parancssort. Természetes, egy fizetős programnál el is várom, hogy teljen a felhasználóbarátság mellett a professzionalitásra is.

A Linuxnak az az előnye, hogy ingyenes. Lehet kompromisszumokat kötni az ingyenességért, szó se róla.

(#6) Karma


Karma
félisten

"A szabad szoftver arról szól, hogy jó minőségű szoftvereket készítsenek. Szoftvereket, melyek ELVÉGEZNEK dolgokat. Ha használni akarod őket, az feltételezi, hogy időt fektetsz a használatuk elsajátítására."

Itt adtam fel. A tapasztalat valahogy az, hogy a legtöbb időt azzal kell töltenem, hogy megjavítom a benne hagyott bugokat, vagy csak simán kerülgetem őket.

De ez az ideológia nagyon szép, az meg főleg, hogy a fejlesztőnek semmilyen előnye nincs az OSS szoftverek kiadásából :))

“All nothings are not equal.”

(#7) Sweet Lou 6 válasza Karma (#6) üzenetére


Sweet Lou 6
addikt

Azt senki sem mondta, hogy egyikben sincs bug. Viszont ha egy szabad szoftver bugos, akkor legalább pénzt nem vesztek, nem úgy mintha egy fizetős szoftverben lenne így. Félreértés ne essék, a fizetős szoftverekben pont ezért szokott lenni kevesebb hiba.

sweetlou6.wordpress.com

(#8) szablya


szablya
tag

Jéé, felfedeztem a 'vi'-t :D Köszönöm :D

Madarat tolláról, embert desktopjáról. | Inni és inni adni. | Ellopták az alisok a tankot. | Az igazi tuningos Prescott kávét iszik. - all by szablya | "Igazat az igazaknak, zárják be a hazugokat!" \m/

(#9) vati


vati
senior tag

olvastam, a szokásos linuxfan szöveg, ugyanaz az érvrendszer, semmi új

mondom úgy, hogy 15 éve fizetnek azért hogy wint programozzak és ugyanennyi ideje ismerem a linuxot is (valamennyire)

a win a felhasználókért van mert azok fizetnek érte (akár home akár business user), a linux a fejlesztők passziója. innen a legtöbb filozófiabeli eltérés.

odahaza csak felhasználó szeretnék lenni, kicsi sem akarok fejleszteni vagy problémát megoldani vagy szivatni magam... ennyi.
ki lehet számolni hány mérnöknap ára ára egy Win7 home licensz, és mennyi idő, fáradtság belőni egy akármilyen linux disztrót hogy kb. ugyanazt tudja multimédia és játék terén...

Asus TUF Gaming A17 / Ryzen7 6800H / 16GB / 512+1024 GB SSD / GeForce RTX 3050Ti "Vízen járni is könnyű, ha az ember tudja, hol vannak a cölöpök..."

(#10) Sweet Lou 6 válasza vati (#9) üzenetére


Sweet Lou 6
addikt

Amit mondtál az igaz.

,,ennyi idő, fáradtság belőni egy akármilyen linux disztrót hogy kb. ugyanazt tudja multimédia és játék terén..." - egyedül ezzel nem értek egyet, nekem konkrétan pl. egy Ubuntut vagy egy openSUSE-t sokkal könnyebb és gyorsabb beállítanom, mint egy Windowst. Már csak a telepítési mechanizmus miatt is: a csomagkezelővel csak 1x bepipálgatom, hogy mi kell, majd megvárom amíg települ és kész. Windowson ehhez képest a telepítőket egyenként le kell futtatnom (hacsak nem az Win előre telepített szolgáltatásait akarom használni).
A másik a játék. Ha valaki gamer, felejtse el a Linuxot.

[ Szerkesztve ]

sweetlou6.wordpress.com

(#11) zed01


zed01
őstag

A linux persze hogy nem windows. Teljesen más a két operációs rendszer felépítése, funkcionalitása, filozófiája, és célja. Linuxon szabadnak érzem magam.

Miért jobb a linux?

“Amikor az emberek félnek a kormánytól, az önkényuralom. Amikor a kormány fél az emberektől, az szabadság.” Thomas Jefferson

(#12) Sweet Lou 6 válasza zed01 (#11) üzenetére


Sweet Lou 6
addikt

Nem rossz ez a leírás, csak kár, hogy elavult. Amit felemleget a Win hátrányára az Win XP-re mind igaz, viszont Windows 7-ben pár kivételtől eltekintve az összeset javították. A gépigényt pedig nem lehet így általánosítani, már csak a Linux disztrók változatossága miatt sem.

sweetlou6.wordpress.com

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.