Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Viktor0610


Viktor0610
MODERÁTOR

RIP Mi A1 support! :(((

;]

Samsung Galaxy A54

(#2) Csepy


Csepy
senior tag

4/64, 6/64, 6/128-as modellek közül a 32GB-os lesz a legolcsóbb? Ugye érződik a logikai hiba.

3 változat látszik majd lenni:

4/32
4/64
6/128

Regards: Csepy

(#3) Tyrel


Tyrel
őstag

Hm, ez ha jól tippelek még erősen bevezető ár?!... Várós cucc de azért 90 rugó elég erős lenne érte...

A 6X-nek hivatalosan egyáltalán nem is fog készülni EU verziója, így állapodtak meg a Google-vel?
Mármint... nekem pl. nincs semmi bajom a MIUI-val...

Visszatérve az árra, ha ez tényleg 90 pénz lesz szerintem nem sokan választják majd a Redmi Note 5 helyett... bár a kamerája elég vonzó azt meg kell hagyni, de +25 rugót nem ér.

[ Szerkesztve ]

Turenkarn

(#4) Graphics válasza Tyrel (#3) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Az A1-et is nagyon sokan választották a Redmi Note 4 ellenében, vagy úgymond mellett a piacon.

A végén 60-65 ezer volt egy A1 az ismert shopba itthon a hazai terhek mellett drágább is volt.

Kb 15-20 ezerrel volt olcsóbb a Note 4, mégis vették az A1-et.

A2-nek is lesz gazdája

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#5) Tyrel válasza Graphics (#4) üzenetére


Tyrel
őstag

Hát ha ez ennyibe fog kerülni én inkább csak azon leszek még jobban kiakadva hogy a Mi Note 3-nak (nem Redmi) miért nincs EU verziója, mert 90 körül már az is megkapható, a Mi A2-höz képest egy sokkal igényesebb házban, nagyobb akksival, kb. azonos hardverrel, és még zseb-barátabb méretekkel is... Igazán nagyon kár érte, szerintem a legjobban kigondolt és megvalósított készülék amit a Xiaomi valaha csinált 100e alatt... és nem forgalmazzák errefelé ill. nincs Global támogatása... :W

[ Szerkesztve ]

Turenkarn

(#6) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

a "színtiszta Android 8.1" jelent bármit is azon túl, hogy nem tolták tele bloatware-el? Hosszabb support/résfoltozás például?

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#7) csiki_92 válasza t72killer (#6) üzenetére


csiki_92
aktív tag

Úgy tudom, hogy az Android One garantál bizonyos idejű frissítéseket (2 év feature, 3 év security update-ek ha jól emlékszem).

(#8) Graphics válasza Tyrel (#5) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

90 körül megkapható.. Ez szép álom. :) Hol kapod azt meg 90 körül? + terhek?

Van Global támogatása is, mármint ha a ROM-ra gondolsz.

Nincs és kész, ezen kár bosszankodni.

Innen se vennék telefont...

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#9) Tyrel válasza Graphics (#8) üzenetére


Tyrel
őstag

[link]

Mondjuk a kamera leírásuk rossz, meg fogalmam sincs milyen verzió, mert tudtommal ennek nincsen Global supportja, nem kap OTA frissítést, nincs hozzá gyári EU töltő, stb... Vagy mégis???

Szerk.:
ha tetszene ez a bolt én se rinyálnék hogy nincs normálisan forgalmazva errefelé...

[ Szerkesztve ]

Turenkarn

(#10) vicces


vicces
addikt

ha ezek a csodás árak maradnak akkor a következő telefon a háztartásunkban ismét egy "hagyományos márkás" telefon lesz. az asszony a1-ese csak azért érte meg, mert a garancia és a firmware támogatottság kétesélyes, viszont árban fele volt, mint ami szóba jöhetett volna. ergo ha beszarik eldobom és veszek még egyet. de ez az ár már nevetséges egy ilyen kinai telefonért.

:)

(#11) Wesder válasza vicces (#10) üzenetére


Wesder
félisten

Ha koreai lenne akkor rendben van? Nem èrtem hogy ha valami kínai, mièrt kell neki feltètlenül überolcsónak lenni? Nem mellesleg a A szèria kifejezettem az EU piacra kèszül. Ja hogy a többi gyártó is ilyen árban van? Az nem számít?

[ Szerkesztve ]

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#12) Graphics válasza vicces (#10) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Szerintem még most adjátok el, aztán vegyetek valami túlárazott sz.rt helyette, vagy ennyi pénzért egy Snapi 450-es Samsungot...

Néha nagy butaságokat képesek írni persze az emberek, de majd idővel rájönnek.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#13) Draken válasza t72killer (#6) üzenetére


Draken
őstag

Nem tudom pontosan, de szerintem meg vannak a követelmények ahhoz, hogy egy adott mobil milyen feltételekkel vehet részt az android one programban!

(#14) janeszgol válasza Graphics (#12) üzenetére


janeszgol
félisten

Miért Duliee, csak Xiaomi van meg túlárazott szr a piacon?

(#15) tvamos válasza Wesder (#11) üzenetére


tvamos
nagyúr

Igen, legyen olcso! ;] :P

(#12) Duliee válasza vicces (#10) üzenetére
Nem minden a prociero, ha felhivok egy ugyfelszolgalatot, es a varakoztato zene annyira ordit a headsetben, hogy beszakad a dobhartyam, de a telefon nem engedi halkabbra venni! Persze, tudom, rootoljam, irjam at.... bla-bla...

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#16) t72killer válasza Draken (#13) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Értem:R Ha a china-mobilok is elérik a 3+év support szintet, akkor teljes jogú versenytársai lehetnek a samsungnak és bandájának:R Eddig mindíg "rendes brand" telóm volt, de ha rendbevágják a szoftvert és a vas is okés, akkor semmi kifogásom ellene, hogy az utód egy csaomi, hüjevej vagy épp oneplus cucc legyen.:R

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#17) Obyboy válasza vicces (#10) üzenetére


Obyboy
addikt

"egy ilyen kinai telefonért" ezt a részt nem teljesen értem.
Feleségemnek is Mi A1 van. Teljesen korrekt készülék. Egyre több ismerősöm használ mindenféle gond nélkül Xiamomi készülékeket.

"Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye."

(#18) mediumgecso válasza Obyboy (#17) üzenetére


mediumgecso
őstag

Nekem is volt, több is, mindig volt vmi idegesítő kis "Sz*ar" ami miatt eladtam végül...
Majd ha olyan lesz mint az autóiparban a Hyundai és Kia...ezek is feljöttek supportban és minőségben, de most már annyiba kerülnek mint a többi gyártó autói...

iPhone 15 Pro Max 256GB Natur Titanium // Garmin Venu 2 // Canyon Grail CF SL + Garmin Edge 840

(#19) t72killer válasza mediumgecso (#18) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

"de most már annyiba kerülnek mint a többi gyártó autói..."

A drágulás a chinaphone-oknál is megfigyelhető, ha minden benne van, ami kell (hardver-szoftver-gari-support), akkor kiderül, hogy nincs ingyenebéd.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#20) Graphics válasza janeszgol (#14) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Hol írtam én ilyet? Sehol. Sehol nem említettem több gyártót, mindössze 1db terméket emeltem ki ezügyben.

Ne gondold túl a mondandóm, kedd van , hosszú még a hét.

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#21) vicces válasza Obyboy (#17) üzenetére


vicces
addikt

mikor "berobbanak" a kereskedelembe ezek a vackok a kereskedő rendel 1 raklappal és a persze vállál rá garit. aztán szép lassan 1 esetleg majd 2 év múlva szerintem szinte biztos, hogy nem lesz már csere darabjuk, vagy szerviz támogatottság. a szoftveres támogatottság a csikszeműre van bizva és ahogy ideje engedi foglalkozik vele. de mint jól látható - mint a1 tulaj férje - inkább nem foglalkoznak vele.
volt kalandom németországi mediamarktos samsung s7 garanciális ügyintézésben is. nem kivánom senkinek. végüls visszakaptam a pénzt a végére, de ehhez ügyvédhez kellett fordulni. és én ebből gondoltam tovább, hogy egy botcsinálta európai xiaomi kereskedő kinai supporttal a háttérben mit is nyújt a termék ára mellett. szerintem kb semmit.

volt az az árszinvonal amikor azt mondtam, hogy oké akkor eldobos garancia lesz gyakorlatilag, mert hogy kinába sem én se egy kereskedő sem fogja visszaküldeni a telefont - mindegy hány év garit hazudnak rá, de ennyi pénzt megér a 400-500-600 euros samsungokkal szemben. ha évi 1 xiaomit eldobok akkor is még a pénzemnél vagyok. 90000 forintos ár nekem viszont ezt már teljesen felülbirálja.

:)

(#22) janeszgol válasza Graphics (#20) üzenetére


janeszgol
félisten

Ok. Mondjuk azt én is utálom, amikor kiforgatják a szavam, de kívülállóként sose tekintek az irományomra. Hogy a másik hogyan értheti. :)

(#23) rbenjami


rbenjami
kezdő

ezzel a telefonnal ugyanaz a problemam, mint gyakorlatilag az osszes xiaomival az uttobi 8-10 honapban: indokolatlanul nagy es nehez

158mm boven tul van az eszszeruseg hataran es mondjuk ez meg "csak" 168g, de mar boven kenyelmetlen zsebre vagni. az egekig magasztalt note 5 181g(!), ami konkretan irrealis es ide sorolhatnam a mi mix vagy a redmi 5 keszulekeket is. a szinten kozonsegkedvenc mi a1 also hangon 1 centivel hosszabb az indokoltnal, egyszeruen rossz kezbe fogni, pedig hatalmas tenyerem van, pedig ha abbol 1cm kavat eliminalnak, egy tokeletes kozepkategorias telefon lett volna. ertem, kinaban imadjak az orias tepsit, de europa egy masik piac. az egyetlen kivetel a mi 8 SE, ami nalunk meg nem kaphato, de valoszinuleg 90-100K alatt nem lesz es mellesleg elhagytak rola a 3.5 jacket.

hiaba tok jo a hardver meg az ar, ha kozben bemegyek a mediamarktba kezbe fogni az ujdonsagokat es vegul a kezembe akad egy huawei p20 lite (amit mindenhol lehuztak az elavult, de amugy kiegyensulyozott hardver miatt), es tokeletes, kompromisszummentes kialakitasa van, a merete, tomege es kavaja ebben a szegmensben idealis es nem mellesleg type-C USB-je van (ellentetben a legtobb xiaomival).

nokia x6, mikor jossz mar europaba? ^^

(#24) Draken válasza rbenjami (#23) üzenetére


Draken
őstag

Nokia 7 plus is egy lehetőség.. az X6-nak akkor lehetne létjogosultsága, ha hasonló méretű aksival jönne ki, mint az N7P

(#25) #81733120 válasza t72killer (#16) üzenetére


#81733120
törölt tag

A Hüvej már azon a szinten van, és kinőtt a "megbízhatatlan f*s z-brand" kategóriából. :K Egyes mobiljaikra 3 év garanciát adnak - ezalatt gondolok a felső kategóriás mobilokra -, valamint nagyon jó supporttal is rendelkeznek, ha valami problémád van, akkor írsz FB-n/felhívod őket. Az üzenetre 1 napon belül válaszolnak. Én ilyen téren teljes mértékben meg vagyok velük elégedve. :)

(#26) Luck Dragon

Kíváncsian várom. Bár A1-et nem hinném hogy lecserélem rá.

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#27) YellowFlash


YellowFlash
aktív tag

Az előző verziónak egész jó volt az akku ideje, de ettől még rakhattak volna bele egy nagyobb telepet.
Van a saominak 4000-es telója is... :(((

They don't know... PepeLaugh

(#28) joey04 válasza YellowFlash (#27) üzenetére


joey04
titán

pont ezt akartam írni, hogy ez is csak 3000 lesz... :(

[ Szerkesztve ]

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#29) t72killer válasza #81733120 (#25) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Igen, és teljesen kommersz EU üzletekben árulják őket. Tabletjükön gondolkodtam egész komolyan egy darabig (telóm egyelőre van, csak 2-3év múlva lesz esedékes a váltás).

Xiaomitől amúgy powerbankom van, profi darab.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#30) ollie válasza Wesder (#11) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Hiába olcsóbb a Xiaomi, ha elhajtanak a magyar szervizből azzal, hogy a telefonnak csak szoftveres hibája van, amire persze nincs szoftveres javítás, mert valójában hardveres hiba, de ráfogják, hogy nem az... Szóval "hivatalos" képviselet ide vagy oda, Xiaomit csak az vegyen, aki lemond a garanciáról.

***

(#31) Graphics válasza YellowFlash (#27) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Nem fognak maguknak konkurenciát állítani, legalábbis személy szerint azt gondolom ez az ok.

@ollie: Ezt pontosítanád? Mire gondolsz? Ez Android One-s készülék kapcsán merült fel?

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#33) totgab02 válasza Draken (#13) üzenetére


totgab02
junior tag

Gyorsabb frissitesek, hosszabb ideig (ugye a fejlesztoknek nem kell a testreszabassal bibelodni csak ranyomjak a telokra, meg szerzodes van arrol minimum 2 evig kapja a frissiteseket)

Plusz egy letisztult egyszeru rendszer, jobb optimalizalas, kesobb lassul be.

Az arara visszaterve az lg megoldasa mellett ez meg mindig isteni telefon 😂 kicsit lehangolo a tavalyihoz kepest mennyivel dragabb, attol meg jo vetel akksi.

mint minden xiaomi telonal itt is igyekeztek higy huzzuk valamiert a szánkat az pedig az akksi.

Kivancsi leszek a 710es xiaomik arazasara ha a 660 ennyi 845 valami 130k eleg szuk a res

(#34) t72killer válasza ollie (#30) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Wow, hasznos infó... Akkor továbbra sincs ingyen ebéd. Bár a samsungnál meg a root-tal ugrik a gari, és előbb-utóbb az ember belefut valami baromsága, ami miatt rootolni akar.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#35) Dave1984


Dave1984
őstag

Kár az akksiert. Redmi 5 pluszom se bírja ki egy napig 4000ezres akksival. Ez alább pedig nem adom már.

Nekem a tudat nem ad szabad utat

(#36) Graphics válasza t72killer (#34) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

"Hasznos infó" .. Nekem nesze semmi fogd meg jól, mert konkrétan semmi nem derült ki.

@Dave1984: Amit használnak az lemerül. a MIUI-t és az Android One fogyasztását nem lehet egymás mellé tenni, a One sokkal kevesebbet fogyaszt.

Viszont a fizikát nem lehet megb.szni

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#37) mhydas99 válasza vicces (#10) üzenetére


mhydas99
tag

A kínaizást azért mellőzném...a xiaomi a világ 4. legnagyobb gyártója, a Huawei (szintén kínai...) meg a 3. Eddig 4 Huaweiem volt, minőségben az egyik legjobbak szerintem. Xiaomi sem más szerintem habár az még nem volt, és érthető hogyha ennyibe fog kerülni, hisz nem bővíthető, a RAM/ROM manapság nm olcsó és android one, ami ha megnézed a többi gyártót a hardverhez képest kb. +15-20 ezret jelent.....Korrekt ár egy 660-ért. Nokia 7 plusszal azonos, ja és az is kínai teszem hozzá...

(#38) Dave1984 válasza Graphics (#36) üzenetére


Dave1984
őstag

Nem a Miui fogyaszt sokat, én használom leginkább HD streamelesre Viber videó beszélgetésre 9 óra kijelző idő így Is megvan. 3000 es akksival hiába Android one nem birna ennyit

Nekem a tudat nem ad szabad utat

(#39) Graphics válasza Dave1984 (#38) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Akkor meg nincs ok a panaszra.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#40) Matada2.3


Matada2.3
veterán

Már nagyon várjuk! :) A1 van az ismeretségi körben és eddig nagyon bevált. Tervezünk venni az utódból is egyet, csak jöjjön ki.

Finn the human

(#41) Dave1984 válasza Graphics (#39) üzenetére


Dave1984
őstag

Csak nem tetszik a xiaomai tendenciaja, hogy egyre kevesebb telefonjában van 4ezres akksi, nem tetszik ez az irány :(((

Nekem a tudat nem ad szabad utat

(#42) ollie válasza Graphics (#31) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Konkrétan van itthon egy Redmi, amivel nem lehet telefonálni (ha hívják, azt mondja be az operátor, hogy a szám nem kapcsolható), és sokszor ugyanígy hívni sem lehet vele senkit. Nem a SIM kártya a hibás, mert volt SIM csere is, sőt más szolgáltató kártyáját is kipróbáltuk. A "hivatalos" Wayteq szervizben azt mondták, hogy ez szoftveres hiba, nem garanciális. Ettől persze még nem javult meg, és se szoftver update, se rom újraflashelés (amit a szervizben is megcsináltak) nem oldotta meg. Szóval innentől úgy veszem, hogy a Xiaomi telefonokra, hibába a "hivatalos" képviselet, nem létezik garancia, vagyis nem veszek többet (vagy max akkor, ha nagyon olcsó, és nem számít a "kidobott" pénz), és nem is ajánlom senkinek.

***

(#43) Bossyy


Bossyy
tag

Kicsivel 100 fölött már Mi Mix 2 - t lehet venni ettől a márkától, ami ehhez képest egy exkluzív csúcsgép kerámia burkolattal SD 835 procival, ami teljesen más kávéház és az sincs még egy éves modell sem.
Szóval ez így számomra kicsit fura árazás.

(#44) Graphics válasza ollie (#42) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Helyes döntést hoztál.

Milyen készülék ez?

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#45) Bass válasza ollie (#42) üzenetére


Bass
addikt

A szerviz jol atvert teged. Nyugodtan reklamald meg ha van garjegyed kotelezo megjavitani akar szoftveres,akar nem. Hidd el meg kell csinalniuk a hiba az hiba teljesen mind1 mi az oka. Melyik redmi?

"The gods who light up the sky at the gate of sethu"

(#46) Balzak83 válasza ollie (#42) üzenetére


Balzak83
senior tag

Azért ez egy egyedi eset, és ebben is inkább csak a Wayteq hozzáállása egyedi. Ezért kár elkapálni egy egész gyártót. Vagy te arra gondolsz, hogy bárki, aki Xiaomit visz be oda, azt hasonlóképpen elhajtják?

(#47) margithid válasza Dave1984 (#35) üzenetére


margithid
veterán

Nálam is az a hátulütője a Mi A2-nek, na meg az ára.
Nekem már a Redmi Note 5 ára is a plafonon felül volt (68K 2 év magyar spamallos garival), de úgy voltam vele, hogy 2-3 évig a hardver és a várható szoftveres frissítések miatt jó lesz.
Eddig nem csalódtam, mondjuk ollie által írt garancia problémák azért érdekesek, attól függeltenül, hogy nekem nem oda szól a garim ahova neki...

(#48) Draken válasza margithid (#47) üzenetére


Draken
őstag

hivatalos forrásból érkező telefonok a hivatalos, hazai szervizbe mennek, oda, amit ollie is írt

[ Szerkesztve ]

(#49) Wesder válasza ollie (#30) üzenetére


Wesder
félisten

Engem mèg nem hajtottak el a Wayteq-ből, igaz nem is volt baja egyik Xiaomi telómnak sem. A beázott Miband2-t meg garancián belül cserèltèk ès arra is kaptam egy èv garit.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#50) totgab02 válasza mhydas99 (#37) üzenetére


totgab02
junior tag

Kinai a vilag egyik legnagyobb exportorje, exportjanak 1/3ada csucstechnologiai termekek adjak meg ugy is hogy a vilag legnagyobb textilipari exportorje es mind tudjuk hogy mennyi kinai gönc van manapsag szoval meg ennel is tobb ami csucstechnologiai termek (foleg elektronika ipar) szoval nem hiszem hogy a gagyi kinai fogalom megallna a helyet manapsag :K

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.