Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Mister_X


Mister_X
nagyúr

Ahogy elnézem, erre már mód tényleg nincs itthon. Én megkérnék egy USA-ban élő fórumtársat, hogy bonyolítsa le.

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#2) SutPet válasza Mister_X (#1) üzenetére


SutPet
aktív tag

Próbálok intézni valakit, de az a baj hogy névre szól a csekk, de csak lehet valami meghatalmazással. De hogy ennyire p*cs legyen az MS...

God must love stupid people, he made so many of them.

(#3) dugo_ válasza SutPet (#2) üzenetére


dugo_
veterán

Barátnőm csak az ilyen amerikai nagybácsis csekkek miatt tartott fent egy otp-s számlát, ahol beváltották. Esetleg kérdezz rá.

(#4) Blindmouse válasza SutPet (#2) üzenetére


Blindmouse
senior tag

Ja, köcsög MS, hogy Magyarországon egy bank sem képes egy teljesen elfogadott fizetési módot támogatni.

3440x1400@120Hz #ultrawidemasterrace #gloriouspcgamingrace

(#5) SutPet válasza Blindmouse (#4) üzenetére


SutPet
aktív tag

Nem ezért köcsög az MS, kedves hazánk kompetenciáit meg inkább ne firtassuk :) . Azért köcsög hogy 2017-ben nem bírják semmilyen más módon visszatéríteni a pénzt. Közel egy hónapja adták fel a csekket amcsiból ahelyett hogy átutalták volna és már rég mindenki boldog lenne... És az ügyintéző közli hogy sajnos nincs más mód, nem én vagyok az első aki ezzel a problémával keresi meg őket... Minden cég amivel eddig dolgom volt gond nélkül vissza tudta utalni a pénz.

@dugø: Köszi megpróbálom bár 2 banktól már mondták hogy nem tudják beváltani.

[ Szerkesztve ]

God must love stupid people, he made so many of them.

(#6) nemlehet válasza Blindmouse (#4) üzenetére


nemlehet
őstag

Ne haragudj, de ez a csekkezés olyan szinten meghaladott dolog már, hogy hihetetlen. Plusz USA-n és UK-n kívül kb sehol nem használják, vagy csak elméleti szinten működik a lehetőség.

Plusz azért egy ekkora vállalatnál nehogy már ne tudják megoldani, hogy ne csekken fizessenek. Egy csomó helyen még választhatsz is hogy kéred.

Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

(#7) Redneck


Redneck
veterán

Nem is értem. :F Komolyan nem képesek utalni? Ezt azért nem gondoltam volna egy ekkora cégről... :W

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#8) S.J.M.


S.J.M.
senior tag

Eh, pont ugyanebben a cipőben járok, csak én még nem kaptam meg a csekket. Nekem UK-ból jön a csekk arra van esély, hogy azt be tudom itt váltani?

Egyes számítások szerint az emberi agy tárolókapacitása 1 trillió bit, vagy 1164153 gigabyte.

(#9) kraftxld válasza S.J.M. (#8) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Pedig simán be kéne váltania bármelyik banknak a csekket, valszeg csak a véglény a pult mögött nem látott még ilyet és nem akar vele foglalkozni.
Nekem az Erste-nél anno simán beváltottak UK csekket, igaz elszöszöltek egy darabig vele, meg volt rendesen költsége, de aztán megoldódott.
Ha meg nem átruházható a csekk akkor más be se tudja váltani.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#10) SutPet


SutPet
aktív tag

Ez alapján nem valószínű hogy be lehet majd váltani bárhol is. Bár nem mai cikk, de meglátom mit mondanak a bankban, hátha újra lehet.

God must love stupid people, he made so many of them.

(#11) SutPet válasza S.J.M. (#8) üzenetére


SutPet
aktív tag

Ez is egy UK-ban vásárolt band volt, szóval ha Microsoft akkor az ügyintéző lemondása szerint mindegy hol lett véve amcsiból küldik a csekket. De beszámolok majd mit mondtak a banknál.

[ Szerkesztve ]

God must love stupid people, he made so many of them.

(#12) S.J.M. válasza SutPet (#11) üzenetére


S.J.M.
senior tag

Hát, ez elég szomorú, várom a fejleményeket, (meg a saját csekkem)...

Illetve amit még megkérdezhetek, hogy neked is Band 2-d volt, ha igen akkor mennyit fizettek vissza?

[ Szerkesztve ]

Egyes számítások szerint az emberi agy tárolókapacitása 1 trillió bit, vagy 1164153 gigabyte.

(#13) djculture válasza kraftxld (#9) üzenetére


djculture
félisten

Annó... ma már nem működik. [link]

A hvg.hu megkeresésére a piacvezető OTP Bank meg is erősítette, hogy megszűnt a dollárcsekkek elszámolása, mert – amint írták – az "USA-beli elszámolást biztosító partnerbankunk szoros határidővel felmondta az erre vonatkozó szolgáltatási szerződését”.
Ez a lépés a bank tudomása szerint azért következett be, mert az amerikai szabályokat úgy változtatták meg, hogy a kinti partnerek terhe megnőtt, és így már nem éri meg nekik a szolgáltatás nyújtása.

Emiatt szűnt meg nem a magyar bankok miatt, hanem az usa beli bankoknak valami 50 dollárba kerül egy egy nem hazai bankban beváltott csekk. Így ezt a szolgáltatást egyetlen eu-s bankban se lehet igény bevenni.

[ Szerkesztve ]

(#14) S.J.M. válasza djculture (#13) üzenetére


S.J.M.
senior tag

De akkor milyen jogon ad egy olyan csekket egy UK-ban vásárolt termék visszafizetéséről, ami az egész EU-ban nem beváltható? Ennyi erővel küldhetne egy zsák követ is, kb. ugyanott vagyunk... :W

Egyes számítások szerint az emberi agy tárolókapacitása 1 trillió bit, vagy 1164153 gigabyte.

(#15) djculture válasza S.J.M. (#14) üzenetére


djculture
félisten

Szerintem semmilyen jogon, simán fogyasztóvédelmi kérdés a dolog....

(#16) S.J.M. válasza djculture (#15) üzenetére


S.J.M.
senior tag

Úgy látszik ezzel az órával csak a baj volt, van és lesz is. :((

Egyes számítások szerint az emberi agy tárolókapacitása 1 trillió bit, vagy 1164153 gigabyte.

(#17) wwenigma válasza djculture (#13) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Nekem decemberben gond nélkül beváltottak egy 50$-os csekket K&H-nál...normalis bankhoz kell menni. Az OTP-nek inkabb az faj hogy 2 hét is lehet mire megkapják az ellenértékét és az alatt ekkora osszegnél akár +5Ft kamatot is kereshettek volna.

[ Szerkesztve ]

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#18) Blindmouse válasza djculture (#15) üzenetére


Blindmouse
senior tag

Mert? Nem is volt kapható magyarországon.

3440x1400@120Hz #ultrawidemasterrace #gloriouspcgamingrace

(#19) djculture válasza Blindmouse (#18) üzenetére


djculture
félisten

De az EU-ban adták el és nem csak magyar országon nem tudod beváltani a csekket hanem sehol az unióban.. Egy haver igy járt pl olaszban is tavaly decemberben. Lehet mostanában van ahol megy nem tudom, végig kell járni a fiókokat.

[ Szerkesztve ]

(#20) djculture válasza wwenigma (#17) üzenetére


djculture
félisten

Akkor a posztoló menjen azokhoz és kiderül. Nekem is volt már ilyen amúgy az ilyen csekket jobb kerülni. Pár éve még simán elfogadták bárhol most viszont teljes a káosz.

(#21) SutPet válasza S.J.M. (#12) üzenetére


SutPet
aktív tag

megy privátban az összeg. Kár érte amúgy, egy baromi jó eszköz volt meglátásom szerint.

@wwenigma: Megpróbálom hátha.

@djculture: Én kerültem volna a csekket, próbálkoztam már mindennel hogy hátha paypal-ra visszautalnák de nem.

God must love stupid people, he made so many of them.

(#22) wwenigma válasza SutPet (#21) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Asszem számládnak kell lennie náluk hogy beváltsák, a csekkbeváltás mindehol igy megy, nem lehet besétálni masik bankhoz sajna. :(

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#23) SutPet válasza wwenigma (#22) üzenetére


SutPet
aktív tag

Van a családban náluk számla, meglátjuk mi lesz, most egyelőre lehet sikerült egy amerikait is keríteni aki online be tudja váltani és átutalja.

God must love stupid people, he made so many of them.

(#24) Blindmouse válasza djculture (#19) üzenetére


Blindmouse
senior tag

Az UK-ban ahol vásárolva lett ott be lehet váltani. Sem világgaranciát nem ad rá a microsoft, se szürkeimport garanciát.

3440x1400@120Hz #ultrawidemasterrace #gloriouspcgamingrace

(#25) Mister_X válasza Blindmouse (#24) üzenetére


Mister_X
nagyúr

EU-n belül nincs szürkeimport.

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#26) S.J.M.


S.J.M.
senior tag

Helló, sikerült valamit haladni a dologgal? Én ma kaptam meg a borítékom, remélem nem kell külföldi ismerősön keresztül intézni az egészet. :F

Egyes számítások szerint az emberi agy tárolókapacitása 1 trillió bit, vagy 1164153 gigabyte.

(#27) S.J.M.


S.J.M.
senior tag

Noh, megvolt a mai bank látogató körutam, gondolom leírom ide a tapasztalataimat, hátha másnak is jó lesz a jövőben, hogy ha USD csekket akar beváltani Magyarországon (én konkrétan pécsi bankokban voltam):

- OTP: eljahtottak, nem foglalkoznak USA csekkel
- K&H: itt felcsillant a remény, de csak abban az esetben fogadnak el csekket, ha van náluk számlád legalább 1 éve és ugyanarra névre szól a csekk is, (tehát haver számlája nem számít)
- Raiffeisen: Nem foglalkoznak csekkekkel
- MKB: Szintén nem foglalkoznak vele
- Budapest bank: Itt sem foglalkoznak vele, de a biztonsági őr jó fej volt legalább megpróbált segíteni, hogy hol lehet
- Exclusive Change: ugyan nem bank, de hátha alapon, a próba kedvéért rákérdeztem --> csak készpénzes tranzakciókkal foglalkoznak
- UniCredit bank: és itt a győztes!, itt beváltották a csekkemet, cserébe egy USD alapú számlát kellett nyitnom, ez kb 30-40 perc volt, (a számla havi 500HUF, ~3 hét alatt jön meg a pénz rá, utána levehetem és megszüntethetem, szigorúan USD-be kell felvenni mert UniCredit szarul vált, ügyintéző csaj tippje volt ez :) ).
- Erste: Ez lett volna az utolsó a sorban, ide már nem jutottam el, de sanszos, hogy itt sem foglalkoztak volna velem

Úgyhogy röpke két óra sikerült letudni a dolgot, most már csak várni kell, elvileg lesznek még egyéb kezelési költségek is...

Egyes számítások szerint az emberi agy tárolókapacitása 1 trillió bit, vagy 1164153 gigabyte.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.