Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:59:30

LOGOUT.hu

Általános információk/segédletek Suste-HeadLess OpenWRT-hez

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2951) balinlin válasza gazso75 (#2950) üzenetére


balinlin
senior tag

a connect boxot nem ismerem, de ha valami megfelelően, stabilan működik, lehet kár hozzányúlni

(#2952) Jofi81


Jofi81
őstag

Tegnap újraindítottam a routert és megszűnt működni 2,4Ghz-en a wifi. Az 5Ghz-es megy. Azt írja, hogy Wireless is disabled or not associated. Próbáltam törölni, újra hozzáadni, semmi eredmény. Mi lehet a probléma?


Itt, ha bepipálom a lant, nem marad úgy...

(#2953) suste válasza Jofi81 (#2952) üzenetére


suste
veterán

szerintem betelt a flash, és ezért nem tudsz menteni semmit
system/software alatt mennyi a szabad hely?

(#2954) Jofi81 válasza suste (#2953) üzenetére


Jofi81
őstag

0% (44.00 KB)

Mitől telhetett be? Hogy tudok helyet felszabadítani?

(#2955) suste válasza Jofi81 (#2954) üzenetére


suste
veterán

Torrentezel vele?
Ha igen, akkor leszakadt a háttértár.
Ha van "/overlay/mnt" mappa, akkor azt töröld le....

(#2956) Jofi81 válasza suste (#2955) üzenetére


Jofi81
őstag

Igen, torrentezek vele. Valóban le volt szakadva, azóta újra csatlakoztattam, akkor indítottam újra. Megpróbálom letörölni, köszi!

(#2957) Jofi81 válasza suste (#2955) üzenetére


Jofi81
őstag

Töröltem, lett is 96% szabad helyem, viszont a probléma továbbra is fennáll.

(#2958) donmackó


donmackó
őstag

Érdeklődnék az IGMP-ről. Tartalmazza a build, vagy kiszedtétek? Az etc/sysctl.conf-ban nem találok rá utaló sorokat. Vagy mi az engedélyezés menete (én ennyit találtam -> [link] )? Betenném az egyik 3600-at switch módban wds-sel egy IPTV-s box és a szolgáltatós hgw közé.

Release the cable hounds!

(#2959) Kissapka


Kissapka
csendes tag

Sziasztok,

Segítség kellene. Feltettem egy Archer C7 v2-re a susteopenwrt buildet. Jelenleg a 0.8.1-es verzió fut.
Ami zavar: Nem látom a Rendszer->csatolási pontoknál azt, hogy akár a swap, akár a háttértár fel lenne csatolva. Exroot nélüli formázást csináltam swap és ext4 fájlrendszerrel két partíciót. Viszont a az állapotnál látszik a swap partíció. Nos akkor most fel van csatolva vagy nincs?? a winchestert honnan látom hogy biztos felcsatolta-e?
Második kérdésem a frissítéssel kapcsolatos. Olvasom ugye a readme-ket, de sajna nekem nem olyan egyértelmű.
Idézem:
"Letöltésük és betöltésük vagy 9092/system/backup felületen történhet, ahol a "download" résznél kiválasztjuk a listából és letöltjük, majd a "restore" résznél betöltjük.
Vagy ha nem jön be a 9092-es oldal, akkor a lenti szerverek egyikéről letöltjük a mentést, és luciban végezzük el a betöltést (luci/rendszer/mentés és flashelés/mentés visszatöltés).

példák:
-0.8.1 fw előtti verzió esetén a 0.8.1 fw a frissítés
-Alaphelyzetben lévő 0.8.1 fw esetén fel kell tenni az utolsó 0.8.3-repair -t, majd utána az utolsó 0.8.3.1-repair-(dátum).tar.gz csomagot.
-0.8.3-repair.tar.gz csomaggal már frissített fw esetén csak az utolsó 0.8.3.1-repair-(dátum).tar.gz csomagot kell feltenni.
-0.8.3.1-repair-(dátum).tar.gz csomaggal már frissített fw esetén mindig csak az utolsó 0.8.3.1-repair-(dátum).tar.gz csomagot kell feltenni.

Későbbiekben is a 0.8.3 frissítésból havonta lesz új, ami minden addigi változást tartalmaz, és a 0.8.3.1 pedig csak az utolsó 0.8.3 óta történt változásokat tartalmazza."
Ez azért nem egyértelmű, mert létezik a szerveren 0.8.3-repair-for_mnt-2018-03-20.tar.gz meg még:0.8.3-repair-UTF8-2018-01-28.tar.gz Továbbá az utána levő 0.8.3.1 verziókból is még két fajta. Melyiket töltsem le? Az itt a frissítéseknél nem számít már hogy milyen fajta routerre lett telepítve a build? Illetve még egy kérdés:
A Transmission webes felülete teljesen szétesve jelenik meg. Nem kattintható semilyen menüpont sem. Ezt a frissítés kijavítja majd?
Hálás hálás köszönet előre is a válaszokért!!!

(#2960) Kissapka


Kissapka
csendes tag

Nos,

Hát a frissítések felpakolása után majdnem minden megoldódott...
Már csak a transmission webes felülete van szétesve. Sajnos nem tudom miért. Mozillán, chromon, chromiumon ugyan ez a helyzet. Kattintani sem tudok egyik ikonra sem, nem reagál...
Tud valaki segíteni a mihamarabbi megoldás érdekében?

[ Szerkesztve ]

(#2961) donmackó válasza Kissapka (#2960) üzenetére


donmackó
őstag

Esetleg reklámblokkoló nélkül? De ajánlom figyelmedbe a transmission remote gui-t. Kényelmesebb mint állandóan böngészőből megnyitni. És elérhető minden platformra (mobil és pc is).

Release the cable hounds!

(#2962) Kissapka válasza donmackó (#2961) üzenetére


Kissapka
csendes tag

Sajnos reklámblokkoló nélkül sem működik. Az általad írt módszer viszont hibátlan.
Ez lesz a megoldás.
Köszönöm! Kissapka

(#2963) poffsoft


poffsoft
addikt

Sziasztok,

porttartományt szeretnék nyitni torrentnek (LAN-ban bármely gépnek) Luciban.
Forgalmi szabályt beállítottam WAN-ból Bármely gépre Accept Forward.
De az openportcheck zártnak látja, a kliensben pedig nincsen port tesztelés.
Hol lehet a hiba? (persze azon túl, hogy nem értek hozzá :o )

[ Szerkesztve ]

(#2964) Headless válasza poffsoft (#2963) üzenetére


Headless
őstag

ha a lanon lévő gépre kell, akkor port forwardot (port továbbítást) kell létrehoznod minden egyes gépnek külön megfelelően megadva hogy melyik gépre milyen forrás-cél porttal rendelkezik.A szabály arra való, ha a router valamelyik szolgáltatását akarod engedélyezni.

LEDE - R3G/DIR860l -> https://tinyurl.hu/Ntkb/

(#2965) poffsoft válasza Headless (#2964) üzenetére


poffsoft
addikt

Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#2966) kovbandi82


kovbandi82
őstag
LOGOUT blog

TP-Link WDR4300-on használt Suste/Headless féle releasehez lenne kérdésem:
A routert AP módban használom. Sikerült a Wifi-re csatlakozott eszközöket megjelenítő statisztikát életre keltenem, úgy, hogy a Data sorban a /tmp/dhcp.leases részt lecseréltem a /proc/net/arp -re (Gondolom mert a DHCP szerver nem a router)
Szépen működik is, mind a két sávon jelzi a kapcsolósó klienseket, de csak a MAC cím alapján. Lenne valami trükk arra, hogy az eszköz nevét kiírja? Az is jó lenne, ha fizikailag egy fájlba beírnám a eszközeimet MAC cím --- név, és onna olvasná ki, ami meg nincs benne a listában, egyszerűen Unknow-ra írná, de elvben olyan nem lehet :D

(#2967) suste válasza kovbandi82 (#2966) üzenetére


suste
veterán

neked annyi kéne, hogy ne az aktuális DHCP IP kiosztással (/tmp/dhcp.leases), hanem a DHCP konfiggal (/etc/config/dhcp) hasonlítsd össze a wifin kapcsolódott klienseket (így csak simán fel kéne venned az IP foglalásokat, mintha router üzemmódban lenne .... szóval ez lenne a külön fájl, ahogy te is írtad :) )
viszont ennek a pontos kódsorát Headless sokkal jobban vágja, így majd ő megírja szerintem, ha erre jár ;)

(#2968) kovbandi82 válasza suste (#2967) üzenetére


kovbandi82
őstag
LOGOUT blog

A router nálam AP módban van, nem tudom hogy dhcp alapján tud-e azonosítani, mert nem ő osztja ki az IP-ket.

(#2969) Headless válasza kovbandi82 (#2968) üzenetére


Headless
őstag

Nslookup kell neked. De azt tudod, hogy az arp az indítás óta csatlakozott klienseket listázza. Nem a jelenleg csatlakozottakat.

LEDE - R3G/DIR860l -> https://tinyurl.hu/Ntkb/

(#2970) suste válasza Headless (#2969) üzenetére


suste
veterán

Az assoclist alapján kéne szűrni vagy a dhcp listát vagy az nslookup -ot
Szerintem :)

Kovbandi82:
Ha szerkeszted a dhcp konfigot, és belerakod az Ip foglalásokat mint a főrouternél, akkor ugyan úgy használható itt is (egy egyszerű fájlként vagy uci -val is kezelhető).

(#2971) kovbandi82 válasza suste (#2970) üzenetére


kovbandi82
őstag
LOGOUT blog

Rendben akkor megpróbálom a szerkesztéssel.
Headless: értem de szépen listázza az eszközöket direkt rápróbáltam.

(#2972) SteveBeard


SteveBeard
senior tag

Sziasztok!

Mi okozhatja, hogy a routerre kötött nyomtató megállás nélkül nyomtatja az üres papírokat?
Hogy tudnám ezt megszüntetni?

Steve

(#2973) kovbandi82 válasza suste (#2970) üzenetére


kovbandi82
őstag
LOGOUT blog

Az accoslist alapján nem tudok szűrni valamiért.
Ha kiadom a parancsot, hogy iwinfo wlan0 accoslist akkor rendben kiadja a 2.4 G-re csatlakozott eszközöket, wlan1-nél az 5G-re.

25:K4:7P:C8:F6:34 -60 dBm / -95 dBm (SNR 35) 27930 ms ago
RX: 24.0 MBit/s 10475 Pkts.
TX: 86.7 MBit/s, MCS 12, 20MHz 4628 Pkts.
expected throughput: 36.5 MBit/s

Ha a Runcommandba beírom a /bincstat wlan_clients parancsot akkor ezt adja vissza:

egrep: cat: No such file or directory
egrep: cat: No such file or directory

A /etc/config/dhcp-be ha a Openwrt wiki szerinti módon felvittem az eszközöket megint csak nem adott vissza semmit a statisztika.

config host
option ip '192.168.1.2'
option mac '00:11:22:33:44:55'
option name 'mypc'

Persze a megfelelő értékeket írtam be, nem ezt másoltam be :D
Viszont csináltam egy saját filet a /proc/net/arp mintája alapján, mivel akkor volt visszaadott érték, és most kiadja a hostneveket, ip címeket, de csak ha szerepel a listában az eszköz. Ha nincs benne, akkor nem írja ki a statisztika. Ez érthető is, gondolom ezért lenne ez a sor:

$(iwinfo |awk '/wlan/&&!/\.sta/{print $1"_"$3}');do clients=$(egrep -i "$(iwinfo $(echo $i |cut -d_ -f1) assoclist |egrep -o "..:..:..:..:..:..|No station"

A Runcommandba való futás erre hivatkozva adhat hibát, mivel az egrep parancs itt szerepel kétszer.
Igazából félmegoldásom van már, amit feltételezek hogy kapcsolódhat a wifimre azt rendesen jelzi a statisztika, már csak az lenne a jó, ha "idegen" eszköz megy rá azt is jelezné valahogy.

[ Szerkesztve ]

(#2974) suste válasza kovbandi82 (#2973) üzenetére


suste
veterán

na azt nem mondtam, hogy olya n egyszerű lenne, hogy csak kicseréled azt a részt amit eddig is
sőt, pont azt írtam, hogy Headless érti igazán ezt a "scriptelést"
az egész for ciklust át kell írni, úgy, hogy az assoclist lekérése után pl a static dhcp listából tegye hozzá a gépneveket a megfelelő mac cím alapján....
ha olyan egyszerű lenne, ahogy gondoltad, akkor én is megadtam volna a kicserélendő részt ;)

viszont ha megcsinálja Headless, akkor még univerzálisabb lesz, mint eddig, hiszen mind router, mind switch üzemmódban fog működni a statisztika :C

[ Szerkesztve ]

(#2975) suste válasza SteveBeard (#2972) üzenetére


suste
veterán

lehet csak meghülyült a nyomtatód? :)
USB-t lehúzva is csinálja?
Ha csak USB-vel, akkor nyomtatószerver vagy router restart?

(#2976) SteveBeard válasza suste (#2975) üzenetére


SteveBeard
senior tag

Szia!
Laptopra kötve normálisan nyomtat.
Lehúzom az USB-t pár lap után abbahagyja.
Természetesen az újraindítás volt az első lépés. 😉

Steve

(#2977) Fejlesztő13


Fejlesztő13
tag

Szia suste!

1043ND topikban linkelted nemrég az USB rádió megoldásodat és nagyon megtetszett az ötlet. 1043ND V1-en megoldható? Ha igen akkor melyik buildet kell feltenni rá? Jelenleg is OpenWRT fut rajta. A cél az lenne, hogy tudjam kezelőfelület nélkül is használni, bekapcsolás után csatlakozzon egy megadott SSID-re, egy előrebeállított hangerővel szóljon és tudjam váltani a csatornákat gombbal.

(#2978) suste válasza Fejlesztő13 (#2977) üzenetére


suste
veterán

1043v1: ok. Bármelyik usb-s openwrt-s router jó.

FW: elvileg mindegyik openwrt jó
A mostanin (?) próbáld ki először.
Érdemes szűz rendszeren tesztelni. Felrakod az usbaudio -s mentésemet, és követed az utasításokat......

(#2979) Fejlesztő13 válasza suste (#2978) üzenetére


Fejlesztő13
tag

Szuper, hétvégén le tudom tesztelni, addig is lenne még pár kérdésem vagy mondjuk inkább tisztáznivalónak mivel bevallom kicsit elvesztem a rengeteg csomag, mentés leírás és readme között az oldala(i)don.

Van egy 1043v3 is ami a fő router szerepét tölti be, a v1 egy ideje parkolópályán van. Első körben szeretném frissíteni a v3-at amin jelenleg is a Te régebbi builded fut. Aktív használatban van a dlna, transmission, samba és néha a guest network is amik ugyan jól működnek, de ezt még jópár éve állítottam be és szeretném cserélni a hozzákötött pendrive-ot és ezzel együtt gondoltam egy frissítést és újrakonfigurálást.

Én úgy értelmezem ez a menete, hogy a legfrissebb builded használjam:
1.) suste-OpenWRT-BB-0.8.1-tl-wr1043nd-v3-squashfs-sysupgrade.bin
2.) basic-2018-05-30.tar.gz
3.) 0.8.3-repair-UTF8-2018-05-28.tar.gz
Jól gondolom? A harmadik lépésben lévő frissítés már tartalmazza a KRACK befoltozását?

Megfordult a fejemben, hogy a fő v3-ason is használnám a rádiót, de ott foglalt az USB pendrive miatt. HUB-al működne a dolog?

(#2980) suste válasza Fejlesztő13 (#2979) üzenetére


suste
veterán

Nekem az a tanácsom, hogy ha minden rendben van a főroutereddel, úgy működik ahogy szeretnéd, akkor azt ne piszkáld. (Előbb utóbb úgyis kiöregszik a 1043v3-asod, és úgyis új router kell, majd akkor....)
A 0.8.1 csak 9092-es szolgáltatásokban tér el a régebbiektől, az alaprendszer az ua a BB openwrt!
Ha mindenképpen frissebb rendszert akarsz, akkor egy új openwrt-vel kell kezdeni (18.06), de ott mindent neked kell feltelepíteni és beállítani, és nem fog elférni a flash-ben. (Ha eddig is volt extroot, akkor ez ugye nem érdekes.)

Sajnos a full 9092 frissítés sem fér már el utólag a flashben, de ezt ki lehet tenni a külső meghajtóra extroot nélkül is (0.8.3-repair-for_mnt-2019-02-01.tar.gz), ha maradsz a mostani rendszeren.

Pendrive csere hamar meg van: kikapcs+leklónozod PC-n a régi pent+új pen bedug+bekapcs.

Ha a KRACK-en a wifis hibát érted, akkor az sincsen javítva, de ettőll azért annyira nem kell félni, mert elsősorban kliens oldali hiba. Ha a klienseid rendben vannak, akkor nem törhetnek be régi rendszeren sem.

HUB-ot lehet használni mindegyik USB-s routeren. Passszív HUB esetén a táppal szokott gond lenni, mert ugye USB2-nél max 500mA jön ki, ami általában nem elég egy HDD-nek sem, nemhogy több eszköznek.
Szóval tápos HUB kell. (persze 2db pendrive-ot valszeg elvisz + táp nélkül, ha jóminőségű és rövid a router-hub USB kábel)

(#2981) Fejlesztő13 válasza suste (#2978) üzenetére


Fejlesztő13
tag

Kipróbáltam és működik szépen a lejátszás, de a hangerőszabályzás nem megy és a kezelőfelület tetején egy nagy "no audio card" felirat van. Kis kék kínai noname a cucc, lehet azért. Rendelek majd olyan nyomógombosat amit ajánlottál valamelyik kommentben. Az megoldható, hogy a QSS gombbal csatorna váltás legyen?

(#2982) suste válasza Fejlesztő13 (#2981) üzenetére


suste
veterán

Hangerő: alsa fent van? Hogy telepítettél, és melyik fw-n? Az usbaudio install gombjával?
Mit ad vissza az "amixer scontrols" parancs?
Mutass egy képernyő mentést a felületről.

(#2983) Fejlesztő13 válasza suste (#2982) üzenetére


Fejlesztő13
tag

Nem tudom fent van-e az alsa vagy mit is takar ez, de a folyamatok résznél nem látom, hogy futna ilyen nevű bármi is. Így telepítettem:
1.) suste-OpenWRT-BB-0.8.1-tl-wr1043nd-v1-squashfs-sysupgrade
2.) 0.8.3-repair-UTF8-2018-05-28.tar
3.) 9092 -> System/Backup résznél download majd restore: usbaudio-2018-05-30.tar
4.) 9092 -> Apps/Usbaudio résznél 0. lépésként lefutott az installnál sok parancs, letöltött és telepített ezt-azt majd restartoltam és a képen láthatóan működik.

Basic-et nem tettem fel, nem tudom gond-e, vagy jó volt-e a sorrend.
"amixer scontrols" parancsra válasz: /tmp/runcmd: line 2: amixer: not found

[ Szerkesztve ]

(#2984) suste válasza Fejlesztő13 (#2983) üzenetére


suste
veterán

Nem települt fel az alsa, és gondolom azért, mert elfogyott a hely.
Mennyi szabad helyet mutat most? (9092/System/resets)

[ Szerkesztve ]

(#2985) Fejlesztő13 válasza suste (#2984) üzenetére


Fejlesztő13
tag

Overlay Clean: Free space: 144 kB | Used: 752 kB

(#2986) suste válasza Fejlesztő13 (#2985) üzenetére


suste
veterán

Azt nézd meg, hogy az "alsa-lib" csomag fent van-e! (Luci vagy 9092/System/installer).
Ha az sincs, akkor kisebb fw (vagy extroot) kell, mert legalább 500k kellene.
Ha az fent van, akkor talán megoldható az alsa-utils telepítése (180k).

(#2987) Fejlesztő13 válasza suste (#2986) üzenetére


Fejlesztő13
tag

Nincs fent. Elölről kezdtem az egészet és az install lefuttatás előtt 610kB szabad hely volt majd figyeltem a lefutó utasításokat és mielőtt eltűnt az ablak valóban írta, hogy elfogyott a hely és sok errorral kilépett. Aztán már csak 40kB maradt szabadon. Exroot-ot szeretném elkerülni, inkább kipróbálnék egy jól lecsupaszított firmware verziót. Tudsz ajánlani ilyet? Egy alap BB vagy CC esetleg?

(#2988) Fejlesztő13 válasza Fejlesztő13 (#2987) üzenetére


Fejlesztő13
tag

Közben meg is válaszoltam magamnak, egy alap BB-vel több mint 4MB szabad hely volt frissen úgyhogy simán felment minden és működik minden funkció. Köszönöm a segítséget! A QSS gombra visszatérve, be lehet valahogy állítani?

(#2989) suste válasza Fejlesztő13 (#2988) üzenetére


suste
veterán

Ha már működik rendesen, akkor szerintem:
-tedd be kezdőoldalnak, amihez elég az ehhez való gomb az oldal alján,
-tedd ki a 9093-as portra,amihez elvileg elég megnyomnod az oldalon lévő gombot (így már elég meghívni simán a portot bármilyen eszközről a hálózatodon: "IP:9093")
-ha már a jelszó nélküli 9093-ason (is) megy, akkor tedd fel az ehhez tartozó frissítést: "backup-Radio_9093-2018-02-24.tar.gz ". Gyorsabb és "szebb" :)).
Ezekután már nagyon könnyen kezelhető mobilról, tabletről, pc-ről, stb...

QSS gomb: persze minden megoldható, csak a megfelelő scriptet kell megírni. Ki kell olvasni hogy éppen melyik/hányadik radió szól a listádból, majd a következőt beadni a madplayer-nek.....

Egyébként rádió listámat megtaláltad, vagy elkezdted egyesével összeszedni ami kell?

(#2990) Fejlesztő13 válasza suste (#2989) üzenetére


Fejlesztő13
tag

A 9093-at hamar megcsináltam, de a szebb és gyorsabb felület elkerülte a figyelmem, feltettem és tényleg jobb! Szóval a QSS-hez programozni kéne. Nem áll tőlem messze a dolog, de ebbe azért jócskán bele kéne ásni magam, hogy megismerjem a rendszert. A rádiókat bepakolászom, van saját listám.

Az amúgy mennyire járható út, hogy a Te rendszered teszem fel és kigyomlálok belőle szükségtelen részeket, hogy legyen hely? A v3-ason is szeretném beüzemelni a rádiót, de ott menne még mellette pendrive, samba, transmission és dlna. Ez csak kétféleképpen működhet, ha gyomlálom a Tiéd vagy ha szűz OpenWRT-re pakolom fel csak azt ami kell nekem. Melyiket módszert ajánlod inkább?

Próbáltam korábban kísérletképpen a LuCI -> Rendszer -> Szoftver résznél az "Eltávolítás"-al törölni jópár csomagot, de érdekes módon hol több, hol kevesebb hely lett utána, végül kevesebb lett a szabad hely megannyi csomag és hozzájuk tartozó gui törlése után. Ezt a dolgot nem sikerült még megemészteni. :N

(#2991) suste válasza Fejlesztő13 (#2990) üzenetére


suste
veterán

FW-ből nem tudsz törölni, mert ezek az openwrt verziók úgy vannak megcsinálva, hogy nem írhatóként van felcsatolva. Ezért is lehet factory resetet csinálni. Biztonsági megoldás.
Pl egy Banana Pi-nél az SD kártyán már root-ként van kezelve az egész, így ott tudsz bármit törölni, és ezzel jól el is tudod rontani, de hát max megírod az SD-t PC-n. Routeren kicsit nehézkesebb lenne :).

Szóval itt az FW csak olvashatóként látszik a "/rom" alatt, és a változások a "/overlay" alá kerülnek be, és csak ezeket tudod kitörölni. Így ha törölni akarsz egy fájlt az alaprendszerből, akkor azt a rendszer rögzíti magának az overlay-en, vagyis csökken a hely :DDD . Ez így már emészthető? :)

Tehát a mi fw-nk esetén csak az extroot segít (vagy csak sima linkelés, ahogy a 9092-es frissítést is kitettem külső meghajtóra). De ha úgyis van rajta hdd/pen, akkor ez sima ügy.
A mi fw-nk előnye, hogy nem csak nagyon sokminden fel van telepítve, hanem rengeteg + dolog van benne, és rengeteg dolog előre be van konfigurálva (automount, samba, transmission, ftp, stbstb).

A usb audio oldalon alul van sima zenelejátszási lehetőség is (akár kliensen webböngészőben, akár távolról is). Ezeket is láttad/tesztelted?

(#2992) Fejlesztő13 válasza suste (#2991) üzenetére


Fejlesztő13
tag

Hát persze, extroot... Ez nem tudom miért nem ugrott be egyből, pedig fel is vetetted. Szóval itt az FW csak olvashatóként látszik, ezt nem tudtam, de így már összeállt a kép! :)

Meg is formáztam a pendriveot a 9092-es felületen és nagyon jól meg van csinálva az egész, egyszerű és érthető, hasznos ez a rengeteg beépített plusz! Ezután már simán felment minden helyigényes csomag úgyhogy ez is megoldva.

A zenelejátszási lehetőséget láttam persze, kipróbálni még nem tudom. Nincs USB HUB-om, pedig azt hittem van itthon. Szerzek egyet és aztán lesz végleges a konfig ha megy együtt pendrive+hangkártya a HUB-al.

[ Szerkesztve ]

(#2993) donmackó


donmackó
őstag

Üdv!

Érdeklődnék! Ismerősnek bekötötték a telekom optikát 500/500-as nettel, ehhez kapott ONT-ot. Elmondása alapján szutyok a wifi (ledobálja,nem csatlakozik stb.), és szeretné ha saját router osztaná a wifit. Van neki egy 1043ND v3-ja ehhez. Jól gondolom hogy ha felteszem neki a suste/headless fw-t amit átkapcsolok switch módba, és bekapcsolom a wifit, át fog neki menni az 500/500? Elvileg ilyenkor nem natol csak a telekom-os ont, a tp-link meg csak egy switchként funkcionál ami oszt wifit is. Jó az elképzelés?

Release the cable hounds!

(#2994) suste válasza donmackó (#2993) üzenetére


suste
veterán

Kábelen igen ;).
Wifin annyi amennyit bír a wifi :))

(#2995) donmackó válasza suste (#2994) üzenetére


donmackó
őstag

A kábeles a lényeg, mert rádkötné a pc-t és a nas-t.

Release the cable hounds!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.