Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:59:30

LOGOUT.hu

Általános információk/segédletek Suste-HeadLess OpenWRT-hez

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#284) Trucker399 válasza Headless (#282) üzenetére


Trucker399
újonc

Üdv!

Köszönöm a segítséget ebben a kutya melegben. Tanácsodra factory reset, majd repeater mód telepítése. Ezt követően HDD csatolása. Itt említeném meg, hogy évek óta ez a HDD van csatlakoztatva a routerhez és teszi rendben a dolgát (ez idáig). Ezzel az automatikus formázásos, címkézéses dologgal nem vagyok egyenlőre kibékülve. Hiába formáztattam le az extra weboldal ide vonatkozó opciójával. Több féle módot is kipróbálva. Nem csatolja fel automatikusan a mnt eszközt, illetve ha fel is csatolja, éjszakai üzemmódban (sajnos csak éjfél és reggel nyolc óra között van módomban némi torrentet engedélyezni) többnyire még egy óra sem telik el és máris elfelejti, hogy fel van csatolva az eszköz (pld. Transmission kliens jelzi, hogy a letöltött torrent file útvonala nem elérhető. Megnézem és valóban nem elérhető mert a mnt már nincs felcsatolva.)

Most ismét az extra web felülettel formáztattam meg a HDD-t és csak az overlay-t csatolja fel (128mb) a lényeges területet pedig nem. No ezért nem szimpatizálok ezzel az automatikus rendszerrel. A régebbi – manuális - rendszer nekem jobban bejött. Megformáztam, felcsatoltam és köszöni szépen, minden működött.

Íme:

Pedig, mint ahogyan a képen is látható, a webes felület azt jelzi, hogy minden elkészült és fel is van csatolva. Ennek ellenére nem látható a router menüjében.

Arról nem is beszélve, ha rá kattintok a router menü hálózati megosztások fülre, gyakorlatilag kifagy a router.

Nagy nehezen csak meg nyílt a felület.

Próbáltam a Transmissiont beállítani. Paraméterek beállítása után már el sem fogadja a beállításokat. Mentés és alkalmazás gomb használata után kiveszi a pipát a Transmission engedélyezése sorból és nem is hajlandó elfogadni.

Közben nézem az extra webes felületet, ahol már el is "felejtette" a felcsatolt partíciókat.

Közben, míg újra indul a rendszer....

suste: Évek óta ugyan ezt a HDD-t használom, semmi gond nem volt vele. Sajnos, mivel évek óta jól működött a dolog, már nem tudom megmondani, milyen beállításokkal működött a dolog. Nem hiszem, hogy az segítség, ha leírom, hogy egy átlagos méretű filmet (kb 1,2 Gb) nagyjából 1 óra alatt le szedett (optikai net, maximális sávszélesség) miközben akadozás nélkül lehetett a gépen internetes játékot játszani, illetve a webes felületeken sem látszódott szakadozás, laggolás. Úgy gondolom ez a páros megfelelően kellene működjön a mostani internettel is, csak persze kisebb sávszélességen. E helyett msot az van, hogy ha – néha – sikrül rövid időre működésre bírnom a rendszert és elindít pld. egy film letöltést, gyakorlatilag használhatatlanná válik az internet elérés céljából a hálózat, mert ugyan az a számítógép, ami korábban is a rendszer része volt, már ki sem lát az internetre. A torrent teljes sávszélességben lefoglal mindent.

Összeségében úgy gondolom, hogy a régebbi verzióban, amit használtam ezek az opciók alapból be voltak állítva és használható volt telepítés után azonnal a rendszer. Most megnézve a Qos fülnél a beállításokat, a torrentre még csak alapbeállítást sem találok. Vagy nincs is rá szükség, amit nem hiszek, mert érződik a rendszeren, hogy a csomagütemezés híján mindent lefoglal a torrent kliens, vagy nincs benne az alapbeállításokban.

Az USB-n keresztül egyből rákötni a routerre dolgot meg miattam ne is erőltessétek. Bizonyára erre is lehet szükség, de nálam biztosan nem. Az épület elhelyezkedése (mind területileg, mind tájolás) egyetlen pontot találtam a házban, ahol működik többnyire a 4G a hotspoton. Természetesen a ház túlsó oldalán, mint ahová a számítástechnikai eszközök telepítésre kerültek. A TP-LINK routert még felújítás előtt az előszobába felszereltem és bekábeleztem. Épp rálát a másik routerre, ami meg kinn trónol a konyha ablakban (töltővel együtt). Így és csakis így hajlandó a mobil router csatlakozni a 4G hálózatra. 3G, neadj úristen 2G-t köszönöm, szépen, nem kérem. Ebből következik, hogy a mobil router olyan de olyan fix telepítésű lett, hogy azt már ott eszi meg a fene. Összekábelezni meg nemnagyon szeretném őket, mert az még 8-9 m csatorna felszerelése konyhába, előszobába. Ha hozzá kezdenék a dologhoz, költözhetnék is ki a teljes rendszerrel a garázsba (asszony szava szent, ha igaza van ha nincs)

Tehát, mégegyszer. Abból kell építkezni, ami van.

- Adott egy fixen telepített mobil router (USB csatlakozás kizárva, közvetlen másik routerre dugás kizárva, no 3G,2G opció)
- Adott egy TP-LINK 1043 v1 router ami eddig jól működött, most nem akar megbarátkozni a helyzettel
- Adott egy régi, jól működő HDD csatlakoztatva, formázva, de amit a router most hogy, hogynem folyamatosan eldobál
- Van egy media box filmek megtekintése céljából, összekábelezve a TP-LINK routerrel
- Van egy számítógép asztali kivitelben, szintén kábelezve a routerre
- Van n+1 darab ilyen-olyan mobil eszköz(k) amik néha fel csatlakoznak a routerre és teszik a dolgukat (itt csak egy kívánalom van, a VOIP telefonáláshoz a feltétlen priorítás biztosítása az adott eszköznek)

A kívánalmak:

- Megfelelő (4G) internet hozzáférés azt ezt igénylő eszközök részére.
- Automatikusan műkődő, kis fogyasztású torrent kliens, ami akkor is újra indul éjszaka, vagy bármikor, ha valami miatt elmegy az áram, stb. Nagyon ne kelljen vele foglalkozni.
- Jól (értsd. Stabilan működő) helyi hálózat, asztali gép, media box, torrent kliens közötti gyors, stabil adat mozgatás céljából.
- Megfelelő hangolása a rendszernek (torrent, játék, web, VOIP, megfelelő szinkronban működjenek, egymás különösebb zavarása nélkül)

Nos, ez így felsorolva soknak tűnik, de ezek a dolgok mind működtek költözés előtt és a család tagok megszokták. Most viszont nem működik a dolog és eléggé fókuszba kerültem miatta.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.