Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:59:30

LOGOUT.hu

Általános információk/segédletek Suste-HeadLess OpenWRT-hez

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#281) Trucker399


Trucker399
újonc

Üdv ismét!

Jó sokára írok ismét. Elnézést is kérek miatta. Mostanában elég kevés idő jutott számítógép előtt üldögélni. Még kevesebb idő, energia ezen problémát orvosolni.

A segítségnek hála, sikerült üzembe helyezni a hálózatot.

Client módban sikerült a telepítést megoldani, bár így utólag ez mégsem teljesen jó ötlet, mert az internetes telefonáláshoz így közelebb kell mennem a Hotspothoz. Majd egyszer, ha sok idő lesz, újra megpróbálom Relayd módban. Egyenlőre így marad.

WDS módban azért nem próbáltam meg, mert az extra web oldal ide vonatkozó része nagyjából úgy kezdődik, hogy állítsuk át a routert wds módba. Nos, a nálam lévő hotspot-n ilyen beállítási lehetőséget nem találtam.

Visszatérve a jelenlegi helyzethez. Tehát, reset után, kliens módban telepítettem a 2.s routert. Szükséges tisztelet körök után, statikus IP-vel beléptem a weboldalára, majd az extra weboldalra. Látszólag (most) minden rendben valónak tűnt.

Ezt követően beállítottam a külső meghajtót. Itt egyszer-kétszer el kavarodtam. Nekem sajnos, formázás után nem csatolja fel automatikusan a létrejött partíciókat. Manuálisan felcsatoltam, úgy ahogyan rémlett, hogy régebben is volt a dolog. Itt megzavart az, hogy extroot partíciót is kértem.
Elvileg mindent sikerült felcsatolni a helyére.

Ezt követte a transmission beállítása. Itt újabb problémákba ütköztem, mert valami miatt csak pár száz Kb tárhelyet látott. Látszólag most ez is megoldódott.

A követlező lépés a Transmission tesztelése volt. Nos, itt szinte teljesen kifekteti a routert. Gyakorlatilag sem a routert sem a netet nem lehet elérni, mikor a Transmission neki áll letölteni. Gondolom, itt is valami csomagütemezési gondok lehetnek egyenlőre.

Utolsó lépésként megpróbáltam elérni a számítógépről a Transmission torrent partícióját, valamint a media box felületét. Némi kísérletezgetés után – de csak egy irányból – már elérhetővé váltak. Persze nem automatikusan, hanem IP cím keresés után. Már ez is nagy haladás, ahhoz képest, hogy már hosszabb ideje nem sikerült még ennyire sem össze hoznom a rendszert.

Képekben:






Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.