Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:59:30

LOGOUT.hu

Általános információk/segédletek Suste-HeadLess OpenWRT-hez

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#278) Trucker399 válasza Headless (#277) üzenetére


Trucker399
újonc

Először is szeretném megköszönni a segítséget.

Máris jelentős változáson esett át a helyi hálózat.

Utoljára a Repeater relayd variációt telepítettem. Sajnos azzal sem látszódott a router 2, viszont internet volt rajta keresztül. Közben írtad a segítő bejegyzést, ami nagyot lendített a dolgokon.

Tanácsodra beállítottam statikus IP-re a számítógépet és máris hozzáférhetővé vált az a router, ami eddig egyáltalán nem akart látszódni.

Csodák csodája, ezt követően a segéd program is megtalált mindenkit a hálózaton.

Ezen fellelkesedve próbálom a router 2-n futó torrent klienst. A segéd program szerint a beállított port elvileg átjárható.

Viszont a Transmission GUI-ban végrehajtott ellenőrzés szerint meg nincs nyitva. Itt mit kellene csinálnom, hogy átjárható legyen ez a port és aktív legyen a torrent kliens?

A lelkesedést továbbra is megtartva, probáltam a hálózatba csatlakoztatni a media box-ot, egyenlőre sikertelenül.

UTP kábellel a router 2-höz csatlakozik, úgy mint az a számítógép, aminekek az IP címét -tanácsodra – statikusra állítottam.

A box beállításában van lehetőség automatikus IP cím igénylésre, valamint statikusra is.

Automatikus igényléskor, gyakorlatilag azonnal megkapta a router 1-től az IP címet (192.168.8.103), de a számítógépről nem egészen elérhető. Megjelenik a hálózati listában, de elérési útvonal hiba üzenetet kapok vissza.

Ezt követően adtam neki - számitógép mintájára - statikus címet is, de a helyzet nem változott. A hiba üzenet megmaradt.

Ha van még esetleg ötleted, tanácsod, mit és hogyan kellene csinálnom, azt is szívesen venném.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.