Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:59:30

LOGOUT.hu

Általános információk/segédletek Suste-HeadLess OpenWRT-hez

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#274) Trucker399


Trucker399
újonc

Sziasztok!

Kis segítségre lenne szükségem. Már hosszabb ideje használok TP-LINK 1043ND V1 routeren Openwrt-t. Most úgy adódott, hogy költözés miatt a jól megszokott és beállított internet-router-torrent beállításokat el kellett felejtenem.
Jelenleg az internet elérést egy Telenoros hipernet csomag próbálja biztosítani, egyenlőre kevés sikerrel. Sajnos, ahová költöztem, ott kábeles megoldás nem jöhet szóba, mert egyszerűen nincs kábel.
A csomaghoz adtak egy Hotspot-t ( Huawei E5377T portable router). Gondoltam, hogy gondok lesznek majd a beállítással, csak azt nem, hogy egy hónap kísérletezgetés után sem sikerül a beállítás.

Ma este letöltöttem a legfrissebb Openwr csomagot (suste@openwrt@0.6-tl-wr1043nd-v1-squashfs-sysupgrade.bin )
Telepítés után ugyan azt a hibát kapom a rendszertől mint a korábbi verziók esetén.

Jobbnak látom, ha leírom az összekötés módját és azt, hogy mit is szeretnék. Hátha egy "írástudó" összerakja itt a fórumon és végre lehet használni a rendszert arra amire való.

Tehát. A fent említett Hotspot kapcsolódik az internetre és tovább osztaná a TP-Link routerre. Már itt problémákba ütköztem. Ahogyan kábeles elődjénél volt beállítva, itt azzal nem megy a dolog. Client módban próbálom összekötni őket az extra webes felület segítségével. Szépen megis történik a beállítás, de a TP-link router nem kap IP címet. Kerestem egy kis segédprogramot, ami teszteli, hogy milyen routerek vannak a rendszerben, mert beállítás után eltűnik látszólag a TP-link router webes oldala (192.168.1.1). hiába kerestem, nem találtam. Ekkor kerestettem meg a programmal és mutatja, hogy az egyes router szépen csatlakozik a netre, míg a hálózat felé mutatja a már megszokott IP címét (192.168.8.1) a beállító weboldala is elérhető, viszont a TP-LINK router a program szerint 0.0.0.0 IP címen van. Internet elérhető rajta keresztül, de további beállításokat nem lehet már rajta végrehajtani.

Minden féle lehetőséget kipróbáltam az extra webes felületen (relay,repeater, wds) de csak a repeater beállítás hozott minimális eredményt. Elérhető a TP-Link weben keresztül, állítani is lehet paramétereket, de végtelenül lassan csatlakozik fel az internetre és nagyon gyakran eldobálja. A Transmission csak lefelé tölt (passzív mód) semmiféle módon nem sikerül rábírnom aktív módra.

Ezenkívül van még egy Novatron media box, ami eddig nagyon szépen eldolgozgatott ebben a rendszerben (azon nézte a család a beszerzett sorozatokat, filmeket) Költözés után, Hotspotra átállított internetes hálózatra képtelen vagyok felcsatlakoztatni. Egyszerűen nem látják egymást.

Bizonyára van valami megoldás arra, hogy ezeket az összetevőket sikeresen összekapcsolva, normális módon tudja a család használni ismét.

Ha tudtok segíteni a problémában azt nagyon szépen köszönöm. Sajnos kifogytam az ötletekből, mit és hogyan kellene beállítanom.

A kép lemaradt:

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.