Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Polllen


Polllen
nagyúr

Nem lett volna egyszerűbb ezt beleraknia cikkbe?

Így mindenki látná, hogy nem kell minden 2013 előtt gyártott készüléket frissíteni csak akkor, ha nem up-to-date a rendszer.

[ Szerkesztve ]

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#2) nap


nap
addikt

Tehát, mi az az ok, amiért az egyik nap még megy, a másik nap már nem? Nincs rajta backdoor, vagy üzleti szempontból nem jó, ha a régi régi eszközök is használhatóak ilyen hosszú ideig?

browser.tabs.insertRelatedAfterCurrent;false | wing32.dll -> Windows\SysWOW64 | január, február, itt a nyár...

(#3) Polllen válasza nap (#2) üzenetére


Polllen
nagyúr

A régi eszközök régi os verziót használnak és nem is kell velük csinálni semmit, ha az utolsó szoftvert használod.
Konkrétan a kindle 4-n a 4.3.1 már szerintem évek óta fent van. Valószínűleg lelőnek egy régi protokollt.

Meg mégis mit backdoor-zol egy olyan könyvolvasón, ami a felhőbe képes szinkronizálni hol tartasz 1-1 könyvben? Nem mellesleg pedig, ha valami ősöreg os-t használsz a kindle-n, akkor eddig se nagyon engedted netre. Ezentúl meg nem is fog menni az amazon szerverére. Észre se veszed.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#4) nap válasza Polllen (#3) üzenetére


nap
addikt

Ma már a "hello world!"-be is kell backdoor, különben terroristaveszély és nemzetbiztonsági kockázat...
Szóval, ha jól értem, akkor ma még frissíthetek, de holnap már nem? Vagy csak a szolgáltatás nem fog menni, de később még frissíthetem a kütyüt és akkor újra menni fog?

browser.tabs.insertRelatedAfterCurrent;false | wing32.dll -> Windows\SysWOW64 | január, február, itt a nyár...

(#5) Polllen válasza nap (#4) üzenetére


Polllen
nagyúr

Neten nem frissíthetsz, kábelen igen.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#6) nap válasza Polllen (#5) üzenetére


nap
addikt

Köszi!

browser.tabs.insertRelatedAfterCurrent;false | wing32.dll -> Windows\SysWOW64 | január, február, itt a nyár...

(#7) azbest válasza Polllen (#3) üzenetére


azbest
félisten

jaja, az 5th gen normál kindle is ilyen. Ahogy a neten rákerestem, talán 4-5 hónapja jött ki az a verzió.

A kindle kapcsán pedig egy éve változott a Cloud Storage, már nincs ingyen tárhely, de még a kindle könyveknek van benne hely. Talán ezzel függ össze és leválasztják róla ezt a szolgáltatást.

(#8) rankesz


rankesz
veterán

HA az én Paperwhite-om eddi gyakorlatilag csak a Calibre-n keresztül kapott könyvet akkor nekem tökmindegy nem?
:F

(#9) Polllen válasza rankesz (#8) üzenetére


Polllen
nagyúr

Így.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#10) dabadab válasza rankesz (#8) üzenetére


dabadab
titán

Attól függ, hogy hogyan. Ha USB-n, akkor igen, ha emailben, akkor nem.

DRM is theft

(#11) Kasya


Kasya
nagyúr

Es itt vagyok en, mint Kindle 3 3g user, aki meg mindig varja az experimental dolgok fejlodeset :DDD :((
Bar mar par honapja elo se vettem, azert lefrissitettem. En ketszer is kaptam email ertesitot.

(#12) fene_vad


fene_vad
senior tag

nekem irtó régi sw van a Keyboard-on, Duokant használok inkább, ha frissítek gondolom bukom a jailbrake-et és a Duokant is...
vagy csak egy cert-frissítés van az új verzióban?

asszem nem élek, vele, nem kockáztatok.

(#13) Polllen válasza fene_vad (#12) üzenetére


Polllen
nagyúr

Szerintem visszaáll alapra. Az új verziónál meg kérdés lesz a JB. A duokan felmegy jb nélkül is, azt visszakapnád.

Viszont ha úgyis duokan-nal használod, teljesen mindegy milyen a gyári soft, szerintem.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#14) Béééla


Béééla
őstag

DX Graphite-om van, és érdekes, hogy a funkciókat rendre elfelejtik belevinni (fejlesztett PDF-kezelés) de most hirtelen azonnal frissítsek!
Kösz, nem fogom megvárni a jailbreaket, mert az írók-költők portréi nem kellenek, a 3G modem zárlatos lett, úgyhogy kösz Amazon, dolgoznál inkább azon, hogy nagy könyvolvasó is jelenjen meg!

Bélabá

(#15) dabadab válasza Béééla (#14) üzenetére


dabadab
titán

Ebben az update-ben csak a certeket cserélték le, semmi kódhoz nem nyúltak, a frissítés erőltetésére meg valószínűleg azért volt szükség, mert lejárt a cert és ha nem kapják meg az újat a kindlik, akkor nem fognak tudni kapcsolódni.

DRM is theft

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.