Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) satz18


satz18
őstag

Már azt hittem, hogy kiderült milyen proci lesz benne. Nem értem mi a fenéért kell titkolózni.

Asus G513QY, Samsung A52s 5G

(#2) WinPho


WinPho
senior tag

Gyéjzusom, milyen drága!! :Y

I don't believe in the moon, I think it's just the back of the sun.

(#3) alfaromeo33


alfaromeo33
aktív tag

Ezeknek agyára ment a jólét! Ennyit elkérni egy tábláért!! 1799 dolcsiért olyan lapost veszek h még a budira is elmegy helyettem

Negyed mérföldről negyed mérföldre élünk! "Alfa nélkül lehet élni, de minek?"

(#4) Tomy Yayo válasza alfaromeo33 (#3) üzenetére


Tomy Yayo
senior tag

És még mellé egy faxa androidos tabletet :)

Régi megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Tomy Yayo

(#5) gerilee válasza alfaromeo33 (#3) üzenetére


gerilee
aktív tag

Most miért? Lehet, hogy van még felesleges 900 millió dollárjuk, amit szeretnének leírni veszteségként... :DDD

Hülyékkel vitatkozni olyan, mint egy galmbbal sakkozni. Feldönti a bábukat, rász*rik a táblára, majd boldogan ugrál, hogy ő nyert...

(#6) vicze válasza alfaromeo33 (#3) üzenetére


vicze
félisten

Amúgy az 512GB tárhelyes és 8GB RAM-os iPad mennyibe is kerül? Ja hogy...
Ott a 64GB-s 900-ért.

(#7) #13110016


#13110016
törölt tag

Irgalmatlan drága.

(#8) dreamdancer


dreamdancer
őstag

Azabaj, hogy ha csak a műszaki és fizikai paramétereket nézzük, azt hinnénk, ez egy ultrabook és az ár is abban a kategóriában játszik,. Ugyanakkor munkárabillentyűzet híján messze nem alkalmas pár speciális területet kivéve.

Ha meg tabletes szemszögből nézem, tabletes használhatóságot, akkor egy vastag, rohadt nehéz, öncélú és értelmetlen erőgépet látok értelmezhetetlen áron.

Rétegtermék. Nagyon réteg, ahogy az összes tablet pc is jó évtizede már.

Nem a lényeg a fontos.

(#9) Vadmeggy válasza dreamdancer (#8) üzenetére


Vadmeggy
aktív tag

Céges munkagépnek szerintem kiváló lehet, nálunk a Telenornál sokan már nem laptoppal járnak, hanem csak bedokkolják a tablet pct és azon dolgoznak tovább. Erőből nincs hiány, az üzemidőn is rengeteget javítottak, szerintem sokkal nagyobb sikere lesz, mint az előző szériának.

[ Szerkesztve ]

Ha szélesebb lenne, lehetne gyúrópad. Rajta tricepszezne egész Európa.

(#10) margithid


margithid
veterán

Nevetséges ennyiért...
Nagyon nem kéne erőltetni a microsoftnak a hardvergyártást. Ha nokiával is iylen árú dolgokat fognak kaidni, akkor nagy bajban lesznek.
Egyébként is minek egy tabletbe 120 GB-nál nagyobb tárhely? Kinek kell ennél több? 100 emberből 1nek?
64 Gb is bőven elég szerintem a rendszernek és a programoknak, meleltte ott van a microSD, no meg usbre is rá lehet kötni egy 2.5"-os 1 terrás külső vinyót. Ahol a tablet elfér, ott elfér az is.
Azért emgkérdezném a microsoft illetékeseit, hogy mire számítanak, mikor itt van a piacon a Toshibe Encore és év végén jön az asus 10"-os win8as tablete várhatóan kicsivel 100k felett.
Tetszik a win új ökoszisztémája, de néha az az érzésem ,hogy nem látják a fától az erdőt...

(#11) dreamdancer válasza Vadmeggy (#9) üzenetére


dreamdancer
őstag

OK, értem, hogy sokan ugyanazt a gépet használják otthon és az irodában, de nem mindegy, hogy egy ultrabookot vagy egy tabletet dobsz be reggel a táskába/autóba, ha egyszer egyforma vastagok és nehezek? Ugyanúgy dokkolóba, nagyobb monitorra stb. lehet kötni, viszont az ultrabookon vonaton, kávézóban is teljes értékű munkát lehet végezni. (Klasszikus tabletes használatra meg egy ekkora dög nem lehet túl kényelmes, és akkor az aktív hűtő kellemetességéről még szó se esett.)

Nem a lényeg a fontos.

(#12) vicze válasza dreamdancer (#11) üzenetére


vicze
félisten

Ő egyikről se beszélt igazából, hanem sima Lenovokról (ezt csak kizárásos alapon mondom, mivel nincs más dokolható ilyen kategóriában), amiket random módon van "tablet módja" is.
Az se nem ultrabook, se nem tablet, hanem egy "mezei" érintőkijelzős Thinkpad.

[ Szerkesztve ]

(#13) CharlieDrop válasza vicze (#12) üzenetére


CharlieDrop
veterán

végre vki egyetért velem :)

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#14) marpad87 válasza dreamdancer (#11) üzenetére


marpad87
csendes tag

Már miért ne lehetne vele teljes értékű munkát végezni? Ott van hozzá a Touch cover, vagy a Type cover (sőt már az akkus Type Cover is). Nem tudom láttad-e a tegnapi eventet (vissza lehet nézni). A Surface 1-et sokan szidták, mert ölben kényelmetlen volt, most erre is ráfeküdtek. Szerintem nagy sikere lesz. Ami még mindig probléma, hogy csak 21 országban rajtol el a kicsike és arról nincs információ, hogy a többi piacon mikor lesz elérhető. Surface 1 nálunk még mindig nem kapható... Oké, hogy EU és rendeljem meg valamelyik EU-s tagállamból, de mi van a magyar kiosztású billentyűzettel? A tesztekre egyébként nagyon kíváncsi vagyok.

(#15) alevan


alevan
őstag

Aki szerint nem lehet munkára használni: Touch Cover és Type Cover gépeléhez, továbbá van hozzá dock ami megtoldja pár USB portal és egy Display Port-al is. Tárhely miatt sem kell félni, teljes USB port van rajta, hozzá lehet lökni egy külső HDDt vagy egy pen drive-ot is.

A Miscrosoft most belevágott az egy kisebb ezköz több felhasználáshoz filozófiába a termékkel (hisz mindenki ezért várja az Ubuntu telókat is), csak X86 procival és teljes Win-el.

Processzort illetően pedig szerintem egy egyedi Hasswell lessz, viszont ha marad az egyéves terméktámogatás az IGP-re, akkor még ha lessz pénzem rá akkor sem venném meg.

"Ezért lovagol a pokolba a konzumer IT piac. A hülye igények... . Azt sem tudod, hogy mit akarsz de az jöjjon havonta frissités formájában."

(#16) Set-Comment™ válasza alfaromeo33 (#3) üzenetére


Set-Comment™
senior tag

Ez egy "lapos"...

http://itcafe.hu/tema/re_surface_2_vs_lumia_2520/hsz_124-124.html

(#17) Set-Comment™ válasza dreamdancer (#8) üzenetére


Set-Comment™
senior tag

Mivel dokkolhato, utazogepnek messze a legjobb megoldas.

http://itcafe.hu/tema/re_surface_2_vs_lumia_2520/hsz_124-124.html

(#18) dreamdancer válasza marpad87 (#14) üzenetére


dreamdancer
őstag

Na, úgy látom, nem fogalmaztam elég világosan.

Persze, hurcolhatsz vele együtt még X dkg-os billentyűzetes tokot, de akkor mi is az előnye egy ultrabookhoz képest, ami azért csak jobban egyben van, háttérvilágítós a klavuatúra és azonos kijelzőmérettel könnyebb, mint a Surface a külön klaviatúrával.

Másként: ha nincs klaviatúra/egér, akkor csak egy nehéz, vastag és drága tableted van. Ha meg klaviatúrát is hurcolsz, akkor sikerült beszerezned egy két darabból álló, az átlagosnál nehezebb és drágább ultrabookot (Összehasonlításként: a 11 hüvelykes, 128 GB-s, Haswelles MacBook Air billentyűzetestől - aminél azért nem nehéz olcsóbbat találni - ugyanúgy 1000$, mint a hasonló tárhelyes Surface Pro 2.)

Szóval még mindig nem értem, ebben a formában és áron hol itt a tutkóság.

Nem a lényeg a fontos.

(#19) dragoners válasza satz18 (#1) üzenetére


dragoners
tag

Surface Pro 2:
Fourth-generation Intel Core i5-4200U (1.6 GHz with Intel Turbo Boost up to 2.6 GHz) with Intel HD Graphics 4400
4 GB or 8 GB of RAM — dual-channel LPDDR3
TPM 1.2 (Trusted Platform Module – for Bitlocker Encryption)

Surface 2:
NVIDIA Tegra 4 (T40) 1.7GHz quad core
2 GB of RAM

(#20) gkris3 válasza dreamdancer (#18) üzenetére


gkris3
tag

Az, hogy ennek érintő kijelzője van? :U

[ Szerkesztve ]

(#22) dreamdancer válasza gkris3 (#20) üzenetére


dreamdancer
őstag

Oké, akkor most keress rá az érintőkijelzős notikra, lesz egy pár találat...

(Azt már csak így jegyzem meg, hogy az érintőkijelző egy tabletnél nyilvánvalóan elengedhetetlen, de saját tapasztalatból mondom, hogy egy ilyen tömegű és vastagságú cuccot nem lehet ergonomikusan tabletként használni. Vegyél kézbe egy 10"-es Samsung vagy Asus tabletet, aztán fogj meg egy Surface Prot - brutális a különbség. Notebook-üzemmódban meg finoman szólva sem létszükséglet a tapicskolás.)

Nem a lényeg a fontos.

(#23) CharlieDrop válasza dreamdancer (#22) üzenetére


CharlieDrop
veterán

oké, de azoknál eléggé bezavar a billentyűzet (és mindegy, hogy most olyan mint a Lenovo Yoga, hogy aláfordul)

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#24) adamadd1


adamadd1
tag

Nos ultrabook vs surface pro 2 , könnyebb , a legtöbb ultrabooknál sokkal erősebb , gyorsaságban még a hatalmas apple termékeket is lekörözi nem beszélve arról h ezen w8 fut :D , de még lehetne sorolni , akinek mondjuk tablet - pc -okostelefon ökoszisztéma tetszik jobban annak tökéletes , de ha nem akarja kihasználni a pro 2 végleteit , annak szerintem még egy surface 2 is elég .

Apple Iphone 6 , Microsoft Surface 2

(#25) HawerKing


HawerKing
őstag

Jo cucc de brutal draga is

▂▃▅▇ Nothing Phone 1 - 11T - Tab S2 - Tab S3 ▇▅▃▂

(#26) gkris3 válasza dreamdancer (#22) üzenetére


gkris3
tag

Szerintem ez a gépezet nem notebook, hanem ultrabook kategóriában indul inkább, ha már összehasonlítgatunk, és azoknak bizony ilyen árai vannak.

(#27) Ádám16


Ádám16
addikt

Én spec ezt úgysem tudnám kihasználni, játszani PC, úgyhogy nekem az RT lenne az ideális választás. Ez rohadt drága lett.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.