Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) gerilee


gerilee
aktív tag

Na ez sem fog hozzánk is megérkezni, de ha valami csoda folytán itthon is csökkenne az ára, akkor is nagyon drága marad... :(

Hülyékkel vitatkozni olyan, mint egy galmbbal sakkozni. Feldönti a bábukat, rász*rik a táblára, majd boldogan ugrál, hogy ő nyert...

(#2) silmatauki válasza gerilee (#1) üzenetére


silmatauki
őstag

Meg nem is nagyon érdemes a régi, 1. generációs verziót megvenni... a Haswell-es verzió remélhetőleg 8G RAM-mal jön majd, és rá lehet hackelni az OSX86-ot is. Reméljük, az már vágott áron jön be, és nem az eredetin.

(#3) BlackSoft


BlackSoft
addikt

Inkább 100 dollárra kellene csökkenteni az árát, akkor lehet lenne sikere....de nem biztos ;]

---------> Számítógép szerviz III.Kerület | https://hardverguru.com <---------

(#4) silmatauki válasza BlackSoft (#3) üzenetére


silmatauki
őstag

Ez nem RT... ez a Pro, ami nagyon király gép – lenne, ha mondjuk 600 US$-nál kezdődne, és 8G RAM-ja lenne (de legalábbis a drágább verzióknak). A 4GB miatt nem rendeltem én.

1. generációs RT-nél tényleg a 100-200$ a reális ár addig, amíg ilyen (1. generációsokról beszélek, nem a full HD, Snapdragon 800 Nokiákról) gyenge a hardver és ennyire nincsenek progok.

[ Szerkesztve ]

(#5) gerilee válasza silmatauki (#4) üzenetére


gerilee
aktív tag

600-ért már reálisabb lenne, rádob az emberfia 130 dodót a Type Cover-ért és korrekt áron korrekt készülékhez jut. Én meg kiveszem a kezem a biliből...

Hülyékkel vitatkozni olyan, mint egy galmbbal sakkozni. Feldönti a bábukat, rász*rik a táblára, majd boldogan ugrál, hogy ő nyert...

(#6) Ádám16


Ádám16
addikt

700$-ig hadd menjen csak le, én simán benevezek rá. Szerintem a Pro egy nagyon jó masina lett, a hybridek pedig amúgy is tetszenek.

(#7) Glenda válasza Ádám16 (#6) üzenetére


Glenda
addikt

Az nagyon kevés lenne ezért a gépért. Az én gépem kerül kb annyiba, és ez i3.

from r in rings where r.Owner == "Sauron" select r

(#8) adamssss válasza silmatauki (#4) üzenetére


adamssss
veterán

Mire nem elég a 4gb? :F

[ Szerkesztve ]

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#10) Ádám16 válasza Glenda (#7) üzenetére


Ádám16
addikt

Persze, jelenleg az, de lesz még azon az áron. Én nem sietek.

(#11) Rickazoid válasza silmatauki (#2) üzenetére


Rickazoid
addikt

Mi az az OSX86, amit Windows 8(.1) helyett akarnál ráhackelni?

Erkölcstelen csíkot húzni a másik krumplifőzelékébe csak azért, hogy legyen egy szünet.

(#12) Gregorius


Gregorius
őstag

Biztos velem van a baj, de elsőre úgy olvastam, hogy 100 dolláros átvágás :D

(#13) Glenda válasza Rickazoid (#11) üzenetére


Glenda
addikt

Sznobizmus.

from r in rings where r.Owner == "Sauron" select r

(#14) GALARDO


GALARDO
addikt

Ezért 800 dollár? Jó vicc volt! :DDD

[ Szerkesztve ]

How would I describe myself? Three words: hard working, alpha male, jackhammer....merciless...insatiable. by: DS

(#15) HawerKing


HawerKing
őstag

ez meg mindig draga

▂▃▅▇ Nothing Phone 1 - 11T - Tab S2 - Tab S3 ▇▅▃▂

(#16) NGA válasza GALARDO (#14) üzenetére


NGA
addikt

Ugye? A Sony Vaio Pro 11 meg hasonló paraméterekkel 1150 dollár. Meséld már el, hogy mi drága egy 800 dolláros i5 procis FullHD, 0,9 kg-os tabletben, ami egyben ultrabook is?

(#15) HawerKing: Miért? Ez nem szaros atom, mint a 260e Ft-os Samsung Ativ.

[ Szerkesztve ]

(#17) GALARDO válasza NGA (#16) üzenetére


GALARDO
addikt

Kit érdekel? Amíg RT van rajta, addig kuka. ;)

Szerk: Csak nektek, kiegészítem: .....vagy bármilyen más ablakos rendszer..... ;)

[ Szerkesztve ]

How would I describe myself? Three words: hard working, alpha male, jackhammer....merciless...insatiable. by: DS

(#18) NGA válasza GALARDO (#17) üzenetére


NGA
addikt

Valószinűleg elkerülte a figyelmedet, hogy ezen Windows 8 Pro fut, nem az RT.

[ Szerkesztve ]

(#19) Rolly válasza GALARDO (#17) üzenetére


Rolly
veterán

ezen nem rt van ... Köszönöm mást nem mondanék ...

(#20) GALARDO válasza GALARDO (#17) üzenetére


GALARDO
addikt

De természetesen, ez egy magánvélemény. Tetszik, vagy sem, ez van. :)

How would I describe myself? Three words: hard working, alpha male, jackhammer....merciless...insatiable. by: DS

(#21) satz18 válasza GALARDO (#20) üzenetére


satz18
őstag

Az, hogy ez nem RT, hanem egy teljes értékű win8-as ultrabook, abban mi a magánvélemény? Ha nem teszik, vagy drága, az magánvélemény. De ezen win8 van, nem RT. Ez tény. Tényekről mégis hogy lehet magánvéleményt alkotni?

[ Szerkesztve ]

Asus G513QY, Samsung A52s 5G

(#22) GALARDO válasza satz18 (#21) üzenetére


GALARDO
addikt

Az a magánvélemény, hogy nekem nem kéne. :W Ennyire bonyolult, vagy csak jólesik kötekedni? :U

22: :DDD :N

[ Szerkesztve ]

How would I describe myself? Three words: hard working, alpha male, jackhammer....merciless...insatiable. by: DS

(#23) Glenda válasza GALARDO (#22) üzenetére


Glenda
addikt

Akkor azt nem úgy írják, hogy "Kit érdekel?", hanem "Engem nem érdekel.". Az "engem" kihagyható. Esetleg "az ismerőseim közül senkit sem érdekel". De amit írtál, az nem magánvélemény. Főleg ez az átlátszó magyarázat utólag.

from r in rings where r.Owner == "Sauron" select r

(#24) big-J válasza NGA (#16) üzenetére


big-J
őstag

A ivy-sek nagyon keveset érek most hogy itt a haswell, helyenként dupla akksi idővel. Itt nagy szempont az ilyesmi.

(#25) ]Phobos[


]Phobos[
senior tag

Nem bánnám ha olcsóért meg lehetne venni majd. Kezdek is gyűjteni, hátha találkozik az elképzelésem a májkrémszaftéval. ;]

Semmi sem lehetetlen, csak nem túl valószínű!

(#26) ThePlayer


ThePlayer
tag

Esetleg azért magánvélemény mert windows. Az úgy Lol! Meg mondjuk annak is levagdosnám az ujjait amelyik más oprendeszert hackel(ne) rá és gratulálni akarok az OSX86-hoz is. Egyébként épp a minap láttam a német e-bay-en egyet 600€-ért újként hirdetve

vettem két peremet kétszázezerér'

(#27) bitblueduck


bitblueduck
senior tag

ez nem az a termek, amiert sikitva rohanok a boltba, hogy most azonnal kell 1 vagy inkabb 5 db, nem is igazan tudom miert kellene. ez szerintem a tablet es ultrabook kozott van kb feluton. van valakinek eros erve mellette, esetleg ha valaki vett miert valasztotta?

An open mind is like a fortress with its gates unbarred and unguarded.

(#28) Totheground


Totheground
addikt

Ez még mindig túl sok.

Tokyoite - https://www.instagram.com/denipi_m/

(#29) dreamdancer válasza big-J (#24) üzenetére


dreamdancer
őstag

Hát ez az... Ha a 128 GB-os Surface Pro mellé odatesszük mondjuk az új MacBook Airt, így is csak 100 dollár a differencia, és akkor az egy teljes értékű ultrabook a legújabb Haswell procival. De lehet nézni más notebookokat is. (a tableteket hagyjuk is.) szvsz még további 200-250 dollárt faragni kellene az árból, hogy kapós legyen.

Nem a lényeg a fontos.

(#30) WinPho


WinPho
senior tag

Most akkor az a divat, hogy hetente csökkentik az árat? :)

I don't believe in the moon, I think it's just the back of the sun.

(#31) Xero válasza WinPho (#30) üzenetére


Xero
nagyúr

Akkor karácsonykor veszek egyet.

(#32) tDr1v3r válasza dreamdancer (#29) üzenetére


tDr1v3r
veterán

Az egy dolog hogy Haswell-es az Air, de a Surface Pro meg Full HD kijelzős... oké, 8.1 után lesz normálisan használható HDPI módban, de ez már részletkérdés. :D

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#33) varydave válasza tDr1v3r (#32) üzenetére


varydave
tag

Szerintem az Air-t es ezt felesleges osszehasonlitgatni. Mar csak azert is, mert az egyik OSX, ez meg kindoz. De ha nekem szemely szerint valasztanom kellene W8 es OSX kozul, akkor egyertelmuen az utobbira voksolnek. Nem vagyok elfogult Apple fan, sot... De szamomra a W8 katasztrofa (3 napot birt stabilan), ezert sem kene.

(#34) nicu71 válasza varydave (#33) üzenetére


nicu71
addikt

nálam a win8 már egy évet bírt stabilan...user error? :)

"-Te jó ég,mindjárt 8 óra!!! - Amilyen éjszakám volt,még jó hogy nem 9 !?"

(#35) leslie_smith


leslie_smith
aktív tag

Egész kellemes ajánlat lett szerintem! :D

A mobilarena nem kötelező,de "ajánlott". | Xiaomi Redmi 4X

(#36) varydave válasza nicu71 (#34) üzenetére


varydave
tag

Mekkora user error az, ha egy Apache server telepitese utan a login screen-ig nem jut a W8? Szerintem inkabb fatal OS error.

[ Szerkesztve ]

(#37) silmatauki válasza Rickazoid (#11) üzenetére


silmatauki
őstag

Gyakorlatilag 100%-os OS X. Ami alatt ugyebár sok olyan program van, amelynek nincs hasonlóan jól / könnyen használható Win-es megfelelője. Pl. Subler, MP4Tools stb. Na meg persze az Xcode :)

(#38) Glenda válasza varydave (#36) üzenetére


Glenda
addikt

Az driver lesz inkább szvsz. Az apacsí szörviszben fut, azok meg login után töltődnek be.

[ Szerkesztve ]

from r in rings where r.Owner == "Sauron" select r

(#39) silmatauki válasza WinPho (#30) üzenetére


silmatauki
őstag

Ez volt az első Pro-árcsökkentés... az előző a tőle teljesen független RT-é volt.

(#40) silmatauki válasza varydave (#33) üzenetére


silmatauki
őstag

"Szerintem az Air-t es ezt felesleges osszehasonlitgatni. Mar csak azert is, mert az egyik OSX, ez meg kindoz."

És ami szintén fontos: az egyik tábla (Wacom támogatással, ami azért nagyon nagy dolog!), míg a másik nem. Ráadásul az Air képernyője lényegesen kisebb felbontású. Hardverben SOKKAL jobb a Pro. Már csak dual boot kéne rá (Win + Hackintosh)...

(#41) silmatauki válasza bitblueduck (#27) üzenetére


silmatauki
őstag

"van valakinek eros erve mellette, esetleg ha valaki vett miert valasztotta?"

Ha veszek (megfelelő ár + 8GB RAM + lehetőleg ventillátormentes működés + talán-esetleg hackelhető boot és OSX86 support), akkor főleg a tábla volta és a Wacom miatt veszem. Sokszor szükségem van precíziós rajzolásra (pl. térképek), amire messze az aktív tábla Wacom supporttal a legjobb.

Meg persze könnyű, hordozható, az Air-hez képest nagyfelbontású képernyő, teljes Win kompatibilitás...

(#42) silmatauki válasza adamssss (#8) üzenetére


silmatauki
őstag

"Mire nem elég a 4gb? :F"

Nagyon komoly munkára. OS X alatt teljesen kihasználom a 8GB-t. (Xcode + halom másik program általában. Ha meg valami pl. térképészeti számítást futtatok, annak magának a RAM-igénye soxor 5-6G-ra is felmegy...)

(#43) silmatauki válasza ThePlayer (#26) üzenetére


silmatauki
őstag

“Esetleg azért magánvélemény mert windows. Az úgy Lol! Meg mondjuk annak is levagdosnám az ujjait amelyik más oprendeszert hackel(ne) rá és gratulálni akarok az OSX86-hoz is. Egyébként épp a minap láttam a német e-bay-en egyet 600€-ért újként hirdetve”

Na a Windowst nem komálod, de ahogy látom, kizárnád magad az OS X futtatásából is. Akkor meg mégis milyen oprendszert akarsz ezen használni? Linuxot?

(#44) silmatauki válasza nicu71 (#34) üzenetére


silmatauki
őstag

"nálam a win8 már egy évet bírt stabilan...user error? :)"

Ja, nálam is stabil a Win8... igaz, én “csak” Parallels alatt használom, és közel sem mindig (általában csak WP8 programozásra) – a fő oprendszer nálam az OS X.

(#45) varydave válasza silmatauki (#42) üzenetére


varydave
tag

A felhozott ervek egy resze mar az egyeni felhasznalasod kepezik. Ha egy teljesen atlagos usert nezunk, aki masra nem hasznalja, mint mailezik, max Skype-ol es hasonlok, akkor en meg mindig inkabb az Air-t adnam a kezebe.
Kullemre szebb, az OSX kenyelmesebb, mint a W8 csempes megoldasa es 3 ev mulva se valoszinu, hogy dobhatod a kukaba.
Ez csak az en szubjektiv velemenyem es mondom ezt ugy, hogy nem fogtam meg Surface-t.

(#46) Drizzt válasza silmatauki (#41) üzenetére


Drizzt
nagyúr

900g tömeg, s a tablet lét nálam összeegyeztethetetlen. Érdekes ez a dolog, de azt mondom rá, hogy nekem semmiképp nem kéne. Inkább egy jó asztali PC itthonra, meg egy nagyon könnyű, kicsi tablet, szintén főleg itthonra. Mondjuk én "otthoni munkára" sose használnék tabletet. "Munkahelyire" már könnyen lehet.

I am having fun staying poor.

(#47) silmatauki válasza varydave (#45) üzenetére


silmatauki
őstag

Az OS X tényleg sokkal kényelmesebb... én is ezért használnám a Pro-n is inkább az OS X-et, ha lehetne.

Ettől függetlenül “vasban” a Pro sokkal jobb, mint a szánalmas képernyőfelbontású és tollat sem támogató Air. Ha esetleg hybrid noti + tábla lenne Retina felbontással, akkor ellenkező lenne a véleményem...

(#48) tDr1v3r válasza silmatauki (#47) üzenetére


tDr1v3r
veterán

Lehet, de pendrive kell a bootoláshoz tudtommal, meg eléggé gáz kézzel használni. Mondjuk amilyen ütemben kurvul az OS X is, hamarosan elérünk oda hogy kényelmes legyen...

A szerkesztés gombot meg használd plz, ne írj mindent külön hsz-be.

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#49) silmatauki válasza Drizzt (#46) üzenetére


silmatauki
őstag

“900g tömeg, s a tablet lét nálam összeegyeztethetetlen.”

Az 1G 3G iPadok is 730g-osak, a 3G/4G-sek meg 660-asok... azért azok nincsenek messze a 900g-tól. Főleg, hogy itt teljes értékű OS-t kapsz, ablakokkal (amit az iOS a köv. egy évben sem fog támogatni), Flash-szel, Wacom supporttal. (iPad-en van precíz képernyős rajzolás? Dehogy van...) Egy gépben megkapod a sima “foteles” browsoló/filméző- és az egész erős (nem vacak Atom-alapú) munkagépet.

“Mondjuk én "otthoni munkára" sose használnék tabletet. "Munkahelyire" már könnyen lehet.”

Berakod dokkolóba + külső képernyő (esetleg plusz háttértár USB-n) + bill – észre sem veszed, hogy táblán dolgozol...

(#50) silmatauki válasza tDr1v3r (#48) üzenetére


silmatauki
őstag

"A szerkesztés gombot meg használd plz, ne írj mindent külön hsz-be."

Hogyan kell úgy, hogy látsszon a válasz-fejlécben, kiknek válaszolok? Vagy kézzel használjam a @címzett utalást?

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.