Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Cathulhu


Cathulhu
addikt

hiszen az intenzív marketinghadjárat és elkötelezett szövetségesei révén mára már a harmadik legnépszerűbb operációs rendszerré nőtte ki magát

Mennyibol is? 3-bol? Emberek, mekkora siker!
szerk: Najo, ott van meg a BB azt valoban legyozheti, de ez inkabb annak a gyengelkedese... A tobbi platform meg mar vagy halott vagy meg meg sem szuletett...

[ Szerkesztve ]

Ashy Slashy, hatchet and saw, Takes your head and skins you raw, Ashy Slashy, heaven and hell, Cuts out your tongue so you can't yell

(#2) oszi666


oszi666
őstag

Az a hatso tamasz a mai napig szurja a szemem....

It is not birth, marriage, or death, but gastrulation, which is truly the most important time in your life.

(#3) Blyan válasza Cathulhu (#1) üzenetére


Blyan
félisten

Nekem küldhetnének egy-kettőt nálam is elporosodik. :)

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#4) Apika


Apika
Közösségépítő

Egy-egy akcióval biztosan sokat tudnának értékesíteni belőlük...

(#5) saelin válasza Apika (#4) üzenetére


saelin
veterán

Semmi. Kevertem az rt-vel. (Na jó, összezavarodtam. :) )

[ Szerkesztve ]

"It is only with heart that one can see rightly; what is essential is invisible to the eye."

(#6) Glenda válasza Apika (#4) üzenetére


Glenda
addikt

Azért is van a veszteség, az akciózás miatt. Egyébként alapszabály, hogy Microsoft cuccból első generációsat még véletlenül se. Szoftverre és hardverre egyaránt vonatkozik.

from r in rings where r.Owner == "Sauron" select r

(#7) kengyel


kengyel
nagyúr

Mert mindig a "fellegekben " kezdi az árakat.

kengyel

(#8) Apika válasza Glenda (#6) üzenetére


Apika
Közösségépítő

"Piaci elemzők szerint a Microsoft eladatlan raktárkészletei 900 millió dollárra rúgnak..."

Én erre alapoztam a mondandómat. Ha értékesítenének belőlük, akkor kevesebb lenne a veszetség. De, ha nem számít nekik, akkor nem szóltam...

(#9) kcsa válasza Apika (#8) üzenetére


kcsa
veterán

Ha esetleg EU-ban is árulnák USA áron, szerintem elmenne egy hét alatt. De ahogy érzik :)

(#10) Bici válasza kcsa (#9) üzenetére


Bici
félisten

ÁÁá, az tuti nagy gáz lenne, mert még a végén az emberek megszeretik a csempéket, és akkor az javít a többi kockás Os eladásain is.
Neeem, ez túl logikus.
Olcsón adni valamit az EU-nak? Hamarabb zúzzák be az egészet.

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#11) DaveJr


DaveJr
őstag

Ha nem Atom hulladékkal szerelnék a táblákat még talán olcsóbb is lenne és többen vennék.

Isten és a programozók versenyt futnak egymással. A programozók egyre hülyebiztosabb programokat készítenek, Isten pedig egyre hülyébb embereket.

(#12) =Mentor= válasza Apika (#4) üzenetére


=Mentor=
őstag

Adják féláron és akkor csak 450 millió lesz a veszteség :))

(#13) Spancho


Spancho
őstag

Nem tudom mire számítottak :)
Csúcskategóriás gépek (legalább is árban) nem a nagyközönségnek készültek.
Alapból kicsi volt a réteg akinek ilyen kelhetett volna.
Nem értem a Microsoft-ot meg a Nokiát. Feleslegesen erőltetik ez a WP-t.
Ha androiddal jönnének ki Microsoft ,és Nokia termékek kapkodnák mint a cukrot.

A nyuszik és az őzgidák is várják a majálist, hát miért lennél épp te szomorú?

(#14) autox3c


autox3c
tag

Jelenlegi áron nem kéne, de ha lenne egy raktársöprés, mint anno a hp touchpad idejében, akkor elgondolkodnék rajta. (max. 200$)

Adj egy falat falat mondta a falat faló faló.

(#15) Воланд válasza Spancho (#13) üzenetére


Воланд
titán

hogy jon ide a wp?

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#16) satz18


satz18
őstag

150kért hozzám vághatnának egy surface prot, és azzal is csökkenteném a veszteségüket ;]
#13 majd ha egyszer a kezedbe veszel egy lumiát megérted.

[ Szerkesztve ]

Asus G513QY, Samsung A52s 5G

(#17) pzstm válasza DaveJr (#11) üzenetére


pzstm
titán

tisztában vagy vele, hogy egyetlen Surface-ben sincs Atom? RT-ben meg pláne nem ;)

Amúgy ha elérhető lesz majd legalább kétszer ennyi országban akkor utána lehet rugózni majd a számokon meg összehasonlítani más eladásokkal.

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#18) DaveJr válasza =Mentor= (#12) üzenetére


DaveJr
őstag

Ugyanennyi lenne a veszteség. Mert ha féláron adnák rögtön duplájára emelkedne a jelenlegi veszteség. Ha féláron eladják az összeset akkor pont ott vannak mint most:)

pzstm Az Atom hulladékot értsd úgy hogy egy atom reaktor kell hozzá hogy etesd(más tablethez viszonyítva). Vezetékes tablet a pro verzió.

[ Szerkesztve ]

Isten és a programozók versenyt futnak egymással. A programozók egyre hülyebiztosabb programokat készítenek, Isten pedig egyre hülyébb embereket.

(#19) Integra


Integra
titán

jó, ez a microsoft, pont leszarja, pumpálja bele a következő generációba, aztán úgy beérik idővel neki, mint az ikszboksz.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#20) pusszycat válasza DaveJr (#18) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

"Piaci elemzők szerint a Microsoft eladatlan raktárkészletei 900 millió dollárra rúgnak" ez eddig 0 veszteség sőt még rajta üldögél vagy 30% haszon is ha mégis eladják ha olcsóbban adják az még mindig nem veszteség csak kevesebb haszon. :U

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#21) Quasi_modo válasza Cathulhu (#1) üzenetére


Quasi_modo
nagyúr

+1. Épp ezt akartam írni.

valami

(#22) Rickazoid


Rickazoid
addikt

Na igen, majd az ARM processzortól olcsó lesz a tabletPC. Mondták sokan, de csak kiderült, hogy semmi köze az egészhez, csak egyes cégek kapzsik, mint az állat, de nincs rájuk épülő vallás... :U
Adjanak ki ehelyett a hülyeségek helyett celeronos subnotebookokat 13"-os érintőkijelzővel és Win8-cal bruttó forintba átszámolva 100 ezer alatt. Azt vinni fogja a nép.

[ Szerkesztve ]

Erkölcstelen csíkot húzni a másik krumplifőzelékébe csak azért, hogy legyen egy szünet.

(#23) Lenry válasza =Mentor= (#12) üzenetére


Lenry
félisten

épp ezen gondolkoztam én is...
árazzak le a béka s*gge alá. akkor is veszteséges lesz, de legalább nem annyira, és nem fog a raktárban elrohadni.

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#24) Rickazoid válasza Lenry (#23) üzenetére


Rickazoid
addikt

Szerintem inkább lenyelik a nagyobb veszteséget meg hogy végül bontóban kötnek ki a gépeik, mint hogy elismerjék, hogy ezzel a modellel nagyot buktak. Így mi olvassuk a híreket, az elemzők és a befektetők látják mi történik, de az átlag jónép ebből semmit sem tapasztal. Egy durva nagy leárazást már mindenki észrevenne, ráadásul abban meg ott a még nagyobb bukás kockázata. Nem anyagilag, hanem presztízsben, ha úgy se kell a kutyának se.

[ Szerkesztve ]

Erkölcstelen csíkot húzni a másik krumplifőzelékébe csak azért, hogy legyen egy szünet.

(#25) Polllen válasza Lenry (#23) üzenetére


Polllen
nagyúr

Most raktárkészleten van, egy mutatószám, amit el lehet "sumákolni".
Ha kitakarítják nyomott áron, az jobban rontja a pénzügyi eredményt, így inkább ülnek rajta még. :)

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#26) Glenda válasza Integra (#19) üzenetére


Glenda
addikt

Én egyébként erre a stratégiára tenném a pénzem.

from r in rings where r.Owner == "Sauron" select r

(#27) vicze válasza Spancho (#13) üzenetére


vicze
félisten

He MS HW-ra Android? :F (Biztos jó anyag lehet... ;) )

(#29) Glenda válasza Polllen (#25) üzenetére


Glenda
addikt

Kinn van már nyomott áron.

Microsoft is immediately taking a $900 million charge to account for money lost on Surface RT, both with regards to the $150 savings on the current inventory and to unsold parts and accessories.

from r in rings where r.Owner == "Sauron" select r

(#30) Polllen válasza Glenda (#29) üzenetére


Polllen
nagyúr

Ez nem nyomott ár, max az indulóhoz képest. Kb. még mindig nyereséggel árulhatják.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#31) Glenda válasza Polllen (#30) üzenetére


Glenda
addikt

Jogos, úgy gondoltam, hogy az indulóhoz. Egyébként most volt valami MS buli, ahol 2 órás sor volt a (még nyomottabb árú) Surfacekért. Persze nyilván ilyen konferenciákra olyan megy, aki Microsoft technológiával foglalkozik, de akkor is érdekes.

A legnagyobb hibát abban látom, hogy limitált volt (és még mindig az) az elérhetősége a cuccnak. A második hiba, pedig hogy valamit nagyon elszabtak, mert az ugyanolyan (vagy nagyon hasonló) architektúrájú WP azon a vason röhögve szaladgál, amin az RT csiga.

from r in rings where r.Owner == "Sauron" select r

(#32) Cassi


Cassi
senior tag

A cikkben említett 900 millió értelmezése szerintem hibás, mert az úgy értendő, hogy a kikényszerített árcsökkentés miatti leírás annyi, nem az eladatlan készlet értéke. Tehát az MS kb. 6 millió eladatlan Surface RT-n ül. Minthogy kevés az esélye, hogy 350 dollárért sorok állnak majd a gépért, borítékolható, hogy a következő negyedévben is jön egy minimum 1 milliárd dolláros leírás, de inkább több.

(#33) joey04


joey04
titán

mára már a harmadik legnépszerűbb operációs rendszerré nőtte ki magát.
:DDD

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#34) Bici


Bici
félisten

Erről egy régi vicc jut eszembe:

Az amcsik, és a szovjetek futóversenyt rendeznek, amin az amerikaiak jól elverik az oroszokat.
Valamit mondani kell a népnek, és a hős Szovjetúnió dicsőségén nem eshez csorba, ezért a következő hangzik el a KGST országok híradóiban:

"Az amerikaiak az utolsó elötti helyet tudták csak megszerezni, míg a szovjet versenyzők az előkelő második helyezést érték el."

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#35) #06658560 válasza kengyel (#7) üzenetére


#06658560
törölt tag

Nem tudtad, hogy manapság a cloud a divat, mindennek ott kell lenni?

#24 lordfreyr: a zne esetében is fényesen bejött, nem?

[ Szerkesztve ]

(#36) GGMPC


GGMPC
őstag

Meg is erdemli ez kreten brigad!
Mind a mai napig lovesem nincsen, hogy hol a pics@b@ lehet surface-t kapni!?.
Mert kb. pont sehol!
Vicc!

LG G3 32/3 Titanium, iPhone 4S, Motorola V3xx, Motorola K1, Motorola V60, MacBook Pro 15' - 8GB RAM - 500GB SSD, iPad Mini 32GB LTE...

(#37) Rickazoid válasza #06658560 (#35) üzenetére


Rickazoid
addikt

Mármint mi jött be, milyen "zne" és szarkasztikus-e a kérdés?

Erkölcstelen csíkot húzni a másik krumplifőzelékébe csak azért, hogy legyen egy szünet.

(#38) Lenry válasza Rickazoid (#24) üzenetére


Lenry
félisten

ez a gondolatmenet logikai bukta.

a befektetők enélkül is tudják, hogy bukta az egész, így nekik már mindegy.
mi tudjuk, hogy bukta az egész, de hogy mi mit tudunk, az irreleváns.
a vásárló meg csak azt látja, hogy olcsóbb lett és örül.

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#39) #06658560 válasza Rickazoid (#37) üzenetére


#06658560
törölt tag

Zune, és igen.

(#40) Béééla


Béééla
őstag

Szerintem inkább lenyelik a nagyobb veszteséget meg hogy végül bontóban kötnek ki a gépeik, mint hogy elismerjék, hogy ezzel a modellel nagyot buktak.

Egyrészt sírnak, hogy nem terjedt el, másrészt ott ülnek egy raktárnyi gépen.
Én meg vakarom a fejem, hogy miként fogok egyet jóárasítva beszerezni, mert már nagyon ki akarom próbálni hosszú távon.

@Oszi666
Az a hatso tamasz a mai napig szurja a szemem....

Pont ez az, amiért én meg vinném: tablet BEÉPÍTETT támasszal, és nem kell mindenféle fos tokkal bohóckodni, ha az ember mégis egy kicsit komolyabban akarja használni...

Bélabá

(#41) Dave™


Dave™
nagyúr

Kár érte, hogy így alakult, mert egyébként nagyon jó a cucc. Sokáig szemeztem vele, de itthon pl. irreálisan drága. Az is igaz, hogy eleinte tele volt buggal meg lassú is volt. Az update-ek sokat javítottak rajta, a 8.1-el pedig még jobb lesz. Tud sok olyan dolgot, amit a többi tablet nem. Én innen vettem a fórumról a 64-es rt-m vadi újan, touch coverrel, 100ért. Szerintem ennyiért nagyon korrekt, és használhatóságban - számomra - köröket ver az androidos tabletelre illetve az ipadre. A kickstand, az usb, a touch cover, az office, az sd bővíthetőség, az osztott képernyő és az ehhez kiválóan passzoló széles képarány eléggé egyedivé teszi, csak sajnos kapkodtak a kihozatalával (a szoftveres gondokra célzok), meg árban kapásból fent kezdtek. Úgy kellett volna árazni, mint a wp-s telefonokat, azok is aratnak ár/érték arányban.

A sebességére szerintem nem lehet panasz: http://www.youtube.com/watch?v=sXlVTN0MumI

(#42) Gusztáv válasza GGMPC (#36) üzenetére


Gusztáv
addikt

Amikor én néztem, akkor Németországban lehetett kapni, de pl Pro-t még ott sem. Pedig még talán rendeltem is volna. Így lett helyette Acer W700. Nem értem, ha áll a raktárban a cucc, akkor miért nem teszik elérhetővé?
Itthon a MediaMarkt-ban van állítólag.

[ Szerkesztve ]

Laci

(#43) virkir válasza Dave™ (#41) üzenetére


virkir
veterán

Tud sok olyan dolgot, amit a többi tablet nem.

Ezt kibontanád mert kíváncsivá tettél de nagyon.
Mi lehet az amit se az iPad se egy minőségibb droidos nem tud. De aztán sok dolog legyen és ugye az RT-ről beszélünk.

"Nekem papírom van róla, hogy értek hozzá" by Glenda

(#44) #06658560 válasza Gusztáv (#42) üzenetére


#06658560
törölt tag

Saturnban pár hete tapiztam mindkettőt. Ez a kék klavi egy kínzóeszköz, a normálisabb rendben van.

(#45) Rickazoid válasza Lenry (#38) üzenetére


Rickazoid
addikt

Dehogy logikai bukta. Egyrészt hatalmas ferdítés, hogy az a veszteség = összes termék végfelhasználói ára, amit nem tudnak eladni. Ez csak kiesés, eltérés a várt haszontól. Azok előállítása és raktárban tárolása a veszteség, az meg valószínűleg jóval alacsonyabb. Viszont a presztízs egy másik kérdés. Senki sem fog kihátrálni a Microsoft mögül azok közül, akik a helyén tartják a céget emiatt, viszont ha lenyomják a termék árát és úgy is pofára esnek, ott már húzni fogja a száját mindenki. A vásárlóknak pedig nagyon is feltűnne, hogy valami nem stimmel. Azért nem hülye az egész világ tőlünk nyugatra, hogy ne tűnjön fel, hogy ahol hatalmas akciók vannak, ott a terméket nem lehet eladni másképp (vagy szarra sikeredett, mármint technikailag). Minimális eséllyel lenne az átlagember szemében a Microsoft a jófej, aki leárazza a termékét, hogy a "szegényebb" is megvehesse, sokkal inkább indulna terjedésnek az internetnek köszönhetően a "Na, megint befürödtek egy termékkel, csak nem szabadulnak ebből az egyszer fent, egyszer lent állapotból" vélemény. Most is ott van, csak egy raktársöprés utáni bukás egy újabb, lényegesen nagyobb támadási felület lenne, ergo nem az, hogy túl drága, hanem hogy a kutyának sem kell.
Mint mondtam, szerintem a Microsoft inkább a presztízsét, mint a pénzét félti. Meg aztán lehet a következő generáció elkészülésére az emberek beletörődnek, hogy "Baszki, a Windows 8 ilyen, az RT meg olyan". És akkor nem kell egy esetleges bukott raktársöprés után valami újjal előállni gyorsan, nehogy felmenjen a cég szempontjából értékesebb tőkések vérnyomása.

[ Szerkesztve ]

Erkölcstelen csíkot húzni a másik krumplifőzelékébe csak azért, hogy legyen egy szünet.

(#46) Dave™ válasza virkir (#43) üzenetére


Dave™
nagyúr

Idézem magam: "A kickstand, az usb, a touch cover, az office, az sd bővíthetőség, az osztott képernyő és az ehhez kiválóan passzoló széles képarány eléggé egyedivé teszi..."

Kopi31415: eleinte fura a touch cover, de azért meg lehet szokni használat közben 😉 Mellesleg a széles képernyő miatt az on screen billentyűzet is remek szerintem, teljesen kényelmes.

[ Szerkesztve ]

(#47) virkir válasza Dave™ (#46) üzenetére


virkir
veterán

Namost az osztott képernyőn kívül ami ha jól tudom a samsung-nál van pár modellen még mindig várom "a sok dolgot".
Ugyanis
kickstand: magyarul kitámasztó bármelyik másiknál amit tokba teszel fillérekből megvan
usb: eddig úgy tudtam a többin is van akár OTG-vel is most ezt megszüntették?
touch cover: lásd mint fent jópár modell rendelkezik eme elengedhetetlen ficsőrrel
office: csak ismételni tudom magam, lásd mint fent fillérekből kapsz hozzájuk hasonló tudásút
sd bővíthetőség: te komolyan még nem láttál androidos tablet-et?

[ Szerkesztve ]

"Nekem papírom van róla, hogy értek hozzá" by Glenda

(#48) savoo válasza virkir (#47) üzenetére


savoo
addikt

"office: csak ismételni tudom magam, lásd mint fent fillérekből kapsz hozzájuk hasonló tudásút" :DDD

(#49) Dave™ válasza virkir (#47) üzenetére


Dave™
nagyúr

A kickstand a tablet része, ez azért nem ua, mintha hordani kellen hozzá egy tokot. A billentyűzet hasonló tészta, lévén itt az a tok. Ha a kickstand lenne a tok, külön lenne a bill, érted... Az usb itt kicsit más tészta, erre bármit rá lehet dugni, és a legtöbb dolog menni is fog (amihez a win update talál drivert). Pendrive, hdd, nyomtató, telefon, de pl. az usb-s dacom is megy róla. Ipaden/androidon ekkora szabadságod nem lesz. SD csak androidon van, ipadnél kilőve. Az officenál remélem érzed, hogy más dimenzió egy 3rd party office, meg az ms office. A részben kompatibilis nem megoldás céges környezetben. Ha neked megfelel akkor hajrá, én az ms office-al produktívabb vagyok.

Az osztott képernyőnek pedig szerintem ilyen képarány mellett van értelme igazán. Az grátisz, hogy így gépelni is sokkal kényelmesebb 😊

Pollen: oké, a dacok mennek, itt meg majdnem minden, ami egy win 8-as gépen igen. Ez még mindig nagyságrendi különbség és nem kell hozzá semmilyen kit. Ráadáaul lehet rá hubot is lötni és egyszerre több eszközt használni.

[ Szerkesztve ]

(#50) Polllen válasza Dave™ (#49) üzenetére


Polllen
nagyúr

Csak a teljes igazság kedvéért:
Ipad-n is mennek a külső dac-k camera connection kit-tel.
Android-n modell és kernel függő, de ha ez szempont találsz olyat, ami kezeli.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.