Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Zolás


Zolás
addikt

Képek alapján bejövös.
Musthave kategória nálam :DDD

Csere érdekel komoly cucokra?Mik azok a Cucok??"A cucoknak két alfaja van.Van a komolytalan mindenhol megtalálható.A másik a komoly(cucokusz komolyikusz)na ez van neki ez sokkal ritkább"By:5teve

(#2) Himym válasza Zolás (#1) üzenetére


Himym
senior tag

Osztom. :K :R

(#3) Angel1981 válasza Zolás (#1) üzenetére


Angel1981
veterán

Én is! :)
Remélem azért több fajta egység lesz benne, mint az első részben.
(Ami meg sem közelítette a TA-ban lévő változatosságot, és hangulatban ezért nem tudta számomra felülmúlni azt.)

(#4) D1Rect


D1Rect
félisten

Be kéne még pótolnom az 1-et. :B

(#5) PowerBuldog válasza Angel1981 (#3) üzenetére


PowerBuldog
veterán

Itt majd a meglévő egységeket is lehet fejleszteni. Szóval ha nem is lesz több, akkor is lehet majd sokkal változatosabb. :K

Eladó motyók: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/powerbuldog/index.html

(#6) Szirti


Szirti
tag

Várom én is, de az nem fér a fejembe, hogy xboxon hogy fog az ember vele játszani?

"Revenge is a dish best served cold." - old Klingon proverb

(#7) S*Tom*


S*Tom*
aktív tag

Nagyon várom már a második részt, ha minden jól sikerül nagy kedvencem lesz. Az első rész sajna nekem mióta váltottam vista x64-ről win7 x64-re kilépked.

(#8) OkosTibiKing válasza Angel1981 (#3) üzenetére


OkosTibiKing
tag

azért moddokkal rengeteg új egység lehet benne :)

#7 nálam csak akkor lép ki ha nem használom a Core Maximizer-t amit meg több mag miatt megéri mellé használni.

amúgy így képeken már szebb mint 1-2 videón volt.

Okos Vok.

(#9) aram01


aram01
nagyúr

nagyon "sűrű" ez nekem :D

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#10) New Life


New Life
aktív tag

Nem néz ki rosszul.

Egy jó gépész csak egy lyukat ismer, a többi furat.

(#11) ollie


ollie
MODERÁTOR

Érdekes, hogy a C&C4-et kb ugyanilyen grafikával mindenki fújozza, ezt meg mindenki várja. :D

***

(#12) opr


opr
veterán

Naggyon bejövős, csak az eddigiek alapján a gépem lesz hozzá harmatgyenge, pedig nem rossz vas ez :(

szerk: ollie azért, mert a C&C-től C&C-t várna el az ember, a tradíció követését, a legenda folytatását. A SC-től meg ugyan ezt, csak a SC teljesíti is :D

[ Szerkesztve ]

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#13) S*Tom* válasza OkosTibiKing (#8) üzenetére


S*Tom*
aktív tag

Vistán nem volt vele semmi gond csak a gépigényen, most meg indításnál kilépked, de majd utána olvasok a topikjában, mert így a Forged Alliance is csak a polcon porosodik.

(#11) ollie Nekem annak is lesz helye a gépen a kedvenc játékok között.

(#14) Adams007


Adams007
tag

Már én is nagyon várom. Az első rész is meg a kiegészítő is nagyon jó volt. Az első részben szerintem elég sok egység volt, én megelégednék annyival is, csak az egységlimitet ne korlátozzák, maradjon meg az 1000. :DDD A grafikája is jó, az első részben sem volt sok időm az egységeket közelről nézegetni.

(#15) Chiller


Chiller
őstag

Gyüjjön mán :C

(#16) iSonic


iSonic
addikt

Na erre az RTS várok már mióta :P

(#17) proci985 válasza S*Tom* (#7) üzenetére


proci985
MODERÁTOR

nekem tökéletesen megy win7 64en is.

apropó: valaki tud egy linket, hogy honnan érhető el a /LARGEADRESSAWARE exe a SupComhoz?

másodikat pedig várom, remélhetőleg marad olyan amilyen volt (leszámítva a gyenge memóriakihasználást ugye).

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#18) S*Tom* válasza proci985 (#17) üzenetére


S*Tom*
aktív tag

Kösz, jó tudni! Akkor megpróbálom megint, nem értem akkor mi lehetet, ami kidobált az asztalra indításnál egyből.

(#19) Exhodus


Exhodus
tag

Ez egyértelműen MUST HAVE! Csak azt nem értem miért kellett a grafikát ilyen wowlike-ra csinálni, vagy hogy hívjam ezt. A Cybran-ek még ok, de az Aion-ok kész gayfest, hogy fogom így terjeszteni az igét? rossz rájuk nézni....

Benedico omnes armaturas! Benedico digitabula et brachiales, cataphractes atque pectorales!

(#20) Eugene Roe válasza Exhodus (#19) üzenetére


Eugene Roe
őstag

Azért a dinoszaurusz-robot is eléggé gay... ;]

It'll hurt... a lot, but you'll be better - you say?!

(#21) JohnR válasza S*Tom* (#13) üzenetére


JohnR
aktív tag

Forged Alliance-el sincs semmi probléma win7 64biten...
Persze a procim kicsit kevés egy 8 fős 500-as egységlimitű giga csatához :DDD

[ Szerkesztve ]

(#22) elithun


elithun
őstag

Még az egyet se játszottam, pedig érdekelt, itt az ideje, hogy elkezdjem, még a 2 megjelenése előtt.

„Minden egyes tapasztalat közelebb visz a megértéshez.”

(#23) Exhodus válasza JohnR (#21) üzenetére


Exhodus
tag

Ne aggódj, nem láttam még olyan gépet amit a Forged ne tudna megenni, igaz i7-es konfighoz még nem volt szerencsém...

Benedico omnes armaturas! Benedico digitabula et brachiales, cataphractes atque pectorales!

(#24) OkosTibiKing válasza Exhodus (#23) üzenetére


OkosTibiKing
tag

i7 4 ghz-n 50-70% os proci terheltségek (majd lecsökken 40-50-ra) 4 gép ellen 1000 limit akad mint a huzat a bár lehet ide kéne már az amit (#17) proci985 írt LARGEADRESSAWARE mivel 1,8-1,9 GB memóriát eszik meg.

Okos Vok.

(#25) Exhodus válasza Eugene Roe (#20) üzenetére


Exhodus
tag

Brackmann berágna hogy szidod a kis kedvencét :D

MI ez a largeaddressware dolog amúgy?

[ Szerkesztve ]

Benedico omnes armaturas! Benedico digitabula et brachiales, cataphractes atque pectorales!

(#26) proci985 válasza OkosTibiKing (#24) üzenetére


proci985
MODERÁTOR

utánnanéztem a problémának közben az első résszel kapcsolatban. a Supreme Commander nem 64bites, a Forged Alliance viszont már igen. az alapjátékhoz "patch"itt. leírás hozzá itt az első hozzászólásban. tehát az SCFAval semmit nem kell csinálni 64 bit alatt. 32bites operációs rendszer alatt viszont memlimites lesz.

ami Neked kell, az a processzor optimalizáló, leírás itt. röviden és tömören: négy fő szála van a proginak (összességében 17), amiknek nem egyenletes a terhelésbeli eloszlása (érdeklődőknek le van írva a linknél, viszonylag bonyolultabb a dolog).

a megoldás a Core Maximizer, elérhetőség itt. tehát Neked ez a file kell. q66al érezhetően gyorsult a program.

szerk: a Largeadressaware arra kell, hogy a program észrevegye, hogy 32bit fölötti címtartományt is címezhet. ez a gyakorlatban valahol 2.5 giga környékén van, amiből ~1670mega a rendszermemória, a többi a video és az egyéb hozzárendelt dolgok. ha a programnak több memória kell, akkor nemes egyszerűséggel kilép. remekül reprodukálható a dolog bármelyik 80x80as pályán 7 AIvel 10 perc alatt high beállításokkal.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#27) OkosTibiKing válasza proci985 (#26) üzenetére


OkosTibiKing
tag

a Core Maximaliser az megy de az fa akkor is kiakad vmiért 1,8-1,9 Gb memóriánál :( és ekkor vissza esik a proci használata. 64 bites win 7-en.

Okos Vok.

(#28) csaabz


csaabz
őstag

A bolygó felszín itt is olyan unalmas semmilyennek tűnik, mint az első részben....
Egyébként én nem tudtam értékelni az első részt....

https://www.flickr.com/photos/187066941@N05/

(#29) Robb202


Robb202
tag

Hát a képek furák. Elsőre elég ratyi. Hol van pédául az irányító pult meg ezek? Ennyi egységet, hogy lehet egyszerre vezérelni?

(#30) #65675776


#65675776
törölt tag

Elbambulhattak a fejlesztők. Ez látszik alap fényerőn is.

(#31) Chiller válasza Robb202 (#29) üzenetére


Chiller
őstag

Valószínűleg a képek kedvéért kikapcsolták ideiglenesen az UI-t.
A másodikra meg a válasz, hogy ha belejössz, elég könnyen :)

(#32) JohnR válasza proci985 (#26) üzenetére


JohnR
aktív tag

AMD-re is van ilyen okosság, vagy csak Intelhez jók ezek a tuningolók?

(#33) proci985 válasza JohnR (#32) üzenetére


proci985
MODERÁTOR

szerintem működik AMDhez is (ahogy olvastam, ment). a Windows szálkezelését birizgálja, a procinak ehhez köze nincs.

tegnap tesztelgettem picit maximizert, Dark Void (40x40), 7 db Sorian AIvel. vidkari terhelés 70% körül (3870 ref fölött 3%al, 1280x1024, 0xAA minden más max), proc terhelés 50-60% körül, viszont valamivel javult a program reagálása... értsd, amíg nem volt 3500 egység a pályán (30perces norush véletlenül aktív maradt, 25 perc körül a 7AI egységlimit környékére futott), addig egészen jól ment minden. utánna is.

Vistán mintha picit jobb lett volna, még megpróbálom kompatibilis módba is, hátha alapon.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#34) JohnR válasza proci985 (#33) üzenetére


JohnR
aktív tag

Sajna nincs változás. Ketten is próbáltuk (a másik gépben egy PhenomII 955 van) és marad Amd-nél az egymagos számolás :( Mindegy talán majd a köv. résznél nem csak Intelen fog futni több szálon...

(#35) OkosTibiKing válasza JohnR (#34) üzenetére


OkosTibiKing
tag

vistán/ win 7-en rendszergazdaként kell futtatni a Core Maximizer majd beállítani melyik magokat használhatja és nem bezárni még a játék megy :) AMD-s gépen is teszteltük anno és jó volt rajta.

Okos Vok.

(#36) JohnR válasza OkosTibiKing (#35) üzenetére


JohnR
aktív tag

Köszi. Erről a rendszergazdás futtatásról mindig elfeledkezek. Így mindjárt más, valóban látszik, hogy nem egy magon próbál megküzdeni a feladattal.
Remélem ez a több processzoros támogatás már alapból benne lesz a 2. részben :D

(#37) proci985 válasza JohnR (#36) üzenetére


proci985
MODERÁTOR

nagyon úgy néz ki, hogy kissé átdolgozzák a játékot.

olyanokat rebesgetnek, hogy nem lesznek se modok, se mapeditor, a mapméretet pedig eléggé levágják (ld Isis video, hogy pontosan mennyire is). ha meg összemegy a játék, nem lesz gáz a skálázódással sem:) aztán remélhetőleg ebből nem lesz sokminden igaz.

egyébként az első rész is támogat négy magot, más kérdés, hogy a threadek eloszlása annyira nem jó alapból.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#38) Exhodus válasza proci985 (#37) üzenetére


Exhodus
tag

Jól gondolom hogy 64 bites Vista-n csak a core maximizer kell?

Meg max az a patch ami a videó memória félrecímzését megszünteti?

[ Szerkesztve ]

Benedico omnes armaturas! Benedico digitabula et brachiales, cataphractes atque pectorales!

(#39) proci985 válasza Exhodus (#38) üzenetére


proci985
MODERÁTOR

igen, 64biten elég a maximizer.

az melyik patch volt? én .599et használok.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#40) S*Tom*


S*Tom*
aktív tag

Én is felraktam újra az első részt miközben várom a másodikat. Felraktam a supcom patch 3189 to 3217-et meg hozzá a supcomhun 1.4-et, de sajnos pár óra játék után kilép hibaüzivel. 40x40-es pálya 4AI és 1000 az egységkorlát. Olyan mintha a rengeteg (kb.5x800) egység fektetné meg, mert addig simán fut.

(#41) proci985 válasza S*Tom* (#40) üzenetére


proci985
MODERÁTOR

alapjáték, memlimites 32 biten. ha 64biten vagy, akkor rakd fel a 26ban linkelt 3gb enablert, illetve a Forged Alliancet, abban már alapból javították.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#42) S*Tom* válasza proci985 (#41) üzenetére


S*Tom*
aktív tag

Win7 x64 használok, arra raktam fel az első részt. A játék szinte alap grafikai beállítással fut, csak a felbontás van fullhd-ban. Sok egységnél 3-4ezer, kivágott az asztalra, odáig simán játszható volt. G15-ön ahogy figyeltem, a memória fogyott el a játék alatt, 9x%-os használatnál lépkedett ki mindig. Tegnap leszedtem hozzá a core maximizert, 40x40-es pályán 2TechnikaiMI és 1000-es egységkorlát mellett nem volt semmi gond. Megnézem amit linkeltél 3GB enablert, mert ez biztos, hogy kell hozzá. A Forged Alliancét még nem raktam fel, egyenlőre ennek örültem, hogy hiba nélkül működik végre.
Köszönöm a segítséged!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.