Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) TeeJay


TeeJay
félisten

valaki vegyen már egy ilyet és írja újra naponta mondjuk 10x és nézzük meg meddig tart :D

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#2) shteer válasza TeeJay (#1) üzenetére


shteer
titán

akinek van fölös 700khuf-ja egy ilyen cuccra.. ;] mai középárfolyamon számolva

szerk: reméljük minél gyorsabban tömegcuccá válhat, nekem egy 64-es elég lenne rendszernek :C

[ Szerkesztve ]

..szerintem jónak tűnik

(#3) TeeJay válasza shteer (#2) üzenetére


TeeJay
félisten

igen mindenki így alakítaná a konfigját
csak ugye ha rendszer SSD-nek használnád akkor jólenne tudni mennyi idő alatt építi le a virtuális memória meg a sok újraírkálás rá
0,1ms elérési idő elég penge bár lehetne 0,01ms is
a sebessége is biztos 100MB/sec fölött van
már csak az ára a gázos

aztán lenne mindenkinek egy 32-64 netán 128gigás SSD meg mellé egy 1-2-3TB-os vinyó és kész a konfig :B

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#4) Obi-1 válasza TeeJay (#3) üzenetére


Obi-1
őstag

A virtuális memória helyett kibővítheted a valós memóriát 4-8GB-ra, és akkor tudsz spórolni az SSD élettartamával. ;)

A DDR2 ára egyébként sokkal kedvezőbb az SSD-nél, úgyhogy szükség lenne egy olyasmi cuccra, mint az i-ram volt, mondjuk 16 memória hellyel ellátva. Ezt akár 64GB-ig bővíthetné az ember.

Szokjak hozzá a "szilárdtest-alapú merevlemezpótló" kifejezés-förmedvényhez, vagy nem ez lesz az általános használatban a neve?

Only a Sith deals in absolutes.

(#5) bolvar válasza Obi-1 (#4) üzenetére


bolvar
senior tag

úristen 700e forint:Dazért 100 darabot adnak :DDD nem 400 dolcsi akart lenni? :D

A jó lányok azt mondják: NEM! A rosszak azt, hogy: HOL? :)

(#6) Obi-1 válasza bolvar (#5) üzenetére


Obi-1
őstag

a cég OEM-partnerei 4000 dollárnál olcsóbban juthatnak hozzá a 128 gigabájt kapacitású, 2,5 hüvelykes, SATA-s I-Temp SSD-hez

4000 dollár az 700e forint, nem tudom, mi evvel a probléma, és miből adnak 100 darabot ennyiért. :F

Only a Sith deals in absolutes.

(#7) zoltanz


zoltanz
nagyúr

Ha az informátoraim nem tévednek...

2010 -re megelőzi árban is a hagyományos merevlemezt, azért úthenger alá ne rakd ezt sem, nem biztos, hogy kibírja. Egyetértek az i-ram ok és a memória bővítés létjogosúltságával.

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#8) #64791808


#64791808
törölt tag

i-RAM, PCIe x4 vagy x8 interface-en, 32 gigás méretben... szép álom :)

(#9) Obi-1 válasza #64791808 (#8) üzenetére


Obi-1
őstag

Azon csodálkozom, hogy létezik iRam2, de még sima DDR memóriát használ. A felépítés jó lenne, gyakorlatilag egy 5"25-ös tokba rakták, vajon miért nem adták ki DDR2-es változatban?

Only a Sith deals in absolutes.

(#10) liksoft válasza Obi-1 (#9) üzenetére


liksoft
nagyúr

Gondolom a csatolási felület még így is a szűk keresztmetszet.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#11) Obi-1 válasza liksoft (#10) üzenetére


Obi-1
őstag

Nem is a sebesség, hanem a méret miatt lenne ideális a DDR2. 1GB-os lassú, márkátlan modulok 5-7000 Ft-ért kaphatóak, a régi i-ram már 150USD alatt kapható, szerintem nem lenne abszolút irreális elképzelés 70.000 Ft-ért 32GB-os DDR2 alapú ramdisk-et gyártani...

Only a Sith deals in absolutes.

(#12) kszabber


kszabber
tag

Alapvetően jó ötlet ez az SSD főleg ha leküzdi a gyerekbetegségeit (élettartam rövidsége, magas ár). A virtualis memóriaként (swap) nem ezt kellene használni, hanem venni elég fizikai memóriát a gépbe. Ilyen memóriaárak mellett egyébként is felesleges spórolni az RAM-on.

(#13) 7 válasza Obi-1 (#11) üzenetére


7
addikt

Igen, csak ugye a franya folyamatos aramellatas problematikaja. Tudom, akksi, ami ahhoz pont jo, hogy athidalja az aramszunetet. De cserebe nem mobil. En meg mindig a PRAM-on varom megvaltokent. :)

(#14) Obi-1 válasza 7 (#13) üzenetére


Obi-1
őstag

[link]

Itt úgy oldották meg, hogy egy 2.5" HDD-re automatikusan ment.

Only a Sith deals in absolutes.

(#15) liksoft válasza Obi-1 (#14) üzenetére


liksoft
nagyúr

Tetszik. Viszont nem lett volna egyszerűbb az ATX táp állandó 5V-os ágát megcsapolni az akku töltéséhez? Gondolom kikapcsoláskor akkora áramot vesz fel, amit az az ág már nem bír el. Viszont feleslegesnek találom a külső tápot. Hiszen csak a cache kiírásának idejére kell tápot biztosítani, utána ki tud kapcsolni. Ez a cache méretétől és a drive átviteli sebességétől függően maximum pár perc.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#16) Obi-1 válasza liksoft (#15) üzenetére


Obi-1
őstag

Szerintem azért van külső táp, hogy az adatokat ne kelljen a memóriába töltenie induláskor, pl ha erről indul az op-rendszer. A HDD backup csak egy plusz lehetőség.

Only a Sith deals in absolutes.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.