Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Angel1981


Angel1981
veterán

Nagyon tetszetős táp!
Remélem, az ismert nagyobb boltokban is megjelenik, nem csak a kínai piacon. ;]

(#2) Borisz76


Borisz76
veterán

Remélhetőleg idővel hozzánk is eljut.
Egy kiveséző tesztet szívesen olvasnék róla ( magyarul ) .

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#3) Ł-IceRocK-Ł


Ł-IceRocK-Ł
addikt

Az európai piacon biztos hogy jóval drágább lesz.
De ne legyen igazam.

"lol, rock, te egy kib*szott médium vagy. mit médium, HARD " by FireKeeper

(#4) Gomez86


Gomez86
őstag

Ha nem lesz túl hosszú (nem fért el a házamban az előző modu tápom), és akkor megjelenés napján vásárlás lesz belőle....

"A man is a success if he gets up in the morning and gets to bed at night, and in between he does what he wants to do." Bob Dylan

(#5) Gave


Gave
addikt

Nagyon igeretesnek nez ki adatlapon, a belsejet is jolenne megtekinteni :).

(#6) kissz84


kissz84
tag

Esélyes hogy beruházzak egy ilyenre ,mert közel sem olyan drága mint a nevesebb konkurensek :)

Jobb tűzben égni mint húgyban ázni...

(#7) Gave


Gave
addikt

Ez a darab ilyesztoen hasonlit ra. Meglehet, hogy nem tetszett nekik az eredeti doboz. :D

(#8) atti_2010


atti_2010
nagyúr

Az a baj hogy ez vagy nem ér ide vagy ha igen csillagászati áron, bocsi ha kiábrándító vagyok de eddig ez a tapasztalat.

[ Szerkesztve ]

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#9) domperke


domperke
HARDVERAPRÓD

A táp tetszős az ára sem rossz ott de mire ide ér... :Y

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=domperke

(#10) bsh


bsh
őstag

ez jó egy éves táp, ha nem több. :U

(#11) MMIX válasza Gave (#5) üzenetére


MMIX
addikt

Belseje megtekinthető már régóta, egy éves tesztek vannak róla.

Azonosak:
Kingwin STR-500
Rosewill SilentNight-500
Silentmaxx Fanless II 500 500W 80Plus Platinum
(A Silentmaxx megvehető itt, garancia időt nem tudom,
42 170 Ft )

[ Szerkesztve ]

(#12) Retekegér


Retekegér
HARDVERAPRÓD

Elfogadnám, de szerintem nem annyiért, amennyiért nálunk a boltokban lesz (ha lesz egyáltalán).

MMIX: hát ez így messze van a 127 dodótól :Y

[ Szerkesztve ]

<< Heimdal >>

(#13) atti_2010


atti_2010
nagyúr

Ez egy az egyben ZEN400 csak az elektronikán változtattak egy keveset.

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#14) tornas


tornas
őstag

A 450 W-os és az 550 W-os verziók gyártását meg törölték. Vajon miért??:U

Nem tűnik rossznak, de ezeket a "szuper virág" márkákat inkább fenntartásokkal kezelem.

[ Szerkesztve ]

"Az oroszlánbőr alól is kilátszik a szamárnak a füle."

(#15) Jim Tonic válasza atti_2010 (#13) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Egy az egyben ZEN400, csak közben változtattak rajta... A mondatod második fele nem tudja, mit mond a másik.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#16) tornas válasza atti_2010 (#13) üzenetére


tornas
őstag

Ez azért enyhe túlzás egy kicsit...

"Az oroszlánbőr alól is kilátszik a szamárnak a füle."

(#17) atti_2010 válasza Jim Tonic (#15) üzenetére


atti_2010
nagyúr

Ez egy az egyben ZEN400 csak az elektronikán változtattak egy keveset.

Egy az egyben ZEN400, csak közben változtattak rajta Kiemeltél egy szövegrészt a mondatomból és ráadásul nem is úgy ahogy írtam.

Mit nem tud micsoda? Ez azért nem egy helyesírási irodalmi topik.

tornas Nekem van egy, és elektronikával foglalkozom úgy hogy ez nem akkora túlzás.

[ Szerkesztve ]

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#18) D1Rect


D1Rect
félisten

Ez ennyiért baromi jó.
(itt látszik mennyiből hozható ki tényleg egy ilyen táp és mennyiért adják el nekünk...)

(#14) tornas: Vannak nagyon jó és vacak tápjaik is. Konkrét szériát kell nézni.

[ Szerkesztve ]

(#19) tornas válasza D1Rect (#18) üzenetére


tornas
őstag

Ha a konkrét szériát nézem, akkor abból a két verziót törölték. Így ez a széria csak egy típusra korlátozódik jelenleg. Na, majd meglátjuk.

"Az oroszlánbőr alól is kilátszik a szamárnak a füle."

(#20) nuke7


nuke7
veterán

nagyon szimpatikus... :K
(viszont én ugy vagyok vele, h a táp az utolsó a hangkeltők sorrendjében... az első a vga, utána a proci v. házhűtő ventik jönnek és csak ez után lesz zavaró a táp szerintem)

https://youtube.com/user/nuke7

(#21) Kiki18


Kiki18
őstag

Esélyesnek tűnik a hazai piacon,minden csak pénz kérdése. :)

(#22) Cobra. válasza atti_2010 (#17) üzenetére


Cobra.
őstag

Kétlem, hogy elektronika cserével tud a Zen400 Platinum hatásfokot és 40A-t.

(#23) atti_2010 válasza Cobra. (#22) üzenetére


atti_2010
nagyúr

Miért szerinted akkor mit kell cserélni benne? A doboz hűtő 1 az 1 -ben ugyanaz.

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#24) Jim Tonic válasza atti_2010 (#17) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Semmi köze a helyesíráshoz. Funkcionális analfabetizmus. Az egy az egyben azt jelenti, hogy tökéletesen ugyanaz. Ha változtattak rajta, akkor nem egy az egyben ZEN400.

Milyen elektronikával foglalkozol? Miért szerinted akkor mit kell cserélni benne? A doboz hűtő 1 az 1 -ben ugyanaz. Ezek alapján különösen érdekelne.

[ Szerkesztve ]

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#25) atti_2010 válasza Jim Tonic (#24) üzenetére


atti_2010
nagyúr

Ez egy az egyben ZEN400 csak az elektronikán változtattak egy keveset.

Konkrétan megmondtam min változtattak.

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#26) MaUser válasza MMIX (#11) üzenetére


MaUser
addikt

Sok értelmét ezeknek nem látom. Egy tízessel olcsóbb a Corsair HX650, hét év garancia van rá, elmegy 100-200W-ig passzív módban (típusa válogatja), utána meg ha kell akkor felkapcsolja a ventit szépen fokozatmentesen és nincs para azon, hogy túlmelegszik a táp.

''A file-cserélés öli meg a filmipart? Inkább a filmipar öli meg a file-cserélést. 2 hónapja nincsen semmi értelmes film, amit érdemes lenne letölteni...''

(#27) Jim Tonic válasza atti_2010 (#25) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

:D
Nahát, kész szerencse, hogy egy tápegység nem is áll másból. Tehát egy egy egyben ugyanaz, mert olyan a hűtése és a doboza. Az mellékes, hogy egész más teljesítménye van, bár ez határoz meg leginkább egy tápegységet.

Konkrétan melyik alkatrészeket cserélhették benne?

#26: csakhogy ez 500W-on (azaz pl. játék közben) se kapcsol be semmit.

[ Szerkesztve ]

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#28) banhammer


banhammer
veterán

A teszt szerint a Silentmaxx Fanless II 500 500W 80Plus Platinum terhelésnél kicsit ciripel.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#29) atti_2010 válasza Jim Tonic (#27) üzenetére


atti_2010
nagyúr

Konkrétan melyik alkatrészeket cserélhették benne?

Nem csodálkoznék ha a trafót, a Schottky-t és a FET-et cserélték volna csak,és rá kanyarították a Pl nagyobb besorolást mert ugye a nagyobb fogyasztás /veszteség arányba már beleférhetne, de ennyire nem lehetnek pofátlanok. Nem veled van bajom de túl sok ilyen húzást láttam már hogy gyanús legyen.

[ Szerkesztve ]

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#30) Jim Tonic válasza atti_2010 (#29) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

A trafó, a Schottky és a FETek cseréje mindössze ennyi változást hozott. [link] vs. [link]. Egy az egyben teljesen más. :)

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#31) ledgeri


ledgeri
nagyúr

Mi használ ma floppy csatit floppy-n kívül?
A topikban az első linket megnézve nekem fura a kábelkiosztás:
-miért nem fix mondjuk 2sata csati is?
-miért fix két darab 6 (+2) pines vga?
aki azért vesz modulárisat, hogy ne legyen a gépben olyan kábel ami nincs használva, annak nem biztos hogy így teljesül a vágya...

[ Szerkesztve ]

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#32) Jim Tonic válasza ledgeri (#31) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Kártyaolvasók, különböző előlapi panelek, de láttam már PCIe USB3.0 vezérlőn is.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#33) vince


vince
őstag

A 127 dolláros ár nagyon jónak tűnik, de kis hazánkban szerintem nem fog 40000 Ft alá beférni :(

"Ha eredményesen akarunk valakit megcáfolni, bebizonyítva, hogy téved, előbb vizsgáljuk meg, melyik oldaláról szemléli a dolgot, mert arról az oldalról tekintve rendszerint igaza is van." - Blaise Pascal

(#34) ledgeri válasza Jim Tonic (#32) üzenetére


ledgeri
nagyúr

:Y Köszi!

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#35) MaUser válasza Jim Tonic (#27) üzenetére


MaUser
addikt

500W-os táp terhelésnél pont 500W-nyi hőt kell lehűtened, igaz nem a tápnál, hanem a komponenseknél. Mivel oldod ezt meg passzívan? Nem a táp kemény 50W-ja a gond ilyenkor, hanem a komponenseken jelentkező 500W. Tök mindegy, hogy 150-200W felett mit csinál a táp, valami zajongani fog, mert 150-200W felett már víz sem elég kulturált kiépítésnél (értsd, nem 6db gányolt autós hőcserélőt használsz), ha a passzív üzem a fontos.

Saját gépemen pl. 180W-os fogyasztásnál a vízhűtőn lévő, 6V-ra szabályzott 3 Englide venti jóval hangosabb, mint a tápom ilyenkor még alig pörgő ventije. Full passzívan viszont 350W-ot még a fél m^2-es EK Dunafer radi sem visz el hosszú távon.

Szerk: A problémám az, hogy nem látom azt a piaci rést, ahová kell egy méregdrága, 500W-os passzív táp, márt az általa a komponenseknek leadott 500W-ott ígyis-úgyis hűteni kell valahogyan.

[ Szerkesztve ]

''A file-cserélés öli meg a filmipart? Inkább a filmipar öli meg a file-cserélést. 2 hónapja nincsen semmi értelmes film, amit érdemes lenne letölteni...''

(#36) Jim Tonic válasza MaUser (#35) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Tessék utánanézni, mi az a hatásfok. Semmi köze a teljesítménynek a keletkező hőmennyiséghez. A hatásfok határozza meg a veszteséget. :)

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#37) MaUser válasza Jim Tonic (#36) üzenetére


MaUser
addikt

Na még egyszer, hátha így megérted: van egy 500W-os 90%-os hatásfokú passzív tápod a számítógépedben, aminél a konnektorban éppen 500W fogyasztást mérsz játék alatt. A tápod tehát eldisszipálja az 500W 10%-át, 50W-ot, amit passzívan meg tud oldani a felépítése miatt. Marad 450W-od, amit a géped "fogyaszt el", 99%-át szintén hővé alakítva. Na ezt a közel 450W-ot kell valamivel hűtened egyébként is, amit passzívan nem tudsz megoldani. Érted már? Nagyon kevés olyan szituáció van, ha van értelme egy 500W-ot tudó passzív tápnak, mert a komponenseken (CPU, VGA, stb.) keletkező hőt amúgy is el kell vezetned, ami meg zajjal fog járni. Ráadásul mindig ott lebeg a fejed felett Damoklész kardja, hogy mikor durran el éppen a már három éves porréteggel borított passzív tápod a 40˘C-ban.

Ezzel szemben értelmesebb pl. a HX koncepciója, ahol a táp alacsony fogyasztásnál (ahol a komponensekről a hő elvezetését még meg tudod oldani szintén passzívan) passzív üzemben megy, amint viszont a fogyasztás olyan, hogy a passzív üzem egyébként is lehetetlen, akkor már megy a táp ventije is.

''A file-cserélés öli meg a filmipart? Inkább a filmipar öli meg a file-cserélést. 2 hónapja nincsen semmi értelmes film, amit érdemes lenne letölteni...''

(#38) V.Dave válasza MaUser (#37) üzenetére


V.Dave
senior tag

akinek 500wattot zabál a gépe terhelésnél, és ilyen tápot vesz, az már szerintem régen rossz. Én pl abból indulok ki hogy az én gépem:

2500k - 95w TDP
GTX460 - 160w TDP
1db HDD és 1db SSD ~ 25w
+ még az egyéb komponensekből hozzárakunk mondjuk 25wattot és ha jól számolom éppen 300watt alatt vagyok. És ez akkor még a maximum lehetséges fogyasztás.

Biztos vagyok benne hogy ebből a szempontból nem lenne probléma a keletkezett hő kivéve ha furmark meg linx b*zi valaki.

Nekem az az álmom hogy a gépben egyszer minden (fél)passzív legyen. Videokártyát, procit meglehet oldani, és mostmár egyre úgy néz ki hogy a tápot is lassacskán bár horribilils árra kell számítani szerintem is.

Xiaomi mi 8 6/128

(#39) Jim Tonic válasza MaUser (#37) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Egy dolgot felejtesz el a hatalmas elméleteddel. Egyrészt egy ventilátorral kevesebb is számít. Másrészt vízzel könnyen hűthetsz bármilyen rendszert halkan, akár passzívan is (Pl. Zalman víztornyai). Ugyanakkor a vízhűtésű tápok nagyon-nagyon drágák.

Így rendben van, vagy megint Te fogsz azzal jönni, hogy nem értem meg? :)

[ Szerkesztve ]

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#40) ledgeri válasza MaUser (#37) üzenetére


ledgeri
nagyúr

99%-át szintén hővé alakítva Biztos ez?

[ Szerkesztve ]

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#41) D1Rect válasza Jim Tonic (#39) üzenetére


D1Rect
félisten

Ő azt mondja, hogy 400W+ nem nagyon fog passzívan lehűlni vízzel sem, ezért mindegy egy halk venti a tápban.

(#40) ledgeri: Hova lesz az energia amit felvesz a gép?

[ Szerkesztve ]

(#42) ledgeri válasza D1Rect (#41) üzenetére


ledgeri
nagyúr

a 99% a kérdéses általam....
Nem vagyok szaki...

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#43) sing1ep1ayer


sing1ep1ayer
őstag

Nagyon zsír tápokat ad ki a cég többnyire igen baráti áron. Sajnos itthon ritkán kaphatóak a termékeik, de nem beszerezhetetlenek és általában a hazai ár is meglepően alacsony.

(#44) D1Rect válasza ledgeri (#42) üzenetére


D1Rect
félisten

Tippre helyes a 99% mint hő.
Általános iskolai fizika(energiamegmaradás, kb. 7-8. osztály).

(#45) ledgeri válasza D1Rect (#44) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Az energia megmaradásnak nincs jelentős köze ahhoz, hogy egy CPU hogyan használja fel azt, viszont a felhaszálási aránya az új nekem, és ez volt a meglepődésem oka...

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#46) Jim Tonic válasza D1Rect (#41) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Több is lehűl. Van benne tapasztalatom.
Viszont továbbra sem értem. Nem jobb, ha eggyel kevesebb a ventilátor?

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#47) D1Rect válasza ledgeri (#45) üzenetére


D1Rect
félisten

A számítógép egy zárt rendszernek tekinthető, ami elektromos energiát vesz fel és hőenergiát ad le.

(#46) Jim Tonic: Mi ad le 400W-ot tartósan? :F
Talán egy passzív MORA3 megbirkózik vele, de nagyon sokat romlik a teljesítménye venti nélkül.

Nyilván a kevesebb halkabb(én is erre szavazok), de abban is van logika, hogy amikor kell a teljesítmény alig halható ventikkel hűti a rendszert.

[ Szerkesztve ]

(#48) ledgeri válasza D1Rect (#47) üzenetére


ledgeri
nagyúr

OK meglepődtem a 99%-on... azt hittem hatékonyabb...

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#49) misx


misx
senior tag

Nem tudom, ha ezt a Super Flower nevet látom, mindig a Super Power-re asszociálok, amit a Codegen tápok dobozára szoktak rányomni. :DDD

(#50) rsf válasza MaUser (#37) üzenetére


rsf
senior tag

Hali, ezt a 99%-ot honnan szedted??
Egy hagyományos villanykörte a felvett teljesítmény 95%-át disszipálja el.
A megmaradó 5% pedig marad magára a fényre.
Szóval szerinted egy mostani CPU,GPU stb. 99%-ot disszipál el és a maradék 1% végez érdemi munkát??
Ez azért kissé meredek volna. Ne beszéljünk csacskaságokat.
Üdv.

“Az a baj a világgal, hogy a buták mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.“

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.