Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) g2gti


g2gti
csendes tag

Végre, megérte várni és kihagyni a 9-es sorozatot, erre már cserélni fogom a Note 8 telómat. :)

(#2) psychocska


psychocska
tag

Ha tényleg 100 ezer körül lesznek, ebben az ársávban kiirtanak minden konkurenst.

(#3) handrix


handrix
csendes tag

Erre már lehet cserélem a Note 4-em.

(#4) Wesder


Wesder
félisten

Mix 3-at jó lesz rà cserélni, de ez a lyukas kijelzőtől a tököm kivan. Ennél még a cseppnotch is 1000x jobb.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#5) RoBos


RoBos
senior tag

Mki erre akarja cserélni a telóját? :F
És akkor mi lesz majd a RN10 Pro/ Pro Max-szal, azt ki fogja megvenni, meg a RN10S-sel, meg az 5G-s variánsokkal... :DDD

[ Szerkesztve ]

(#6) yuing válasza Wesder (#4) üzenetére


yuing
őstag

+1, a középre pozicionált lyuktól a falra mászok, de ez a trend most... Valakinek biztos tetszik...

(#7) Wesder válasza yuing (#6) üzenetére


Wesder
félisten

Az még a jobbik eset, a szélére rakott lyuk szerintem a nagyobb agyf@sz.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#8) yuing válasza Wesder (#7) üzenetére


yuing
őstag

Az enyémen szélen van a kameralyuk, szerintem kevésbé zavaró. :)

(#9) margithid


margithid
veterán

Valamelyik redmi note 10 verziót szerintem megveszem.
Előrelepes lesz a Mi 9T után.

(#10) Juhaszatti válasza yuing (#8) üzenetére


Juhaszatti
addikt

+1

Számomra is kevésbé zavaró a szélen. Jobban vonzza a tekintetem, ha középen van valamivel megtörve a kijelző.

(#12) RoBos válasza Mr Anderson (#11) üzenetére


RoBos
senior tag

(#14) Depression


Depression
veterán

"marad a sztereó hangszórópár"
Melyik előd volt sztereó?

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#15) Fall-N


Fall-N
veterán

Én nem örülök neki, mert utálom az OLED-et. :O Szépen be fog égni a statusbar két-három hónap alatt. Meg aki sokat fórumozik itt a fenti ikonok is halványan. Na mindegy ilyet sem veszek.

[ Szerkesztve ]

(#16) Wesder válasza Fall-N (#15) üzenetére


Wesder
félisten

Nem ég be, csak képzelegsz.
Főleg nem 2-3 hónap után.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#17) g2gti válasza Wesder (#16) üzenetére


g2gti
csendes tag

Egyetértek, a Samsung amoled telóimnak soha semmi bajuk nem volt, a mostani Redmi Note 8 IPS kijelzője 1 év után kezd szellemképes lenni...

(#18) #72630400 válasza Fall-N (#15) üzenetére


#72630400
törölt tag

Az amoled ,oled stb.kijelzőnek egy hátránya van.Ha betörik a kijelző drágább a csere mint az lcd-Ips stb.

(#19) Luck Dragon

Ha nem lesz benne reklám a rendszerben akkor veszem .

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#20) Wesder válasza Luck Dragon (#19) üzenetére


Wesder
félisten

Most sincs, meg ha van is, kikapcsolható.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#21) Viktor0610 válasza g2gti (#17) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Nálam az S8-on a billentyűzet és a Chrome halványan látszik a kijelzőn. :( :D

A sok fórumozás meg a Facebook. ;]

Samsung Galaxy A54

(#22) Fall-N válasza Wesder (#16) üzenetére


Fall-N
veterán

Dehogynem ég be, neked nem elég jó a szemed. :U Működési elve és felépítése miatt sosem tudják kiküszöbölni (a pixelek nem egyformán öregednek, így valamelyik sötétebb másik fényesebb. A példában a fehér ikonok az értesítési sávban tompábbak lesznek, mert szinte mindig működnek). De egyszerű, nézz egy homogén közép vagy sötétszürke képet és rögtön fog látszani a beégés.

Szellemkép más az LCD-nél, mivel az eltűnik és nem maradandó.

[ Szerkesztve ]

(#23) margithid


margithid
veterán

Sajna nálam 2 redmi kijelzője is sárgult, igy én örülök az amolednek.

(#24) roli543 válasza Fall-N (#22) üzenetére


roli543
őstag

2 éves az Xs-em, ami Amoled. 0, azaz nulla beégése van :K

Apple iPhone 13 mini + Watch SE 44 mm / iPad 2017 & Airpods Pro

(#25) finley válasza Depression (#14) üzenetére


finley
junior tag

AliceWake nyilván a Redmi Note 9T-re gondolt.

(#26) Fall-N válasza margithid (#23) üzenetére


Fall-N
veterán

Az a ragasztás miatt van, így ha rossz minőségű a ragasztó ugyanúgy be tud sárgulni. ..

roli543: A családban Samsung mánia van, így sok Samsungot meg tudtam nézni élőben. Az összes be volt és van égve, pedig egyik sem power user. Az iPhonet majd megnézem, asszony sogórnője lett Apple-ös. Neki is Xs van meg egy Watch. De persze sokat számítanak a felhasználási szokások. Nálam tuti beégne. Sokat nézek olyan alkalmazásokat amin van statikus tartalom.

[ Szerkesztve ]

(#27) Luck Dragon válasza roli543 (#24) üzenetére

Amúgy kár is ezen filozófálni , lásd nálam Lumia 735 Oled kijelzője nincs beégve , de volt olyan Samsung készülékem ami az egy évet nem bírta ki és be volt . Ez is konstrukció válogatja .

Wesder
Most nincsre , mire gondolsz ? RN8-am esetében ott volt. Nem hinnem hogy az újabb készülékek esetében ne lenne, meg alapból kikapcsolva kellene érkeznie , mert egy átlag felhasználó nem biztosan tudja hogyan is kell ,sőt biztos. Így meg nézegetheti..

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#28) Juhaszatti válasza Fall-N (#26) üzenetére


Juhaszatti
addikt

Nálam lassan 2 éves az S10, beégésnek egyelőre szerencsére nyoma sincs. Rögtön kiszúrnám, mert egy S7 Edget váltott, ami viszont tényleg hajlamos volt a beégésre, és folyton azt nézegettem.

Szóval ahogy Luck Dragon írja, valószínűleg tényleg konstrukciója válogatja. Majd kiderül, ebbe a Redmibe milyen kerül.

[ Szerkesztve ]

(#29) Fall-N válasza Juhaszatti (#28) üzenetére


Fall-N
veterán

Sajnos valószínűleg a kínai BOE meg az olcsóbb kínai alternatívák, így azok valószínűleg a "beégős" fajták lesznek. Bár lehet a Samsung lesz az, mert azok is tudnak olcsón tömegtermelni a kijelzőkből.

(#30) Donki Hóte válasza Fall-N (#26) üzenetére


Donki Hóte
veterán

A családban Samsung mánia van, így sok Samsungot meg tudtam nézni élőben. Az összes be volt és van égve

Gyere el hozzánk, nálunk is van a családban vagy 6-7 amoled/samoled kijelzős Samsung telefon, egyik sincs beégve. :K

Szóval a gond nem az amoled kijelzővel, hanem a családoddal van :C

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#31) Donki Hóte válasza Juhaszatti (#28) üzenetére


Donki Hóte
veterán

A Redmi K40 szériába (ami globalban Poco F3 néven fut majd) Samsung amoled kijelző van :R

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#32) Wesder válasza Luck Dragon (#27) üzenetére


Wesder
félisten

Volt egy pàr Xiaomim. Egyikben sem volt reklàm, max a filekezelőben, de a beàllítàsokban mindig kikapcsolható volt. Még eldugva sem volt az opció. Esetleg a témàk appban még lehet, de azt nem hasznàlom.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#33) RoBos


RoBos
senior tag

Azért kíváncsi leszek, h pl. a Mi 11 Lite 5G-hez képest hova lövik majd be a RN10 Pro 5G-t specben és árban is egyaránt?! :F

(#34) juuzer


juuzer
addikt

Végre. Ez örömteli lépés a Redmitől/Xiaomitól. :)

Vamos a la playa.

(#35) Jakesz válasza Juhaszatti (#28) üzenetére


Jakesz
őstag

Nekem Galaxy S7-em van már 4 éve, előtte meg S4 volt szintén 4 évig. Beégésnek nyoma sincs egyiken sem, még le is teszteltem erre a célra kihegyezett videókkal. Igaz, a fényerőre vigyáztam, csak nagyon ritkán húztam 70% fölé. Pedig ezek már régi telefonok, azóta az OLED panelek még fejlettebbek és ellenállóbbak lettek. Persze, ha valaki napi 10 órán keresztül statikus elemet hagy a készüléken magas fényerővel, az tényleg be tud égni, de ez messze van az átlagos használattól.

(#36) janeszgol válasza Jakesz (#35) üzenetére


janeszgol
félisten

Pontosan. Vannak régi, több éves amoledes telefonok mindenféle beégés nélkül. Galaxy S2-S3 és felfele, Advance, Lumia 730/735, 650, Galaxy Note-ok, S4 Mini.
Én is próbálok logikát keresni abban, mikor ég be egy oled, de eddig nem találtam. Sem a gyártási beszállító okán, sem a használati szokások okán. Lutri.

Luck Dragon: régiófüggő a reklám. Ha keleti régiót állítasz be, akkor sok reklámot kapsz. Ha pl magyart, akkor semmit. Legalábbis nekem ez a tapasztalatom (RN4, A1, Redmi 6).

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#37) #40047616 válasza janeszgol (#36) üzenetére


#40047616
törölt tag

Állandó full fényerő és statikus tartalom. Pl nyáron hosszú navigáció. Ettől éghet be. Ha az ember nem folyamatosan full fényerőn használja nem fog beégni. Legalábbis most már eljutott oda a technológia.

(#38) Jakesz


Jakesz
őstag

Kíváncsi leszek az árára. Ha a Note 9 Prohoz hasonlóan megtorpan 100 ezer forint alatt, akkor az év telefonja lesz, és instant buy. 120 ezer körül már dilemmába kerülnék, mert 15 ezerrel drágábban már ott van a Mi 10T.

(#39) RoBos


RoBos
senior tag

Nah, meg is volt a bemutató! :K

RN10 - 03.16-tól kapható,
RN10 PRO - 03.17-től kapható,
RN10 PRO Max - 03.18-tól kapható

[ Szerkesztve ]

(#40) juuzer válasza RoBos (#39) üzenetére


juuzer
addikt

És akkor majd jön mét a Note 10s meg a NOte 10 NFC is. :DD

Vamos a la playa.

(#41) margithid válasza RoBos (#39) üzenetére


margithid
veterán

Ezek global verziók?

(#42) Jakesz válasza RoBos (#39) üzenetére


Jakesz
őstag

Árakat is írd ki, légyszi.

(#43) yuing válasza Jakesz (#42) üzenetére


yuing
őstag

Indiai árak:

Redmi Note 10
4GB + 64GB – ₹11,999 ($165)
6GB + 128GB – ₹13,999 ($192)
Redmi Note 10 Pro
6GB + 64GB – ₹15,999 ($220)
6GB + 128GB – ₹16,999 ($234)
8GB + 128GB – ₹18,999 ($261)
Redmi Note 10 Pro Max
6GB + 64GB – ₹18,999 ($261)
6GB + 128GB – ₹19,999 ($275)
8GB + 128GB – ₹21,999 ($302)

[link]

[ Szerkesztve ]

(#44) Jakesz válasza yuing (#43) üzenetére


Jakesz
őstag

Köszi. 8 gigás Pro Max érdekelt volna, de így mire ideér, kerülni fog 130-140 ezerbe. Akkor meg már a Mi 10T jobban megéri, Amoled ide vagy oda.

(#45) margithid válasza yuing (#43) üzenetére


margithid
veterán

Melyikbe milyen SOC lesz?
Már látom.
Egy Pro vagy Pro max jó lesz nekem 👌

[ Szerkesztve ]

(#46) RoBos válasza margithid (#45) üzenetére


RoBos
senior tag

Azért a global változatokat várd meg NFC-vel, ill. (ha lesz) 5G-s SoC-kal! ;)

(#47) yuing válasza Jakesz (#44) üzenetére


yuing
őstag

Igen, nagyjából szerintem is ezzel az árral lehet kalkulálni, viszont nem csak a kijelzőben, hanem minden bizonnyal kamerás képességekben is lenyomja majd a Mi 10T-t.

(#48) Luck Dragon

Pro Max az nagyon ütős lett még Redmi note szinten is.

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#49) margithid válasza Luck Dragon (#48) üzenetére


margithid
veterán

Pro és Pro max között csak a kamera a különbség?

(#50) Luck Dragon válasza margithid (#49) üzenetére

Igen , Max javára 108 & 64.

[ Szerkesztve ]

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.