Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) KFORboy


KFORboy
senior tag

Nah ezt megnézzük :"D

Cartman: -Tyű || Butters: - Dupla TYŰ !

(#2) Zotya84


Zotya84
őstag

Hát, aki így, a Facebook, Google szolgáltatásain, ottani fiókon (nem Gmail-es emaillel) keresztül lép be akárhova is, az megérdemli, szerintem. Nekem ide más emailcímem, jelszavam van, pár fals adattal is együtt megadva, hogy még véletlenül se tudjanak közvetlenül összekötni innen mással, ha kompromittálódna a profil, vagy ha megszüntetem, akkor ne vesszen vele semmi.

Tök jó lenne végre, ha eljutna az emberek tudatáig, hogy ez is csak egy ugyanolyan szolgáltatás, mint a többi, ahova be kell lépni, és ennyire egy szolgáltatástól függeni nem túl jó ötlet.

Mi ez a hülyeség? Nokiánál ütésállóságot nem fejszével kellene tesztelni, hanem elkezded ütni egy 3310-zel... - L3zl13

(#3) leviske válasza Zotya84 (#2) üzenetére


leviske
veterán

Van egy rakás olyan szolgáltatás, ami már nem is enged regisztrálni, csak facebook vagy google fiókon keresztül belépni. :)

(#4) -Skylake- válasza leviske (#3) üzenetére


-Skylake-
addikt

Ha egy szolgaltatasra csak facebook fiokon tudsz belepni akkor mi sem egyszerubb, azt a szolgaltatast skippeled. Ez komolytalan, ennyi. Egy ilyen szolgaltatas komolytalan.

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#5) dajkopali válasza -Skylake- (#4) üzenetére


dajkopali
addikt

de ott van pl. az Instagram... persze, nem kötelező használni, de hihetetlenül népszerű

"fácánjava calvadosban/teljesítünk, egyre jobban " - Konok Péter

(#6) atike válasza dajkopali (#5) üzenetére


atike
nagyúr

Én is - és több ismerősöm is - otthagytuk épp a Facebookosodás miatt. Ennyi. Nem hiányzik az életemből - annyit nem ért.

(#7) Zotya84 válasza dajkopali (#5) üzenetére


Zotya84
őstag

Amit csak így lehet használni, az tényleg komolytalan dolog. Mert csak arra hajt, hogy minden, amit ott csinálok, a fiók szolgáltatójának tulajdonába kerülhessen, és még többet tudjon rólam. Amelyik csak így működik, az a szolgáltatás nem érdemli meg, hogy egyáltalán létezhessen, függetlenül a hasznosságától?, népszerűségétől.
És bár viszonylag ritkán vagyok egy véleményen -Skylake- kollégával, bár ezt nem mindig jelzem írásban is, most nagyon egyet tudok vele érteni.

Mi ez a hülyeség? Nokiánál ütésállóságot nem fejszével kellene tesztelni, hanem elkezded ütni egy 3310-zel... - L3zl13

(#8) Snoop-y válasza dajkopali (#5) üzenetére


Snoop-y
veterán

Se Facebook se Instagram. Es megis eletben vagyok...

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#9) Bici válasza leviske (#3) üzenetére


Bici
félisten

Kamu FB profil instagram kedveert?

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#10) aprokaroka87 válasza Bici (#9) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Szerintem ez kamu fb regisztrációnak is csak akkor van értelme ha teljesen más ip-cimről megy.

(#11) Snoop-y válasza Bici (#9) üzenetére


Snoop-y
veterán

Lenyegen nem valtoztat. Ha feltorik es uszik vele az instad akkor tok mindegy ,hogy a facebook kamu volt e...

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#12) atike válasza Bici (#9) üzenetére


atike
nagyúr

Max kamu FB a kamu Instagram kedvéért... :DDD Kb semmi értelme, max ha az ember nézelődni akar. Vagy trollkodni. :DDD De totál felesleges ennyi energiát beleölni, szóval értelme semmi.

(#13) Bici válasza Snoop-y (#11) üzenetére


Bici
félisten

De nem uszik el vele - szuksegszeruen - a normal FB-od.

Illetve az eredeti felvetes az volt, hogy FB nelkul par helyre nem lehet regelni.

Az viszont teny, hogy fontos vagy szemelyes adatokat sosem tennek google vagy fb login moge.

(#10) aprokaroka87: Opera VPN eleg sokmindenre megoldas. :U

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#14) VágniValó


VágniValó
addikt

Van kb 6 bejáratott oldal ahonnan rendelek havi szinten és nem ebben nincsenek benne a kaják, csak kütyü-hobbi/-szolgáltatás, egyiken se jelentkeznék be a büdös életbe a kamu FB profilommal se. Az aki lustaságból így tolja, annak jár a taps.

Valaki árulja már el, hogy melyik az a barom honlap amelyik sima reg helyett csak facebookosat enged? Tényleg érdekel, és nem az instagrammra vagy más közösségi észvesztőre vagyok kíváncsi. :C

"Fuck the Kingsguard, fuck the city....Fuck the king!"

(#15) -Skylake-


-Skylake-
addikt

"Mint ismert, a múlt hét nagy figyelmet kiváltó eseménye volt, hogy a Facebook kénytelen volt elismerni, hogy egy támadó egy biztonsági hiba miatt minimum több mint 50 millió felhasználó személyes adatihoz férhetett hozzá"

Errol egyebkent nem irtatok, vagy csak en talalom visszakeresve a multhetet ?

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#16) dajkopali válasza -Skylake- (#15) üzenetére


dajkopali
addikt

nem, erről nem írtunk - de a magyar sajtó, nem csak az IT-, is tele volt vele

"fácánjava calvadosban/teljesítünk, egyre jobban " - Konok Péter

(#17) daninet válasza atike (#12) üzenetére


daninet
veterán

Azt mondod Erzsike a mindenhívő kisnyugdíjas kamuprofilja amit hosszú ideje építek értelmetlen?
:D

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#18) Polarstar


Polarstar
nagyúr

Sikerült törölni végre cukorhegyet? :D

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#19) FireFox1996 válasza -Skylake- (#4) üzenetére


FireFox1996
őstag
LOGOUT blog

ÉN is így vagyok vele. Sőt néha vannak olyan tartalom, amiket csak fb-be bejelentkezve, és onnan nézheted tovább. Akár mennyire érdekelt volna, ilyen esetben tovább léptem.

<< Nem szabad félni a kudarctól, játszd végig a játékot ! >>

(#20) joghurt


joghurt
addikt

Közvetlenül az adatvédelmi incidensnél talán még nagyobb ciki, hogy kiderült: a Facebook kezel és továbbít harmadik fél felé olyan személyes adatokat, amiket eddig letagadott.

A tej élet, erő, egészség.

(#21) Freddycom válasza Polarstar (#18) üzenetére


Freddycom
őstag

Visszamondta végül a srác.

(#22) _DiEGO_


_DiEGO_
őstag

:))

Az Európai Unió egyik vezető adatvédelmi felelőse, az amerikai cég működését közvetlenül felügyelő ír adatvédelmi szervezet bejelentette, hogy ha kiderül, hogy a Facebook megsértette az új, szigorú európai előírásokat (GDPR), akkor akár 1,63 milliárd dolláros büntetésre is számíthatnak.

Brian Krebs neves biztonsági szakértő szerint a helyzet még súlyosabb, mint korábban gondolták, ugyanis nemcsak a Facebook-fiókokat törték fel, hanem – mivel számtalan szolgáltatásba a felhasználók a Facebookon keresztül jelentkeznek berengeteg szolgáltatásba beléphetnek illetéktelenül.

Az ügy mindenképp fontos erőpróbája és tesztje lehet a GDPR-nak: most kiderülhet, hogy a hatóságok milyen módon alkalmazzák az előírásokat, és vajon kiszabják-e a gigantikus büntetéseket bizonyított törvénysértés esetén.

:U mi lesz ebből :DD

[ Szerkesztve ]

(#23) _DiEGO_


_DiEGO_
őstag

De honnan tudhatjuk meg, ha valaki más belépett a fiókunkba?

A Facebook a Beállítások alatt található Biztonság és bejelentkezés menüpont alatt lehetővé teszi, hogy a felhasználók láthassák korábbi [ bejelentkezéseik naplóját] Itt listázódik az, hogy mikor, milyen eszközön keresztül és milyen böngészőben léptünk be a fiókunkba (vagy esetleg más).

A cég pénteken biztonsági intézkedésként több mint 90 millió érintett felhasználót kiléptettek a rendszerből, nekik újra be kellett lépniük a Facebook-fiókjukba. Jelszavakhoz nem fértek hozzá a támadók, hanem az úgynevezett hozzáférési tokeneket szerezték meg, ezeket felhasználva juthattak be a profilokba. Ezek olyan digitális kulcsok, amik bejelentkezve tartják a felhasználókat, ezért nem kell folyamatosan megadni a jelszavunkat, ha mondjuk becsuktuk a böngészőben a Facebookot.

(#24) somogyib


somogyib
őstag

Mi lehet a következménye annak, ha a benne vagyok a több mint 50 millió felhasználóban, akinek a személyes adatihoz férhetettek?

(#25) Zolik válasza _DiEGO_ (#22) üzenetére


Zolik
senior tag

Nekem az ilyen giga bírságok hallatán egy dolog merül fel újra és újra - mi lesz a megkárosult felhasználókkal? Mert a bírságot beszedik, a userek meg ugyan úgy szívnak. Mint amikor megbüntetnek egy boltot hogy lehúzta a vevőket, persze a vevők kárát senkin nem téríti meg, de jól megbüntettük a boltot az a lényeg!

'' Árpád biztos jó munkásember..., vót valamikó ''

(#26) Jesus_Shaves válasza Zolik (#25) üzenetére


Jesus_Shaves
aktív tag

Anyagi kár érte őket? Szerintem nem. Mondjuk kicsit gyanús hogy ilyen pontosan megmondta az értéket, mondhatni hasra ütés szerűen. Na mindegy. Biztos nem bízott meg az EU hackereket ilyesmivel, ahhoz túl hülyék.
Instára csak én tudok bejelentkezni fb nélkül? Egyetlen olyan szolgáltatás nincs, amire face-el regisztrálnék, már csak azért sem, mert munkahelyen blokkolva van, ezáltal nem férnék hozzá bentről. De amúgy is, minek? Ott a KeePass, autotype előbb beírja a passt és a nevet, mint hogy rákattintok a "login with facebook" gombra...

(#27) dajkopali válasza Zolik (#25) üzenetére


dajkopali
addikt

itt két külön eljárásról van szó
az egyikben egy állami, szövetségi hatóság büntet a törvényszegésért
a másikban magának fogyasztónak kell perelnie - ennek, a csoportos pereknek nincs igazán hagyománya Európában, az USA-ban ez nem hogy bevett szokás, hanem iparág
az alapja ennek ugyanaz, mint minden polgári peres eljárásban: ha becsap téged egy eladó, akkor azt megbüntetik, lecsukják a csalás miatt, ha olyan súlyos, de a kártérítést egy másik eljárásban kell lerendezni, az viszont egy másik jogviszony, ahol a károsultnak kell perelnie

"fácánjava calvadosban/teljesítünk, egyre jobban " - Konok Péter

(#28) aprokaroka87 válasza _DiEGO_ (#23) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Ennek kb mi értelme, én jelenleg 2 telefonon vagyok facebookra bejelentkeztve, de volt amikor 3 telefonon, sehol nem tudhatta hogy épp én lépek-e be.

(#29) joghurt válasza _DiEGO_ (#23) üzenetére


joghurt
addikt

Az "ún. hozzáférési tokenek" ugyebár olyan szuper-sütik, amiket a.) a felhasználó engedélye nélkül raknak le a gépére (ld. anno flash local storage), vagy b.) a felhasználó tudta és engedélye nélküli ujjlenyomatozás zajlik az eszközéről.
Azaz a felhasználó kényelmére hivatkozva arcon fossák a GDPR-t.

A tej élet, erő, egészség.

(#30) Pityu. válasza _DiEGO_ (#23) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Ez a Biztonság és bejelentkezés menüpont alatti honnan mivel jelentkeztél be kicsit furcsákat írogat.Az én eszközömet írja de hol ilyen hol olyan város neveket nem az én városom nevét hanem a szomszédos vagy ilyesmi városokat,szóval fura de én léptem be azt pontosan tudom ekkor meg akkor.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#31) aprokaroka87 válasza Pityu. (#30) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Mivel a facebook sem fér hozzá a te saját belső ip cimedhez így sose lesz pontos a dolog.
Nekem pl Budapest is szokott lenni, Telenor Nat miatt.

[ Szerkesztve ]

(#32) kali válasza Freddycom (#21) üzenetére


kali
legenda

Lehet, hogy mától náluk dolgozik. :DD

[ Szerkesztve ]

(#33) solfilo válasza dajkopali (#5) üzenetére


solfilo
veterán

Instagram megy FB nélkül is szerencsére, én úgy használom. Korábban FB fiókkal voltam belépve, de mielőtt töröltem volna a FB fiókom, átállítottam e-mail-esre a bejelentkezést. Főlapon is lehet maillel vagy telefonszámmal regisztrálni. :)

solfilo

(#34) atike válasza aprokaroka87 (#31) üzenetére


atike
nagyúr

De ha a külső IP-d - amihez hozzáfér amúgy - az publikus IP (nem natolt) akkor elég jól működik a dolog...

(#35) Gyula84 válasza Freddycom (#21) üzenetére


Gyula84
veterán

megijedt :D

Nem rossz, de nem is jó, de legalább nem rossz.

(#36) Zolik válasza dajkopali (#27) üzenetére


Zolik
senior tag

Ezt értem, de azzal mitől lesz jobb a felhasználóknak hogy megbüntetik őket? Itt nyilván erkölcsi kárról van szó, mint anyagiról. Igen, mesélt a haverom aki kint él hogy konkrét cégek specializálódtak erre...

'' Árpád biztos jó munkásember..., vót valamikó ''

(#37) nyunyu


nyunyu
félisten

Még ne szántották be a cukorhegyet?

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#38) somogyib válasza nyunyu (#37) üzenetére


somogyib
őstag

Nem ez a kérdés, hanem az, hogy a helyét mivel hitsük be. :)

(#39) vmarci21 válasza Zotya84 (#2) üzenetére


vmarci21
tag

Csak három kattintás, és már regisztráltál is, nagyon kényelmes a Facebook / Google /Microsoft login használata. Ráadásul megoldja a jelszó problémát is: ha mindenhol más jelszót használasz az megjegyezhetetlen, ha néhány jelszót használasz, akkor meg egy nem túl jó rendszert törnek, és mindenhová, ahol ezt használtad, hozzáférnek. Facebook login esetén nem tárol egy kétes biztonságú rendszer jelszót, tehát meg van oldva a jelszó probléma.
(azért Facebook esetén meglepődnék, ha nem titkosított jelszavak kerülnének ki)

Ellenben bejön az amit írsz: egy fiókot törnek, akkor mindent törnek, így a jelszavas és a Facebook belépés sem a legjobb, kéne helyettük valami új, aminél nincs olyan probléma, mint a jelszavaknál, hogy vagy 12845 különböző jelszót kell fejben tartani, vagy nem ér semmit, amint valamit törnek, és központosítás sincs benne, nem lehet egyetlen szolgáltatás feltöltésével mindenhez hozzáférni..
(én valahonnan a ketlepcsős belépés 2. lépésének működéséből indulnék ki, de ott meg ha nem is egy szolgáltatás, de egy készülék a gyenge láncszem: ha valaki hozzáfér pl. a telefonhoz, USB-s azonosítóhoz, akkor onnantól kezdve bármihez hozzáfér)

>> into.hu - https://into.hu <<:::>> Webfejlesztés: https://intomedia.hu <<

(#40) Jesus_Shaves válasza vmarci21 (#39) üzenetére


Jesus_Shaves
aktív tag

Ezt a megoldást jelszómanagernek hívják, nem neked kell fejben tartanod, elvégzi helyetted. A titkosítását, biztonságát meg te állítod be, nekem kulcsfájl + jelszó is van, és 15 percenként újra meg kell adni őket. Én már csak az autotype miatt is imádom.

(#41) Zotya84 válasza vmarci21 (#39) üzenetére


Zotya84
őstag

Az baj, ha az emberek a "leszarom a biztonságot, meg különben is hülye vagyok megjegyezni a jelszavaim, jó lesz az a kényelmes háromkattintásos megoldás nekem" opciót választják. Pusztán a kényelem érdekében hajlandóak egy kis agytornáról is lemondani. Aztán meg csodálkozunk, hogy annyi hülye van... :D

Mi ez a hülyeség? Nokiánál ütésállóságot nem fejszével kellene tesztelni, hanem elkezded ütni egy 3310-zel... - L3zl13

(#42) joghurt válasza Zotya84 (#41) üzenetére


joghurt
addikt

Lehet, hogy fordított az ok-okozati sorrend. ;-)

A tej élet, erő, egészség.

(#43) Zotya84 válasza joghurt (#42) üzenetére


Zotya84
őstag

Lehet...

Mi ez a hülyeség? Nokiánál ütésállóságot nem fejszével kellene tesztelni, hanem elkezded ütni egy 3310-zel... - L3zl13

(#44) csongi válasza _DiEGO_ (#23) üzenetére


csongi
veterán

De joo :)
Engem is kileptettek.
Lassan hatha torli a rendszer a fiokomat. :D

(#45) borg25 válasza Zolik (#36) üzenetére


borg25
senior tag
LOGOUT blog

Ki mondta neked, hogy a GDPR-t az EU-s állampolgárok védelmében hozták?
Azért hozták ezt a törvényt, hogy megnyugtassák az EU-s állampolgárokat, hogy megvédik az adataikat, és hogy tudják jövőre is kire kell szavazni. Aztán jön az, hogy a haveri brancsnak is kell osztani pénzt, unokaöcsnek is kell munka. Tied a hit a védelemben, övék a pénz, ha valaki a védelmet elcseszi. Hidd el kell működési költségre. A pénzbefizető pedig aki nem választópolgár és nem is támogató. -> Facebook most vagy fizet 10%-ot, vagy tesz egy kis kedvezményt a szélsőséges (=Nem EU komform) vélemények elnyomására, ami a vezetőknek megér több mint 10%-ot. Ez utóbbi választás előtt egész jól tud jönni a felhangok elnyomására.

(#46) Emperor_ válasza solfilo (#33) üzenetére


Emperor_
addikt

Így van, nem kell hozzá FB.

Ettől függetlenül az Insta folyton vegzál, hogy kössem össze az FB accounttal. Még mint nem ;] .

Xiaomi Redmi Note 4 | Topping A30, D30

(#47) niof válasza somogyib (#38) üzenetére


niof
addikt

Ha cukor, akkor csakis tömény kénsavval. :))

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#48) Piftuka válasza _DiEGO_ (#23) üzenetére


Piftuka
veterán

"A cég pénteken biztonsági intézkedésként több mint 90 millió érintett felhasználót kiléptettek a rendszerből, nekik újra be kellett lépniük a Facebook-fiókjukba."

Biztosan, csak az érintett felhasználókat léptették ki? :F

Csak mert engem pl. éppen az imént léptetett ki a FB, pedig én aztán garantáltan nem használok semmilyen FB-os autentikációt sehol... (Nem beszélve arról, hogy mennyire szigorú elvek mentén határozom meg a jelszavaimat, amelyek minden egyes felületen teljesen különbözőek.)

"Aquila non captat muscas."

(#49) sztanozs válasza Piftuka (#48) üzenetére


sztanozs
veterán

Nem csak azokat léptették ki, akiknek felhasználták a kulcsát, hanem akiknek ilyen módon megszerez(het)ték.

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.