Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Peet210


Peet210
őstag

Mostanában ezen téma nekem is megfordult a fejembe.
Jelenleg én is tanulok főiskolán és mellette dolgozok. Igazság szerint már végeznem kéne de sajnos a főiskolás éveim elején nem figyeltem egy tárgyra így sajnos a képzéssi idő számomra megnyult rendesen.
Amikor én voltam ált. iskolás akkor még nem volt "menő" az, hogy gyenge eredményt produkáljunk a suliban. Sőt...
Most meg pár napja kimegyek egy kicsit levegőzni és mellettünk van egy ált. iskola. Na kéremszépen amit én onnan hallottam... Még meglepődtem mikor azok a gyerek (vegyesen fiúk lányok) olyan válogatott káronkodásokat mondak sőt kiabáltak egymásra, hogy bizony nagyot néztem.
Nade változnak az idők. Én személy szerint már örülnék ha vége lenne a sulinak és csak a munkámra tudnék koncentrálni. Igazság szernit én szeretem azt amit most csinálok (ráadásul ugye ezt tanulom). Komolyan. És ez nagyon sokat számít.

Today's record, is tomorrow's motivation

(#2) Alukard válasza Peet210 (#1) üzenetére


Alukard
senior tag

A káromkodás az 1 dolog, de a drogok, az alkohol, a cigi, és a szex is betalál az Ált suliba...
Van 12 éves kislány aki több f*szt fogott mint kilincset, és most volt túl a 7. abortuszán... és még csak nem is kisebbségi.

Ez a rosszabbik része :O

https://blackfyre.ninja

(#3) Peet210 válasza Alukard (#2) üzenetére


Peet210
őstag

No igen, de ez se meglepni se megbotránkoztatni nem tud már. Mostmár ha bemegyek egy helyre és én korosztályom a legidősebb nem lep meg. Az, hogy a 12 éves úgy pöfékel mit a 32 éves. Nevetséges.
Ami már inkább kíváncsivá tesz az az, hogy mi lesz azokból a fiatalokból akik már most ilyen link "sz@rok a világra meg másokra magasról" életet élnek?
Bízok benne, hogy huszon egynéhány éves korukra "kitombolják" magukat és utánna más értékrend kerül előtérbe.

Today's record, is tomorrow's motivation

(#4) Alukard válasza Peet210 (#3) üzenetére


Alukard
senior tag

És akkor fog leesni nekik, hogy tulajdonképp elb*szták az életüket és kezdenek el estin érettségire tanulni és talán 40 éves korukra lesz valami használható szakmájuk is... persze ha megérik azt a kort és a rák valamilyen formálya még nem vitte el őket... de hogy eredményes és sikerekkel teli életet élnek -e? ezen a téren kicsit pesszimista vagyok...

https://blackfyre.ninja

(#5) Vladi


Vladi
nagyúr
LOGOUT blog

Van valami a levegőben, érzem. :U

"Főiskolán ennyire már nem vészes a dolog,"
Hajajjj... dehogy nem... :(

"Sajnos az egykor világhírű közoktatásunk kezd az Amerikai szintre lesüllyedni, és ez nem hiszem, hogy a megfelelő irány."

Na ezt viszont válasszuk ketté:
- Az amerikai oktatás (hmmm... amerika melyik részére gondoltál? Mexikó? :D ) távolról sem alacsony szintű, sőt! Nagyon is magas szintű az elitképzésük. Persze nem a közoktatás, az elitképzés.
- A magyar oktatás már rég lenn van. Nagyon is régen és nagyon is lenn... :(((

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#6) Tithian


Tithian
őstag

Egyes egyetemi/főiskolai képzések mellett - ha az illető jó eredménnyel akarja elvégezni a képzést - akkor ha megzöldül sem fog tudni dolgozni.
Ha valaki négy-öt nap reggel nyolctól este hatig-nyolcig egyetemen van, plusz készül vizsgákra, ZH-kra, munka nélkül is elfogy az ideje.

[ Szerkesztve ]

</örök nyugalom> Mottó: "Te nem vagy én, ezért ..."

(#7) chop válasza Tithian (#6) üzenetére


chop
őstag

Ez igy van. Igy munka helyett (amit probalok a szunetekre idoziteni) inkabb tovabbkepzem magam bizonyos temakorokban. Az is valami.:)

(#8) Crystalheart válasza Vladi (#5) üzenetére


Crystalheart
senior tag

"- Az amerikai oktatás (hmmm... amerika melyik részére gondoltál? Mexikó? ) távolról sem alacsony szintű, sőt! Nagyon is magas szintű az elitképzésük. Persze nem a közoktatás, az elitképzés."

Hát, 20000$/fő/szemeszterből minden magas szinten tudna működni :) Bár ott is van pár egyetem, ahol drága a képzés, elit úgymond, de a diákok a pénzükért gyakran elvárják, hogy ne bukhassanak.

"- A magyar oktatás már rég lenn van. Nagyon is régen és nagyon is lenn..."

Szerintem utoljára Klebensberg Kuno után volt jó az oktatásunk, a háború azt is elvitte... :|

(#9) concret_hp válasza Alukard (#2) üzenetére


concret_hp
addikt

12évesen örültem amikor a kedves osztálytársnőimet nézegethettem az órákon, nemhogy ... :U

vagy fullba vagy sehogy :D

(#10) concret_hp válasza Tithian (#6) üzenetére


concret_hp
addikt

érdekes nekem egy elitnek mondott helyen eddig 8 félévből egyszer sem lett volna több mint heti 2* napi 4 vagy több előadásom (2óra/db). nehogy már azt mondd, hogy minden nap 10 órát bent kell lenned :U

egyébként elég sok komoly probléma van a mai oktatási rendszerünkben, kezdve a tanárok alulfizetettségével, melyből következik, hogy aki alkalmas bármi másnak annak a nagyrésze elmegy másnak ami jobban fizet (természetesen van kivétel, de sajnos kisebbség), az átgondoltalan tananyag felépítésen át a nyelvoktatás hiányosságáig és végül a rengeteg büfészakkal a felsőoktatásban.

vagy fullba vagy sehogy :D

(#11) Crystalheart válasza concret_hp (#10) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Én ELTE IK-ra megyek progtervinfóra, és azokból ítélve, amit meséltek főleg a matekokról, nem nagyon lesz nyugtom és szabad időm. Na de jövőre úgyis meglátom.

(#12) Kephamos válasza concret_hp (#10) üzenetére


Kephamos
addikt

Ahova én járok nem tudom mennyire elit hely, de szerintem igen kemény. Hullanak a népek, mint a legyek. Nekem előző félévben hétfőn volt olyan, hogy reggel 8-tól, este 8-ig egyetemen lettem volna, ha mindenre bementem volna. Eleinte bent voltam mindenen, aztán szelektáltam (filozófia és társa mehetnek a levesbe:) ). Nekem egy héten 6-szor két óra előadás van, úgy hogy nem vettem fel mindent. Még kétszer két óra lenne. Plusz ugye a gyakorlatok, amiből több van, mint előadásokból és szerintem sokkal fárasztóbbak is. Én ezekután baromira fáradt szoktam lenni, úgyhogy nekem csak néhanapjan fér bele valami meló.

[ Szerkesztve ]

(#13) Kobe


Kobe
veterán

kicsit sarkított írás, én is végigjártam azt az utat amit az író, de ilyen kirívó esetekkel messze nem találkoztam......
az, hogy belevesszük a 16 éves józsefvárosi gyereket - képzelhetitek az etnikai hovatartozását - mint tanárverőt, az durván torzítja a mintát azért....

nekem volt alkalmam jó iskolákba járni, pl egész évfolamból 1-2 ember bukott emg elsőre érettségin, de a pótalakalom során azok is simán átmentek....nem úgy mint akik az iskolánkba jöttek pótérettségire, bukás után szétverték az iskola többévizedes kabalaszobrát..
nyílván a szakmunkásképzőt meg hasonlókat külön kellene választani a gimnáziumoktól, de előbbikre amugy sem az ezstergapad melletti magasröptű eszmecserék voltak jellemzők

mellesleg 2 szakkal én perpill most 18x ülöm végig a másfél órás előadásokat, meló emellett sztetek lehetséges ?...és pluszba van még 1 tárgyam, amire nem járok be, mert 2 van egy időben, azzal együtt 19...és mindezt 4, nem 5 nap alatt, mivel egyik nap no suli....

[ Szerkesztve ]

(#14) Kephamos válasza Kobe (#13) üzenetére


Kephamos
addikt

2 szak egyszerre? az kemény lehet. Én ezzel az egyel is szívok eleget :DDD Mire jársz?

(#15) Kobe válasza Kephamos (#14) üzenetére


Kobe
veterán

menedzsment vezetői tanácsadás + angol gazdasági szakfordító-tolmács

(#16) Dylen válasza Kobe (#15) üzenetére


Dylen
aktív tag

A szakfordítást hol tanulod?

bagoly vagyok! ...de azért királylány is!! ;-)

(#17) Kobe válasza Dylen (#16) üzenetére


Kobe
veterán

pécsiközgáz, pesten kívül itt van egyedül az országban ilyen jellegű modul

(#18) philoxenia


philoxenia
MODERÁTOR

Ami a legrosszabb, hogy alig kapsz jó szakmunkást, ha valamit meg akarsz csináltatni.
A fiatalok közül mindenki informatikus szeretne lenni, holott sokan az oprendszerrel se boldogulnak már.Meg sem próbálják az esetleges "kézműves" szakmákat, holott ha kipróbálnák esetleg nagyon tetszene nekik.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#19) Kobe válasza philoxenia (#18) üzenetére


Kobe
veterán

én anno nagyon szívesen lettem volna asztalos vagy grafikus - elgalábbis régen imádtam sé tudtam is jól rajzolni, de szerencsére volt oylan ami időközben megtetszett abban a szférában amit tanulok jelenleg

(#20) sasa311 válasza Crystalheart (#8) üzenetére


sasa311
veterán

Nem erről van szó.
Az amerikai oktatási rendszer erősen specifikus. Vagyis nem azt erőlteti, mint a magyar, hogy legyél művelt, mindenhez érts egy picit, és 12 év után talán el is kezdünk neked tanítani valamit, amihez aztán értesz.

Ott középiskoláig gyakorlatilag lószart se tanítanak, hagyják a kölyköket élni.
A lexikális tudás és túlterhelés helyett megtanítják őket beszélni, arra, hogy legyne véleményük (az más kérdés, hogy értelmes-e vagy sem). Csak nézz meg egy magyar műsort, megkérdeznek valakit valamiről és csak rángatja a vállát, nem nyilatkozik, stb. Ugyan ez amerikában úgy mgy, hogy büszkén mondja a véleményét bármiről. Ez pl. nagy defektje a magyar oktatásnak.

Utána meg az egyetemen (még mindig tengerentúl) ráfektetik a fiatalokat 1, azaz egy szakmára de arra keményen. És ahoz érteni is fog! Nem tanítanak nekik vegyész karon heti 4 órába közgazdaságtant ( :O ). Ennek az az eredménye, hogy semmi máshoz nem fog érteni a delikvens mikor végez, csak a szakmájához, de ahoz viszont igen! És ez a lényeg nem?

Le lehet butázni az amerikaiakat, mert ~0 a "műveltségük", de ez van. A szakmájához jórészt ért mind, nem kókler munkát végez és ezért megkapja a pénzét amiből szépen megél.

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#21) philoxenia válasza Kobe (#19) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Nem is arra gondolok, hogy aki a képességei alapján komoly tudással képes felvérteződni a felsőoktatásban, az ne menjen oda, hanem arra, hogy a mi időnkben aki már az általános iskolát is nehezen, kettes hármassal volt képes abszolválni, az nem gondolt arra, hogy neki feltétlenül főiskolába kell mennie. :)
Sok magas intelligenciájú, ember talál örömet és életcélt a mai fiatalok jó része által lenézett kézműves szakmákban is, amit magas szinten is lehet művelni. :K

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#22) Kephamos válasza sasa311 (#20) üzenetére


Kephamos
addikt

Igen, én is örülök, mikor gépészen filozófiát, meg mikoroökonómiát és társait kell tanulni.
Bár ahogy szétnéztem csak a műszaki karokon lévőket zaklatják ilyenekkel. Én olyat még nem hallottam, hogy egy gazdásznak, vagy bölcsésznek (vagy akárki másnak) mondjuk gépelemeket kellett volna tanulnia. :U

(#23) PPeter


PPeter
addikt

Különösen érdekes bukét ad az írásodnak, hogy már Te magad sem tudsz helyesen írni magyarul. Lehet fanyagolni, de olyan igazi magyar tragikomédia a hazai oktatást meg a fiatalokat kárhoztató sirámokat olvasni ilyen kivitelezésben. Ennyi idős korban még illene emlékezni az elemi helyesírási szabályokra - legalább olyan esetekben, amelyek rögtön kibuknának, ha legalább egyszer félhangosan felolvasnád az írásodat az elküldés előtt.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#24) sasa311 válasza PPeter (#23) üzenetére


sasa311
veterán

fanyagolni = fanyalogni, ha már a félhangos felolvasásnál tartunk...

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#25) PPeter válasza sasa311 (#24) üzenetére


PPeter
addikt

Van némi különbség egy fórumos hozzászólás és egy bármennyiszer javítható blogbejegyzés között - és nem csak technikai különbségre gondolok. A feszegetett téma ellenére borzasztó komolytalanná válik az egész, amikor kiderül, hogy a témát boncolgató emberke nem tud normálisan írni az anyanyelvén. Egyébként köszönöm a javítást, én is észrevettem, de sajna már lejárt a módosítási időm.

[ Szerkesztve ]

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#26) Peet210 válasza Kephamos (#22) üzenetére


Peet210
őstag

Bizony, hogy zaklatják a műszakisokat ilyenekkel. Én 2 féle filozófián, jogon és közgázon meg még 1-2 olyan tárgyon vagyok túl amivel nem tudok mit kezdeni építész hallgatóként.
De meg kellett csinálni mert kötelező.

Today's record, is tomorrow's motivation

(#27) ladybug válasza philoxenia (#18) üzenetére


ladybug
őstag

Felénk sok a szakmunkás, és nagyon jók. Igaz már 30 és felettiek mind.
Az asztalosműhelyek kiválóak, sokszor mennek fel az emberek Bpre dolgozni, mert hívják őket.
A víz-, gáz-, fűtésszerelőnk alig tud helyben dolgozni, mert olyan jó szakember - sok tanfolyamot, továbbképzést végzett -, hogy nagyon keresett ember lett itt 3-4 megyében, de ők is járnak fel a fővárosba.

Vannak jó szakemberek, de vhogy az ifjúság körében elvész a szakmunkás szakma iránti éreklődés. Pontosan, ahogy írod. Mindenki a számítógépben látja a jövőt. Tény, hogy sok minden kötődik hozzá, de nem minden munka a géphez koncentrálódik.

Ti férfiak soha semmit nem tudtok megtalálni. A teafű a gyógyszeres fiókban van egy kakaós dobozban, amire rá van írva, hogy só.

(#28) Dylen válasza ladybug (#27) üzenetére


Dylen
aktív tag

Nálunk, itt kisvárosban szakmunkásképzőbe csak az megy, akinek elment a józan esze.
A helyi suli tele van olyan aljanéppel (elnézést), akiket máshova nem vesznek fel. Talán az lenne a megoldás, hogy ne kerülhessen már be olyan, aki egy egyszerű összeadást sem tud elvégezni (de mégis asztalosnak tanul :F ) Mert van ilyen bőven.
Szóval már maga a társaság is riasztó, és emiatt, hogy oda mindeki bekerülhet, nem megy oda senki. Egyszerűen lealacsonyító ilyen suliba járni.

(Tudok olyanról, hogy egy esztergaműhelybe kellett volna egy munkás, mert túl sok volt a munka. Megkereste a tulaj az egyik tanárt az iskolában, hogy ajánljon valakit, aki ha elvégzi a sulit, ott dolgozhatna. De olyat aki nem vágja le a saját ujját és nem teszi tönkre a gépeket sem. (Ugyanis az előző fiatal jómunkásembert ezért penderítette ki). A tanár sajnos egyetlen egy tanulót sem tudott ajánlani :F )

Szerintem a fiatalok egyszerűen nem is akarnak fizikai munkát végezni. Ha valaki mégis odakerül, kényszerből teszi, amúgy abszolút nem érdekli a dolog. Én se akarnék fizikai munkát végezni, pedig kézügyességem van, amit csinálok az pontos, precíz. Szakmunkásnak általános iskolából nálunk csak az ment, aki rossz tanuló volt, bukdácsolt stb. Pedig buta emberből nem lesz jó munkás.
Ez teljesen tönkreteszi a szakmunkásképzést.
Olyat munkásokkal érdemes szóbaállni, aki már pár tíz éve szakmában van, mert akik most kerülnek ki, hát hagynemondjam.
Ja de az olyan se jó, mert az már rég elment külföldre. A konyhában a járólapletételre majdnem egy évet vártunk, mert a mesterembert finnországban jobban megfizették, és csak halogatta az itthoni munkáját. Végül apa rakta le :U Nemis volt benne hiba egy szál se.

Persze kivételek mindig vannak, léteznek jó szakemberek is, csak ritkán lehet velük összefutni.

[ Szerkesztve ]

bagoly vagyok! ...de azért királylány is!! ;-)

(#29) chop válasza sasa311 (#24) üzenetére


chop
őstag

Hatalmas kulonbseg van a felregepeles es a szimpla helyesirasi hiba miat...

(#30) Kovács84 válasza Vladi (#5) üzenetére


Kovács84
aktív tag

Huhhúú még jó, hogy nem látjátok, hogy mi van az egyetemen. A mostani BA/BSc-s hallgatók és a régi kredites osztatlan képzésben részt vevők között ég és föld a különbség. Gyakorlatilag az általános műveltségük is igen csekély...inkább nem megyek bele a részletekbe, de nagyon gyatra a helyzet. Az egyetemeken minden megszorítást kivettek, korábban ha valaki sík hülye volt és nem teljesített x mennyiségű tárgyat egy adott félévben azt átsorolták költségesbe utána ha nem sikerült átgondolni a dolgot akkor ki is csapták, most meg semmi. :(
Az alapvető földrajzi ismeretekkel sincsenek tisztában, volt olyan aki Spoleto-t Franciaországba rakta stb stb. <- és ez nem egyedi eset volt, kb 70%-ról elmondható...

(#31) Crystalheart válasza Kovács84 (#30) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Umm melyik egyetemről bezsélsz konkrétan? :D Azt tudom, hogy BME-n és ELTE-n ma is ugyanúgy áttesznek költségtérítésesre, ha nincs meg a kellő kreditszám. Ráadásul úgy kombinálják az órákat, hogy van egy tárgy, amit teljesíteni kell a következőkhöz stb, és ha kellő ilyen nincs meg, akkor mivel még nem lejhet fölvenni a másik tárgyat, esély sincs a kreditköüszöbátlépésére. Szóval azokra igencsak rá kell hajtani. (Általában ez valami jó kis fülkettéállítós matek.)

(#32) Kovács84 válasza Crystalheart (#31) üzenetére


Kovács84
aktív tag

SZTE-n 3 félévig húzhatod a dolgot, de hallottam az eltés és pécsiektől is, hogy hasonló a helyzet, már a "agyi" felhozatalt tekintve.

(#33) Kephamos


Kephamos
addikt

Nállunk, Miskolcon sajnos megvan a legalja népség, de szépen morzsolódnak. A legeslegaljával már alíg találkozok, nincs velük közös órám, előadásra azok meg nem járnak :)

(#34) Crystalheart válasza Kovács84 (#32) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Mondjuuk ez szakiránytól is függ ám. Állítólag a humán területeken több a link ember, egyetemektől függetlenül.

(#35) Kobe válasza Kovács84 (#30) üzenetére


Kobe
veterán

nem tudom, mért az egyetemeket pécézted ki erre, sajnos amíg a magyar iskolákban magolásra és nem tanulásra késztetik a diákot, addig ez nem változik
én is be merem vallani, hogy fertelmesen buta vagyok, 1 olyan terület van amit szívesen csinálok, az is a nyelvérzékem, de még Magyarország földrajzával sem vagyok tisztában, ha azt nézem mi maradt meg általonás/középfokú okításomból....semmi, mert soha nem tanulni kértek, hanem beseggelni ezt emg ezt a verset, azt meg azt a képletet, és egytemen is ugyanez van

[ Szerkesztve ]

(#36) Crystalheart válasza Kobe (#35) üzenetére


Crystalheart
senior tag

A memoriter az memóriajavító, bár én nem nagyon gyakoroltam a magolást. :)

A mai rendszerrel nem az a baj, hogy csak magoltatni akar, mert ez nem igaz. Hanem az, hogy nagyon helyspecifikus az egész, teljesen iskolától és tanároktól függ. Nekem volt szerencsém nagyon jó, és szerencsétlenségem nagyon rossz általános iskolába is járni.

(#37) Jancsi


Jancsi
aktív tag

Én egy jobb általános után egy elég lecsúszott középiskolába mentem (papíron és a bemutaton is jobbnak tünt, 4-es átlaggall várják a felvételizőt, jahh az utolsó diákot 2-essel vették fel szekközépbe). Voltak olyan tágyak hogy az általános iskolás tudásommal kaptam belöle 3-ast ( az osztály 90%-a kettes volt). Érettségi után jött a pofáraesés hogy már másodjára bukok matekbol és fizikábol, villamosmérnök szakon. Hogy miért?! Mert fizikábol nincs számolási gyakorlat, csak heti 4 óra elmélet, matekbol van gyakorlat heti 2 óra, 4 óra elmélet mellé és miböl vizsgáztatják a leendő villamosmérnököt, hát persze hogy elméletböl, végülis nem számolnia kell majd tudnia.
Hatalmasat csalódtam a mérnökképzésben az elmult 2 évben, semmi gyakorlati oktatás, csak elmélet, az előadók egy része nem is dolgozott még az iparban, jócskán idejét mult dolgokat tanulunk. Ha olyan ismereteket akar öszeszedni az ember amivel valamit majd kezdeni is tud akkor jobbesetben talál magának valami magasabb beosztású "pártfogót" és dolgozgathat magának egy laborban, ahol átültetheti az elméleti dolgokat a gyakorlatba, ha nem akkor végez mint egy kicsit hiányos lexikon.
A diákokat sem kell féleteni 72 pontal érdekes bagázs gyült össze, a kockafejű könyvmojtol, a mobiltbömböltető tajparasztig, egyik sem a legszerencsésebb, a kettő között lehet kb az a 10-15 fő a 60-90-böl akit érdekel a szakma és még meg is tanulja és jóesélyel el tud majd helyezkeni mérnökként, a kockafej elvégni az egyetemet időben magába szívva az összes anyagot amit hallott (ideális esetben nem felejti el másnapra) de semmit sem fog vele kezdeni mert meg sem találja az alkatészeket, a tajparaszt addig jár amíg apu és anyu fizetik.
Sajnos folyamatosan hülyülnek a diákok, de az iskolák is segítik őket ebben mert a profitra hajtanak, több diák több pénz, kevesebb tanár kevesebb kiadás, nagyobb létszámú gyakorlati csoportok kevesebb gyakorlati alkalom és kevesebb gyakorlatvezető, egy mérőállomához odaférünk végülis 3-4-en is...
Baromi rossz úton halad most az oktatás.

(#38) Kovács84 válasza Kobe (#35) üzenetére


Kovács84
aktív tag

Talán azért mert a kedves hallgatók, néha engem is hallgatnak :D Lehet, hogy magoltattak középiskolában és általánosban, de azok a feladatok az emlékezőtehetséget javították. Az egyetemeken a gyakorlati foglalkozásokon legyen az TTK vagy BTK, gondolkodásra oktatnak. Én úgy veszem észre, hogy nem akarnak gondolkodni. Az első hsz-el arra próbáltam utalni, hogy a kétszintű érettségi vágta meg a dolgot, a korábbi központi felvételi vizsga és a egyetemi meghallgatás egy komoly szűrű volt, amin csak kevesen verekedték át magukat. Az nem gond, hogy MO földrajzában nem vagy toppon, de azoknak a srácoknak szakjuknak megfelelően tudniuk kellett volna. A színvonal csökken ez van...nem nagyon lehet vele mit csinálni. Lehet, hogy a középiskolában magolni kellett, de így magukkal hoztak egy alaptudást, amit utána lehetett fejleszteni. De azzal, hogy a kétszintű törin megkérdezik, hogy mit ábrázol a kép, az szerintem minden, csak nem érettségi. Van olyan srác aki olyan dolgokat írt az emelt érettségijébe, amik jórészt csak az egyetemi tankönyvekben bukkannak fel, a középiskolai tanár !lepontozta!, mert követte a javítókulcsot.
Én bölcsész szemszögből nézem a dolgokat, tehát a TTK-hoz kevéske közöm van...

[ Szerkesztve ]

(#39) Kobe válasza Crystalheart (#36) üzenetére


Kobe
veterán

vannak olyan iskolák, ahol amiről tanulsz, azt élőben meglátogatod, vagy ha az amerikai rendszert nézem, ott középiskolában nincs olyan hogy a diáknak nincs miből dolgozni fizika gyakorlaton vagy laboron, mi meg szépen elmagyarázzuk a gyereknek ami a könyvbe van, attól biztos tudni is fogja....én idestova 16 év alatt ha 5x voltam tanulmányi kiránduláson, abból 2! gimnáziumban, egyetemen meg más a helyzet, ott lehet választani pénzverde látogatás, jegybank látogatás, tőzsde stb, csak éppen ugye 19 szeminárium mellett kinek mikor van ideje rá....

Kovács84: az, hogy ynald be a 20 verszsakos verset - vagy bnőmnek anno például az ödusszeiából kellett szószerint részleteket! tanulnia, annak mi köze volt a gondolkozáshoz ?
BTK-t nem leszólni akarom, sok esetben tényleg jobb módszerrel tanulnak, de azon kívül semmi életképességük, kertben doboló hippiből nem kell több ezer magyarországon sajna

[ Szerkesztve ]

(#40) Crystalheart válasza Kobe (#39) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Ezek azonban az egész országra kiterjedő tőkehiányból erednek. Ha a szülő kifizeti, itthon is vannak ilyenek, de a szülői értekezleten egyre gyakrabban inkább leszavazzák a dolgot. Vajonmé :|

Persze nem mondom, hogy ez így jó helyzet, mert többet kéne fordítani a közösből az oktatás minőségére, még ha ilyen spártai körülmények közt is tudjuk valamennyire tartani a szintet...

(#41) Kovács84 válasza Kobe (#39) üzenetére


Kovács84
aktív tag

2 generációval korábban a komplett Iliász kellett görögül, ezzel olyan szókincset szedtek magukra ami csaknem elég volt egy görög szakhoz, most meg alig kell a fele.
Az arányszámokkal valóban nagy gond van, hova kell 150 (egy évfolyam) x 5-6 (nagyobb egyetem) magyar szakos, sehova....

[ Szerkesztve ]

(#43) concret_hp válasza Kovács84 (#38) üzenetére


concret_hp
addikt

"legyen az TTK vagy BTK, gondolkodásra oktatnak" --> btk-n mégis miről kell gondolkodni? :U

vagy fullba vagy sehogy :D

(#44) Crystalheart válasza Kovács84 (#38) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Inkább az a baj, hogy nem egy nehézségű az emelt érettségi mindenből. Pl. matekból azért volt már nagyon durva (középiskolai anyaghoz mérten), míg infóból minden alkalommal röhej az egész.

[ Szerkesztve ]

(#45) celeron


celeron
senior tag

Ez is nagyon jó téma..
Annyira nem a témába vág, de a cikk íróját kérdem, hogy a Mérnök Informatika mennyire kemény, esetleg ezen szak sajátosságairól ha kicsit felvilágosítana megköszönném. :)

(#46) Crystalheart válasza celeron (#45) üzenetére


Crystalheart
senior tag

volt osztálytársaim most BME mérnökinfóra járnak - állítólag a matek és egyes fizikai tárgyak kemények tudnak lenni, de tanárfüggő is.

Osztán lehet, hogy csak ijesztgetnek itt az egyetemi léttel, de nem annyira hiszem. :|

(#47) celeron válasza Crystalheart (#46) üzenetére


celeron
senior tag

Én Debrecenbe adtam be a jelentkezésemet Mérnök Infóra. Csak kicsit félek.. :)

[ Szerkesztve ]

(#48) Kovács84 válasza concret_hp (#43) üzenetére


Kovács84
aktív tag

Vagyok abban a szerencsés helyzetben, hogy kb. meg tudom ítélni, hogy milyen nehézségű a két kar (tekintve, hogy 4 szakot tolok/toltam). A TTK-n kevesebb az óra, nagyobb kreditszámmal mennek, ellenben a BTK-n órahalmaz van reggeltől-estig (persze csak ha valaki normálisan csinálja). A nyelvszak a BTK-n halál, nagyobb szopás, mint a műinf. De pl. engem a töri mélységében jobban meggyötör, mint a műinf, figyelembe véve, hogy kb. 4 nyelven kell jól olvasni, hogy mélységében átlásd a dolgokat. Természetesen a BTK-n is van pár büfészak, de ugyanez a TTK-ról is elmondható.

(#49) Kovács84 válasza Kalandor (#42) üzenetére


Kovács84
aktív tag

Fogalmam sincs, de pl. ha valakinek a szülei nem végeztek ált. iskolánál többet, az automatikusan felvételt nyert arra a szakra, ahova beadta a jelentkezését. Ez volt pár éve, ha jól tudom most csak +pontokat kap. A fogyatékossággal rendelkezőeknek nem nagyon adnék +pontocskát. Erre egy példa, barátnőm, aki évfolyamelső magyaron segített az egyik gyengénlátó barátnőjének a szigorlatra való felkészülésben, elolvasott minden könyvet (kb. 12 000 oldal) jegyzetelte, talán 6 hónapon keresztül csinálta. Felmondta a jegyzeteit a gépre, majd odaadta a lánynak, aki szóban vizsgázott ötösre, míg az asszonypajti hármast kapott. Kérdés, hogy milyen magyartanár lesz/lehet egy gyengénlátóból.

[ Szerkesztve ]

(#50) celeron válasza Kovács84 (#49) üzenetére


celeron
senior tag

Fuhh az uccsó mondatod vedd ki de sürgősen.
Talán értékelni kellene ha egy fogyatékos ember valamit akar kezdeni az életével.. Nem értem hoyg írhatsz ilyet. :F :F

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.