Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Fecogame


Fecogame
veterán

Az nem is annyira sok, mint amennyire a cikk címéből gondoltam volna :)

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#2) Vikthor válasza Fecogame (#1) üzenetére


Vikthor
nagyúr

Hát azért elég drága, ha belegondolunk, hogy csak 65", távcsövet meg nem látok mellékelve hozzá...

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#3) tibaimp


tibaimp
nagyúr

Azt nem értem, hogy a Pana hol él, mikor egy LG OLED C1 65 col TV-t ~600.000 - 800.000 között megkapok (de lehet sokat írtam), és ebben/abban is LG panel van. Annyival többet tudna ez.....nem hiszem.

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#4) Calogero válasza tibaimp (#3) üzenetére


Calogero
addikt

Jobb a Panasonic, ( LG tulaj vagyok) jobban kalibrált gyári színek, jobb mozgásmegjelenítés
jobb hang. Fényerőben is gyengébb az LG.

(#5) snecy20


snecy20
veterán

Ó, hogy a sújtólég nehezedjen rá arra, aki ezt a címet kitalálta! ;ĐĐ

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#6) Ijk válasza Calogero (#4) üzenetére


Ijk
nagyúr

Csak a különbség nem feltétlen ér dupla árat.
Egyébként nem kirívóan drága. 2013-ban a 65VT60 induló ára 1 millió volt. Csak ugye akkor nem 360 volt az EUR hanem 280. És azért világviszonylatban is volt 8 év alatt némi infláció.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#7) #90088192 válasza snecy20 (#5) üzenetére


#90088192
törölt tag

Először saját áron adja el, amit olvastam. :DDD

(#8) Pro Koryak


Pro Koryak
addikt

Ezt az árat ugye köszönhetjük a krva erős forintnak is, éljen! :W

(#9) adamssss válasza tibaimp (#3) üzenetére


adamssss
veterán

LG panel, de nem teljesen ugyanaz. A panaban az evo van plusz hutessel.
illetve amit mar leirtak kb minden teren jobb ami a kepi megjelenitest illeti.

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#10) ALBY


ALBY
senior tag

Nagyon jók szoktak lenni a Pana tévék,
de azért a több mint dupla ár egy LG 65CX-hez képest, indokolatlan lehúzás szagú.

Okossstévé rendszer konfekció vacak, nem kerül sokba már, és a legolcsóbb tévében is kifizettetik úgyis.
Hangszórókra se hivatkozzanak, pár forintot ér pluszban, de amúgy is aki ilyen 65"-ös tv-n beépített hangszórót akar használni szégyellje magát, inkább olvasson képregényt, mert filmélmény úgysem lesz.

A lónak is két oldala van mégsem hanglemez...

(#11) Pro Koryak válasza ALBY (#10) üzenetére


Pro Koryak
addikt

Majd azért nézd meg alaposan egymás mellett is a 2 tévét. ;)
Szerintem is drága, de azért inkább ezt majd olyan 900e-ért akciózva, mint a CX-et 610e-ért. :U

(#12) #72042496 válasza ALBY (#10) üzenetére


#72042496
törölt tag

Ebben a tévében épp a soundbar a lényeg, ennyiben több a JZ1500-hoz képest.

(#13) Ijk válasza Pro Koryak (#8) üzenetére


Ijk
nagyúr

2013-ban 150 ezer volt az átlagbér, Pana csúctévéje a VT60 (bár inkább a ZT-t kellene ide venni az 1,25 milliós árával) 1 millió, tehát közel 7 havi átlagbér. 2021 nettó átlagbér 283 ezer, a csúcstv 1,475 millió, azaz kicsit több mint 5 hónapnyi átlagbér.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#14) Pro Koryak válasza Ijk (#13) üzenetére


Pro Koryak
addikt

Pl. UK 3495Fontocska, az tavaly ilyenkor 1m380e lett volna ;)

(#15) Vikthor válasza Ijk (#13) üzenetére


Vikthor
nagyúr

meg majd biztos az ilyen átlagbérrel rendelkező emberek, ilyen magasligás TVket vesznek tucatszámra.... :D

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#16) Geri Bátyó válasza snecy20 (#5) üzenetére


Geri Bátyó
őstag

Csaxólok, hogy a sújtólég az a metán, ami a levegőnél könnyebb!
Kicsit ez most öngól lett! ;]

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#17) Ijk válasza Vikthor (#15) üzenetére


Ijk
nagyúr

Természetesen ez csak egy mérés volt mennyire is drága valójában. Nyilván mindenki azt vesz a béréből amit akar. Ha valakinek nagyon fontos a legjobb minőségű megjelenítő és ki tudja spórolni akkor nem látom akadályát egyébként. Rengetegen költenek átlagbérből drága hobbikra, utazásra.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#18) #90088192 válasza Geri Bátyó (#16) üzenetére


#90088192
törölt tag

Nem úgy van az, zárt térben attól függ milyen irányba a legnagyobb a felületed. :DDD

Vagyis ha fekszel és nyomás alá helyezik a zárt teret akkor bizony lesújtó érzésnek leszel tanúja. :DDD

Persze aha LEL felett a gázkeverék akkor a robbanás esetén is ugyan ez érvényes. Hiszen a robbanás ki akarja tölteni a rendelkezésre álló teret, és a lángfront sebessége nagyobb mint a hangsebesség így osszenyomja a körülötte lévő levegőt, ami lesújtó érzés formájában tudatosult az egyszerű TV vásárló fejében. ;]

(#19) NandoXXL válasza snecy20 (#5) üzenetére


NandoXXL
senior tag

Ilyen irodalmi vénával, inkább egy Call Centerbe küldeném.

(#20) Duree


Duree
veterán

Azért megnéznék egy olyan tesztet ahol az LG Oled tévét összehasonlítják egy ugyanolyan panellal szerelt Pana,Sony tévével. Szeretném látni , hogy a sokkal magasabb ár min tükröz.

duree54

(#21) Kendek válasza Duree (#20) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

(#22) Bayzee5 válasza adamssss (#9) üzenetére


Bayzee5
tag

Nincs benne evo panel, ugyan úgy régit használják (hdtvtest). Sőt, a hdmi 2.1 miatt használt mediatek chipset miatt biza van képminőség visszalépés a HZ2000hez képest. Szóval valóban érdekes kérdés miért is adna ki bárki érte 2x annyit, mint C1-ért.
Idén úgy néz ki a sony A90J a best in class és ennyi pénzből azt is tudsz venni.

(#23) tibaimp válasza Duree (#20) üzenetére


tibaimp
nagyúr

+1! Igen, ez jogos, én is megnézném. Egy komplett összehasonlító tesztet, gyanítom, nem ér dupláját akkor sem.

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#24) Pro Koryak válasza Bayzee5 (#22) üzenetére


Pro Koryak
addikt

Te mit szívsz? A JZ2000-ben a Panasonic által továbbfejlesztett, feljavított "Evo" panel van, nem az LG féle marketing "Evo"!
Sőt, a JZ1500 is megkapta idén ezt a Pana Evo panelt.
Ja, Sony A90J a max fényerőt tudja pár másodpercig, aztán lecsökkenti, mivel a panel nem kapott extra hűtést...stb.
Már a HZ2000 is tudta folyamatosan az ~1000nitet pont a spéci panel miatt.

[ Szerkesztve ]

(#25) korren válasza Pro Koryak (#24) üzenetére


korren
aktív tag

Csak azt nem értem, hogy mi a faszèrt kell így neki esni a másiknak?
"Mit szívsz..."

Inkább te mit képzelsz magadról.

-I like the misery. -I like this world!

(#26) Synthwave válasza NandoXXL (#19) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Na, most már az IT cikkíráshoz is irodalmi véna kell? Azt hittem, hogy a távirat stíl az áhított cél.

Mikor melyik a sapka. ;]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#27) Synthwave válasza korren (#25) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

És akkor itt meg is állhat a dráma.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#28) Pro Koryak válasza korren (#25) üzenetére


Pro Koryak
addikt

Kérnék egy modit törölje már az alpári stílust, köszi. :R

(#29) GeryFlash


GeryFlash
veterán

Soha nem volt Pana tevem de amennyit lattam azok mind nagyon jok voltak a maguk kategoriajukban, azert remelem a Panasonicnal tudjak mit csinalnak, ha arazasrol van szo, csak mert felek hogy elobb utobb az ilyen tularazasokkal (Lg-hez kepest 1,8 illetve Sonyhoz kepest 1,5-s arazassal) elobb utobb bezarhatjak a boltot. Persze ha ki van szamolva, hogy igy bejon annyi profit mintha nem tennek bele azt a plusz fejlesztest, es ksiebb profit rataval tobbet adnanak el... Nem lenne jo elveszteni egy ilyen gyartot a piacrol.

Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

(#30) Riddick77


Riddick77
tag

Panasonic 55GZ950 OLED-em van. Vártam az új Panasonic OLED-eket, a HDMI 2.1 4K 120Hz miatt, de valami zavar lett az erőben. Állítólag az új Panák nem az új LG oled kijelzőket használják, hanem a régebbi típust!
Tesztelték, és több anomáliát is találtak a képben, a 120 VRR sem tökéletes még. :(((

[link]

[ Szerkesztve ]

KL

(#31) Riddick77 válasza Pro Koryak (#24) üzenetére


Riddick77
tag

Nem kapta meg az új panelt, nézd a linken a tesztet!
A hűtését tuningolták, de az új panel mindig jobb képminőséget ad, mert folyamatosan fejlesztik.

[ Szerkesztve ]

KL

(#32) Riddick77 válasza Bayzee5 (#22) üzenetére


Riddick77
tag

Jól beszél a Kolléga, a tesztelő is ezt mondja. :K

KL

(#33) Piftuka válasza Riddick77 (#30) üzenetére


Piftuka
veterán

A poszterizáció nyilván nem jó dolog egy prémium OLED esetében.

De ugye azért végignézted azt is, amikor Vinnie arról beszél, hogy annak mértéke semmivel nem rosszabb, mint az "LG C1" és "G1" esetében? :)

Mindehhez jön a prémium kidolgozás, a gyárilag kalibrált, tökéletes színhelyesség, az eddigi legjobb árnyékrészletesség, és kifogástalan mozgásmegjelenítés. (És a HDTVtest "Highly Recommended" plecsnije.)

Nyilván nem a piaci induló árát kell figyelembe venni, egyébként akinek ez számít (ami természetesen érthető), az ~fele ennyiből megveheti a tavalyi modellt, vagy a SONY A9-est. Utóbbit 1 millió alatt 77 colos méretben is.

Ám azon mindig jót mosolygok, amikor valaki nem érti, hogy ezek a japán prémiumok miért nem annyiba kerülnek, mint a "Tesco gazdaságos LG OLED" tévék... :)

Nagyjából olyan, mint elvárni, hogy a Volkswagen csoport a Seat, a Skoda, a Volkswagen és az Audi 5 ajtós családi sedan-jait egy áron adja.

Elég beleülni mindegyikbe, és az ember (valószínűleg) könnyen megérti, hogy mi indokolja az árkülönbséget.

Így van ez a SONY, Panasonic, a "kistigrisek", és a kínai gyártók termékeivel is.

Ha volt már otthon neked mindegyik (nekem van is, volt is), akkor tudod, hogy alapvetően a SONY és a Panasonic más szint.

Persze éppen a televíziók piacán kezd elvékonyodni a különbséget adó rés, de azért még mindig ott van, elég határozottan. :K

"Aquila non captat muscas."

(#34) Vig Zsolt


Vig Zsolt
tag

Nem rosz tv ,viszont az ára az magas...
Ennél jóval olcsóbban kapunk sokkal jobb tv-ket is.

(#35) BusinessGuy válasza Calogero (#4) üzenetére


BusinessGuy
senior tag

Jobb. De nem annyival ami indokolja ezt az árat pláne kalibrálva.
Ez ebben a formában nevetséges olyan csekély a képminőség difi ennyiért inkább egy 77-es LG, pláne hogy ők még a beégést is garizzák.

(#36) Pro Koryak válasza Riddick77 (#31) üzenetére


Pro Koryak
addikt

Ki beszélt új LGD panelről? Én a Pana saját, továbbfejlesztett panelt mondtam! ;)

Azért várjuk meg azokat a "csoda" LG Evo paneles tévéket, sose lehet tudni, az LG éppen mit ront el :C lásd sorozatos fw frissítések. :O

#34 Vig Zsolt
"Ennél jóval olcsóbban kapunk sokkal jobb tv-ket is."
Ha más gyártó valóban gyártana jobb tévéket, akkor ők is megkérnék az árát, nem hülyék. De ilyen jelenleg nincs.
Mondjuk az LG féle designban más, akkor jóval drágábban adom, inkább megmosolyogtató!
Pl. C vs G széria, na itt valóban ugyan azt a képminőséget kapod 100%-ban.

[ Szerkesztve ]

(#37) Bayzee5 válasza Pro Koryak (#36) üzenetére


Bayzee5
tag

Csakhogy ilyen nincs...
Pana egyesével vállogatja az LG paneljeit, ennyi... Nincs semmi fejlesztés vagy hasonló. Ezt hívják ők "pro" oled panelnek vagy mi. Plusz persze a hűtőborda.
Volt pana plazmám, szóval értékelem én őket, de az amúgy sem olcsó LG oledhez képest dupla áron, miközben hát csodák nincsenek (ugyan az a chipset, ugyan az a panel).
De... jó, hogy van verseny, C1-G1 is elég jó, sony A80J és A90J is elég üt. Jövőre talán samsung qd oled is jön és miniledes TFTk jobb darabjai is határozott előrelépés idén.
Talán már eljutunk oda, hogy egy normális minőségű 75-ös TVért nem kell egy kocsi árát fizetni.

(#38) GeryFlash válasza Bayzee5 (#37) üzenetére


GeryFlash
veterán

Igazabol de van, a japan nagy markak kezdtek el szervezodni es csinaltak meg JOLED groupot. Anno a PH-n is volt rola hir , szivesen olvasnek rola errol elefanttol, hogy azota mi tortent, azt latom a wikipedia alapjan hogy nemtetszhalott allapotban van, de nem is robbant be a dolog. Erdekes hogy ennyi komoly befektetjuk van (Toyota, TCL, Denso).

Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

(#39) #72042496 válasza GeryFlash (#38) üzenetére


#72042496
törölt tag

Kicsit talán nagyobb a kihozatal már és jönnek a 32"-os paneljeik is. Idei bejelentés az LG 27EP950 és 32EP950, ezek a monitorok JOLED panelesek.

Nagyméretű JOLED panel egyelőre nincs, tévékbe ők nem gyártanak.

(#40) GeryFlash válasza #72042496 (#39) üzenetére


GeryFlash
veterán

Koszi az infot!
Ja csak az egesznek a legnagyobb hozama a cost cutting hatasa, azt hittem azert talaltak ki a japanok ezt hogy majd ujra gyartsanak paneleket, ehhez kepest ezt is az LG...

Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

(#41) Geri Bátyó válasza #90088192 (#18) üzenetére


Geri Bátyó
őstag

Te annyira hülye vagy teknőc! :DDD :C

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#42) #72042496 válasza GeryFlash (#40) üzenetére


#72042496
törölt tag

A JOLED paneleknek valószínűleg nem lesz ilyen hatása, vagy nem mostanában, mert ahhoz sokkal többet kellene a technológiába fektetni.

Én a monitorok szegmensében sem feltétlenül látok bennük jövőt. Várhatóan a Samsung is jön a 30-35" körüli OLED panelekkel, amelyeket a nagyobbak mellől vágnak ki az MMG gyártás során.

Ha érdekel, az AVSForumon az OLED TVs: Technology Advancements Thread egy jó forrás, hogy az ember ránézzen az aktuális hírekre.

[ Szerkesztve ]

(#43) GeryFlash válasza #72042496 (#42) üzenetére


GeryFlash
veterán

:R

Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

(#44) Tüzi válasza tibaimp (#3) üzenetére

Pana felár.
Majd lesz egyszer Pana tv-d és megérted :)

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#45) tamassneff


tamassneff
kezdő

Aki a legjobbat akarja az ezt veszi pont. Mindegy hogy az LG meg Sony olcsóbb nagyobb. Minőségben ez a csúcs. A legfontosabb amit persze nem reklámoznak a válogatott LG panel, hatalmas különbség van panel és panel között (nem csak olvastam valahol). Ezt meg kell fizetni, de akinek ez a hobbija akkor legyen lehetősége a kompromisszum nélküli OLED technológiát élvezni ezt kínálja a Panasonic JZ (HZ korábban).
Persze magunkból indulunk ki de euro-ban külföldön már nem olyan hatalmas szám ez...

(#46) Tüzi

[link]
mondjuk ezen videó alapján a régi nokia 3210-emnek jobb felbontása volt :(

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.