Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) veector


veector
senior tag

Jó a logi csak nem hangcuccnak :)

(#2) Pukkancs


Pukkancs
tag

Nálunk két Logitech fülhallgató ment eddig tönkre, egyiknek a jobb füle a másiknak a bal, de az én x530-asommal eddig minden rendben.
Ja és nagyon jó egereket gyárt.

(#3) kmisi99


kmisi99
addikt

Akkor nekem szerencsém volt az x540 el semmi gondom nem volt :DDD Persze egy év után Edifierrel váltottam le.

(#4) veector


veector
senior tag

Ja igen nálunk egy logi hangrendszer ment tönkre, az X540-emmel még nincs baj

(#5) Szten Márs


Szten Márs
nagyúr

A tanulság ebből: nem a termékek megvásárlása után kell a neten olvasgatni az adott cuccról, hanem előtte....
Olyan meg tudtommal nincs, hogy nem adják vissza a pénzt, hanem "levásárolhatod"... ha webshopban vetted, akkor pláne nem, ez esetben 8 napon belül visszaküldöd és vissza kell, hogy adják az árát.

(#6) Samus


Samus
addikt

Vettél volna Z-5500at, az rendszer.

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#7) veector válasza Samus (#6) üzenetére


veector
senior tag

Kicsit más árkategória :D

(#8) mexicanraven válasza Samus (#6) üzenetére


mexicanraven
aktív tag

Abból is volt kaki bőven.

Véleményem, hogy jó a Z623 (nekem is az van 2 pár 2300 után), DE ennyiért többet ne várj.
Egy jobb hangkártyával még tudsz csiszolni a dolgon. :))

when the sun shines, we'll shine together

(#9) Tálydi


Tálydi
senior tag

3 éve van egy Logi X-530-am, 4éves, a mai napig egy rossz szavam nincs rá, tökéletesen szól, szép mélyek, nem recseg, semmi. Peches vagy :DDD

Eeeeh, what’s up, doc?

(#10) Samus válasza mexicanraven (#8) üzenetére


Samus
addikt

Nekem akkoris az életem szettje. Lassan sajnos vége a gyártásnak, valószínű soha nem is lesz ilyenem, nem is tudnám hová rakni, de egy álmom...

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#11) mexicanraven válasza Samus (#10) üzenetére


mexicanraven
aktív tag

Az tény, hogy brutálisak a mélyei, és maga egy bitang nagy monstrum, de miután kipróbálhattam egy ismeretlen típusú JBL mélynyomót, azt mondtam, hogy ez kell, pedig nagy Logitech rajongó vagyok. (2x x230,1x s220, 2x Z2300, 1x z623)
Egyszerűen szebb volt, mondhatni megszólalt vele a zene és életre kelt a film!
Jó dolgokat gyárt a Logitech, de véleményem szerint van egy kategória amibe már nem érdemes fektetni.

when the sun shines, we'll shine together

(#12) Ndruu


Ndruu
MODERÁTOR

"Hangszóró ellenőrzés, a center szól csak a center kimenetnél nem." - Itt meg lehetett volna próbálni felhívni őket és megérdeklődni, hogy ki tudják-e cserélni/javítani a garancia lejárta után is.

Na a harmadik nap úgy tönkre ment az egész, hogy recsegett ropogott minden, torzítottak a hangszórók, minden baja volt neki. Akkor felvettem a kapcsolatot a boltal, hogy nem jó. - Itt ismét csak a Logitech supportot kellett volna felhívni, a boltok ugyanis képesek heteket, hónapokat ülni a dolgon. Ha felhívtad volna őket, akkor nagy valószínűséggel ingyen kicserélték volna neked, ~1 hét alatt meg is érkezett volna az új szett.

Harrrr!!!!

(#13) tildy válasza Tálydi (#9) üzenetére


tildy
nagyúr

Mi 2.1 es logitech x21-t vettunk, a beszed tozitott rajra, ment is vissza... Eleg gaz volt.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#14) Tálydi válasza tildy (#13) üzenetére


Tálydi
senior tag

Hmm, erdekes, ismerosok koreben is eleg nepszeru ez a marka, senkinek nem volt panasza, meg nalm sem jott elo a hires "radiozas".

Eeeeh, what’s up, doc?

(#15) Sub-ZeRo válasza Szten Márs (#5) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Hát nekem nem akarták vissza adni a pénzt, mert futárral hozattam, neki meg nem adnak pénzt. Ezt a muki mondta. Amúgy olvasgattam én utána, de nem gondoltam volna, hogy 3 nap és kampec lesz neki.

(#6) Samus:Hihi. :D Azért 20k és 100k között van különbség.

(#12) Ndruu: Ezt nem tőlük vettem, hanem haver hozta még, mert volt boltja, vagyis most is van, csak már nem foglakozik vele. Úgy hogy necces lett volna a javítás.

Mikor felhívtam őket, a nő meg sem említette hogy cserélik, azzal az indokkal, hogy nem tőlük vettem a renszert. Szóval csak rögzitette hogy szar volt az 540-ben, meg a z-506-ban. Ennyi. Ha náluk rendeltem volna, akkor a pénzt ők egyből vissza utalták volna. Ennyit mondot.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#16) Szten Márs válasza Sub-ZeRo (#15) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Az a helyzet, hogy simán átbasztak, valamint a rájuk vonatkozó jogszabályoknak nem tettek eleget. Ahogy említettem 8 napon belül vissza kell, hogy vegyék a terméket és vissza kell, hogy adják a pénzedet... a pikantériája a dolognak az, hogy még hibásnak sem kell lennie hozzá. Indoklás nélkül visszakérheted a pénzed.

Mindenesetre legalább a rossz boltok topicjába írd be őket, hogy más is tudja, melyik boltot kell kerülni...

Olvasnivaló.

[ Szerkesztve ]

(#17) Szten Márs válasza Sub-ZeRo (#15) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Ezt a futárnak nem adnak pénzt amúgy sem értem.... 2011 van, mi a túrónak kéne futárnak adni bármi pénzt, hogy visszajusson hozzád? :U

(#18) Sub-ZeRo válasza Szten Márs (#16) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Köszi, megnézem. Amúgy nem tudom, hogy a feketelistára feldobjam, mert mikor le kellett vásárolnom, akkor meg egytől egyig jó cuccok jöttek meg és korrekt áron volt. Pedig az is futárral jött. Vagy csak azt írjam be, hogy a pénzvisszafizetésnél sz@rakodnak?

Szerk: Mindegy, beírom, hogy a garinál a pénzt nem fizetik vissza, de árilag egy korrekt bolt.

[ Szerkesztve ]

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#19) Szten Márs válasza Sub-ZeRo (#18) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Így kb. korrekt, ahogy írtad... a poén az, hogy még ők is írják a vásárlási feltételeknél a 8 napon belül való pénzvisszafizetést :U

(#20) Sub-ZeRo válasza Szten Márs (#19) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Beírtam. Mindegy, hagyom ezt a boltot akkor. Van még más jó bolt is, ahol még nem volt problémám. (kopp-kopp)

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#21) Neil Watts


Neil Watts
veterán

Jahhhaaaj, mintha én írtam volna. :D

Hangszóróvásrlás előtt állok (mostmár megrendeltem). Hát vol mindenféle jelölt: Genius stereo, 2.1, SW-HF6000, akkor utánanéztem ezeknek, es azt latom, hogy sok a panasz rájuk, meg sok a rossz darab. Na akkor mondom ezt ne. Utána, mondom legyen Logi X540, megnezem a teszteket, értékeléseket, valakinél jó, másnál nem, torzít, puffog a mélyláda, meg ami csak ""kell"" (duplaidézőjel FTW). Oké, akkor legyen 2.1 belőle. itt a PG-n volt egy fórumtéma (már nem tudom hol - arra emlekszem, hogy tildy is írt be asszem pont egy Z523-mal kapcsolatban hogy nem valami jó). Ebben a témában az általam kinézett Z523-at kb. 5 oldalon keresztül vesézték ki, konklúzió belőle az, hogy puffog ez is, hulladék + teszt. Na itt azt hittem, hogy vége a világnak, mondom nem igaz, hogy a stereo Geniusom helyett nem találok valami jót, az már tíz éves, de még mindíg szolgál, és hozzáteszem jól.

Na most ekkor látogattam el az illetékes hangfalas topikba, kikértem a szakik véleményét a kinézett hangcuccokról, és ajánlottak jobbat, az Edifier Multimedia HCS2330 C2 Plus személyében. Tegnap meg is rendeltem, kedden érkzik! :) Eddig még nem hallottam panaszt erről a márkáról, így pozitívan állok a dolgok elébe. :))

Remélem jó lesz.

tildy: Ja oke, akkor az X210 volt, nem Z523. Mar hulyesegeket beszelek.

Üdv. core2

[ Szerkesztve ]

(#22) Sub-ZeRo válasza Neil Watts (#21) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

:DDD

Amúgy én is néztem az edifiert csak az már nekem most drága lett volna.
De a következő hangcucc egy külön erősítős 5.1 / 2.1 lesz. Elég volt a pc-s hulladékokból.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#23) dízelracer válasza Sub-ZeRo (#22) üzenetére


dízelracer
senior tag

"Elég volt a pc-s hulladékokból."

Ráléptél a helyes útra. Vegyél 1pár kisebb teljesítményű szobai hangfalat és építs hozzá egy aktív sub ládát. Nem 30k lesz az igaz de nem is úgy fog szólni mint ezek az apró műanyag játékhangszórók.

(#24) Sub-ZeRo válasza dízelracer (#23) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Hát ha nem is én építek majd, de inkább veszek kész hangfalakat meg egy erősítőt.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#25) djculture


djculture
félisten

Ja mindig röhögök mikor istenítenek ilyen pc-s gagyi hangfalakat.Egyet se láttam még ami fél hangerő után nekezdett volna el recsegni,szuszogni fütyülni egyébb variációk.Ipari hulladékok. :R
Havernak Genius SW-HF5.1 6000 van,de az is fél hangerőig tűrhetően szól utána átmegy lengyelpiaci recsegőbe mindezt persze 30 ezerért:)

[ Szerkesztve ]

(#26) nyunyu válasza Sub-ZeRo (#22) üzenetére


nyunyu
félisten

De a következő hangcucc egy külön erősítős 5.1 / 2.1 lesz.

Kezdhetsz ra sporolni.

2011-es hazimozi erosito modellek legalja 70-75k, hangfalak nelkul.
(Mas teszta, hogy jobban megeri az eggyel nagyobb tavalyiakat venni 75k-ert, esetleg a tavalyi alja szintet 55-60-ert.)

Normalis hangfalakbol mire osszerakod az 5.1-et, arra is siman elmegy egy szazas, de inkabb tobb :DDD

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#27) baluka26 válasza Samus (#6) üzenetére


baluka26
veterán

:DD :DD :DD :DD
Viccelsz, ugye?:)
Sub-Zero: Vegyél egy értelmes használt 2.0 rendszert, és ott legalább lesz hangminőség. PC-s hangfalat nem szabad venni.

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#28) Sub-ZeRo válasza nyunyu (#26) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Hát olyan 150-ig, max 200-ig akarok majd elmenni, de ez olyan lesz mint az oroszoknál a 10 éves terv. Ezalatt össze kell szedni. :D
Amúgy tudom hogy úgy vannak ahogy írod.

(#27) baluka26: Használtat még véletlenül sem fogok venni, inkább akkor az új és kivárom.

[ Szerkesztve ]

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#29) Neil Watts


Neil Watts
veterán

Az edifieres otletevel mi a gondotok? :D Ahogy nezem annal minosegibbet 100 alatt nem lehet kapni. Vesz egy C2+-t vagy C3-at, es ahogy nezem meg van oldva a gondja ha zenere/filmre/etc kell.

Ha ennel is komolyabb kell akkor vagy Z-5500 vagy Edifier S550, S730D.
Ha ennel is durvabb kell, ott mar segiteni nem tudok, oda mar epiteni kell. pont.

baluka26: Szvsz filmezesre hasznalna.

MOD: Hetvegen jon a tesztem az Edifier hangcuccrol. :)

Udv. core2

[ Szerkesztve ]

(#30) baluka26 válasza Sub-ZeRo (#28) üzenetére


baluka26
veterán

És 5.1-et akarsz utána is összerakni?
Miért kell 5.1?

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#31) dízelracer válasza Sub-ZeRo (#28) üzenetére


dízelracer
senior tag

Ezért mondtam, hogy ne boltból vegyél hanem építs. Vegyél egy jobb sztereó erősítőt és építs hozzá egy 2utas hangfalat a saját igényeid szerint. Film sztereóban is élvezhető, nem kell hozzá 5.1 zene meg eleve csak sztereóban élvezhető igazán.

(#32) Sub-ZeRo válasza Neil Watts (#29) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

A Z-5500 nem olyan jó mint állítják, elég sok bibi van vele.

(#30) baluka26:Nekem a filmekhez, meg a játékokhoz kell az 5.1. Szeretem úgy hallani a dolgokat.

(#31) dízelracer:Ilyenekkel nem fogok kisérletetni, inkább veszek egy 3 utas állókat, meg egy mélyet, erősítőt és kész is. Gépre meg optikán megy majd és akkor az alaplai kari is elég lesz, nem kell az audigy 4 sem.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#33) Neil Watts válasza dízelracer (#31) üzenetére


Neil Watts
veterán

ha az ember normalisan akar zenet hallgatni meg filmet nezni arra egy 2.1 nem jo megoldas? :)

(#34) baluka26 válasza Neil Watts (#33) üzenetére


baluka26
veterán

De.

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#35) Neil Watts válasza baluka26 (#34) üzenetére


Neil Watts
veterán

Megnyugodtam, thx :D
Elnezst az uj hast. miatt, most nezm, hgy a regit is tudtam volna szerkeszteni. :(

[ Szerkesztve ]

(#36) dízelracer válasza Neil Watts (#33) üzenetére


dízelracer
senior tag

Az attól függ. Nálam is 2.1 hangkeltő volt évekig. Igaz az úgy nézett ki, hogy kettő Videoton DB2002 polchangfal meg egy 25cm-s mélysugárzó a sarokban bass reflex dobozban külön sub végfokkal meghajtva. :) Egy picit jobban szólt mint egy kínában 5ezer forintból előállított műanyag dobozos tucat szett ami nálunk 30.000 forintértért kerül a boltok polcaira. Viccet félretéve egy 30-40k-s bolti "márkás" 2.1 szett sajnos nem ér többet 15k-nál. :(

(#37) Neil Watts válasza dízelracer (#36) üzenetére


Neil Watts
veterán

"Az attól függ. Nálam is 2.1 hangkeltő volt évekig. Igaz az úgy nézett ki, hogy kettő Videoton DB2002 polchangfal meg egy 25cm-s mélysugárzó a sarokban bass reflex dobozban külön sub végfokkal meghajtva."

Na az kemeny :D kepet! kepet!

Oszinten megmondom, Logitechet nem akartam, a sok negativ visszajelzes miatt, meg a tesztek amiket olvastam, nem voltak meggyozoek, es meg sorolhatnam.

(#38) baluka26 válasza Sub-ZeRo (#32) üzenetére


baluka26
veterán

Neked ajánlom a hi-fis topikot, kérdezz ott körbe :)

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#39) Sub-ZeRo válasza baluka26 (#38) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Majd ha aktuális lesz, akkor keresem is őket. Köszönöm. :R :)

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#40) nyunyu válasza Sub-ZeRo (#28) üzenetére


nyunyu
félisten

Hát olyan 150-ig, max 200-ig akarok majd elmenni, de ez olyan lesz mint az oroszoknál a 10 éves terv. Ezalatt össze kell szedni:D

En is igy kezdtem.

9 eve vettem hasznaltan 70k-ert egy Onkyo 474 erositot. (Tulaja levaltotta az akkor friss 484-re)
Jo ideig fejhallgatoval hasznaltam, aztan vettem valami miniatur Jamo hangfalakat, 20k volt egy par.
Aztan ra egy-masfel evre 70k-ert vettem egy par Jamo E630-at, aztan az addig hasznaltak mentek hatra.

Mivel meg mindig kicsi szobaban zajongok (2x3m), igy center+subra azota sem volt igenyem.

Tavasszal elazott Audigy 4 hangkartyam helyett uj DDL kepes hangkartyat venni nem volt kedvem, regi erositom meg nem tudta a dtst, igy inkabb vettem egy Onkyo 508-at, aztan HDMIrol etetem.

Parszor mar megfordult a fejemben, hogy le kene cserelni a Jamo hangfalakat valami komolyabb cuccra, de allo hangfalakat tovabbra se tudnam hova tenni.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#41) imibogyo válasza Sub-ZeRo (#28) üzenetére


imibogyo
veterán

Na végre! Ráléptél a helyes útra!!! :P
Nem hiába győzködlek én. Már a második logi után mondtam. :K

Amúgy nekem is alakul a dolog. Hamarosan beindul a gyűjtés aztán egyeztetünk mi is, meg a hi-fi fórumban is, és győzünk. :R

(#42) Sub-ZeRo válasza imibogyo (#41) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Kab... ;]
Ja, majd legközelebb a te megoldásod lesz. :D
Amúgy meg lehet hogy az audigy 4-em haldoklik. :W
Remélem nem. Nincs pénzem sem asus sem creative-ot venni. :O
Hajrá.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#43) imibogyo válasza Sub-ZeRo (#42) üzenetére


imibogyo
veterán

Remélem nem a hangkarid halt meg...

Amúgy ne aggódj én most egy ilyenről tolom:

Az Edifiert is azért nem vettem meg, mert annak is lettek volna apró hiányosságai, igy inkább lesz újra egy külön erősitő, plusz hangrendszer kombó, és igy nem kell lemondanom sem a távirányithatóságról, sem a későbbi bővithetőségről, sem a minőségről.

Bár én továbbra is a minőségi sztereó mellett teszem le a voksom (esetleg később egy külön mély a filmekhez).

Annyi engedményem van a sztereó erősitő minőségét illetően, hogy beépitett rádióval szeretném. Azt mondják a legjobb a "csak" erősitő, de nem akarok még külön egy jó tunerre is költeni, amikor csak ilyen koca rádiós vagyok. ;]

Ja tényleg nem kell a gépem? LINK

[ Szerkesztve ]

(#44) Sub-ZeRo válasza imibogyo (#43) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Ennyit a 2.1-ről. :D
Aműgy remélem én sem.

Hát ja kellene, ha lenne pénzem. :) Amúgy mennyi? Majd pü, vagy steam.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#45) imibogyo válasza Sub-ZeRo (#44) üzenetére


imibogyo
veterán

Hát igazából ez most ilyen ez van ezt kell szeretni dolog, hogy 5.1-em van, mert Tille tesója ezt hagyta itt. És ha már ez van itt, akkor addig nem hozom fel a sajátomat.

Amúgy 5.1-ként szól, de sztereó jelet kap, mert Laca is igy használta, én meg mivel csak ideiglenesen vagyok ebben a lakásban nem akarom megpiszkálni. :K

(#46) kmisi99


kmisi99
addikt

Csak kíváncsiságból tényleg olyan szar a z2300? Sok helyről hallottam hogy gané. Csak a kevésbé hozzáértők mondják jónak.

Amúgy én úgy oldottam meg a kiváló hangélményt hogy két 30w osz sony hangfal adja közép és a magast az edifier 2330 ra meg csak mély van rákötve nagyon brutális hang élmény és külön szabályozhatom így a basszust.

[ Szerkesztve ]

(#47) imibogyo válasza kmisi99 (#46) üzenetére


imibogyo
veterán

Nem olyan szar, csak a "minőségi" jelzőt nem lehet ráaggatni. Nekem egy idő után fárasztó volt hallgatni, bár nem volt nálam sokáig, de nem is bánom.

Ha valaki hallott már komolyabb sztereó rendszert (direkt nem drágábbat irtam), akkor ahhoz képest elég gyenge a Z2300 produkciója. Vagy például logout-on is találsz Edifier HCS 2330 tesztet, amiben emlitik, hogy mennyivel kiegyenlitettebb a hangzása, mint a loginak. Ott sem véletlenül a teljesitményt hasonlitják össze, hanem inkább a hangképet. ;)

Túlzó mélyek, hiányzó középhangok. Röviden ennyi. Viszont nagyot üt, de egy idő után ez inkább hátrány, mint előny. :K

(#48) kmisi99 válasza imibogyo (#47) üzenetére


kmisi99
addikt

ráadásul nem is üt hanem a teszt szerint csak puffog a mély én nem üt. Csak azért érdekelt mert így legalább még jobban bizonygathatom pár logi z2300 mániásnak az igazam. Amúgy tényleg sokkal másabb egy hifi 2.0 egy régi sony rendszerem van ilyen [link]
És a zenéknél teljesen új hangok szólalnak meg amiket az edifiernél sose hallottam igaz nincs kb semmi mély de az edifierrel együtt kegyetlen jól szól

[ Szerkesztve ]

(#49) imibogyo válasza kmisi99 (#48) üzenetére


imibogyo
veterán

Így van.

A minőségi hangrendszerek nem csak abban különböznek az egybe-dobozos rendszerektől, hogy adott esetben nagyobbat szólnak, hanem abban is, hogy mennyivel részletezőbben szólnak. Amiben persze a beépített, vagy éppen különálló erősítőnek is nagy része van.

Egy ideig használtam egy Kenwood 4040D-t egy 5.1-es Jamo hangfalszettel. Hát soha nem gondoltam volna, hogy ennyivel több hangot hallok egy másik fadobozos 5.1 után. Mind játékban, mind filmekben, zenékben észrevettem újabb és újabb hangokat, amiket addig nem. Pedig ez a szett hát finoman szólva is messze volt a "minőségi" rendszertől, de a lépcsőben mégis egy magasabb fokot képviselt. Előtte egy szintén Kenwood 4040D-m volt, de házilag készült hangfalakkal, na ahhoz képest is nagy ugrás volt, pedig az is egy egészen korrekt hangrendszer volt.

Sőt ha valaki el tud vonatkoztatni a sok pont egyes rendszerektől, akkor újabb élménnyel gazdagodik. Nem veszi észre állandóan az "elektronikát" a zenében, nem nyúl bele az erősítő belső keverője folyton a hangba. Ami például épp Sub-Zero egyik rossz hangrendszerében is tapasztalható volt, hogy az első hangsávot egy picit a hátsó is megkapta. Nem nagy gond, alig hallható, de ezután már nehezen hisz az ember a csatornák "tisztaságában". Persze egy komolyabb HM erősítőnél nincs ilyen gond, ezt szigorúan az egybe rendszerekre értettem.

Éppen ezért a következő tervem egy komolyabb sztereó erősítő, két álló hangfallal, és ha esetleg keveslem a mélyeket a játékokban, vagy a filmekben, akkor még veszek melléjük egy aktív subot. ;)

Így nem mondok le a minőségi hangzásról, de ha kell az élményhez akkor falat is tudok bontani. Ezt mondjuk egy komolyabb HM erősítővel is meglehet oldani, de az már nem az 50-80k forintos kategória, már ami az erősítőt illeti.

(#50) kmisi99 válasza imibogyo (#49) üzenetére


kmisi99
addikt

Nekem ez az álmom még ha nem is szólna szépen [link] :DDD

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.