Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) velizare


velizare
nagyúr

a hátlapon elfért volna két gumis lyuk, hogy egy külső radiátorral a gpu-t is le lehessen vizezni.

ettől eltekintve teccik.

[ Szerkesztve ]

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#2) enginev3.0


enginev3.0
félisten

Ezek tök jók, csak itx lapok alig vannak, ami meg van, az annyi mint egy atx

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#3) fogtunder válasza enginev3.0 (#2) üzenetére


fogtunder
nagyúr

A normális ITX lap még drágább is, mint a hasonló tudású ATX...

A ház amúgy ötletes biztos lehet vele érdekes dolgokat kihozni, de a 230$ elég húzós.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#4) SQX_Barto válasza enginev3.0 (#2) üzenetére


SQX_Barto
addikt

Egy rakas ITX alaplap van (boltbeli elerhetosegeket foleg Magyarorszagon nem ismerem)
Sok ITX haz, SFX tapok, a mini PC most viragkorat eli...

If I were God, just for a day I would be guilty of letting the whole world slip away | Battlenet: bARTO#2309 | Steam: sqxbarto https://www.pathofexile.com/account/view-profile/bAR7O/characters

(#5) arn


arn
félisten

Szep, csak kb harmadaba kellene kerulnie. A felar is sok lenne a piacot elnezve.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#6) berVi válasza enginev3.0 (#2) üzenetére


berVi
senior tag

Az "alig van" az hirtelen 77 lap az arukereson. Es annyit is tud, mint egy ATX, miert kerulne kevesebbe? Ugyan megis ki hasznal 1-nel tobb x16 foglalatot a gyakorlatban? Vagy 32GB RAM-nal tobbet? Vagy 2-nel tobb M.2 portot? Vagy 6-nal tobb SATA portot? A felhasznalok 1%-a? Vagy inkabb 0.1%-a?

Vagy megis mi mas indokolja az ATX lapok puszta letet? A (micro) ATX egy megszokas, nem egy valos igeny. En is mini ITX lapba teszem az i7-et, az NVMe SSD-t, es a 1080 Ti-t, es jatszom vele kurrens jatekokkal, es valahogy sose merul fel bennem, hogy ha ugyanez a tudas egy 2x ekkora lapban oltene testet, akkor jobb lenne nekem. De hat miert is merulne? Nem hianyzik nekem belole semmi.

(#7) arn válasza berVi (#6) üzenetére


arn
félisten

Kis meretben sose olyan halk.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#8) #72042496 válasza berVi (#6) üzenetére


#72042496
törölt tag

Már az idejét se tudom, mióta szemezek az ITX lapokkal, de aztán soha nem léptem meg.

Legutóbb azért nem, mert az M.2 slot a lapok hátulján van, és/vagy pedig egy külön borda alatt, amiről sok jót nem olvastam. Neked ezzel nincs gondod?

[ Szerkesztve ]

(#9) SQX_Barto válasza berVi (#6) üzenetére


SQX_Barto
addikt

Nekem mini Itx-es konfigom van, de sokaknak jobb az arany középút, a micro ATX. 2 memória slot amibe max 32 (esetleg 64 valami szerver memóriával) fér el. És nem lehet második bővítő kártya. (Akár PCI-os Ssd vagy más kellhet)

If I were God, just for a day I would be guilty of letting the whole world slip away | Battlenet: bARTO#2309 | Steam: sqxbarto https://www.pathofexile.com/account/view-profile/bAR7O/characters

(#10) Solten


Solten
addikt

Na, szamomra ez az ipari mestermunka, szep, letisztult, van benne anyag, nem egy plasztik-akril vacak 600 leddel.

Saor Alba

(#11) velizare válasza #72042496 (#8) üzenetére


velizare
nagyúr

:F tegyél rá bordát, vagy vegyél olyan m2 ssd-t, amin eleve van.

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#12) #72042496 válasza velizare (#11) üzenetére


#72042496
törölt tag

Miért tennék? Így csak attól tartok, hogy nem tud szellőzni, bordával viszont el se férne, se az ITX lap hátulján, se a chipset bordája alatt (itt látszik egy ilyen M.2 slot).

[ Szerkesztve ]

(#13) tailor74


tailor74
őstag

Szép, letisztult ház, de a 230$-t egy kicsit túlzásnak érzem.

Aminek kerekei, vagy mellei vannak, azzal előbb-utóbb gond lesz.

(#14) velizare válasza #72042496 (#12) üzenetére


velizare
nagyúr

hát itt tele vagyunk azért előítélettel.
két itx deszkám van, az egyiken (fatal1ty z270 gaming-itx/ac) a hátlapon van m2 ssd foglalat, és röhögve elfér rajta a gyárilag bordás plextor m8pe. ez a nas.
a másik egy asus maximus impact vi, itt nem a hátán, hanem az mpcie slotba rakott segédkártyán van az m2 slot.

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#15) BSOD


BSOD
senior tag

Értem, hogy szellőznie kell, de inkább szellőztetve lenne ("légcsatorna") és ne nézne ki úgy, mint egy krumplinyomó.

Keresek SILICON GRAPHICS octane-hoz vpro grafikus rendszert.

(#16) #72042496 válasza velizare (#14) üzenetére


#72042496
törölt tag

Akkor inkább úgy kérdezem (bárkitől, aki használja így), hogy az alaplap hátulján úgy magában nincs-e gond borda nélkül az NVMe SSD-kkel.

A bordát engedjük el. Nem akartam részletezni, de egy 2 terabájtos 960 PRO-m van, nem fogom cserélni, gyárilag bordás SSD-ből talán nincs is ekkora. Az aftermarket bordákat (én ilyesmire gondoltam, erről írták valahol, hogy hátul nem férne el), és az előbb linkelt slotokat pedig a matrica miatt kerülöm.

A Maximus Impact tetszett, de a Z170-es Impact VIII volt belőle az utolsó.

[ Szerkesztve ]

(#17) enginev3.0 válasza berVi (#6) üzenetére


enginev3.0
félisten

Am4 itx 7 darab

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#18) GodGamer5


GodGamer5
addikt

Jó kis ház, de szerintem ennél százszor jobb a Bitfenix Portal háza. Nekem is az van, igaz SFX táp kell bele, de legalább ultrajó az összkép.

"Többször látsz Game Over képernyőt, mint Michelle Wild f@szt." "It's not a Loop, it's a Spiral"

(#19) Aprósólyom válasza GodGamer5 (#18) üzenetére


Aprósólyom
addikt

Szerintem ITX ház, amibe akár teljes hosszúságú GPU is belemehet, az PHANTEKS Enthoo Evolv Shift. Szerintem mindegyik ház szánalmas próbálkozás, ahol nem törekednek a kicsi mértre, vagy praktikus elhelyezésre, hanem egy rendes midi tower alapterületével vetekszik a méret. Ilyen esetekben értelmét veszti az ITX alaplap méretelőnye.

Az én ATX házam, minimális térfogat többlettel, akkora mint a Portal: "Dimensions: 411/375/190 mm (H x L x W)" Én ezzel vagyok elégedett egy ATX méretben. A házamba belefér a Sytche Ninja 3 rev.B és benne is van. :)

[ Szerkesztve ]

Jevons paradox

(#20) berVi válasza arn (#7) üzenetére


berVi
senior tag

Az alaplap, mint olyan, nem ad ki hangot, igy eleg nehez ertelmeznem a mondanivalodat. Amugy az enyem fanless (igen, fanless i7), szoval meglehetosen halk, hidd csak el. A 1080 Ti nyilvan nem halk, de annak megint csak nem az alaplap meretenek fuggvenyeben valtozik a hangereje , szoval tokmind1.

Es akkor itt lehetne mondani, hogy hat ATX lapon teheted lejjebb a GPU-t, igy nem futi egymast a GPU es CPU annyira, csakhogy az x16 jellemzoen csak az elso, a CPU-hoz legkozelebbi slotban van, ugyhogy de, ATX lapon is rohadtul oda teszed, kozvetlenul a CPU ala.

[ Szerkesztve ]

(#21) berVi válasza #72042496 (#8) üzenetére


berVi
senior tag

A kulon borda alatt reszt nem teljesen ertem. Nekem a hatlapon van, igy ha egyszer ki kene cserelnem, akkor ki kene csavarozni az alaplapot (4 csavar) es a GPU-t (2 csavar). Majd vissza. Ennyit azert tulelek :)

Nekem amugy most ilyenem van:

ASRock Fatal1ty Z270 Gaming-ITX/ac

NVMe, 32GB max RAM (perpill 8-cal hasznalom vigan lol), 4x SATA, HDMI es DP kimenet az Intel HD-rol, 6xUSB3, 36W Thunderbolt charging, GBE LAN, alaplapi WiFi + BT, 7.1 retek HD.

Ujonnan mar nyilvan Z370-est vennek, de biztos abbol is van ilyen tudasu. Mindig van.

En elhiszem, hogy letezik ember, akinek mindez nem eleg, de abban biztos vagyok, hogy nem tul sok ilyen van.

(#22) berVi válasza Aprósólyom (#19) üzenetére


berVi
senior tag

A kollega emleget egy 29 literes hazat, mig a cikkben szereplo 17.5.

De az a helyzet, hogy meg ennel is van joval kisebb:

SilverStone RVZ02

380x87x370, azaz 12 liter. Es igen, full size GPU is belefer. Ennel kisebbet jelenleg nem talaltam, melo miatt par napom/hetem mar elment a keresesre lol. Nem, nem "eg le", van, hogy orakig porgetjuk oket csutkan.

Akinek ennel is kisebb kell, az kenytelen lesz venni egy Zotac Magnus-t, ami (mobil) 1080-nal 5.8, 1070-nel 2.6(!) liter.

[ Szerkesztve ]

(#24) Jesus_Shaves


Jesus_Shaves
aktív tag

Azért egy minőségi ITX alaplap jó áramkörökkel, VRM-el, értelmes lan-vezérlővel és az átlagosnál jobb hangkártyával azért nem tíz fitying, és ezekből tényleg kevés van a piacon.
Az m.2 kérdése érdekes, azt hiszem valamelyik Z97-es ROG lapnál meg volt oldva egy u.2 átalakítóval, hogy ne kelljen magára a lapra tenni az nvme ssd-ket.

(#25) arn válasza berVi (#20) üzenetére


arn
félisten

Azonos hotermeles mellett persze... kis meret, kisebb terfogat, magasabb homerseklet, nagyobb zaj. Puszta fizika, en joparszor nekirohantam mar a temanak az elmult 25 evben, csodak azota sincsenek. Vagy hasonloan csendes, es kisebb teljesitmenyu, vagy hangosabb es melegebb - ez a gyakorlat, a terfogat szamit, akarmilyen is az elrendezes. Ugy lehetne igazan kis konfigot epiteni, ha direkt ahhoz keszulnenek a hutesi megoldasok es mas alkatreszek (nuc, macpro megoldasai), de ezt szabvanyositott, legozhato es eredendoen atxbe szant alkatreszekkel mindig is csak felemas lesz. A kompatibilitas es a meret uti egymast. A meretet gyk addig tudod csokkenteni, amig kiveszed a felesleges reszeket, slotok, drivebay, stb - utana mar vmit bealdozol a hutesi feluletek, szellozes oltaran. Az igy keszult itx hazak nem is sokkal kisebbek.

Gondolom a passzivot ugy erted, hogy van mas venti a hazban... az max semipassziv, a passziv hazak kicsit mashogy mukodnek jellemzoen 35-65w tdpvel, es kis tappal.

Ezen felul sok itx haz helyfoglalasa gyakran alig kisebb, ha barmifele bovitesi lehetoseg kell, szinten megfeneklett a dolog, nalam pl van ket kartya is (wlan, hangkartya). Szoval van letjogosultsaga az atxnek, az itxnek is, de ne allitsuk mar ugy be, hogy mindenkinek az kell, mindenki masban talalja meg a szamitasat.

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#26) Csiszike


Csiszike
tag

Hát nem tudom, hogy azokon a mákszemnyi lyukakon mennyi levegőt tud egy hátsó házventi kitolni... :U

(#27) #16939776


#16939776
törölt tag

A teljesen felesleges mert drága és hangos is érvektől elrugaszkodva eljutottunk magához a házig@ #10 :R

[ Szerkesztve ]

(#28) CSB29


CSB29
aktív tag

Van még Dan Case A4, Ncase M1, mind minőségi de 200+ Euros házak :/
Kár, hogy valamelyik nagyobb gyártó nem áll bele egy hasonló házikó tömegtermelésébe, hogy megfizethető legyen, szerintem enne rá kereslet még 100-150+ fölött is.

(#29) velizare válasza berVi (#21) üzenetére


velizare
nagyúr

tévedés, ezen 6x sata3 van, csak kettő egymás után bele van legózva a sata expressbe (, és csak akkor használható, ha az m2-ben nincs ssd, vagy ha van, akkor pci-es). valamint a két hdmi kimenet közül az egyik 2.0-ás.
ezekért vettem én is ilyet.
jó kis deszka, nagyon szeretem, az egyetlen problémám vele, hogy a biosa nem szereti a 720p felbontást, és a mostani plazmám pont ilyen (mondjuk előbb-utóbb menni fog, szóval ez majd megoldódik).

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#30) erer1000 válasza berVi (#6) üzenetére


erer1000
őstag

Az hogy neked nem hiányzik, nem egyenlő a másnak se hiányzikkal.

Tény, egy ITX is bőven elég rengeteg embernek. De közben most jön rengeteg EATX lap is, az i9, TR miatt. Abból rakj össze egy ITX-es lapot :D

Igen, tény, ezt se veszi 1 százalék se.

Amikor én vettem a lapot, akkor úgy voltam, hosszú távra tervezek, biztos ami biztos, legyen még hely, mert ha valami kéne, akkor ebayról filléres áron 1 bővítő és csokolom.

Aztán most egy USB-C bővítőt pár ezerbe hozzá csaptam, ami akkor még kb nem is létezett amikor a lapot tervezték.

Vagy ha ismerős hoz át hdd-ssd-t hogy mentsek le valamit, vagy bármi, akkor elő kapok egy PATA-SATA 1000ft-os ebayos kártyát, és IDE vinyo is mehet.

Tény, már nincs akkora jelentősége egy ATX méretnek mint 2000 körül mondjuk, ahol LAN , USB 2.0 , ISDN modem kártya trió a GPU mellett még befigyelt.

De ha már kb azonos áron van lehetőség későbbi bármilyen okból való bővítésre , akkor miért ne fogadja el az ember?

M5A99X-EVO R2.0 , 1050Ti, 4x8GB 1960MHz , FX 8350@4,4GHz, 1x3TB+2x1TB HDD, 120GB+480GB+1TB SSD || HP Pavilion 15-CX0000NH

(#31) VinoRosso


VinoRosso
veterán

Nagyszerű, feltalálták a Cougar QBX-et ők is, igaz a QBX egy kicsit kompaktabb, ötletesebb, és negyed annyiba kerül, de sebaj.

(#32) #72042496 válasza VinoRosso (#31) üzenetére


#72042496
törölt tag

Mondjuk én azt nem is raknám ki az asztalomra, ezt viszont igen. :B

(#21) berVi: Köszi, szóval egy 960/970 PRO ellenne a lap hátulján levő slotban, nem kéne félnem hogy megsül, jól értem? (Egy éven belül terveztem még egy gépet, és annál csak rá kéne próbálnom az ITX-re.)

[ Szerkesztve ]

(#33) VinoRosso válasza #72042496 (#32) üzenetére


VinoRosso
veterán

miért nem raknád ki az asztalodra?

(#34) #72042496 válasza VinoRosso (#33) üzenetére


#72042496
törölt tag

Formára nekem az is túl "transformerses", sajnos nem tetszik. Nekem a modern, minimál dolgok jönnek be inkább.

[ Szerkesztve ]

(#35) HookR válasza CSB29 (#28) üzenetére


HookR
addikt

"Van még Dan Case A4, Ncase M1, mind minőségi de 200+ Euros házak :/
Kár, hogy valamelyik nagyobb gyártó nem áll bele egy hasonló házikó tömegtermelésébe, hogy megfizethető legyen, szerintem enne rá kereslet még 100-150+ fölött is."

Kolink Rocket
Reviews: vortez.net / videogamesuncovered.com / ocaholic.ch

(#30) erer1000: "...i9, TR miatt. Abból rakj össze egy ITX-es lapot :D"
Óvakodni kell az ilyen felelőtlen kirohanásoktól, mert az ASRock-nál hajlamosak komolyan venni... ;]
ASRock X299E-ITX/ac

[ Szerkesztve ]

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#36) VinoRosso válasza #72042496 (#34) üzenetére


VinoRosso
veterán

pedig szerintem alig van különbség még stílusát tekintve is a kettő közt

(#37) erer1000 válasza HookR (#35) üzenetére


erer1000
őstag

az a lap erősen butítja a képességeit annak a platformnak :)

egy rendes WS-be 8 ramslot dukál, és ott már simán elképzelhető hogy nem csak 1db pci-et akar az ember

szóval igen, igazad van, de nem az igazi

M5A99X-EVO R2.0 , 1050Ti, 4x8GB 1960MHz , FX 8350@4,4GHz, 1x3TB+2x1TB HDD, 120GB+480GB+1TB SSD || HP Pavilion 15-CX0000NH

(#38) Ed_007


Ed_007
aktív tag

Csinoska, de semmi porszűrő nincsen benne?

(#39) HookR válasza erer1000 (#37) üzenetére


HookR
addikt

"...és ott már simán elképzelhető hogy nem csak 1db pci-et akar az ember"
Az ASRock X299E-ITX/ac támogatja a PCIe bifurcation-t.
Hogy ne menjünk messzire, itt a fórumon is van példa gyakorlati alkalmazásra:
SafetyOrange

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#40) CSB29 válasza HookR (#35) üzenetére


CSB29
aktív tag

:R

(#41) J.J. András válasza velizare (#1) üzenetére


J.J. András
őstag

a tecccik meg 888 db C-vel írandó.... és a ház áránál fogva nem lehet egy miniITX-es Bitfenix Prodigy-vel pariban.... ez már tetszik :R

'' ...Client Estwood bekaphatja, hóóó....''

(#42) Aprósólyom válasza berVi (#22) üzenetére


Aprósólyom
addikt

Néztem teszteket ezekről a pici házikókról (mint amit linkeltél is és hasonló kocepciókról), mert tetszenek, de emlékeim szerint eléggé felszökik a hőmérséklet pár óra játék esetében. És ugyan rengeteg szellőzője van, ahol beszívja a levegőt, de a felmelegedett levegő kifelé áramoltatása már kemény dió nekik. De ennek ellenére, nagyon szimpi. Én végül több ok miatt maradtam full ATX vonalon, csak kerestem hozzá picike házat. És vicces módon, az egyik legolcsóbb ház lett a legkisebb. Pedig szívesen vettem volna valami minőségi, szép kuckót.

[ Szerkesztve ]

Jevons paradox

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.